2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Canım çocuğun kilosu başına 150 cc günlük toplam süte ihtiyacı vardır yani çocuğun 6 kilo ise ve günde 6 kere emziriyorsan150 cc gerekir ancak bizim emzirme aralarımız ve biberon aralarımız sık olduğu için tek seferde 100 cc civarı alıyor 2,5 satte acıkıyor, kaç saat işte olacaksın bilmiyorum ama ben 6 saat yokum ona 200 cc bırakıuorum 100 100 veriyor annem doymadığı için arada 60 lık filan da mama takviyrsi yapıyoruz yani aslında süt ihtiyacı çocuktan çocuğa değişir eğer çocuğun tek seferde 150 liyi alabiliyorsa daha çok bırakmalısın bilmem sorduğun bu muydu:)))

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım ben evden 8 de çıkıyorum 7 de en son emzirip yerine koyuyorum eğer tam ememediyse ki benimki emmeyi red ediyor uykuluysa emiyor sadece eğer emzirenediysem sağıp gidiyorum iş yerinde saat 10 da sağıyorum, bir daha sağmadan saat 1,2 gibi evde oluyorum aralarda evdeyken sağıp yarına süt biriktiriyorum' işten gelirken mutlaka sütlerini buza sar ve termal çantaya koy termal çanta pahalı değil biz 19 liraya küçüğünden aldık biberonu buza sarıp çantaya koyup eve getiriyorum, hemen buzluk'sabah giderken sütü buzdolabının normal rafına çıkarıyırum çözülüyor annem de onu kaynamış suyun içine koyup poşetle yada biberonla ısıtıyor, ısınmış sütün tamamını içmezsa hemen atmasınlar yazıktır zaten zor çıkarıyoruz' bi saat içinde tüketebilir bi saatten sonra dökülmek zorunda

Cok güzel anlatmissin canim benim sagolasin. Ben aksamdan buzluktan normal rafa indirmeyi mantikli buldum. Ya da gece birbucuk iki gibi emmeye kalkiyo. O zaman indirebilirim buzlukta. Cok merak ediyorum yarin ne olucak. En kotu ihtimal eşim okula getirir emzirmeye... :KK43:

Daha iyiz canım bu aymı başlıyorsunuz ek gıdaya ben henüz hiç birsey vermiyorum ama ben yerken bakıyor 😄ben yumurta denedim olmadı canım şimdi biraz bekleyip başka bir süt deniycem bulgur pirinç vs her seye alerjısı var arabistanda bir dr götürdüm 6. İle 9 ayda gecer dedi insallah biter suan 6.420 boy 62
Normal mi sence dogum3.300

Hımm fena olmuş bulgura pirince de olması yaa senin işin benimkinden de zor.. Doktor bizden farklı bir diyet mi vardı sana.. yoksa sen denemeyle mi onların da allerjen olduğunu anladın?...Allah yardımcın olsun.. Bizim de tabi:) valla geçen gün tvde bir doktor aynen şöyle dedi kilo alımıyla ilgili... Bebek 5. Ayda doğduğu kilonun 2 katı, 1 yaşında 3 katı olmalı dedi... Anneler pek dayanamıyor kilolu olsun istiyor ama bizim için normali bu dedi...iyi bence seninki benim kız en son 5850 idi 60 cm... 2550 g 48 cm doğdu...

Canım bu liste çok ağır bizde sadece süt ve yumurta vardı portakal bile yasak sana

Evet canım malesef diyetimz çok ağırrr:KK43:( ve harfiyen uymadığın zaman sıkıntı devam ediyor...

merhba kızlar ben de 25 aralık annesiyim ocak annelerinden takip etitim hep çünkü oğlum 9 ocakta doğacaktı sezeryan olduğu için 25 aralık oldu bundan sonra burayı da takip etmeyi düşünüyorum ocağa göre öndeyiz çünkü..kerem güney adlı bir oğlum var ikinci bebeğim 2.kez anne olmak çok güzel 2. annelik çook daha keyifli ama bu küçük sıpam çok ama çook nazlı çıktı acayip keyfine düşkün uyku nedir bilmiyor istediği memeyi emiyor ama olsun çok çabuk büyüyorlar keyfini çıkarın anneliğinizin:)

Hoşgeldin canım:)

Cok güzel anlatmissin canim benim sagolasin. Ben aksamdan buzluktan normal rafa indirmeyi mantikli buldum. Ya da gece birbucuk iki gibi emmeye kalkiyo. O zaman indirebilirim buzlukta. Cok merak ediyorum yarin ne olucak. En kotu ihtimal eşim okula getirir emzirmeye... :KK43:

Emin ol çok güzel olacak bende çol tedirgin gitmiştim geçen hafta ama bebeğim çok mutluydu çok şükür hiç birşey olmadı sen gönlünü ferah tut işe başlaman daha iyi olacak bebek de düzene girecek emin ol

Emin ol çok güzel olacak bende çol tedirgin gitmiştim geçen hafta ama bebeğim çok mutluydu çok şükür hiç birşey olmadı sen gönlünü ferah tut işe başlaman daha iyi olacak bebek de düzene girecek emin ol

Canım hatta benim bebek benle daha sorunlu gece uyumuyo ağlıyo filan gündüz annemle süper bende mama yemiyo emmiyo biberon almıyo uyumuyo annemde hiç bi sorun yok :)) çocukta anne alerjisi var:)

Kizlar merhaba
Hatirliyormusunuz bilmiyorum benim sütúm az oldugu icin süt anne bulmustuk ondan sütleri toplu aliyorduk isitip veriyordum hergun.

Sorun şu ki 3 gündür oglum biberon agzina degdigi an bagirip agliyor diliyle itekliyor. Diline baktim üstü beyazlamis ve ben bunu önceden farketmemisim damagina kadar beyazliklar var. Karbonatli gazli bezle sildik ve eczaneden ilac aldik onu veriyoruz iki gündur ama oglum hala biberonu almiyor. Kasikla veriyorum onu bile icmiyor damlalikla agzina dòktük yuttu ama aninda geri hepsini kustu, agzi kucuk olan baska biberonla verdim bira icti ama midesi bulanarak ògürür gibi kustu hepsini. Surekli emziriyorum ama bende süt bitiyor doymayinca agliyor. Sütün tadi artik hosuna mi gitmiyor dedik gittik mama aldik onuda icmedi.kasikla veriyorum zorla ama kusuyor hemen zaten diliyle itrkleyip kafasini salliyor. Karnindan gurultular geliyor dun sadece iki kez cis yapti. Ne yapacagimizi sasirdik, bir akıl verin nolur. Var mi boyle birsey yasayan :KK43:((
cnm sorma aynı sorun bende de var ağzını karbonatlı suyla siliyorum ilaç da kullanmştm ama kızımda emme isteksizliği var ağzından kaynaklanıyo olabilir diyorum ama doktora gidicem tekrar sürekli yaniliyo beyazlık:KK50:

Canım anneme sordum süt tam çözülmüyormuş sabahtan bıraktığım o azıcıkda dısarda bekletiyormuş ki bu doğru değil en iyisi sen akşamdan çıkar açıkçası doğrusu nasıl olur bilemedim

ben de bişey danışıcaktım ben sabah 8 de işe gitmek için evden cıkıcam 7.30 gibi emziriririm en son.12 gibi evde olurum.
evde manuel bi pompam var ama süt sağamadım onunla beceremedim.annemle konuştuğumda elektronik pompa alma bi seferlik mama ver diyo senin sütün akıcı değil diyo:KK43:zaten ilk 1.5ay günde 1 kez mama takviyesi yapmıştım.şimdi sadece anne sütü veriyorum.sizce ek gıdaya mi başlasam yoksa günde bi sefer mama versemmi.

merhba kızlar ben de 25 aralık annesiyim ocak annelerinden takip etitim hep çünkü oğlum 9 ocakta doğacaktı sezeryan olduğu için 25 aralık oldu bundan sonra burayı da takip etmeyi düşünüyorum ocağa göre öndeyiz çünkü..kerem güney adlı bir oğlum var ikinci bebeğim 2.kez anne olmak çok güzel 2. annelik çook daha keyifli ama bu küçük sıpam çok ama çook nazlı çıktı acayip keyfine düşkün uyku nedir bilmiyor istediği memeyi emiyor ama olsun çok çabuk büyüyorlar keyfini çıkarın anneliğinizin:)

Hoşgeldin canım benimde ikinci bebek:-)ilki kız ikinci erkek.yarın aşımız var bakalım inşallah ateş yapmaz.senin ilk bebiş neydi?

slm aralık anneleri bende formun sıkı takipçisiyim.benim esimde arkadas meraklısı o yuzden sizinle sohbet ederek vakit gecireyim dedim.23 de dogum yaptim 2.bebegim 7yasinda bi kizim var.bide pasamiz oldu ayaz emir.3.ay kontrolumuzde 6.500 kg 62 cmdi.3.420 51 cm dogumumuz.

Hımm fena olmuş bulgura pirince de olması yaa senin işin benimkinden de zor.. Doktor bizden farklı bir diyet mi vardı sana.. yoksa sen denemeyle mi onların da allerjen olduğunu anladın?...Allah yardımcın olsun.. Bizim de tabi:) valla geçen gün tvde bir doktor aynen şöyle dedi kilo alımıyla ilgili... Bebek 5. Ayda doğduğu kilonun 2 katı, 1 yaşında 3 katı olmalı dedi... Anneler pek dayanamıyor kilolu olsun istiyor ama bizim için normali bu dedi...iyi bence seninki benim kız en son 5850 idi 60 cm... 2550 g 48 cm doğdu...

Evet canım malesef diyetimz çok ağırrr:KK43:( ve harfiyen uymadığın zaman sıkıntı devam ediyor...

canim bize hic diyet vermedi gozlemleyin dedi gozlemle bulmaya calisiyorum cok yorucu olmuyor zaten herseye alerjisi var:KK37:tavuk yumurta bulgur misir pirinc yumurta denedim ama sonuc alamadim.gecici olmasina cok seviniyorum umarim kizim dondurma istemeden biter insallah.yemeye baslarsa hic yeter demeyecegim:KK20:bende yoruluyorum artik canim surekli tatli istiyor hosaf iciyorum.hergece muhakkak yikiyorum yagliyorum.sizin dr randevunuz ne zaman ek gida icin merak ettim neler verecek.

slm aralık anneleri bende formun sıkı takipçisiyim.benim esimde arkadas meraklısı o yuzden sizinle sohbet ederek vakit gecireyim dedim.23 de dogum yaptim 2.bebegim 7yasinda bi kizim var.bide pasamiz oldu ayaz emir.3.ay kontrolumuzde 6.500 kg 62 cmdi.3.420 51 cm dogumumuz.

hsgeldin canim masallah kilosu boyu cok iyi pasanin.

Prima premium carr 3 numara kullanıyorum gayet memnunum... Prima aktif bebek kullandım bir paket hiç memnun kalmadım... Bir de hastaneye doğumda bebek bezinden pasta gelmişti onun içinden huggies çıktı... Ondan da hiç memnun kalmadım.. Bitmesini zor bekledim...

Canım bu arada doktorun içilmemesi gereken ilacın ne olduğunu sormuştum... Yazabilir misin bana?

Ben doğduğundan beri sudokrem kullanıyodum çok memnundum... Şimdi çatlağı olduğu için hametan+ çinko karışımından kullanıyorum ama benim bildiğim sudokremde de çinko var o yüzden etkili... Bir de sadece ev dışındayken unibaby ıslak mendil kullanıyorum... Evde pamuğu ıslatıp siliyorum... Islak mendillerle daha çok pişik olabiliyor....

gec gordum canim sorunu kusura bakma ,calpol canim ates dusurucu ilac kulanmamiz yasak onun yerine fitil kullanmamiz gerektigini soyledi.ve ilacarin da icerigini okuyun dedi .

ben de bişey danışıcaktım ben sabah 8 de işe gitmek için evden cıkıcam 7.30 gibi emziriririm en son.12 gibi evde olurum.
evde manuel bi pompam var ama süt sağamadım onunla beceremedim.annemle konuştuğumda elektronik pompa alma bi seferlik mama ver diyo senin sütün akıcı değil diyo:KK43:zaten ilk 1.5ay günde 1 kez mama takviyesi yapmıştım.şimdi sadece anne sütü veriyorum.sizce ek gıdaya mi başlasam yoksa günde bi sefer mama versemmi.

Canım bol su içersen sütün akıcı olur elektronik pompa al bende ameda ve lansinoh var ikisi de aynı lansinoh daha uygun çiflisi145 lira bence onu alabilirsin hatta tekli al o bike yeterli olur, ek gıdaya doyumluk başlama bence mama takviyesi daha mantıklı bu aylarda tadımlık başlanıyor azar azar birden çok başlarsan bir öğün kabız filan olur bence çncelikle sağaniliuorsan sağ yetmiyorsa mama en son çare ek gıda

gec gordum canim sorunu kusura bakma ,calpol canim ates dusurucu ilac kulanmamiz yasak onun yerine fitil kullanmamiz gerektigini soyledi.ve ilacarin da icerigini okuyun dedi .

Hadi yaa Allahtan kullanmamışım 2. Ay aşımız için almıştım ancak ateşi çok fazla çıkmayınca vermemiştim.... Önümüzdeki hafta aşımız var verirdim valla... Bizim allerji doktoruyla randevumuz ayın 19 unda....

su 5-10tl lik pompayla sagiyorum bazen cok guzel sagiyor.. eger sutn varsa oyle yap birak. olmassada bir kere mama verlsin nolcak.
oglmda 5.5 aylik baslamistim..sutum olmasina ragmen bakiciya 1 paket mama birakip bir ogun ver demistim.hem mama daha tok tutuyor uzun sure.. bi dahaki emmesned sen gelmis lursun

aşı yaptırdık bugün. az önce sağlık ocağından geldim. bebeğim hiç kilo almamış moralim çok bozuk :KK43: tam 4 aylık 6 kg. boyu uzamış sadece 2 santim. bunu yaşayan var mı? geçen ay artık istediği zaman emzir lafını yanlış anladım galiba. uyanmayınca vermedim geceleri falan. artık 2 saatte bir emzireceğim.
bir de kızım çıngırağı eline verince tutuyor ama uzanma hareketi yok. internette gelişim bilgilerinde bunu yapabileceği yazıyor. sizinkiler ne durumda?

aşı yaptırdık bugün. az önce sağlık ocağından geldim. bebeğim hiç kilo almamış moralim çok bozuk :KK43: tam 4 aylık 6 kg. boyu uzamış sadece 2 santim. bunu yaşayan var mı? geçen ay artık istediği zaman emzir lafını yanlış anladım galiba. uyanmayınca vermedim geceleri falan. artık 2 saatte bir emzireceğim.
bir de kızım çıngırağı eline verince tutuyor ama uzanma hareketi yok. internette gelişim bilgilerinde bunu yapabileceği yazıyor. sizinkiler ne durumda?

Ben birseyler uzatinca tepki veriyor elleriyle tutmaya calisiyor parmaklarimi oynatiyorum daha dikkatini cekiyo benim sutum yok mama veriyorum 4 saatte bir falan

Evet canım yemiyo , kilo alımı azaldı iyice.
başladık bakalım inş bunu yer

Canim bende yasadim ayni sorunu sıkılıyor lar dördüncü ay kasik mamasi var gunde bir öğün onu veriyorum

X