26 yaş sendromu

Bence yasiniz kac olursa olsun Evlilikle veya herhangi biseyle baglanti kurmayin.. askinda evliliginde yasi yoktur gönül isleri bunlar hayirlisi elbet sonunda cikar karsiniza ama umutsuzluga kapilmamalisniz :)

Vakit gelince o sizi bulacak siz onu aramayın zamanı var demekki... Hakkınızda hayırlısı olsun...

Bence tam evlenmeyi dusunmeye baslayacak yastasin. Neden gec kalmis olasin.

Bir seyi istemek hayatini bu yone odaklamak demektir. İste hergun yaradandan hayirlisini iste. Sen isteyeceksinki o gelecek. Ancak sadece istemekle olmuyor kendinde harekete gecmelisin. Oncelikle yeni bir ise girmelisin. İs cevresinde onemlidir. Sonra cevrende arkadas akraba vs evlenmek istediginden bahsetmelisin. kul kula vesile olur derler. Yani olasiliklari arttirmaya calismalisin.

İnsallah rabbm en hayirlisi olanindan versin. Cok sukur dedigin yuva ortami yasatsin sana.

27 yaşındayım ve evlilikten uzak duranlardanım... gerçi 2 yazdır bütün arkadaşlarım evlenip çoluk çocuğa karışmaya başlayınca noluyo leyn ben evde kalıyorum galiba triplerine girdim ama bi yerde bi söz okudum ve geçiverdi =)
"Eğer hala yalnızsan Allah seni birilerinden koruyor demektir"
:)

Bende nişanlımla 26 yaşında tanıştım. Onunla tanışıncaya kadar hep ben hiç evlenemiycem diye üzülürdüm. Çünkü benden küçük erkek kuzenlerim bile evlendi. İstemeye gelenler ya da tanışıp görüştüklerim oluyordu ama ya onlar beni istemiyodu yada ben hayal ettiğim adamı onlarda göremiyordum. Ama kısmet karşına çıkınca zaten tpış tıpış gidiyosun. Emin ol seninde kısmetin hala biyerlerdedir sabırla bekle...Ama çevrende güvenebileceğin çöpçatanlık hizmeti veren bi ablan falan varsa ondan şaka yollu yardım isteyebilirsin :) Benim iş öylelikle olmuştuda:))

Arkadaşım sakın 26 oldum evlenemeyeceğim diye üzülme...Ben 32 yaşına gircem 7 mayısta ve hayatımın aşkıyla geçen sene tanıştım hemen nişanlandık, Allahım nasip edersede haziranda düğünümüz var. Allahatan hep hayırlı birini iste, ben öyle yaptım ve hiç yaş sendromuna girmedim. Önce işimi sağlama aldım arkasından gerisi geliyor zaten. Sana tavsiyem hep kendini hayata karşı ağırdan sat. Özgüven ve inanmak işin sırrı. Unutma sen altınsın ve seni keşfedecek bir sarraf mutlaka çıkacaktır. İnsanın kendine olan güveni yüzüne, hareketlerine, yaşantısına ve hatta tanıştığı kişiye yansır....Bunun beraberinde başarı, aşk ve mutluluk gelir. Hadi gönder enerjini seni arayan sevgiline:KK52: Sen çağırdında o gelmedimi :KK52:

tatlım boyle ümıtsızlıge kapılma .gec olsun da guc olmasın .
sosyalles bıraz .cevrenı genıslet.zaten gerısı hoopp gelır .
bı bakmıssın kı evlılık haberını alıyoruz buradan .
yarın ne olacagı hıc bellı olmaz .

en doğrusu geç olsun güç olmasın demek.her işte bir hayır var..hayata böyle bakmak lazım..

ben de 25 yaşındayım 2 senelik sevgilimden yeni ayrıldım bende bi süre düşündüm bu saatten sonra yeni birini bul ona alış testlerden geçir sonra da evlen ohoo ayrılmasam mı dedim ama neyseki anlık bi saçmalamaymış hemen kendime geldim.. sırf 25 e geldim diye beni haketmeyen birini çekecek değildim hoş, varsın evde kalim mutsuz olmaktan iyidir...

Ohoo 26 evde kalma yaşı olsa... Benim çevremde 30-35 arası hatta 40 da var, çoğu ailesiyle yaşayan ve çalışan/çalışmayan çok bekar kadın var. Ben de dahil çevremde kimsenin bu yaş grubuna evde kalmış gözüyle baktığını görmedim. Liseden bir arkadaşım dışında da 25ten önce evlenen görmedim. Mesela gittiğim son üç düğünde damat:37 gelin:28, diğeri damat:36 gelin 27-30 arası, diğeri damat:40 gelin 28 civarı. Yakında yeni bir düğün var damat 38. Gelini bilmiyorum. Ama artık böyle çok var. :KK70: Bunlar gibi nicelerini gördüm. Bence böyle düşüncelere kapılmayın. Erken evlenen tek kadın yakınlarım Almancı kuzenlerim. Babası çok tutucu olduğundan erken verdi. O yüzden 26'da daha ne var. Bazı çevrelerde yadırganılabilir ama yine de daha modern hayatı gözönünde bulundurursan 26'da bekar olmanın yadırganacak hiiiiç bir tarafı yok. :KK16:

26 hiç de geç değil canım
evlenmek maharet değil ki önemli olan sürdürebilmek
burda ne kadar çok okuyoruz bir sürü boşanan var
ben 28 yasında evlendim 2 sene önce erken evlendim keske 30da evlenseydim diyorum su an
bir sürü arkadasıms u an 29 30 yasında hala bekarlar degil ufukta evlilik sevgilileri bile yok

aman evde mi kalıcam korkusu ile
evlenen bir arkasım 30 yasında o da 1,5 senelik evli boşanıyor.

eğer böyle düşünürsen yanlış kararlar verebilirsin evlilik yolunda
akışına bırak
Allah karşına hayırlı biri çıkartsın diye dua et.
Artık zaman değişti evde kalmak diye bir şey mi kaldı
Kadınlar artık kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler sen hayatını kendin için yaşamaya bak
evet sosyalleş kurslara git birileri ile tanış kendin için yap
o arada mutlaka karşına birileri çıkacaktır.

arkadaşım tamda evlilik yaşındasın bence .çevreni genişlet biraz .zaten kısmetin kimse seni gelir bulur .merak etme buna inan.

canım benim teyzelerimden biri 34 yaşında evlendi, istediği gibi birini bulamadı, bekledi ama sonunda karşılaştı. diğeriyse evlenmeyi hiç düşünmedi. 40 yaşında, işinde gücünde ve mutlu mesut devam ediyor.

önemli olan mutlu olabileceğin biriyle evlenmek, evlenmiş olmak için evlenmen değil ki:KK45:

87 liyim ben de , evlenmedim hala.
Tek üzüldüğüm şey genç anne olma şansını her sene yitiriyor olmak
Onun dışında yok evde kaldım yok yaşım geçiyor falan, umrumda değil
Amaaaa en geç 28 de çocuğu kucağıma alasım var :KK49: :KK1:

26 ya 1 ay 5 gün var. :KK1:
Her şeye rağmen mutluyum...
Benim de evlenme durumum muallakta.
Açıkçası hayatında kimse olmadığında sevgilim/eşim olsa aşkı hissetsem dediğin günleri, hayatında biri varken hissettiklerinle ve hayal kırıklıklarıyla kıyasladığında yalnızken daha mutlu olduğun zamanların olduğunu görebilirsin...
Yalnızken de mutlu olmak diye bir şey var. Birinin sana değer vermesini bekleme. Kendine değer ver. Yeter...
Birden hayatına biri giriverir klişesini söylemeyeceğim... Kader kısmet. :KK31:
Herkes evlenecek diye kaide mi var?
Evli olup da mutsuz olanları gördükçe evliliğe inancım sevgim saygım da kalmıyor...
Keşke herşey hayallerimizdeki gibi olsa. Temiz, toz pembe...

ay canım yaa duyanda 26 değil de 46 yaşındasın sanacak,ne var ki yaşında?hem gününmüz koşullarında bu yaşlara erken gözüyle bile bakılıyor.bana göre sorun yoktu ama,ben de (genel düşünceye göre)geç evlendim.35 civarı hem de..Allahıma şükür çok mutluyum.yaşıtım arkadaşlarım var benim yaşlarımda evlenen ve onlarda gayet mutlu,huzurlu.belli bir yaştan sonra ne istediğini daha iyi biliyorsun,olaylara daha olgun bakıp genç yaşlarda kızıp feveran edeceğin,tartışma çıkarabileceğin küçücük şeyleri bile daha iyi tolere edebiliyorsun.olgunlaştıkça oluyor tabii bu da.tek dezavantajı anne olmak açısından;zaman kadınların aleyhinde,onun dışında aslına bakarsan çok daha net,anlaşılır bir evlilik hayatın oluyor.önemli olan kaç yaşında evlendiğin değil,evliliğinin kalitesi,mutluluğun.dilerim Allah hayırlı zamanda hayırlı insanı çıkarır karşına:KK34:

X