2012 Eylül Anneleri Paylaşım Alan

Ben buralardayim sicakta hamilelikten evden cikamiyorum. Aslinda konuscak cok sey var basta tuvalet meselesi. Ama kimseler yazmayinca ben de yazmiyorum. Cisini 2 saatte bir yapiyor bezden hic hoslanmiyorn gece bile kuru alti hemen hemen. Ama tuvalete oturup oturup kalkiyor. Kakayi gunlerce tutar bez baglamasam sanirim. Hatta cisi de tutuyor. Ben de ugrasmadim. Ama ogrenmeye hazir da ben ogretmeyi bilemiyorum sanirim. Sunlar bunlar varsa cocuk hazirdir yaziyor nette. Hepsi var.
Huzurumveoglusum nasilsin napiyo kizin. Hamileyim ya milet meraktan öluyor cinsiyet diye. Seni gorunce dogumda cinsiyetin degistigi aklima geldi :KK66:)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Mattikacim ve diğer hamile arkadaş lara allah kolaylik versin sicakta zor bakalım bizde ikinci bebis çalış malarina başladı k sayilir kismet artik ne zaman olursa rabbim ne zaman nasip ederse ogluma bir kardes olcal inşallah .

Mattikacim ve diğer hamile arkadaş lara allah kolaylik versin sicakta zor bakalım bizde ikinci bebis çalış malarina başladı k sayilir kismet artik ne zaman olursa rabbim ne zaman nasip ederse ogluma bir kardes olcal inşallah .

En kisa zamanda saglikla gelsn ins kardes. Abi olcak oglum cok duygusal :)

En kisa zamanda saglikla gelsn ins kardes. Abi olcak oglum cok duygusal :)

Aminnnn cnm
Yaş arttilca kıskançlık artıyor etrafimda gördüğüm akrabalarin çocuklari öyle o yüzden fazla ara vermem lazim:)rabbim gönlüne göre versin seninde

Aminnnn cnm
Yaş arttilca kıskançlık artıyor etrafimda gördüğüm akrabalarin çocuklari öyle o yüzden fazla ara vermem lazim:)rabbim gönlüne göre versin seninde

Ben duygulaniyorum ne zaman buyudu de abi olcak diye. Kiskanclik illa olcak. Ama kardesinin olmasi her seye bedel bence. Bugun doktora gidicez kontrole ben ilk gibi heyecanliyim :)

çok güzel bir hamilelik ve güzel bir doğum diliyorum mattikacım sana oh kardeş geliyor ne güzel :KK16::KK16::KK16: bende tuwalet eğitimi konusunda çok kararsızım ama sanırım henüz hazır değil çünkü gece çişini tutmuyo sabah ıslak oluyo bezi : ) o nette yazan belirtiler bizde tam oluşmamış :KK52::KK52: Allah kolaylık wersın sana bol şans :KK6::KK6::KK6:
bende seni öpüyorum mooncum inşallah en güzel zamanda güzel haberlerni alırız :KK36::KK36::KK36:
ben sabah 8 akşam 5 işteyim eşimde öğretmen o yarım gün ewde oluyo kızımıza çoğunlukla o bakıyo bakıcımızda wardı dönüşümlü bakıyolardı ama şimdi yaz tatili we eşim gönüllü bakıcımız durumunda malum ona b ütün yaz tatil :KK52::KK52::KK52:
eşim çok istiyo 2. çocuğu ama ben hiç hayal edemiyorum hazır değilim hiç heweslenmıyorum yenıden aynı şeyleri yaşamak bana ağır geliyor.. kızımın astım bronşiti war çok sık hastalanıyor hastanelerden çıkmıyorz bide ben kızımda pleeklemsi yani gebelik zehirlenmesi yaşadım 2. gebelığımde muhtemelen hep gözlem altında we bol tahlıllı doktorlu geçecek bunada hazır değilim....kızımıda benımde doktorlara taşımak istemiyorum ne bilim
ben doktora gidince onuda götürcez yada ne bilim diyelim kızım hasta we gecenın bir yarısı astım atağı geçirdi we 2. bebişte oldu ee ben gece gece bebişi kime bırakıp kızımı dr götürcem kimsemiz yok bu şehirde......bunları düşündükçe istemiyorum o sorumluluk ağır gelıyo kaygılanıyorum.....bilmiyorum.......ne çok yazdım yahu:KK49::KK49::KK49::KK49: öpüyorum sizi kızlar:21::21::21::21:

aklıma gelmişken mattikacım benım bebeşime doğaana kadar erkek dediler bi doğdu kızz o yüzden hiççç belli olmazz istanbulda yaşıyorum we yanıldı doktorlar :KK36::KK36::KK36: hayırla al ewladını kucağına inşallah bak benım kullanıcı adı oğluşum diye kalakaldı prensesim oldu sewgiyle kal:KK55::KK55:

Merhaba kızlar belki hatırlarsiniz beni ekim annelerindendim ama kızım eylülde doğdu.kızım çiş veya eeee diyor ama lazımlıgınq veya tuvalete yapmıyor kalkıyor gidiyor odalara veya masanın arkasına yapıyor.ne yapıcam bilmiyorum?siz neler yapıyorsunuz?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

aklıma gelmişken mattikacım benım bebeşime doğaana kadar erkek dediler bi doğdu kızz o yüzden hiççç belli olmazz istanbulda yaşıyorum we yanıldı doktorlar :KK36::KK36::KK36: hayırla al ewladını kucağına inşallah bak benım kullanıcı adı oğluşum diye kalakaldı prensesim oldu sewgiyle kal:KK55::KK55:
Evet millet 12.haftada ogrenme derdinde aklima sen geliyosun :)
Saglikli olsn da oglan kiz farketmez

Merhaba kızlar belki hatırlarsiniz beni ekim annelerindendim ama kızım eylülde doğdu.kızım çiş veya eeee diyor ama lazımlıgınq veya tuvalete yapmıyor kalkıyor gidiyor odalara veya masanın arkasına yapıyor.ne yapıcam bilmiyorum?siz neler yapıyorsunuz?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Ayni durumdayiz. 18 aylikken hazirdi oglum ise gidiyorum diye yaza biraktim hata ettim. Cok bilinclenince zor oluyor. Aslinda 1 hafta kadar sabretsek tuvalete yapmaya baslarmis ama oglum kakasini 3 gun tuttu bagladm ben de. Simdi bez varken cis yaptm kotu koktu diye degistiriyor. Kakayi da yapmadan soyluyo ama tuvalete yapmazmis. Memlekette baska cocuklari gorup heveslenirse bakalim.

Ben duygulaniyorum ne zaman buyudu de abi olcak diye. Kiskanclik illa olcak. Ama kardesinin olmasi her seye bedel bence. Bugun doktora gidicez kontrole ben ilk gibi heyecanliyim :)
aynen cnm lazım kardeş .ayyy gittinmi dr heyacan olur bende cok heyacanlaniyodum heyacanlanirim.

çok güzel bir hamilelik ve güzel bir doğum diliyorum mattikacım sana oh kardeş geliyor ne güzel :KK16::KK16::KK16: bende tuwalet eğitimi konusunda çok kararsızım ama sanırım henüz hazır değil çünkü gece çişini tutmuyo sabah ıslak oluyo bezi : ) o nette yazan belirtiler bizde tam oluşmamış :KK52::KK52: Allah kolaylık wersın sana bol şans :KK6::KK6::KK6:
bende seni öpüyorum mooncum inşallah en güzel zamanda güzel haberlerni alırız :KK36::KK36::KK36:
ben sabah 8 akşam 5 işteyim eşimde öğretmen o yarım gün ewde oluyo kızımıza çoğunlukla o bakıyo bakıcımızda wardı dönüşümlü bakıyolardı ama şimdi yaz tatili we eşim gönüllü bakıcımız durumunda malum ona b ütün yaz tatil :KK52::KK52::KK52:
eşim çok istiyo 2. çocuğu ama ben hiç hayal edemiyorum hazır değilim hiç heweslenmıyorum yenıden aynı şeyleri yaşamak bana ağır geliyor.. kızımın astım bronşiti war çok sık hastalanıyor hastanelerden çıkmıyorz bide ben kızımda pleeklemsi yani gebelik zehirlenmesi yaşadım 2. gebelığımde muhtemelen hep gözlem altında we bol tahlıllı doktorlu geçecek bunada hazır değilim....kızımıda benımde doktorlara taşımak istemiyorum ne bilim
ben doktora gidince onuda götürcez yada ne bilim diyelim kızım hasta we gecenın bir yarısı astım atağı geçirdi we 2. bebişte oldu ee ben gece gece bebişi kime bırakıp kızımı dr götürcem kimsemiz yok bu şehirde......bunları düşündükçe istemiyorum o sorumluluk ağır gelıyo kaygılanıyorum.....bilmiyorum.......ne çok yazdım yahu:KK49::KK49::KK49::KK49: öpüyorum sizi kızlar:21::21::21::21:

Sagol tatlim hayirli zamanda gelsin kuzucuk. Allahin izniyle. Cnm inşallah ikincide guzel bir gebelik geçirirsin

aynen cnm lazım kardeş .ayyy gittinmi dr heyacan olur bende cok heyacanlaniyodum heyacanlanirim.

Sagol tatlim hayirli zamanda gelsin kuzucuk. Allahin izniyle. Cnm inşallah ikincide guzel bir gebelik geçirirsin

Gittik canim kipirdiyodu bile masallah. Bi dahaki kontrole nasil beklicem bakalim :)
Guzel seyler bunlar. Bu gazla ben 3.yu de dogururum heralde :KK66:

Gittik canim kipirdiyodu bile masallah. Bi dahaki kontrole nasil beklicem bakalim :)
Guzel seyler bunlar. Bu gazla ben 3.yu de dogururum heralde :KK66:
Maşallah size rabbime emanet.3 te yetmez 5 tane:)

merhaba hanimlar,
merak ettim bi foruma bakiim dedim, artik cocuklar konusmaya baslamis benim oglumda kelime kelime konusuyor, daha cumle kurmuyor... gozu hep disarda hep parklarda oynasam isitoyor bende annemlerin bahcesine goturuyorum orayi cok seviyor... oyuncaklarini kimseyle paylasamiyor cok kiskanc ve bazen sinir kirizlerine giriyor istedigi olmayinca. pipi olayina gelince bi kac gundur anlatmaya calisiyoruz ama yapmiyor ne lazimliga ne wce ye hatta bugun babasi ustune gitti yapacaksin wce ye pipisini tuttu yapmadi sipaa :) ama bez baglamamizida istemiyor her tarafa kaciyor zor oluyo valla... ve artik 7.5 aylik olduk biz kizimla doguma 2.5 ay kaldi insallah oglum kadar heyecanlandiriyor 2. cocuk ama sicaklar mahvediyor sisikinlik varis sikintilarim var oyle boyle geciriyoruz zamani bazen bi an once bitsin istiyorum, diger hamile arkadaslara hayirli dogumlar diliyorum simdiden innsallah hepinizi optuum

merhaba hanimlar,
merak ettim bi foruma bakiim dedim, artik cocuklar konusmaya baslamis benim oglumda kelime kelime konusuyor, daha cumle kurmuyor... gozu hep disarda hep parklarda oynasam isitoyor bende annemlerin bahcesine goturuyorum orayi cok seviyor... oyuncaklarini kimseyle paylasamiyor cok kiskanc ve bazen sinir kirizlerine giriyor istedigi olmayinca. pipi olayina gelince bi kac gundur anlatmaya calisiyoruz ama yapmiyor ne lazimliga ne wce ye hatta bugun babasi ustune gitti yapacaksin wce ye pipisini tuttu yapmadi sipaa :) ama bez baglamamizida istemiyor her tarafa kaciyor zor oluyo valla... ve artik 7.5 aylik olduk biz kizimla doguma 2.5 ay kaldi insallah oglum kadar heyecanlandiriyor 2. cocuk ama sicaklar mahvediyor sisikinlik varis sikintilarim var oyle boyle geciriyoruz zamani bazen bi an once bitsin istiyorum, diger hamile arkadaslara hayirli dogumlar diliyorum simdiden innsallah hepinizi optuum

Maşallah size az kalmis cnm saglik sihhatle tamamlarsin inşallah gebelik sürecini. Kardeşi olsun alisir paylasir

mooncum karar verdin demek ikinciye inşallah en kısa ve en hayırlı zamanda alırız haberini.

oooooo mattikacım hayırlı olsun allah kucağına almayı nasip etsin inşallah.

hu huuuu hanımlar kimsecikler yok muu?? nasılsınız evlatlar nasıl? bizden bir kaç not; tuvalet eğitimine hazır ama ben verebilecek durumda değilim bir aya kadar annemin de yardımıyla inş. öğreneceğiz..
konuşma hala yok:KK43: fakat işret dili süper, anne bile demiyor aslında çok dedi bir kere, ben üsteledikçe demiyor bıraktım ben de napım akışına bıraktım yani:) bir kaç kelimeden öteye gidemiyoruz, söylenenleri anlıyor yapıyor laf dinliyor, işaretleriyle her şeyi anlatıyor 2 yaşında belki bi uzmana götürürüm..

gel gelelim öbür velete:KK53:
bu hamilellikte zor geçiyor.(sanki diğeri kolay mıydı, serkülaj olmuştum) plesantası aşağıda dedi dr. 2 aydır da aşağıda, 6. aya kadar dikkat et dedi uzan dinlen yorma kendini yukarı çıkmazsa sana yapman gerekenleri anlatırım dedi, ama biz 5 gün sonra seminerimiz bitiyor ve memlekete gidecez, takip etmeyen bir dr bakacak. kafam karışık canım sıkkın...sizlerde oldu mu? dua edin bana. sizleri çok özledim yeğenlerimi de tabi.. öpüldünüz:KK16:

canım baya büyümüş senin bebiş inşallah bi sorun olmadan tamamlarsın hamileliğini alrsın bebişini kucağına.doktoruna danışsaydın canım yolculuk olayını uzan dinlen dmeiş.

merhaba arkadaşlar ben geçende yazmıştım eymen maşAllah tuvaleti tamamen öğrendi geceli gündüzlü bezi bıraktık .ama lazımlığa yapmıyor sadece normal tuvalete yapıyor ..darısı sizin bebeklerinize .oğlum kendisi haber verdi .ben öğretmeye başlamadan yeğenim gittikçe tuvalete benimde çiş var dedi .ama 2 ay sürdü tamamen alışması daha küçük olduğu için heralde ben bikaç kere pes ettim gün içinde çok kaçırıyordu .ama oğlum bezlenmek istemedi çok şükür şimdi kaçırmıyor .maşAllah ..dil gelişimide çok iyi 3lü cümleler kurabiliyor ne istese anlatabiliyor en komiğide komşunun 3 yaşındaki kızıyla tartışmaları o ben abla oldum diyor eymende çok sinirli bi şekilde hayıy ben abi oydum diye bağırıyor..ama çok hareketli ve çok huysuz sürekli herşeye ağlıyor yaşıtlarıyla hiç paylaşmıyor birşeyi ve çok sinirleniyor ve sürekli parka gitmek istiyor evde aklına geldikçe ağlıyor ..bizden bukadar görüşmek dileğiyle

maşallah oğluna ne kadar çabuk alımış tuvalete.

kızlaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr slm hepinize,

hepinizi çok özledim.çok uzun zamandır giremiyordum.elimde aşırı yaramaz bir çocuk arkasından tekrar hamilelik ikinci doğum derken giremedim.hepinzin bebişlerini öpüyorum.kuzucuklar büyüdü.benim ikinci kuzucukta 3buçuk aylık oldu.akşama kadar popom yer görmüyor.ha bu arada ilk doğumda aldığım 22 kilo tamamen gitmesine rağmen ikinci hamileliğimde aldığım kilolar ısrarla beni terketmiyor.aklınızda olsun ikinci hamilelikte göbekte yerleşiyor.ara ara girmeye çalışacağım.bütün annelere kuzularıyla mutlu günler:)

oooo doğurdunmu canım sen ikinciyi maşallah kuzuna büyümüş bile.

mrb :KK3::KK3:
ikinci melekler yoldaymış masallah :nazar:
ben de istiyorum ama biraz daha oğlum büyüsün kendi işini kendi görür hale gelsin bakalım :emir_bebek:
siz bi doğurun bakalım nasıl oluyo iki tane cocuk :26::KK1:

bende biraz daha büyüsemi diye düşünüyorum ama benden daha çok eşim ikinciyi istemiyor şuan.oğluşumuz biraz büyüsün diyor.

merhabalar kızlar uzun zamandır gelemedim çoğu zaman bilgisayarı hiç açmıyorum gerçi eskisi gibi toplanıp sohbetler edebilsek daha sık gelirim ama geldiğimde kimse olmayınca bende sık girmiyorum.özledim eski günlerimizi sizleri ve bebişerinzi.

benim oğlana wc eğitimine başladım ama kısa sürdü o hastalandı ardından ben hastalandım ardından ramazan girdi.gerçi bunlar bahane galiba gerçekten hazır olsaydık oğluşta bende bırakmazdık belkide eğitimi.sadece 2-3 gün dayanabildim sürekli kaçırıyordu gerçi yaptığını gördülçe çişini anlamaya başladı ne yaptığını ama ishal oldu sonra benim gözüm yemedi.
bu wc beni korkutuyor nasıl olucak bilmiyorum.

konuşma olayımız biraz biraz kelime olarak hemen hemen herşeyi söylüyor ama cümle olarak sadece anne gitti baba geldi gibi ikili cümleler kuruyor sadece.yada üçlü cümleler kurduğunda çok devrik oluyo.mesela dıggı baba mööö çeviri:babam ineğe çubuk kraker verdi.

bu arada herkeze hayırlı bayramlar

merhabalar kızlar uzun zamandır gelemedim çoğu zaman bilgisayarı hiç açmıyorum gerçi eskisi gibi toplanıp sohbetler edebilsek daha sık gelirim ama geldiğimde kimse olmayınca bende sık girmiyorum.özledim eski günlerimizi sizleri ve bebişerinzi.

benim oğlana wc eğitimine başladım ama kısa sürdü o hastalandı ardından ben hastalandım ardından ramazan girdi.gerçi bunlar bahane galiba gerçekten hazır olsaydık oğluşta bende bırakmazdık belkide eğitimi.sadece 2-3 gün dayanabildim sürekli kaçırıyordu gerçi yaptığını gördülçe çişini anlamaya başladı ne yaptığını ama ishal oldu sonra benim gözüm yemedi.

konuşma olayımız biraz biraz kelime olarak hemen hemen herşeyi söylüyor ama cümle olarak sadece anne gitti baba geldi gibi ikili cümleler kuruyor sadece.yada üçlü cümleler kurduğunda çok devrik oluyo.mesela dıggı baba mööö çeviri:babam ineğe çubuk kraker verdi.

Hosgeldin canim. Geldikce yaz sen niye gelmiyosun. Bence simdi konusulcak cok seyimiz var. Memeden kesiyorum ben mesela 2 gundur hic emzirmedim. Deneyimleri paylasiriz. Tuvaleti ben de dener gibi yaptim 2 gun simdi evde degiliz bez bagliyorum. Bir de kakasini tuttu kabiz olmasin dedim ama diger turda basaririrz gibi geliyor. Simdi 2-3 saat kuru geziyor. Cisini de soyluyor yapinca. Bazen yapmadan soyluyor hatta. Kakayi ztn yapmadan soyluyor temizlenmesi zor bi yerdeysek yapmak istemiyor bana soruyor kaka yapiym ben diye disardaysak. Cocuk baya hazir da ben sabirli davranamadim mi bilmiyorum.
Bebisle ilgili guzel dileklerin icin tsk ederim. Darisi isteyen herkese olsun.

günaydın güzel anneler :KK55::KK55::KK55:

Sagol cnm inşallah hayirli zamanda gelir kuzu.

Sen nasilsin ozlettin kendini oglusun nasil

Iyi bayramlar öpüyorum sizi

Hosgeldin canim. Geldikce yaz sen niye gelmiyosun. Bence simdi konusulcak cok seyimiz var. Memeden kesiyorum ben mesela 2 gundur hic emzirmedim. Deneyimleri paylasiriz. Tuvaleti ben de dener gibi yaptim 2 gun simdi evde degiliz bez bagliyorum. Bir de kakasini tuttu kabiz olmasin dedim ama diger turda basaririrz gibi geliyor. Simdi 2-3 saat kuru geziyor. Cisini de soyluyor yapinca. Bazen yapmadan soyluyor hatta. Kakayi ztn yapmadan soyluyor temizlenmesi zor bi yerdeysek yapmak istemiyor bana soruyor kaka yapiym ben diye disardaysak. Cocuk baya hazir da ben sabirli davranamadim mi bilmiyorum.
Bebisle ilgili guzel dileklerin icin tsk ederim. Darisi isteyen herkese olsun.

bizim meme yi kesmemiz kolay oldu zaten süt eskisi kadar yoktu oğluşta keyif için emiyordu bende bıraktırdım.sonra emziğide bıraktırdım oda kolay oldu zaten sadece uyurken istiyordu uyuyunca atıyordu.bu wc olayınıda kışa bırakmamak lazım yoksa öbür yaza kalır.bayram geçsin tekrar başlıyacağım bende kısmetse.bayramdan sonra kısa bi tatilimiz var dönünce artık ya bismillah demeli.benimkide öyle yapınca söylüyor bazende yapmadan söylüyor.eskiden söylemiyordu wc eğitimine başladık bi kaç kez gördü naptığını sonra söylemeye başladı.bende hiç sabırlı davranamadım bide bizim hastalık girince araya ishal falan onu da temizlemek işime gelmedi.korkuyorum hiç beceremiycem öğretmeyi diye bu wc işini.

Sagol cnm inşallah hayirli zamanda gelir kuzu.

Sen nasilsin ozlettin kendini oglusun nasil

Iyi bayramlar öpüyorum sizi

iyiyim canım çok şükür oğluşumda iyi uyuyo şuanda bende buraya geleyim bakayım dedim.sen nasılsın canım fatih paşamız nasıl yakışıklım kocaman olmuştur oda koca adam oldular yaaaa :KK16::KK16:

X