2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
günaydın mart anneleri

soğuk,kar bulutlu bir güne keyifsizce merhabaaaa :KK14:
hafta sonuna geldik aralık ayının bitmesine tam 1 hafta kaldı yeni yıla yeni umutlara 1 hafta....bugün bebeğim maşallah zıp zıp bir oyana bir buyana hobaaaa.....:122::122: midem birazdan ağzımdan çıkacak...dün akşam mideme topuğunu dayamış elime sertlik geldi içim fena oldu sanki yaratıkmışım gibi bir yerimden sürekli bir şey çıkıyor dalgalanıyor :KK1: bende o çıkıntıya elledim küçük hanım rahatsız oldu yılan gibi süzülüp aşağıya indi :KK1::KK1: ay minnoş ay.....:111:

Günaydııın
Sabah hastane çantası listesi yapayım dedim. Yazdığım ilk iki maddeye bakın: Nazar boncuğu ve lohusa kurdelası :)))

bende daha hazırlamadım çantamı ama listede 2 tane pijama takımı, sabahlık,yüz havlusu ,çarşaf,bol bol iç çamaşırı,birde örgü yelek bizim için,deodarant,ıslak mendil,rezene=),bebişe 2 takım hastane çıkışı,bebek bezi bolca,biberon bunlar benim aklıma gelenler=)))

onlar da lazım.. listene 3. madde benden: bol bol bebek bezi.. ben ilkinde ped yerine kızımın bezlerini kullanmıştım hastanede..

Kızının eşyalarına daha doğar doğmaz ortak çıktın ha :) Nasıl rahat edebildin ki, ped iyidir bence :)

çok tatlı ya :KK1:

biz de haftasonu halledicez inşallah alışveriş işini,bebemin sadece çorabı var bugün itibariyleee yazık :KK34::KK34:

Benim de pek bir şey yoktu. Ama iki hafta önce yatak istirahati verilince panik oldum. Ya bir daha çıkamazsam diye. Birazını internetten birazını da mağazadan hallettim. Hala eksiğimiz çok. Tulumdu bodydi hastane çıkışı havlu falan da eksik. Nedense onları alamıyorum. Annemle çıkmam lazım, benle kocam beceremiyoruz.

bende de bir tek patikli tulum ve çorap var. onu da öğretmenler gününde öğrencim hediye etti..
Güle güle kullansın. Sen de yavaş yavaş başla bence...

sabahın ilk ışıklARI yüzünüze vursun :KK1:

günün en güzel öten kuşu pencerenize konsun.:emir_bebek:

günaydınlarr:KK16::KK16::KK16::KK16:

Günaydınlaaaar...

günaydın güzel anneler ve bebişleri

Günaydın sana da:)

kar ve soğukla mücadele eden arkadaşlarıma kolay gelsin, Antalya da bahar havası var bugün, dışarı atıcam kendimi, kızıma bişeyler bakayım hemen..

Ohh ne kadar güzel. Ankara'da kış var...

günaydın mart anneleri

soğuk,kar bulutlu bir güne keyifsizce merhabaaaa :KK14:
hafta sonuna geldik aralık ayının bitmesine tam 1 hafta kaldı yeni yıla yeni umutlara 1 hafta....bugün bebeğim maşallah zıp zıp bir oyana bir buyana hobaaaa.....:122::122: midem birazdan ağzımdan çıkacak...dün akşam mideme topuğunu dayamış elime sertlik geldi içim fena oldu sanki yaratıkmışım gibi bir yerimden sürekli bir şey çıkıyor dalgalanıyor :KK1: bende o çıkıntıya elledim küçük hanım rahatsız oldu yılan gibi süzülüp aşağıya indi :KK1::KK1: ay minnoş ay.....:111:

Günaydın sana da. Ben o kadar hissedemiyorum. Şişman hamilelerden olduğum için sanırım.

bende daha hazırlamadım çantamı ama listede 2 tane pijama takımı, sabahlık,yüz havlusu ,çarşaf,bol bol iç çamaşırı,birde örgü yelek bizim için,deodarant,ıslak mendil,rezene=),bebişe 2 takım hastane çıkışı,bebek bezi bolca,biberon bunlar benim aklıma gelenler=)))

İhtiyaç çok canım. Valiz hazırlamak lazım :) Pijama giyilir mi acaba ya? Ben gecelik giyemiyorum ama herkes hastanede geceliğin daha rahat olduğunu söylüyor. Hele sezaryen falan olursa pijama hiç giyilmiyormuş.

Gunaydın kar taneleri:KK16:
Gece oglum uyutmuyo huy edindi sabaha karsı uyanıo koşuyo koşuyo uyuyo bugun babamız giderken kalktım tabi hemen oda uyumadı dedim acıktımı acaba cok debelendi:emir_bebek: gittim biraz bişi yedim yattım ikimizde uyumusuz:KK31:şimdiden anneliği hissedebilmek ne güzel çok şükür allahıma:nazar:bugun 21 aralık bebeklerimiz bu zaman döngüsünden gecen sanslı bebekler bence özel bebekler hepsi sağlıkla doğsun hepsi çok özel olsun uzun ömürlü olsun bizler ve ailemizde inşallah:KK16:

Gece oglum uyutmuyo huy edindi sabaha karsı uyanıo koşuyo koşuyo uyuyo bugun babamız giderken kalktım tabi hemen oda uyumadı dedim acıktımı acaba cok debelendi:emir_bebek: gittim biraz bişi yedim yattım ikimizde uyumusuz:KK31:şimdiden anneliği hissedebilmek ne güzel çok şükür allahıma:nazar:bugun 21 aralık bebeklerimiz bu zaman döngüsünden gecen sanslı bebekler bence özel bebekler hepsi sağlıkla doğsun hepsi çok özel olsun uzun ömürlü olsun bizler ve ailemizde inşallah:KK16:

amın canım benım işallah

saglik ocagina gitmek icin taksi cagirmistim. Tam evden cikiyordum ki kusmaya basladim. Cok kotu oldum. Zar zor gittim :KK43:

Günaydııın
Sabah hastane çantası listesi yapayım dedim. Yazdığım ilk iki maddeye bakın: Nazar boncuğu ve lohusa kurdelası :)))

günaydın geceeee
ama onlar elzem şeyler
tabiiki olacak
hastane çıkışı, bez falan filan onları herkes gelir gider kontrol eder ama bunları:KK50::KK50::KK50::KK50:

kar ve soğukla mücadele eden arkadaşlarıma kolay gelsin, Antalya da bahar havası var bugün, dışarı atıcam kendimi, kızıma bişeyler bakayım hemen..

papatya canıımm o miniklerin 2 popo, 4 kol, 4 bacaklılarını yerim ben. çok tatlısın..

hepinizi çok öpüyorum ben hemen kursa gideyim, sonra bebğeime ciciş bakarız...
gününüz bir öncekinden daha iyi geçer umarım.. ağrısız.. sızısız.. tepikleriniz eksik olmasınn..

ama sulecim biz seni kıskanırız bu ayazda
olmazki ama
güzel ve güneşli bir havadan bahsedilmez ki
aldıklarını bize de gösterrrrrrrrrrr
:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

saglik ocagina gitmek icin taksi cagirmistim. Tam evden cikiyordum ki kusmaya basladim. Cok kotu oldum. Zar zor gittim :KK43:

yaaaaaaaa senin kusmaların geçmedi mi
artık geçsin amaaaaaaa
çok oldu o kusmalarr:KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20:

canım normal bebek şekerleri o kelebekli olanlar falan genelde fiyatları 3.5 TL. Ama ben napıcam, malzemelerini alıp kendim yapıcam, böylece yarı fiyaatına getirmiş oluyosun. vaktim varken önümüzdeki ay alıp yapayım diyorum. varsa vaktin kendin de yapabilirsin canım, çok basit bişeymiş zaten, bende bilmiyorum nasıl yapılır ama bi arkadaş yardımcı olucak, daha önce yapmış..

bu arada bebek kurabiyesine gerek var mı sizceee, eşim gereksiz diyo da?

canım çok sağol.. bir düşüneyim ama sanki evde yapılabilecek bir model değil gibi.. zaten bu arada indirimde buldum dediğim kandırmaca çıktı :) normalde 12 li pakette satarken bitmiş lavantalıların olduğu pakette 6 adet varmış.. yani 7 liraya çıktı tanesi :) biraz daha bakayım en olmadı 4,5 liradan alır arkasına şekerleri ben eklerim..

günaydın geceeee
ama onlar elzem şeyler
tabiiki olacak
hastane çıkışı, bez falan filan onları herkes gelir gider kontrol eder ama bunları:KK50::KK50::KK50::KK50:

ama sulecim biz seni kıskanırız bu ayazda
olmazki ama
güzel ve güneşli bir havadan bahsedilmez ki
aldıklarını bize de gösterrrrrrrrrrr
:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

yaaaaaaaa senin kusmaların geçmedi mi
artık geçsin amaaaaaaa
çok oldu o kusmalarr:KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20::KK20:

Gecmedi. Onceden cok bulantim oluyordu ama kusmuyordum. Simdi bulantilarim az ama gelince de tutamiyorum kusuyorum :KK50:

günaydın güzel anneler:KK16::KK16::KK16:

arkadaşlar ya bel ağrılarım çok var korkuyorum erken doğum olur diye sizde de var mı acaba bel ağrısı ve rahimde baskı

bende hissediyorum.bazen bi anda belim ağrımaya başlıyor dinlenince geçiyor ama.alt tarafta kemikte bi ağrım var onla yaşıyorum yaklaşık 3 haftadır.pubik ağrı bazı hamileliklerde olurmuş :44:

İhtiyaç çok canım. Valiz hazırlamak lazım :) Pijama giyilir mi acaba ya? Ben gecelik giyemiyorum ama herkes hastanede geceliğin daha rahat olduğunu söylüyor. Hele sezaryen falan olursa pijama hiç giyilmiyormuş.

ben de gecelik giyemem.rahat edemem yani.pijama kullanmıştım sezaryende hiç sorun olmadı.zaten seni gezdiriyorlar akşamına doğru sonra da sondayı çıkarıyolar.normal pedini takıp lavaboya gidebiliyorsun.kanama kontrolü için filan lazım oluyor diye eltim de almış bi gecelik ama bana bakmamışlardı.yada ben mi hatırlamıyorum bilemedim :KK9:

SLM HERKESEE ..

Uzun zamndır yazamıyorum takipte edemiyorumm öncelikle hepinizee sağlıklı sıhhatlı hayırlı miladında doğumlar..

13 aylık çağan adında bi oğlum var şimdi 2.oğluma hamileyimm çok zor gidiyor..bir çoğunuz şimdi hastane çantası hazırlıyosunuzdur benim sizlere tavsiyelerim şunlar..

*hastane çantanıza mutlaka gecelik koyun inanın özellikle sezeryan olacak annelerde çok rahat ve o kadar kanamayla pijama giymek zor oluyoo en azından ilk gün gecelik şart ..
*ayrıca bebek için tulumları tercih edin kızlar sadece hastane için değil ev içinde tulumlar çok kullanışlıı oluyor
*gögüss ucu çatlak kremi mutlaka alın
*biberon emzik
aklıma geldikçe gene yazarım :KK49:

seni hiç yalnız bırakır mıyım cemrem
tescilli ve kadrolu bekçi benim:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Tescilli ve kadrolu bekçiiiiiiii:KK1:
Ama seni göremediydim ben de sağa dön sola dön uyumaya çalıştımmmm:KK15:

hanımlarr gene kaynatmısınız bız yarın erkenden dktora gıdecez ınsallhh bebeğimi görecemmm bakalım kac kılo oldukkkkk :KK52: ama daha uyuyamadık nedenseeee:KK51:

Güzel haberle gelirsin inşallahhhh:KK54:

Arkadaşlar merhaba 6 aylık evliyim. Fakat şu aralar maddi durumlardan dolayı asla hamile kalmak istemiyorum. Eşimle geri çekme yöntemiyle korunuyoruz. Fakat 2 aydır adet olmadım. En son 1 aralıkta 1 gün adet oldum. Kahverengi kan karışıktı sonra kesildi. Aradan 2 ay sonra idrar testi yaptım ve negatif çıktı. Bende hiç hamilelik belirtileri yok. Hatta regl öncesi iştahım kapalı olurdu. Regl öncesi belirtileri var biraz. Ama hamilelik belirtileri hiç yok. Idrar testi de negatif çıktı . Ama korkuyorum yine de. 3 eylül ayında tatile çıkmıştık. Çok geciktiri ictim ama eylülden sonra 2 kez adet oldum. Onun etkileri olabilir mi diyorum. Birde son 1 haftadır idraririmi yaparken pembe kan geliyordu. Ama son 2 gündür daha yoğun parça parça kan geliyor sökülüyor gibi. Malesef şu an kan testi yaptırmam mümkün değil. Ssk yok ve maaşımizi almadık. Dediğim gibi hiç hamilelik belirtisi yok. Biri yardım eder mi lütfen

Hımmm... İlaç yapıyordur büyük ihtimalle. Benim ameliyattan sonra olmuştu öyleeee...
Amaaaaaaa içini ennnn rahatlacak şey doktor:KK34:

Günaydın kartanesi teyzesiiii... Duana da âmin diyoruz:KK54:

Ayyyss canım yaaaa demek sen de uzun süreli bu sıkıntıyı yaşayanlardansınnnn. Geçmiş olsun :KK54:

SLM HERKESEE ..

Uzun zamndır yazamıyorum takipte edemiyorumm öncelikle hepinizee sağlıklı sıhhatlı hayırlı miladında doğumlar..

13 aylık çağan adında bi oğlum var şimdi 2.oğluma hamileyimm çok zor gidiyor..bir çoğunuz şimdi hastane çantası hazırlıyosunuzdur benim sizlere tavsiyelerim şunlar..

*hastane çantanıza mutlaka gecelik koyun inanın özellikle sezeryan olacak annelerde çok rahat ve o kadar kanamayla pijama giymek zor oluyoo en azından ilk gün gecelik şart ..
*ayrıca bebek için tulumları tercih edin kızlar sadece hastane için değil ev içinde tulumlar çok kullanışlıı oluyor
*gögüss ucu çatlak kremi mutlaka alın
*biberon emzik
aklıma geldikçe gene yazarım :KK49:

ilginç bende öyle fazla kanama olmamıştı.hatta hemşire hasta bezini alınca kanaman çok az iyi demişti.lohusalıkta da adet kadar olmuştu miktarı.bende ped yetiştiremezsem bez takarım artık diyodum :KK1:

selamlar güzel anneler ve minik kuzuları nasılsınız bugün :KK16:

İyiyiz teyzesi :KK8::KK8::KK8:
Karlar yağdıııı biiiiiirrrrsürü melekler indi yeryüzüneeeeee:KK8:
Oğlumu karla tanıştırdım ama sadece camdan :KK55::KK55::KK55:
Küçük küçük çocuklar çıkmışlar bahçeye kartopu oynamaya ay bi özendim bi özendimmmm:KK52::KK52::KK52:

Sen ve minik kuzun nasılsınız:KK54:

21 Aralıkdan hepinize kocaman gülücükler , sevgiler saygılar öpücüklerrrrrrrrr hatunlarrr :) Ve tabiki minik elma şekerlerime ayrı mucuklarrrr:KK16:

Herkes iyidir umarımi hava soğuk, karlı buz gibi ama olsun bizim içimiz sıcacık dimiyyyyyyy, kıpırtılarımız tekmelerimiz sağolsunnn:KK76:

Ebahım buralardayım ama topik baya ilerlemiş kalabalıklaşmış hemen sayfalar vıztttttttt diye geçiyor, kaçırıyorum artık bişeyleri, ama iyi olduğuna burda olduğunasevindim canımmm prensesini mıncıklıyorum:21:

ÇİLAKKKKKKKKKKKK bana nie özel bişiler yok hee de bakayımmmm:KK37::KK37: Maşallah baya bişileri bitirmişin sende alışveriş konusunda..
Mihs le bende baya baya bitirdik şükür iyi oluyor bu havaları gördükçe ohh diyorum:KK52:

Gülümsemeleriyle bizide gülümseten MASALLLLLLLLLLLLLL bebek MAŞALLAH sanada anneciğinedeeee.. Çok güsel bir poz vermiş yaa bayıldım güselim ne mutlu sana :KK16:

Hepinize hayırlı cumalar kıslarrrrr

İyiyiz teyzesi :KK8::KK8::KK8:
Karlar yağdıııı biiiiiirrrrsürü melekler indi yeryüzüneeeeee:KK8:
Oğlumu karla tanıştırdım ama sadece camdan :KK55::KK55::KK55:
Küçük küçük çocuklar çıkmışlar bahçeye kartopu oynamaya ay bi özendim bi özendimmmm:KK52::KK52::KK52:

Sen ve minik kuzun nasılsınız:KK54:

ay ne güzel ya burda yağmur ve kar soğuğu var ayaz çok kar yağsa daha iyi olurdu :KK31::KK31:
bende iyiyim çok şükür kızım da selamlıyor sizleri :KK16:

hanifecim ben normalde gecelik hiç giymem, giyemem
alışmamışım
varsa yoksa eşofmanlarım
ama hastane için bir tane gecelik aldım mecburen
ama bir tane daha almak lazım diye düşünüyordum, diğeri kirlenirse falan diye
ama sen şimdi pijama da sorun yaşamadım dedin ya
acaba almasam mı
kullanabilir miyim?

bir de cahil diyeceksiniz ama o sonda ne ?
:44::44::44::44::44::44::44::44::44::44::44:

X