2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
herkes bu kadar çok ilaç kullanıyo mu, ben sadece Maltofer Fol (demir hapı), Elevit ve Magnesium Positive (magnezyum hapı) kullanıyorum, hatta eleviti vermiyodu gerek yok diyodu da benim zorlamamla başladım bebeğimin gelişimi o zaman 1 hafta geriydi, ben ısrarla sordum içeyim diye direkt bi etkisi yok ama için rahat edicekse iç demişti...

Ben en basindan beri folik asit o bitince elevit kullandim. Kanim 11 olamasina ragmen kan ilacina gerek yok demisti doktor.(su an daha da dustugunu hissediyorum ) Kendimi halsiz hissediyorum tansiyorunum dusuyor dedim de yazdi. O da +3 degerlikliymis. Gyno ferro sanol iciyorum bu ay. Bir de elevit.

Önümüzdeki günlerde TBMM'ye sevk edilecek olan tasarıda kadınların doğum izninin 24 haftaya çıkartılması kararlaştırıldı.

Önümüzdeki günlerde TBMM'ye sevk edilecek olan tasarıda kadınların doğum izninin 24 haftaya çıkartılması kararlaştırıldı.

Anneler izni doğum öncesi 8, doğum sonrası 16 hafta olarak kullanacak. Doğum izninin uzatılmasını sağlayan düzenlemenin yanında kadınların iş hayatından uzaklaştırılmalarını önlemek için gerekli adımlar atılacak.

Kadınların doğum için işten atılmaları önlenecek. Yine kadınların izin yaptıkları dönemde İşsizlik Fonu devreye sokulacak. Son 8 haftanın işveren yükü devlet tarafından üstlenilecek.

Doğum izni şu anda 8 doğum öncesi, 8 doğum sonrası olmak üzere toplam 16 hafta olarak uygulanıyor.

TAKVİM

Read more: Doğum izni 6 aya çıkıyor...

Canım benim ben Artvinin bir ilçesinde yaşıyorum. En yakın doğru düzgün hastane Trabzonda. Hele yaşadığım ilçede kadın doğumcu iyisi kötüsü 1 tane bile doktor yok. Alah korusun bir sıkıntı olma durumu beni çok korkutuyor

hım her ihtimale karşılık istiyorsun anladım. valla ne diyelim. bende iznimi uzatıcam ama bu hafta daha da ağırlaştım sanki. hiçte öyle düşündüğüm

gibi gitmiyor. inş. ani bir durum olmazda devam edersin bir süre daha. en azından 34. haftaya kadar :26:

Cikmadi diye biliyorum. Daha gorusulecek. Gorusmeyi kararlastirmislardir. Eeee ne kadar zamandir gorusmelerini bekliyoruz. :KK19:

gidicem ben görüştürcem en son şunlarııı daha neyi beklerler bilmem. ortadan 2ye ayrılcam ya :KK23:

Arkadaşlar merhaba doğum izni 6 aya çıkmışmı internette okudum fakat kesin kararlaştırıldımı anlayamadım bilen varmı
canım henüz onaylanmadı ama ocak ayı içersinde onaylanacakmış.inş ...
Aslında hem doğum sonrasına eklemek için hemde eşimdem ayrı kalmak istemediğim için 34 de ayrılayım diyordum. Ama birkaç gündür gözümde korktu. Ya burda başıma birşey gelirse diye. Bundan önceki düşüğümde trabzona kadar kanamayla gitmiştim. Bilmiyorum kafam çok karışık ya.... İstanbula gitsem eşimle doğuma kadar yaklaşık 1,5 ay görüşemeyeceğim. Orda insanlara yalvarıcam ne olur beni yalnız bırakmayın yalnız kalmaktan korkuyorum falan olacağım...

Allah sonumuzu hayır etsin....
hımmm anladım canım evet senin işlerde karışık :KK43: yinede sanki erkenden ist da olman avantajlı olur gibi geldi bana.ailen mi orda ? yalnız kalmakta zor haklısın :KK43:( ıslaklık oluyomuş okudum şimdi inş önemli bişey değildir, ya off ne kötü ya, 1 tanede mi dr olmaz ya ! sevmemekte cidden çok haklıymışsın çünkü şartlar o kadar zormuş ki düşünemediğim şeyleri yaşıyosun.İnş Elifimiz uğruyla gelirde İstanbulda çok güzel bi hayat başlar sizn için.haberlerini merakla bekliyroum şimdi hastanedesin sanırım.

Kızlar biraz özel olcak ama bişey sormak istiyorum.genital bölgeye ağda yaptıran varmı.ben hamileliğimden beri jilet kullandım.ama şimdi oda zor gelmeye başladı.kuaförde ağdayla aldırsam sorun olurmu acaba.bebeğime zarar verirmi.bu konuda dr ile görüşen yada bilgisi olan varmı acaba
canım bir sorun olcağını sanmam lazer bile yaptıran varki ağda da bi sıkıntı vermez bebeğe, bende genelde ağdayla yaptım.ama enteresan bi şekilde aşırı azaldı tüylerim, normalde çoktu.ciddi fark var, inş kalıcıda olur.

sen hiç sıkıntı etme bence 1.75 boyunla aldığın kilo hiç fark edilmiyordur gerçektende hamile olduğun belli bile değildir he heee =)))karnını şişirip bikaç foto çekin yinede elşnde bulunsun he hee =) ne güzel yaaaaaa =))) genelde zayıflar çok kilo alır diye biliyrm ama sende öyle olmamış ne güzel =)
kızlar benim bugün tetanoz 2. doz vardı dua edin tek gideceğim bir de offf nefret ediyrm aşı vurulmaktan... bebeğime iğne falan vururlarsa salya sümük ağlarım ben yaaaa kendim dayanamıyrm kiiiiii =)))
saol canım evet çok belli değil ama işte :) hadi inş acısız geçer aşın canım, evet ya bebeklerde napcaz nasıl kıycaz onlara :KK43:

Herkese selammmmmm :KK16::KK16:

Kızlar oğluşumla yaptığım kapı süsü:KK55::KK55::KK55:

Daha bitmedi ama bitmiş halini yine paylaşacağımmmmm:KK55::KK55::KK55:

Eklentiler

• $image.jpg
    $image.jpg
    181,5 KB · Görüntüleme: 55
Lolocum eminim ki eşin kötü niyetle öyle söylememiştir.air anlık düşüncesizlik.ayrıca hatasını anlamış.önemseme bence.ona kızıpta iş konusunda kendini hırpalama sakın.şurda kalmış 2 ayın az daha sabret.eşin ne güzel yardım da ediyormuş.yine de yapmaya devam edecektir.sen hiç bir şeyi takma kafana bebişini düşün.

bu gün gene aradı nasılsın kendini nasıl hissediyosun diyo iyiyim dedim bende
yat dinlen ben gelince oğlumla beraber evi temizleriz diyo bende iyi dedim ama tabiki kendi işimi kendim yapıyorum şu an hala sinirim geçmedi

çok hassas herşeye alınganlık gösterdiğimiz bi dönemdeyiz. erkekler bizim kadar ince düşünemiyor malesef. ağızlarına geleni

biranda pat diye söylüyolar. eşiinin kötü bir niyeti yok bence, sadece şu var yaşamadan anlayadıkları için naz zannediyorlar.

evde de sana yardım ediyormuş, bi an boş bulunmuş. takside kadınlarla konuşmasını da takma. benim eşimde eczanede,

iş yerine gelen her hamile ya da doğum yapmış kadının problemlerini dinliyo. bir gün bana anlatıyo kadının suyu azalınca

erken doğum olmuş kıyameti kopardım nasıl anlatır hadi anlattı niye dinledin diye saydırdım. :KK47: sanki o doktormu neyi anlatıyo,

bende hamile olduğum için bizimki de merak etmiş tabi... aslında kötü niyetli değiller :KK34:

büyütme iç son zamanlarımız bu aralar strese yer yok. çık dışarı kafanı dağıt dediğin gibi :KK55:

erkekler çok düşüncesizce konuşuyo sonrada ben öyle demek istemedim diyolar ama bir kere laf ağızdan çıkıyo işte
artık dışarı çıkmayı düşünüyorum hiç bir şey bulamassam mağazalara bakar gelirim evde dur dur böyle oluyo işte
eskiden hiç hamile kadın muhabbeti olmazdı şimdi hamile kadın binmiş arabaya şöyle dedi böyle dedi
yaa takside şöförle gebelik muhabbeti edilirmi hiç
ağrısız doğumu bile öğrenmiş bizimkisi
geçenlerde apiduralle doğum yapılıyomuş ağrın olmuyomuş duydunmu diye soruyo bana
ben şok oldum eşimin alakası olmadığı bi konuyu nasıl bildiğine şaşırdım sonra demezmi bu gün hamile bi kadın bindide arabama o söyledi gülermisin ağlarmısın şaştım kaldım

Lolocum üzme kendini canım. Erkekler işte. Neyse bak anlamış hatasınıda…
bu gün gerçekten çok üzdüm yıprattım kendimi sanırım benim alınganlık sınırım tavan yapmış durumda engel olamıyorum kendime

Kaçırdığım birçok şey var sanırım kusura bakmayın. Birkaç gündür pek iyi sayılmayız. İç çamaşırda ıslaklık olmaya başladı. Ayakta olduğum zaman çoğalıyor. Doktoru aradım. Yatmaya çalış çok yorma fazlalaşırsa ara dedi. Ama maalesef hala bir değişiklik yok. Yaşadığım yeride biliyorsunuz kadın doğumcu doktor yok. Bugün burada devlet hastanesi gidip bir idrar tahlili yaptırıcam bakalım ne çıkacak? Birde bulantılarım hortladı ya. Ne güzel 3 aydır sorun yoktu.

canım endişelenme bendede aynı durum oluyodu doktora gittim bebekle alakalı değil bi akıntın var ama bebeğin suyu değil bu önemli değil demişti doktor
bi süre devam etti kendimi fazla yormamaya başladım dinlendikçe geçti
şimdi fazla yorulursam strese girersem falan oluyo

canım sende sinirlenince temizlik yapanlardansın ne güzel ya öyle birşey olsa eşim hergün beni sinir ederdi heralde he heee =) canım sende kimsesizsen ne güze 2. bekliyorsun biz daha 1.nin telaşındayız =(( oğlun kaçıncı sınıfa gidiyor ben 3. sınıf okutuyrm erkek öğrenciler birbiriyle şakalaşmayı çok seviyr tenefuste birbirlerinin üzerine çıkıp boğuşuyrlar soruncada şakalaşıyoruz diyorlar gerçektende öyle iki dakika sonra sarmaş dolaşlar takılma bence ..Allah yardımcın olsun...

sinirimi anca temizlik yaparak çıkarabiliyorum yoksa bütün gün düşünmekten hasta oluyorum bende bu yolu buldum kendime
oğlum 13 yaşında tam ergenlik yaşında ergenle uğraşmak gerçekten çok zormuş
keşke öyle sınıfta kavga edip barışıcak yaşta olsaydı malesef biz o günleri geçirdik
şimdi birbirlerine acımaları yok güçlü olan kazanıyo arkadaşlarının yanında daha bi övülüyo
kavga bi yana derslerde kötü her geçen günde dahada kötüye gidiyo
oyunu yasakladım defalarca anlattım aynı şeyleri söylemekten dilimde tüy bitti
soğuklarda öğretmen yolu gözledim tek tek öğretmenlerini buldum görüştüm naptımsa olmadı olmuyo tamam anne düzenli çalışıcam artık diyo ama yok hiç bir gelişme yok
daha fazla ne yapabilirim bilemiyorum dersaneyede gönderdim yapamadıklarını daha rahat sorar diye yok yok malesef yine bişey yok
okumayı sevmiyomuş ders yapmaktan nefret ediyomuş sevmediği öğretmenleri sayıyo
yani ders yapmamak için bahane bol

teşekkür ederim canım, içimi rahatlattın biraz, zaten bi dahaki gidişime doktora da sorarım yine...

bak anlamış hatasını , aslında onun da gerçek düşüncesi değil bu belli ki biraz bunalmış ve erkekler daha tahammülsüzler, ama seni ve bebeğinizi mutlaka ki önemsiyo, bence de sakın alınganlık edip eşine derdini sıkıntını söylemeyip kendini yorma hırpalama ev işleriyle şunun şurasında ne kadar kaldı ki, onların tahammülsüzleştiği kadar biz de biraz alınganız biliyosun, sen yine kendine dikkat et canım...

artık fazla bişey söylemicem nasılsın derse iyiyim dicem ağrımıda söylemicem
bende napim çok bunalırsam bi taksiye biner taksicilere anlatırım

Kızlar biraz özel olcak ama bişey sormak istiyorum.genital bölgeye ağda yaptıran varmı.ben hamileliğimden beri jilet kullandım.ama şimdi oda zor gelmeye başladı.kuaförde ağdayla aldırsam sorun olurmu acaba.bebeğime zarar verirmi.bu konuda dr ile görüşen yada bilgisi olan varmı acaba

ben kuaföre gidiyorum doktora sormadım ama kuaförde hamile olduğunu görünce daha bi dikkatli davranıyolar zaten bi zararı olmaz bence

kızlar bebek odasını yapanlara bir sorum olacak..odanızın dolaplarında ya da şifonyerinde cam var mı? ben bir model beğendim camlı olanlardan ama bebek ve çocuk odası olunca insan karar veremiyor bir şey olurda kırılır mı bebeğe zarar verir mi diye.. mobilyacı oyuncak felan gelir kırılır kapatalım bu camları diyor ama sizin fikriniz nedir acaba

Kızlar, hastane için terlik aldınız mı, markafonide bugün twigy nin indirimi var, güzel pembe ve krem rengi modeller var, ama oğlu olacaklara mavi görmedim :) böyle bişey mi alsam yoksa evdeki krem rengi ceyo terliklerimi götürmeyi düşünüyodum öyle mi yapsam...

ben evdeki krem renkli terliklerimi koydum çantama bir gece bilemedin 2 gece için ne gerek var yenisini almaya

merhaba güzel annelerr :) hastalara şifa derdi olanlara da deva diliyorum. Biz birazdan kontrole gideceğiz 1aylık aradan sonra kızımı göreceğim özledim çok çok :) saat bi an önce 2olsun :)

Bir sürü alıntı yapmıştım amaaa şarj bitince gitti hepsiiiii:KK50:

LOLO cum arkadaşlar uzzuuuuunnca dertleşmişler. Bir de erkeklerde de farklı bir psikoloji olabiliyormuş. Hem eşinden uzaklaşmak falan da etkili oluyormuş. Yani onlar için de zor bi dönem.

CANDAŞ cım bebeğinin güzelllll haberlerine sevindikkkk :KK55::KK55:
Kilon da normal bu arada 10 kilo ne ki yarısı doğum da gider zatiiii:KK54:

ŞKRN cım sen mi sordun hatırlamıyorum amaaa ağda ınn zararı yoktur herhalde ama cok açıttığı ben kullanamıyorummm. Kuaför de acıtır şimdi benim karın kaslarım falan gerilir ağrır. Gidemem o yüzden jilete devam:KK50:

Yasa yı sormuş bir arkadaş meclisten çıkacak kararı bekliyoruzzzz dört gözleeee :KK52:

2013 canım erken ayrılıp yatarak sorununu halledebilirsin gibi geliyor banaaaa.... İstanbul da ailen var mı anne kardeş falannnn???
Ben de su gelmesi korkusu var o yüzden tırsıyorummmm :18:

Son düzenleme:
Günaydın kızlar ? bebeklerinize sizlere ailelerinize yeni senede yeni mutluluklar sağlıklar diliyroum ilk temennümüz inş sağlıckla yavrularımıza kavuşmak.2013 hepimiz için paha biçilmez bir sene olur inş...

Kızlar bizde haftasonu oğlumuzu gördük geldik.kocaman olmuş sıpa.1150 gr, 38 cm.gelişimi çok iyi bebeğin kilosu filan süper dedi dr.hiç kafana takma gerçekten gayet iyi diye tekrarladı birkaç kez.şuan sanırım beyin ve akciğer gelişimi devam ediyomuş doğsa bile yaşama şansı yükse ama dedi.benim sorumdu tabi :) ki erken doğum riskimiz yok suyun yeterince dedi.25 ocakta çalışabilr raporu alcam, ücretli iznm bitince 45 gün heyet yazabilrmiş 1 defalk.sünnet konusunu sorduk asla 7 yaşından önce tavsiye tmiyoruzu.ürologlrda psikologlarda bu fikrde dedi, fazla kesebiliyolarmış ve ereksiyon problemi, infertilite sorunu olabiliyor dedi, az kesebiliyolar 2. kez sünnete gerek duyuluyor çünkü daha çok minikler o zman dedi.bizde vazgeçtik ( ilk 40 gün acı çekmiyomuş diye okudum aklımada yatmıştı ama sııntı yaşasın istemem acı unutulurda diğer konular sıkıntı yaratabilir ne gerek var dimi) kilom almış başını gidiyo :KK43:( 10,5 kilo aldım aslında ama dr un tartısı cidden fazlaydı 12 ye yakın gösterdi, kızdı biraz.dikkat et dedi. bu gidişle 20 yi görmesem iyi, iştahımda acayip açık dikkat et dedikten sonra çoştum ekmek tatlı yemezdim yemeye başladım canım istiyo yaa :KK43:(
masallah cnm bebegıne..benımdoktorum tam 4kez heyet raporu verdı..sonuncusu 32.haftaya denk gelıyor..sonrası zaten kendı ıznım..sünneti hiç düşünmedim düşünemıyorum da cok mınık daha..aldıgın kıloda bence cok degıl bende 15 kılo aldım uun boylu oldugumdan hıc bellı olmuyor bıle..
Papatyacım, yani sünnete onay çıkmadı :)

günaydınnn güzel anneler,

güya dün tatildim yatılı misafirim vardı. benim de salaklığım gel gel diye ısrar ettik.

ama mahfoldum. dün öğleden sonra gittler beni de aldı bi temizlik, yapmasam olmaz

çocukları vardı 3 tane, tuvaleti banyoyu kırkladım. ama haşatım çıktı. belimin ağrısından

ölüyorum. 31. haftayı beklemicem gidebilirsem bu hafta gidicem doktoruma:emir_bebek:

bu arada balık hapına başlayan var mı?
benım doktorum vermedı..haftada 1 balık ve sebze yesen aynı seye denk gelır dedı..ılaca gerek yok dogal beslen dedı..dıyelımkı balık yıyemıyorsun ton balıgı bıle yesen olur dedı..bunları gectım kan sulandırıcı ıgne kullananlara zaten vermıyorlar..bende bu yuzden kullanmıyorum..
herkes bu kadar çok ilaç kullanıyo mu, ben sadece Maltofer Fol (demir hapı), Elevit ve Magnesium Positive (magnezyum hapı) kullanıyorum, hatta eleviti vermiyodu gerek yok diyodu da benim zorlamamla başladım bebeğimin gelişimi o zaman 1 hafta geriydi, ben ısrarla sordum içeyim diye direkt bi etkisi yok ama için rahat edicekse iç demişti...
elevıtı bende sadece 1 kutu kullanıp bıraktım..bıdaha da yazmadı gerek yok kan demır ılacı karsılar dedı..sadece magnezyum ve demır ılacı kullanıyorum..
Herkese selammmmmm :KK16::KK16:

Kızlar oğluşumla yaptığım kapı süsü:KK55::KK55::KK55:

Daha bitmedi ama bitmiş halini yine paylaşacağımmmmm:KK55::KK55::KK55:

ooo cok güselll olmuss..eline saglıkkk

cnm benım bebegıne öncelıkle masallah..

kıloyu hıc sıkıntı yapma bende 15 kılo aldım boyum uzun hıc bellı olmuyor..30da alsam olur sıkıntı degıl..hem zaten hep bız almıyoruz kı bebek alıyo suyu,eşi,ödem bunların hepsı agırlık...

bende tam 4 kez heyet raboru aldım hatta sonuncusunu 32.haftaya kadar aldım sonrası kendı ıznım...
sünnet olayını hıc düşünmedim düşünememde de daha çok minik oğlusumun pipisiii..kıyamam..

Cemrem, canım hoşgeldin.nasılsın oğlun nasıl ? ya evet 10 kilo bencede bişey değilde dr un ağzından çıkınca insan üzülüyo ister istemez.gerçi en büyük dert bu olsunda :) hem gider tabi doğumda ya gitmesede oğlumun canı saolsun.kapı süsünüzü çok beğendik biz, diğerlerinden farklı.sende raporlu yatıyodun dimi ? inş yasa çıkarda oh deriz ya...

cnm benım bebegıne öncelıkle masallah..

kıloyu hıc sıkıntı yapma bende 15 kılo aldım boyum uzun hıc bellı olmuyor..30da alsam olur sıkıntı degıl..hem zaten hep bız almıyoruz kı bebek alıyo suyu,eşi,ödem bunların hepsı agırlık...

bende tam 4 kez heyet raboru aldım hatta sonuncusunu 32.haftaya kadar aldım sonrası kendı ıznım...
sünnet olayını hıc düşünmedim düşünememde de daha çok minik oğlusumun pipisiii..kıyamam..

Tatlım 4 kez heyet raporu nasıl oluyor. Toplam kaç gün?

X