2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
İyi akşamlar herkese,umarım iyisinizdir
Şifacım beni de listeye ekler misin?
SAT:9 HAZİRAN 2012
BDT:16 MART 2013
İLK BEBEK
ANNENİN YAŞI :25
BEBEĞİN İSİMİ:MEHMET ALİ TEŞEKKÜR EDERİZZ :):KK1:

Evet ben de severim kerem ismini ama eşimin teyzesinin oğlunun adı. koray ismini beğeniyorum ama onu da eşim istemedi,egemen istedim o da olmadı :KK43:
tuna güzel isim bence ama öneri istiyosan benden sana bir öneri bebişim erkek olsaydı kerem koyacaktım bayılıyorum bu isme:KK1:

İsim konusunda fikir veren teyzoşlar teşekkür ederiz. O kadar benimsemişim ki sizleri siz beğendikçe daha çok alışıyorum isime sanki :KK70:

kızlar ben biberon aldım hhafta sonu avent yeni doğan sarı kutu olandan.. emzik olarakta kauçuk NUK marka düşünyrm.

canım bu benim 2. bebeğim ilkinde emzik falan almadım doktorla genelde önermiyorlar diye kayın validem al kızım zor durumlarda gece falan uykuya dalarken kolaylık olur dedi ben kötü gelin hayır dedim emzik vermeyeceğim sonra 1haftalıkkken bebeğimi doktora götürdüm tam olarak muayene olduğunu düşünmediğim için götürdüm dedim çok sık emdiği ve süütm iyi olmasına rağmen çok aranıyor sürekli emmek istiyor dedim doktor emzik ver emme hazzını gidermesi gerekiyor dedi yoksa ilerleyen yaşlarda başka alışkanlıklara yol açar dedi ben hemen emzik aldım ve kolaylığınıda gördüm çok sık vermedim durmadan ağzına sokmadım geçe emdiği halde uykuya dalmadığı zmaanlar verdim ve çok emmeyincede 10 aylıkken kendi istemedi biberonda heran herşey olabilir sütün gelmeyebiliri Allah korusun o anlık mamavermek gereke bilir falan al evinde bulunsun snra birde biboron telaşına düşmessin canım hatta ben hastane çantasına bile koyacağım

ovv tecrubelı anne önunde saygıyla eğiliyorummm:KK70: aslında emzık emen bebekler cok tatlı duryorlar ama yapıyı bozdugunada sahıt oldugum ıcın gonlum almamaktan yana bıberon ıcın se ınsallh sutym olursa sımdı calısacakmısım gıbıde durmuyor almak ıstemıyorum ama haklısın tabıı ters bır durum olabılır ayy bilemedim simdi alalım bı kenade dursun sanırımmm ılgıne cok tesekur ederimmmmm:KK70:

canım bu benim 2. bebeğim ilkinde emzik falan almadım doktorla genelde önermiyorlar diye kayın validem al kızım zor durumlarda gece falan uykuya dalarken kolaylık olur dedi ben kötü gelin hayır dedim emzik vermeyeceğim sonra 1haftalıkkken bebeğimi doktora götürdüm tam olarak muayene olduğunu düşünmediğim için götürdüm dedim çok sık emdiği ve süütm iyi olmasına rağmen çok aranıyor sürekli emmek istiyor dedim doktor emzik ver emme hazzını gidermesi gerekiyor dedi yoksa ilerleyen yaşlarda başka alışkanlıklara yol açar dedi ben hemen emzik aldım ve kolaylığınıda gördüm çok sık vermedim durmadan ağzına sokmadım geçe emdiği halde uykuya dalmadığı zmaanlar verdim ve çok emmeyincede 10 aylıkken kendi istemedi biberonda heran herşey olabilir sütün gelmeyebiliri Allah korusun o anlık mamavermek gereke bilir falan al evinde bulunsun snra birde biboron telaşına düşmessin canım hatta ben hastane çantasına bile koyacağım

ohh cnm tercuman oldun bana..deneyım bu olsa gerek.. bende bunu anlatmak ıstedım ama deneyım olmaqdıgından ıfade edemedım :))) sureklı vermek degıl.. gece durmadıgında karnı tok oldugunda uykuya gecsın dıye almayı dusundum. ve bebek ılk zamanlar emzıge alısmayınca sonrasında tutmuyormus.. arkadasım cok pısman alıstırmadıgına..agzına verıyorum gerı ıtıyor dıyo..daha 3 aylık :)))

selam mart anneleri.ondeyiz tebrikler:KK1::KK1:emzikden konu acilmis.bence bebege gore degisir.bebek karar veriyor aslinda.benim kizim 20 ayina kadar emdi.:KK56::KK56::KK56:bebekkende öyle sik emzirmiyordum,3 saatte bir amakizim emzik araamadi hic parmakda emmedi.memeyide cok rahat birakdi:KK16::KK16::KK16:

bide ben 4 emzik almisdim,2 nide hastanede hediye etdiler,hepsini kaynimin oglu gelince goturdu.bu bebise 1 tane alicam insallah isterse emer:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Selam canlar hepiniz iyisinizdir inşallah minil elma şekerlerimizde iyidir umarım:KK16:
Yeni gelene arkadaşlarımız hoş gelmiş sefalar getirmiş...:KK1:

Ebahdan haberi olan varmı, çileği gören var mı yafffff:KK53:

Lolo geçmiş olsu nbu arada canım RABBİM şifa versin..

Ağrıları olan, hastalıkları olan tüm arkadaşlarıma RABBİM şifa versin yarım etsin artık ağırlaşıyoruz sanırsam:KK53::KK53:

Ben mesela geçen gül ölüyodum mide ağrısından, bebişim sanırım ayağını mide çukuruma getirip sokmuştu, o çukura dokunğumda küçücük bişey kığırdadı durdu ama inmedi saatlerce ağlattı beni:18: neyse geçti gitti biras küstüm ona sadece o gün o kadar:KK52:

Kıslar hepinizi öpüyorummm dikkat edin kendinizeee

herkese iyi akşamlar geçmiş almış başını gitmiş maşallah... cevap yazmasamda okuyodum ama bu sefer okuyamadım valla. benim ağrılar çok fena geceler kabus başka sıkıntımız yok çok şükür eşimle kardeş olduk:) kızıma hamileyken doğuma gittiğim gün bile ilişki olmuştu bu bebeğim erkek cinsiyettenmi bilmiyorum dokunsa tüylerim diken diken oluyor kaçacak köşe arıyorum resmen. emzik konusu konuşulmuş 1 yaşına kadar emdi kızım.özellikle geceleri çok rahat ettim ama 1 yaşından sonra bıraktırmak lazım bir şekilde. ilk dört ay almamıştı hep diliyle itiyordu ama ben pes etmedim sürekli verdim alıştı. doktorlar ve hemşireler tavsiye etmiyor olabilirler ama ANNELERİN çoğu şiddetle tavsiye ediyor. emzik almayan çocukların bir kısmı parmak emiyor bence bu daha kötü bir görüntü.

beni ve oğluşumuda ekleyebilirsiniz listeye sifaa'cım :KK17:

Annenin Yaşı : 25
SAT : 27 Mayıs
Beklenen Doğum Tarihi : 3 Mart
İlk bebek

İsmi yok henüz oğluşumun.babamız biraz rahat son ay karar veririz herkese süpriz olur diyo :)

Son düzenleme:
herkese iyi aksamlar:)
beni ve kizimida ekleyebilirmisin listeye sifacim

Annenin Yaşı : 26
SAT : 13 haziran
Beklenen doğum Tarihi : 20 Mart
İlk bebek
İsmi : nehir

Ayyyyyy
Sen ne kadar genç bir anne olacaksınnnnnnnnn:KK12::KK31:

Özendimmmm. Ben 30 olmadan çocuk mezsunu bitirmek istiyorum ammaaaa 5 yıla 3 çocuk pek fazlaaaaa:KK9::KK9:
Elif tek başına güzel isim. Zaten tekliği anlatıyor....:KK34:

evet genç annelerden olacağım Bende inşallah. Evlenir evlenmez plansız bi şekilde aramıza katılınca yavrum böyle oldu :) gerçi kocam coook istiyordu zatende bana süpriz oldu. :) elif bizce de tek başına güzel, ama kayınvalidem tanıdığı birisi yüzünden tek elif olmasn diyoo kararsız kaldık çok :) :KK9::KK1:[/QUOTE]

Ayyyyyy
Sen ne kadar genç bir anne olacaksınnnnnnnnn:KK12::KK31:

Özendimmmm. Ben 30 olmadan çocuk mezsunu bitirmek istiyorum ammaaaa 5 yıla 3 çocuk pek fazlaaaaa:KK9::KK9:
Elif tek başına güzel isim. Zaten tekliği anlatıyor....:KK34:

evet genç annelerden olacağım Bende inşallah. Evlenir evlenmez plansız bi şekilde aramıza katılınca yavrum böyle oldu :) gerçi kocam coook istiyordu zatende bana süpriz oldu. :) elif bizce de tek başına güzel, ama kayınvalidem tanıdığı birisi yüzünden tek elif olmasn diyoo kararsız kaldık çok :) :KK9::KK1:
[/QUOTE]

Hımmmmm o zaman Elif hiç koymayın.azra da güzel isimmm :KK34:

Sen de 30 una gelmeden bitir. Çocuk işini mademmmmm.. Ne güzelll:KK31:

Hımmmmm o zaman Elif hiç koymayın.azra da güzel isimmm :KK34:

Sen de 30 una gelmeden bitir. Çocuk işini mademmmmm.. Ne güzelll:KK31:[/QUOTE]

Bende öyle düşünüyorum zaten kızım ilk okula başladığı zaman hatta 2.sınıfa geçtiği zaman bi kardeşi olsun istiyorum. 2taneyle de yetinmeyi düşünüyorum zaten :):)

merhaba arkadaşlar emzik konusu baya konuşulmuş en iyisi emerse vermemek,bu arada kızımıza isim bulduk inşallah ismi neda olacak iyilik güzellik cömertlik demek ayrıca çiğ ve nem demekmiş hoşumuza gitti sizin de yorumlarınızı merak ediyorum ilk kızım sude bu arada iyi aşamlar

Beni de eklerseniz listeye sevinirim :)
annenin yaşı :28
yaşadığı yer :manisa
ilk bebek
bat:13 haziran
bdt :21 mart
ilk bebek
isim Egemen düşünüyoruz şimdilik

manisa merkez mi canım... ?? aslne ben de manisalıyım. ayyy hemşehrimi görünce nasıl sevindim :) doktorun kim manisada hangi hastaneye gidiyorsun?? çünkü her ne kadar konyada bulunsam da görev icabı sanırım doğumum manisada olacak...

merhaba arkadaşlar emzik konusu baya konuşulmuş en iyisi emerse vermemek,bu arada kızımıza isim bulduk inşallah ismi neda olacak iyilik güzellik cömertlik demek ayrıca çiğ ve nem demekmiş hoşumuza gitti sizin de yorumlarınızı merak ediyorum ilk kızım sude bu arada iyi aşamlar

Nida gibi sanki. Neda hoş değişik olmuş. Kardeşle isim uydurma derdine hiiiiççç düşme derim:KK34:

Çiğ nem anlamı biraz değişik amaaaaaa

Son düzenleme:
güzel bir isim bencede kulağa çok hoş geliyor.hayırlı olsun canım

X