2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
Cemrem, canım hoşgeldin.nasılsın oğlun nasıl ? ya evet 10 kilo bencede bişey değilde dr un ağzından çıkınca insan üzülüyo ister istemez.gerçi en büyük dert bu olsunda :) hem gider tabi doğumda ya gitmesede oğlumun canı saolsun.kapı süsünüzü çok beğendik biz, diğerlerinden farklı.sende raporlu yatıyodun dimi ? inş yasa çıkarda oh deriz ya...

Paşamız iyi teyzesiiii :KK55::KK55::KK55: açıktık sanırım biraz bi şi ler atıştırma vakti geldiii:KK56::KK56::KK56:

Evet ben de yatanlardanım... Rapor en cok maddi yönden işe yarayacak çünkü zaten hemen işe dönmeyeceğimiz içinnnn

En büyük dert kilo olsun hemmmmm nasıl olsa kalıcı değillll :KK9:

Kapı süsümüzü de beğenmenize sevindikkkkk :emir_bebek:

Son düzenleme:
Tatlım bence gitme sen ağda yaaaaaaa :KK45::KK45:

Pekiiii bu raporlar da maaşını alıyor musun????

cnm ben özel sektördeyim..duzenlı her ay almadım ama son raporla bırlıkte öncekı ayların maasını alıcam.. fakat raporda yatak ıstıratı yazıyorsa toplu maasın yarısını yok ayakta ıstırahat yazıyorsa 3te 1ını alıyormussun.. dogum parası bundan ayrı tabı..

Kızlar biraz özel olcak ama bişey sormak istiyorum.genital bölgeye ağda yaptıran varmı.ben hamileliğimden beri jilet kullandım.ama şimdi oda zor gelmeye başladı.kuaförde ağdayla aldırsam sorun olurmu acaba.bebeğime zarar verirmi.bu konuda dr ile görüşen yada bilgisi olan varmı acaba

ben hamilelikten önce de yaptırıyordum. hamilelikte de devam ediyorum, bi sıkıntı yok sadece bölge biraz daha hassaslaştığı için daha fazla acı çekiyorum. bebeğe bi zararı yok, zaten o göbekle jiletin ucunu bile göremeyebilirsin, biyerlerini kesersin Allah korusun. Aldıracaksan biraz daha dikkatli olsunlar cnm. doktora da sorma cesaretinde bulunamıyorum ama gerek de yok sormaya, bırak bunu ben ilişkiye girme durumunu da sorucam da utanıyorum işte. :))

cnm benım bebegıne öncelıkle masallah..

Kıloyu hıc sıkıntı yapma bende 15 kılo aldım boyum uzun hıc bellı olmuyor..30da alsam olur sıkıntı degıl..hem zaten hep bız almıyoruz kı bebek alıyo suyu,eşi,ödem bunların hepsı agırlık...

Bende tam 4 kez heyet raboru aldım hatta sonuncusunu 32.haftaya kadar aldım sonrası kendı ıznım...
Sünnet olayını hıc düşünmedim düşünememde de daha çok minik oğlusumun pipisiii..kıyamam..
edlincim canım haklısın kilo çokta sorun değilde dr a mahcup olmak kötü, o performansı sergileyemedim ya :) gidecek zaten kalır diye kokrum yok çok rahatımda işte...oo süper raporları alabilmişsin ne güzel.ben 1 kerelik heyet aldım tedavi sırasında 10+10 günlükte ayrı rapor almışltımda tüp bebek bahensi vardı şimdi alamam da araştırmam gerek.doğum sonrası alcan mı peki ? Rahim ağzında mı sorun var rapor ondan mı ? Sünnette acı çekmesin dedik madem acı hissi yokmuş yenidoğanda.ama tavsiye etmeyince acı çeksede sıkntısı olmasın ilerde.3-5 güne düzelir hem napalım artık.

paşamız iyi teyzesiiii :KK55::KK55::KK55: Açıktık sanırım biraz bi şi ler atıştırma vakti geldiii:KK56::KK56::KK56:

Evet ben de yatanlardanım... Rapor en cok maddi yönden işe yarayacak çünkü zaten hemen işe dönmeyeceğimiz içinnnn

en büyük dert kilo olsun hemmmmm nasıl olsa kalıcı değillll :KK9:

Kapı süsümüzü de beğenmenize sevindikkkkk :emir_bebek:

oo maşallah afiyet olsun paşayada sanada.evet maddiyatta süper olcak rapor bi çıksada :)

edlincim canım haklısın kilo çokta sorun değilde dr a mahcup olmak kötü, o performansı sergileyemedim ya :) gidecek zaten kalır diye kokrum yok çok rahatımda işte...oo süper raporları alabilmişsin ne güzel.ben 1 kerelik heyet aldım tedavi sırasında 10+10 günlükte ayrı rapor almışltımda tüp bebek bahensi vardı şimdi alamam da araştırmam gerek.doğum sonrası alcan mı peki ? Rahim ağzında mı sorun var rapor ondan mı ? Sünnette acı çekmesin dedik madem acı hissi yokmuş yenidoğanda.ama tavsiye etmeyince acı çeksede sıkntısı olmasın ilerde.3-5 güne düzelir hem napalım artık.

oo maşallah afiyet olsun paşayada sanada.evet maddiyatta süper olcak rapor bi çıksada :)

evet cnm rahım agzı.. zaten bu yuzden rahatlıkla verdı..yoksa veremzdı..

Aslında hem doğum sonrasına eklemek için hemde eşimdem ayrı kalmak istemediğim için 34 de ayrılayım diyordum. Ama birkaç gündür gözümde korktu. Ya burda başıma birşey gelirse diye. Bundan önceki düşüğümde trabzona kadar kanamayla gitmiştim. Bilmiyorum kafam çok karışık ya.... İstanbula gitsem eşimle doğuma kadar yaklaşık 1,5 ay görüşemeyeceğim. Orda insanlara yalvarıcam ne olur beni yalnız bırakmayın yalnız kalmaktan korkuyorum falan olacağım...

Allah sonumuzu hayır etsin....

off cnm durumun zormuş hakkaten. eşin de erken çıksa izne ne güzel olucaktı. 1.5 ay az değil. senin ona ihtiyacın var herzaman.
Daha önce düşük yaptığını bilmiyordum. E tabi daha hassassın bu yüzden haklı olarak bişey olur diye. 34 ü beklemekten başka çaren yok ki..Hiç mi ebe falan yok sağlık ocağı falan oralarda..Burada yapıcak olsan doğumu ben olurdum yanında valla.
Allahım yardımcın olsun.

benım rahımde acılma var.ve bunu engelleyıcı bı alet takılı..

toplam 120 gun..30ar gunlukten

bence sen ağda yaptırma derim, ya da en azından doktoruna danışmadan yaptırma canım...

bu gün gene aradı nasılsın kendini nasıl hissediyosun diyo iyiyim dedim bende
yat dinlen ben gelince oğlumla beraber evi temizleriz diyo bende iyi dedim ama tabiki kendi işimi kendim yapıyorum şu an hala sinirim geçmedi

erkekler çok düşüncesizce konuşuyo sonrada ben öyle demek istemedim diyolar ama bir kere laf ağızdan çıkıyo işte
artık dışarı çıkmayı düşünüyorum hiç bir şey bulamassam mağazalara bakar gelirim evde dur dur böyle oluyo işte
eskiden hiç hamile kadın muhabbeti olmazdı şimdi hamile kadın binmiş arabaya şöyle dedi böyle dedi
yaa takside şöförle gebelik muhabbeti edilirmi hiç
ağrısız doğumu bile öğrenmiş bizimkisi
geçenlerde apiduralle doğum yapılıyomuş ağrın olmuyomuş duydunmu diye soruyo bana
ben şok oldum eşimin alakası olmadığı bi konuyu nasıl bildiğine şaşırdım sonra demezmi bu gün hamile bi kadın bindide arabama o söyledi gülermisin ağlarmısın şaştım kaldım

canım endişelenme bendede aynı durum oluyodu doktora gittim bebekle alakalı değil bi akıntın var ama bebeğin suyu değil bu önemli değil demişti doktor
bi süre devam etti kendimi fazla yormamaya başladım dinlendikçe geçti
şimdi fazla yorulursam strese girersem falan oluyo

canım sende sinirlenince temizlik yapanlardansın ne güzel ya öyle birşey olsa eşim hergün beni sinir ederdi heralde he heee =) canım sende kimsesizsen ne güze 2. bekliyorsun biz daha 1.nin telaşındayız =(( oğlun kaçıncı sınıfa gidiyor ben 3. sınıf okutuyrm erkek öğrenciler birbiriyle şakalaşmayı çok seviyr tenefuste birbirlerinin üzerine çıkıp boğuşuyrlar soruncada şakalaşıyoruz diyorlar gerçektende öyle iki dakika sonra sarmaş dolaşlar takılma bence ..Allah yardımcın olsun...

sinirimi anca temizlik yaparak çıkarabiliyorum yoksa bütün gün düşünmekten hasta oluyorum bende bu yolu buldum kendime
oğlum 13 yaşında tam ergenlik yaşında ergenle uğraşmak gerçekten çok zormuş
keşke öyle sınıfta kavga edip barışıcak yaşta olsaydı malesef biz o günleri geçirdik
şimdi birbirlerine acımaları yok güçlü olan kazanıyo arkadaşlarının yanında daha bi övülüyo
kavga bi yana derslerde kötü her geçen günde dahada kötüye gidiyo
oyunu yasakladım defalarca anlattım aynı şeyleri söylemekten dilimde tüy bitti
soğuklarda öğretmen yolu gözledim tek tek öğretmenlerini buldum görüştüm naptımsa olmadı olmuyo tamam anne düzenli çalışıcam artık diyo ama yok hiç bir gelişme yok
daha fazla ne yapabilirim bilemiyorum dersaneyede gönderdim yapamadıklarını daha rahat sorar diye yok yok malesef yine bişey yok
okumayı sevmiyomuş ders yapmaktan nefret ediyomuş sevmediği öğretmenleri sayıyo
yani ders yapmamak için bahane bol

teşekkür ederim canım, içimi rahatlattın biraz, zaten bi dahaki gidişime doktora da sorarım yine...

bak anlamış hatasını , aslında onun da gerçek düşüncesi değil bu belli ki biraz bunalmış ve erkekler daha tahammülsüzler, ama seni ve bebeğinizi mutlaka ki önemsiyo, bence de sakın alınganlık edip eşine derdini sıkıntını söylemeyip kendini yorma hırpalama ev işleriyle şunun şurasında ne kadar kaldı ki, onların tahammülsüzleştiği kadar biz de biraz alınganız biliyosun, sen yine kendine dikkat et canım...

artık fazla bişey söylemicem nasılsın derse iyiyim dicem ağrımıda söylemicem
bende napim çok bunalırsam bi taksiye biner taksicilere anlatırım

ben kuaföre gidiyorum doktora sormadım ama kuaförde hamile olduğunu görünce daha bi dikkatli davranıyolar zaten bi zararı olmaz bence

ben evdeki krem renkli terliklerimi koydum çantama bir gece bilemedin 2 gece için ne gerek var yenisini almaya

canım güldürdün beni, sen boşver yine başka taksiciye anlatmayı :) bırak şu alınganlığı bak kocan çoktaaa pişman dediğine, bırak şu temizliği yat dinlen biraz ...

ben de öyle düşünüyodum da çok şıklarmış ne biliyim özendim...

cnm ben özel sektördeyim..duzenlı her ay almadım ama son raporla bırlıkte öncekı ayların maasını alıcam.. fakat raporda yatak ıstıratı yazıyorsa toplu maasın yarısını yok ayakta ıstırahat yazıyorsa 3te 1ını alıyormussun.. dogum parası bundan ayrı tabı..

Hımmmm ben bilmiyordum bak bunuuuuuuuuuuu :KK53::KK53:

sağlık ocağında kontrolüm vardı bugün kızlar, kilo, tansiyona baktı, bebeği falan dinledi. yalnız tansiyon 11/7 çıktı, bana biraz düşük geldi sanki. normal dedi herşeye. ilginç.. bu arada bebeğin baş aşağı dönüşü son hafta oluyomuş.. dönünce sancılar da başlıyo mu dedim. yok dedi. 11 kg almışım, çok geliyo bana ya. cuma doktorumla kontrolümde ne yapıp edip tartılmamam lazımm :))
bir de 29+2 deyim şimdi dedim, 29 bitince 8. aya giriliyo ya onu sordum. doğruymuş, 30. haftada kabul ediyorlar yani..

2013 akıntılardan bahsetmişssin cnm, yokrma kendini çok, bende beyaz ve kokusuz oluyo hergün, onu da sordum normal dedi.

lolo cnm, bilmez misin bu erkekleri ne dediğini bilmeden konuşuverirler.. hiiiiiç takma şekerim, hatasını anlamış bak, sen de naz yap biraz..

eternet maşallah bebeğine yaa, benimki geçen ay 860 dı. bugün sordum, düşük değil mi diye, son haftalara doğru birden alıyormış..

öff ne soru sormuşum dimi. asıl sorularımı cumaya sakladım aslındaa :))

sağlık ocağında kontrolüm vardı bugün kızlar, kilo, tansiyona baktı, bebeği falan dinledi. yalnız tansiyon 11/7 çıktı, bana biraz düşük geldi sanki. normal dedi herşeye. ilginç.. bu arada bebeğin baş aşağı dönüşü son hafta oluyomuş.. dönünce sancılar da başlıyo mu dedim. yok dedi. 11 kg almışım, çok geliyo bana ya. cuma doktorumla kontrolümde ne yapıp edip tartılmamam lazımm :))

Tansiyonun gayet iyi arkadaşım. İdeal hatta...

Benimki 24. haftada mı ne döndü. Dönüş o dönüş hala aynı pozisyonu koruyor.

Ben de tartıdan kaçıyorum ama zaten şişman olduğum için hiç unutmuyorlar valla :KK43:

benım doktorum vermedı..haftada 1 balık ve sebze yesen aynı seye denk gelır dedı..ılaca gerek yok dogal beslen dedı..dıyelımkı balık yıyemıyorsun ton balıgı bıle yesen olur dedı..bunları gectım kan sulandırıcı ıgne kullananlara zaten vermıyorlar..bende bu yuzden kullanmıyorum..

elevıtı bende sadece 1 kutu kullanıp bıraktım..bıdaha da yazmadı gerek yok kan demır ılacı karsılar dedı..sadece magnezyum ve demır ılacı kullanıyorum..

ooo cok güselll olmuss..eline saglıkkk

ya şu yüzden sordum 6. aydan sonra bebek beyni gelişmeye başlıyomuş çok faydası varmış. hem bebeğe hem de anneye.

hatta doğum sonrası yaşayacağımız depresyona da iyi geliyormuş. eşim sürekli kullan diyor taktı. geçen ay doktorum vermedi de

bu ay verir sanırım.

benım rahımde acılma var.ve bunu engelleyıcı bı alet takılı..

Toplam 120 gun..30ar gunlukten

cnm maden açılma söz konusu bence ağdadan uzak dur.çünkü ister istemez sıkıyorsun,kasıyorsun kendini.yinede dr ye danış istersen

Günaydın kızlar ? bebeklerinize sizlere ailelerinize yeni senede yeni mutluluklar sağlıklar diliyroum ilk temennümüz inş sağlıckla yavrularımıza kavuşmak.2013 hepimiz için paha biçilmez bir sene olur inş...

Kızlar bizde haftasonu oğlumuzu gördük geldik.kocaman olmuş sıpa.1150 gr, 38 cm.gelişimi çok iyi bebeğin kilosu filan süper dedi dr.hiç kafana takma gerçekten gayet iyi diye tekrarladı birkaç kez.şuan sanırım beyin ve akciğer gelişimi devam ediyomuş doğsa bile yaşama şansı yükse ama dedi.benim sorumdu tabi :) ki erken doğum riskimiz yok suyun yeterince dedi.25 ocakta çalışabilr raporu alcam, ücretli iznm bitince 45 gün heyet yazabilrmiş 1 defalk.sünnet konusunu sorduk asla 7 yaşından önce tavsiye tmiyoruzu.ürologlrda psikologlarda bu fikrde dedi, fazla kesebiliyolarmış ve ereksiyon problemi, infertilite sorunu olabiliyor dedi, az kesebiliyolar 2. kez sünnete gerek duyuluyor çünkü daha çok minikler o zman dedi.bizde vazgeçtik ( ilk 40 gün acı çekmiyomuş diye okudum aklımada yatmıştı ama sııntı yaşasın istemem acı unutulurda diğer konular sıkıntı yaratabilir ne gerek var dimi) kilom almış başını gidiyo :KK43:( 10,5 kilo aldım aslında ama dr un tartısı cidden fazlaydı 12 ye yakın gösterdi, kızdı biraz.dikkat et dedi. bu gidişle 20 yi görmesem iyi, iştahımda acayip açık dikkat et dedikten sonra çoştum ekmek tatlı yemezdim yemeye başladım canım istiyo yaa :KK43:(

Papatyacım, yani sünnete onay çıkmadı :)

ayyyy maşallah meriçimizeeee
tosuncuk olmuş annesiiiii
sünnet işini sorman iyi olmuş, ben zaten yaptırmamaya karar vermiştim ama
şimdi bunları duyunca da içim rahatladı yaniiiiii

Ya bir kaç gün doğru düzgün giremedim. Neler neler olmuş....

Papatyacım iyimisin sorun neydi onu da kaçırdım ya.:26:

Baharcımda gitmiş ne güzel oh evinin kadını olmuş. Darısı benim gibi hala çalışmak zorunda olanlara:KK14:

Lolocum üzme kendini canım. Erkekler işte. Neyse bak anlamış hatasınıda…

Kaçırdığım birçok şey var sanırım kusura bakmayın. Birkaç gündür pek iyi sayılmayız. İç çamaşırda ıslaklık olmaya başladı. Ayakta olduğum zaman çoğalıyor. Doktoru aradım. Yatmaya çalış çok yorma fazlalaşırsa ara dedi. Ama maalesef hala bir değişiklik yok. Yaşadığım yeride biliyorsunuz kadın doğumcu doktor yok. Bugün burada devlet hastanesi gidip bir idrar tahlili yaptırıcam bakalım ne çıkacak? Birde bulantılarım hortladı ya. Ne güzel 3 aydır sorun yoktu.

canım çok şükür bir sorunum yok, nette problem oldu girememiştim bir kaç gün
arkadaşlar doğuruyorum sanmış
iyiyiz canım çok şükür
ıslaklık işini iyi takip et şulecim
canım enfeksiyona sadece idrardan bakılmıyor
benim idrar kültürüm temiz çıkmıştı ama
doktorum vajinanın içinden tıpkı opudaki gibi o alet takıldıktan sonra
uzun bir kulak çubuğu gibi bir çubukla numune alıp
sonucuna göre antibiyotik ve 3 tane gün aşırı kullanılan fitil vermişti
şükür geçti şimdi
ama tüp bebekte bu risk daha yüksekmiş
çok kurcalıyorlar bizi
kendine dikkat et kuzum

Benim d ecamasirim islaniyor bazen beyaz akinti islatiyor, bazen de renksiz sivi islatiyor. Arada oluyor. Doktorum normal dedi. Idrar tahlilimde bir sey cikmamisti. Arkadaslarim idrara degil vajinaya bakacaklar orda iltihap var mi diyorlar. Iyice korkuyorum.

Hamilelikten once doktora gitmistim bana fitil vermisti. Kullanamamistim. Icim gidiyor kullanamiyorum. Simdi verseler de kullanamam gibi geliyor, ustune dusmuyirum. Bir de ben de iliski sirasinda koku geliyordu ordan afedersiniz. Ama akintim kokmuyor. .

yukarıdaki yazdıklarım sanırım seni de ilgilendiriyor arkadaşım
çok geçmiş olsunnnn

Kızlar biraz özel olcak ama bişey sormak istiyorum.genital bölgeye ağda yaptıran varmı.ben hamileliğimden beri jilet kullandım.ama şimdi oda zor gelmeye başladı.kuaförde ağdayla aldırsam sorun olurmu acaba.bebeğime zarar verirmi.bu konuda dr ile görüşen yada bilgisi olan varmı acaba

ben de hamilelik öncesi düzenli olarak yaptırıyordum ama şimdi korkmaya başladım
kasılıyorum yaptırırken ister istemez
ama doğuma giderken tabi planlı olursa yaptırmayı düşünüyorum
tertemiz olalım değil mi
hem ben artık oramı göremiyorum
ne halde bilemiyorum
:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

kızım hasta cnm 1 haftadır iyileşemedi.. sürekli ilgi istiyor.. aglıyor mızmızlanıyor.. bende iyice agırlaştım
evde yalnız kalamıyorum bu ara duvarlar üstüme geliyo sanki :KK43:

kızımın teyzelerii benim güzel arkadaşlarım biz geldikk doktor amcamiz herşey yolunda dedi 1840 gram olmuş benim prensesim başı tam pelvik kemiklerine yerleşmiş o yüzden bazı ölçümleri yapamıyorum cuma tekrar gel dedi. Ne demek istediğini tam anlayamadım açıkçası ama doğum pozisyonu mu demek oluyor ki fikri olan varmi? Bu elimde hissettiğim uyuşukluk için vitamin verdi 1ay takip et dedi. Mide de yanma kazınma problemi için yemekten önce bır bardak ılık ballı süt içmeyi dene dedi. Yürüyüş yapmadığım için kızdı :) plasentamz da hala aşağıdaymis. Direk kanamalar başladımi diye sordu hayır deyince şanslısn dedi umarım her seferinde böyle güzel haberlerle döneriz. sat a göre kuzum 5gün önde gidiyormuş gelişimi falan herşey iyi rahat olabilirsn.

X