2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Ayvalık cok güzeldir .. Bende bi ara tek gitsemmi die düşünüyorum oraya
Teyzemin sarmısaklıda evi var
Bide en yakın arkadaşımın yazlığı ama eşim izin vermez tek
Oda mırın kırın eder offf
Gecen gün arkadas dedi onlar gitmiş Deniz'i çok kirli ve bulanıkmış
Ben bayadır gitmiyorum nasıl acep

bende yıllar önce sarımsaklıya gitmiştim o zaman denizi çok güzeldi ama şimdi pek fikrim yok inş yine öyledir balıklarla beraber yüzüyorduk resmen

papatya hangi bölüm mezunusun bende 2004/2008 yıllarında uludağ üni de sınıf öğretmenliği okudum :)

Yok canım ben Gıda müh. bölümünden mezunuyum.2003-2008,ingilizce okudum ben 1 sene ondan
Ama sınıf öğretmenliğinden arkadaşlarım vardı ilk sene yurkur da kaldığımda oda arkadaşıydık=)
Ne güzeldi di mi görüklemizz=)
Ohh misss

Aaaa öyle mi dedi?
Benim ki bana hiç karışmıyo ya gitme falan demedi=)
Ben haftaya gittiğimde tekrar sorayım bakalım

İyi ki bu hafta olmadı2 li testimiz=)
Haftaya tekrar göreceğim minnoşu he he süper oldu=)
İşime geldi valla kızlar..

pazar günü İstanbula gezmeye gitmiştik cumartesi kontrole gittiğim de sordum bi sakıncası olur mu diye 4 saatten fazla olunca riskli olabiliyor dedi dikkat et 2 saatte bi mutlaka dinlen dedi sizde dikkat edin arkadaşlar

bende yıllar önce sarımsaklıya gitmiştim o zaman denizi çok güzeldi ama şimdi pek fikrim yok inş yine öyledir balıklarla beraber yüzüyorduk resmen

Bende 2004 de gitmiştim.
Oooooo 9 yıl omuş be.!!
Bu ne! ne kadar yaşlanmışım.
O zaman çok güzeldi çarşaf gibi ama buz gibiydi=))
Oralarda mı bozulmuş yaa=(

Bursa dan baya arkadaş var galiba bende bursadayım doktorum banada 4 saatten fazla yol önermedi o yüzden ayvalık düşünüyoruz şimdilik bütün sene çalıştık 1 hafta tatil hakkımızdır artık :)))

evet baya bursalı var ne güzel:KK55::KK55:bende bu yazı en fazla balkon havası alarak geçirebilirim uludağa karşı:) iznim yok maalesef doğuma kadar çalışacağım:KK14::KK14::KK14:

Yok canım ben Gıda müh. bölümünden mezunuyum.2003-2008,ingilizce okudum ben 1 sene ondan
Ama sınıf öğretmenliğinden arkadaşlarım vardı ilk sene yurkur da kaldığımda oda arkadaşıydık=)
Ne güzeldi di mi görüklemizz=)
Ohh misss

ben hala bursada olduğum için arada bi gidip eskiyi yaad ediyorum hocalarımla görüşüyorum çok güzel bi 4 yıl geçirmiştim :) tekrar okumak isterim walla gerçi şimdi kendi öğrencilerim var ama

ben hala bursada olduğum için arada bi gidip eskiyi yaad ediyorum hocalarımla görüşüyorum çok güzel bi 4 yıl geçirmiştim :) tekrar okumak isterim walla gerçi şimdi kendi öğrencilerim var ama

Ben eşimle birlikte bursada kalıp çalışmayı çok istedim.
İş aradım orda ama bulamadım.
Daha fazla da yük olmayayım diye ailemin yanına döndüm.
Ama hala içimdedir orda yaşamak kalmak.
Eşimle konuşur dururuz gitsek yerleşsek diye.
Ama kurulu düzeni bozmak zor oluyor işte.Cesaret lazım

2li test nasıl yapılıyor arkadaşlar
bana hastaneden tok karnına tatlı bişeyler yiyip gel dediler.
karından ultrasonlamı bakılıyor

anamm ıkı dakka ayrıldım neler konusulmuşşş

kızlar gorukle cok geliştii vallaaa...
bu arada bende nilüfer ihsaniyede oturuyorum carrefour un karşı çaprazı.. uludag manzaram var balkonum püfür püfürr
:nazar::nazar::nazar:

kızlarrrrrrr
bebeğime saç bandı almıştım arkadaşım satıyor
hatta kk dan tanıştığım 2008 haziran annelerinden arkadaşım bu kız..
balıkesirde oturuyor sık sık görüşüyoruz.
o satıyordu aldım bugun kargoö geldi resmini ciciler topiğimize ekliyorummm :KK54:

anamm ıkı dakka ayrıldım neler konusulmuşşş

kızlar gorukle cok geliştii vallaaa...
bu arada bende nilüfer ihsaniyede oturuyorum carrefour un karşı çaprazı.. uludag manzaram var balkonum püfür püfürr
:nazar::nazar::nazar:

evet ben twitter dan takip ediyorum.
Komple değişmiş ya.çok gelişmiş.
Jandarma gitmiş polis gelmiş.
Alkolü serbest bıraktıkları için biraz karışmış tabi.
İhsaniye,ataevler falan süper yer ya.
Ey gidi minicik carrefour.
Ne büyük gelirdi bize o zamanla=)
Bantın fotosuna da bakıyoruz hemen

kızlarrrrrrr
bebeğime saç bandı almıştım arkadaşım satıyor
hatta kk dan tanıştığım 2008 haziran annelerinden arkadaşım bu kız..
balıkesirde oturuyor sık sık görüşüyoruz.
o satıyordu aldım bugun kargoö geldi resmini ciciler topiğimize ekliyorummm :KK54:

çok güzelmişş ay bende balıkesirdeyım nerdeymiş bu arakadaşın dükkanımı var

evet ben twitter dan takip ediyorum.
Komple değişmiş ya.çok gelişmiş.
Jandarma gitmiş polis gelmiş.
Alkolü serbest bıraktıkları için biraz karışmış tabi.
İhsaniye,ataevler falan süper yer ya.
Ey gidi minicik carrefour.
Ne büyük gelirdi bize o zamanla=)
Bantın fotosuna da bakıyoruz hemen

canım carreforu cok degıstı yaaa kocaman oldu ... baya genişlettiler yanıan bahuaus açıldı koçtaş açıldı
bırde cokkkkkkkkkkkk buyuk bır koton mağazası var carreforu ın ıcınde ama cıdden baya buyuk..
orda bıkını begendım ıste eşim al dedi ama ya çirkin durursa :KK30:

çok güzelmişş ay bende balıkesirdeyım nerdeymiş bu arakadaşın dükkanımı var

canım dukkanı yok uzakdogudan getırtıyordu malları .. ama artık yapmayacakmış bu işi.. face de vardı sayfası

papatya.. canım güzel haberlerle dönmuşsunn. cok sevindim canım..
darısı hepimizin başına hep güzel haberler verelim inşallah..

kızlar eşim cok ısrar ediyor ama ben tatile gitmekten vazgeçtim ..
o Antalya istiyor normalde bodruma gıderdık hep ama gecen sene oğlanla antalyaya gittik
aquaparklı otele. bu sende oyle istiyorlar ikisi.. ama ben o kdr yol cekemicem
yakın bi yerlere gideriz dedim..
cunku hala ara ara midem bulanıyor hemde cok ağırım havalardan sanırım

offf cok kararsızım yaa napayım ben.. eşim kırılsın istemiyorum cok çalıştı bu sene bugun karar vermem lazım
cunku fıyatlar degısıcek yarın.

canım biz her sene ramazan bayramında 1 hafta bodruma annemlerin yazlıgına gidiyoruz hem bayramlık gitmiş oluyoruz. birde eşim işi bırakamadıgından bayram tatilinde gitmek daha cok işimize geliyor. birde annem kardeşim ve benim doğumgunlerimiz arka arkaya ve gecen sene ve bu sene bayram tatilleri dogumgünlerimiz ile cakısıyor hersey bir arada oluyor. ama işte benim en büyük sıkıntım o 13 saatlık küçük cocukla agustos sıcagında artı bayram tatili kalabalıgında nasıl dayanıcam. yengem veya kardesim yolda bnmle gelip arkadaslık ederse cok cok güzel olacak. kandırmaya calısıyorum su an:))) onun dısında bize cocukla en rahat tatil annemlerin yanında bodrum oluyor. annem cocuga bakıyor bızde bol bol geziyoruz. ne uyku duzeni ne yemek düzeni sasıyor oglumunda...

ya bende aynı nektarin ve şeftali yemekten bir hal oluyorum.
Birde soğuk armut.
Zaten meyve de yemesem yandım yani.
Dr hala mı kilo veriyorsun yeter artık dedi=)

Bu arada kızlar dr bana mustela lierac ya da bephantol kullan4. aydan itibaren dedi.
Öyle bir tanesi için diretmedi,sizi de bilgilendireyim dedim.
Ayrıca dün bulantılardan çok çok kötü olduumu ve bitmeyecek mi ya diye şımarınca,14. haftadan sonra bir anda kesilecek dedi.
İnşallah kızlar inşallah benim gibi bulantı çekenlerin hepsinin bir an önce geçer de bebişlerimizi beslerikkk=)

Ben şimdiden başladım canım sürmeye.
Üşenmiyorsanız sürün bencede.
Cildin biraz doyması lazım yağa çünkü.
Benim dr diretmedi,nemlendirici birşeyler olsun alerji etmesin seni yeter dedi.
Neyin iyi geleceğini düşünüyorsan onu kullan dedi.

ben oglumda hakiki zeytinyagı sürdüm hiç çatlak olusmadı.. hattaoglumada pişik için sadece zeytinyagı kullandım. sükür pişikte olusmamıstı.

Ki cocuk odası var evde biri oğlumun diğerinide giyim odası yapmıştım
Şimdi orayı dolapları çıkarıp yavruma oda yapıcam
Oda takımı alıcaz ama bu arada oğlumunda odasında yenilik yapıcam kıskanmasın kuzum. Kıyamammmm
Yatak odama ise özel giyim dolabı yaptırcaz mecbur
Yok yok gitmiyim ben tatile :KK37::))))

canım odadan konu acılınca sormak geldı aklıma. senin oglun daha büyük daha tecrübelisin sana birsey danısıcam. şimdi benim oglum tam 25. ayı doldurdu kendi odasında en büyük boy beşikte yatıyor.. benim evim dubleks oldugundan ve merdiven oldugundan ( gerçi merdivene kapı yaptık ama) gece uyanır gezinir diye korkuma normal yatağa gecirmeye cesaret edemiyorum ama zaten iri bir çocuk oldugundan beşikte ayaga kalktımı yarı beline geliyor ve cok rahat ayagını atabiliyor dısarı. ben daha ne kadar besşikte yatırabilirim bu cocugu oglunu ne zaman normal yataga indirmiştin.. annemler gecer artık diyorlar ama ben cesaret edemiyorum..

tabii ben soruyu cemredeniz adına sordum ama diğer tecrübeli arkadaslarda cevaplarsa cok sevinirim..

canım carreforu cok degıstı yaaa kocaman oldu ... baya genişlettiler yanıan bahuaus açıldı koçtaş açıldı
bırde cokkkkkkkkkkkk buyuk bır koton mağazası var carreforu ın ıcınde ama cıdden baya buyuk..
orda bıkını begendım ıste eşim al dedi ama ya çirkin durursa :KK30:
canım dukkanı yok uzakdogudan getırtıyordu malları .. ama artık yapmayacakmış bu işi.. face de vardı sayfası

Ya çirkin dursun boşver ya.Kilolu değiliz hamileyiz biz=)
Ben bu sene daha rahat etcem valla.Bahanem var nasılsa.
Neremden fışkırırsa fışkırsın yağlar selülitler=)

canım biz her sene ramazan bayramında 1 hafta bodruma annemlerin yazlıgına gidiyoruz hem bayramlık gitmiş oluyoruz. birde eşim işi bırakamadıgından bayram tatilinde gitmek daha cok işimize geliyor. birde annem kardeşim ve benim doğumgunlerimiz arka arkaya ve gecen sene ve bu sene bayram tatilleri dogumgünlerimiz ile cakısıyor hersey bir arada oluyor. ama işte benim en büyük sıkıntım o 13 saatlık küçük cocukla agustos sıcagında artı bayram tatili kalabalıgında nasıl dayanıcam. yengem veya kardesim yolda bnmle gelip arkadaslık ederse cok cok güzel olacak. kandırmaya calısıyorum su an:))) onun dısında bize cocukla en rahat tatil annemlerin yanında bodrum oluyor. annem cocuga bakıyor bızde bol bol geziyoruz. ne uyku duzeni ne yemek düzeni sasıyor oglumunda...

ben oglumda hakiki zeytinyagı sürdüm hiç çatlak olusmadı.. hattaoglumada pişik için sadece zeytinyagı kullandım. sükür pişikte olusmamıstı.

canım odadan konu acılınca sormak geldı aklıma. senin oglun daha büyük daha tecrübelisin sana birsey danısıcam. şimdi benim oglum tam 25. ayı doldurdu kendi odasında en büyük boy beşikte yatıyor.. benim evim dubleks oldugundan ve merdiven oldugundan ( gerçi merdivene kapı yaptık ama) gece uyanır gezinir diye korkuma normal yatağa gecirmeye cesaret edemiyorum ama zaten iri bir çocuk oldugundan beşikte ayaga kalktımı yarı beline geliyor ve cok rahat ayagını atabiliyor dısarı. ben daha ne kadar besşikte yatırabilirim bu cocugu oglunu ne zaman normal yataga indirmiştin.. annemler gecer artık diyorlar ama ben cesaret edemiyorum..

canım bodrum demeee bana demeeeeeeeee
cok sevıyorum orayı
valla eşıma radı masrafları saydım .. oğlumda cok kısıtlamıştık kendımızı buna özenmek almak ıstıyorum dedım..
eger bunları göze alıyorsan bugun gıt o tatılı al dedım..
taam dedıııı dura dura gıdıcez.. 13 saatlık yol nereye gıdıyorsunuz sız anlamadım ıst bodrum arası otobüsle mı o kdr suruyor
valla bız bodruma 6 saatte gıdıyorduk şimdi aha yaaş olur gıdersek
birde eşime antalyada 4 gece kalalım donuşte başka yerlere uğrayalım dedım..
izmir yada bodrum istiyorum ben 2 günlükte.. inşallahhhhhhhhhhh:KK52:

oda konusunda beşikten uykusunda sarkıyorsa.. degıstır derım cunku cok tehlıkelı
ınanırmısın benım oğlum sadece 8 ay yattı besıgınde cunku 8 aylıkken yurumeye başladı ve gece kac kere besıgınden sarkmış yakaladık.. cok zor cıdden ztn çıt sesıne uyanıyorsun..
ama sonra besıgı yatağıma dayadım sonra yatak aldım ama cok kötü dusup kaşını yardı oyle yatağımıza alıştı.. sımdı yatağında yatıo ama ıkı tane sandalye ve yere bı suru yastık koyuyoruz..
ama yatak kenarı ıcın fıle barıyerler var uygunda fıyatları.. bızde ondan alıcaz Aral ıcın..
yatak ıcınse delı yatıyorsa bazalı alma .. cok yüksek oluyorlar.. ben o hayatı yaptım
ya arabalı al yada ıkeada muthış yataklar var . bı bak gıdıp.. hemde yere yakın düşse bıle bışeycık olmaz..
ama iri bi çocuk dıyorsun yatağa gecırebılırsn derım ben :KK34:

merhaba kızlarrr bursalılarr ne kadarda çoğalmışızzz bende bursadanımm bu arada ayvalaığa gecen yaz gitmiştim bende sarımsaklıda kalmıştık denizi cok temizdi ama buzzz gibiydi soguktan giremedim hiç birde otlede sivrisineklerden uyuyamıştık orda cok sivri var yaa..:KK20:

X