2014 ikiz anneleri

Ah canım maalesef bir çözümü yok gibi ama çok uzun süre oturunca daha çok oluyor ben kasıklarım kasımında biraz ayağa kalkıyorum düzeliyor gibi :KK34:

ilaç verdi dr.um kasılmalar için ama dediğin gibi uzun oturmalar daha beter yapıyor arada kalkınca daha iyi ama oturunca aynı oluyorum hatta kalkarken kasılıyorum resmen napalım onlar iyi sağlıkla büyüsünler de çekeceğiz ağrı sancı:KK34:

kızlar herkese selammm..rabbim ağrısızz sancısızzz su gibi berrak doğumlar nasip etsin hepimize :):) ben gitgide geceleri uyumada zorlanıorum ne tarafıma yatsam uyuşarak kalkıorum..umarım herkesin iyi gidiodur uykuları :) :)

kızlar herkese selammm..rabbim ağrısızz sancısızzz su gibi berrak doğumlar nasip etsin hepimize :):) ben gitgide geceleri uyumada zorlanıorum ne tarafıma yatsam uyuşarak kalkıorum..umarım herkesin iyi gidiodur uykuları :) :)

Nerdeee:)bende senin gibiyim sağa sola döne döne 2 saatim geçiyo uyuyana kadar

Amin canım benim. İnşallah hepimiz güzel günlerde kullanırız. Aparatı da aldık evet. Ama orda birlestirip denemedik. Adam ayrıntılı anlattı ama. Resimlerin aynısı işte. Ben düz siyah ve düz kırmızı aldım. Lacivertli olanlar o kadar şık değildi. Satan adam da kumaş için çok iyidir dedi. Fiyattada iyi pazarlık yaptık. Yeni yıla doğru daha pahalı olacak dediler. Başka mağazalara 500e yakın sanırım. Bu arabalar farklı yerlerde farklı fiyatlara satılıyor. O nedenle modele karar verince iyice sorun her yere. Ankarada olanlara özellikle bebek gereçleri için acity avmyi öneririm şiddetle

dışarı çıktığım ilk fırsatta bakacam canım. çok teşekkür ederim :KK16::KK16:
Canım bende yalı caddesindeyim terraya arabayla 5dk sürüyor

aaa çok yakınmışız.. :KK52::KK52:
Herkes aynı şeylerş yaşıyo galiba.erkeklerin ırkında var demekki az odunluk.barıştık biz gönlümü aldı benimki.beni senden başkası cekmez dedi:)yelkenler indi bende hemen:)kıymetimizi bilsinler valla milert tek gebelikte yattığı yerden kalkmıyo dua etsinler bize.
nasıl da biliyorlar kendilerine bizden başkasının dayanamayacağını.. sevgili gıcık kocalarımız :KK16::KK16:

Canım ikiz olduğun için 30. Haftada ayrılıyorsun. Rapor almış olman önemli değil. Ben de 24. Haftadayım ve uzun zamandır raporluyum. Bu hafta tekrar bir aylık rapor alıcam.
Şimdi benim sorum şu arkadaşlar bilen varsa hepimize yararı dokunur. Yasal doğum iznine çıkmadan önce çalışır raporu hazırlatıp ardından yasal izne ayrılabiyormuşuz diye duydum. Yönetmelik ve tebliğe baktım ama böyle bişey yazmıyo. Dr.rum öyle söyledi bir araştır dedi. Bir fikri olan var mı??
madem sen de heyet raporlusun "çalışabilir" raporu almak ne işine yarayacak ki canım? anlayamadım..

Eskisi gibi derin uyuyamıyorsun ki tam dalıyorsun bir tekme hadi tekrar dal zaten yatma pozisyonu alana kadar uykun kaçıyor

Günaydın kizlaar. Nasılsıniz bakalım? Ben de aynı hastanede dogumu bekliyorum. Bakalım 34 haftaya kadar dayanmaya çalışacağız. Bu arada hastanede yattığım için dogum öncesi izin kullanmamis sayılıyormusum. 18 haftanin hepsini doğumdan sonra kullanabilecekmisim:18:
az kalmış canım. hayırlısıyla biraz daha sabır. ciğer geliştirici falan yaptılar mı? bebeklerin kilosu nasıl canım?
34'ü sağlıkla doldururlar inşallah. :nazar::emir_bebek::emir_bebek::nazar:

ben doğumdan hiç korkmuyorum şuan.kaybetme korkusu herşeyin üstünde...:KK14:
doğuracağım günü iple çekiyorum walla:KK16::KK16:.çok ilginç ya..düşünsene akşam seninle uyuycak seni tekmelicekler,ama sabah senden bağımsız nefes alıp ağlıcaklar:KK5: çok duygulanıyorum böyle düşününce.sanki doğdum doğalı karnımdalar:KK1::KK1:

doğum aklıma geldikçe ben de çok garip oluyorum. korkudan ziyade heyecan ve kaygı sanırım bendeki..
nasıl doğacaklar, neye benziyorlar, kaç kilo olacaklar, küveze mi girecekler yoksa hemen kucağıma alıp koklayabilecek miyim? :18::18::18:
kızlar genel anestezi mi düşünüyorsunuz? ben epidural düşünüyorum. doktorla konuşacaz, olur derse eşim de girecek inşallah doğuma..
hayata "ilk merhabalarını" o anda görmek istiyoruz ikimiz de..
inşallah Rabbim sağlıkla o günleri nasip etsin hepimize :nazar::emir_bebek::emir_bebek::nazar:

melis senin bdt 8 mart mı?
benm sat 5 haziran bdt 4 mart çıkyor..ben anlamadım bu işi:KK53::KK30:
canım aramızda bi kaç gün var, benim muhtemel doğum tarihi hep 16 mart çıkıyor.. nedenkine ?? :KK17::KK17::KK17:

az kalmış canım. hayırlısıyla biraz daha sabır. ciğer geliştirici falan yaptılar mı? bebeklerin kilosu nasıl canım?

doğum aklıma geldikçe ben de çok garip oluyorum. korkudan ziyade heyecan ve kaygı sanırım bendeki..
nasıl doğacaklar, neye benziyorlar, kaç kilo olacaklar, küveze mi girecekler yoksa hemen kucağıma alıp koklayabilecek miyim? :18::18::18:
kızlar genel anestezi mi düşünüyorsunuz? ben epidural düşünüyorum. doktorla konuşacaz, olur derse eşim de girecek inşallah doğuma..
inşallah Rabbim sağlıkla o günleri nasip etsin hepimize :nazar::emir_bebek::emir_bebek::nazar:

canım aramızda bi kaç gün var, benim muhtemel doğum tarihi hep 16 mart çıkıyor.. nedenkine ?? :KK17::KK17::KK17:
Bende esime doguma gir diyorum ben dayanamam diyo ben güya normal dogum yapacam ya hatta hastanenin disinda bekleyecekmis sesimi falan duyarsa kötü olurmuş beyefendi ici acırmış iyi de bana destek olursun diyorum yok diyo ben bayılırım bide benle uğraşmasınlar diyo..sezeryan olacak olursam heralde sehrin dışına çıkar doğumdan sonra gelir:)

kızlar benim bu ara acaip kasık ağrılarım var yaa özellikle otururken işyerinde mahvoluyorum aynı sorunu yaşayıp çözüm bulan var mııı?
Yarın tekrar dopplerimiz var inşallah erkeğimiz gelişmiştir :KK16:

oturmak beni de yoruyor. bilgisayar başında iş yapınca hafif de öne doğru eğilmiş oluyorum iyice yükleniyorum kasıklarıma. arada kalkıp gezinmek iyi geliyor. bir de kıyafet çok etkiliyor beni. rahat pantolonlar ve elbiselerle daha iyiyim. en güzeli tayt ve eşofman ama onu da işe giyemiyorum.

yok vallahi benim de pek iyi gitmiyor, sırtüstü yatamıyorum, sağıma yatamıyorum. hep sola yatmaktan bu sefer o tarafım ağrıyo. gece boyunca mücadele yani :KK1:

25. Haftada cok yogun kanama ve erken dogum sancıları başladı. O yüzden yatıyorum
canım daha da bekleyecek minişler maaşallah bugünleri gördük ya şükür:KK16:
oturmak beni de yoruyor. bilgisayar başında iş yapınca hafif de öne doğru eğilmiş oluyorum iyice yükleniyorum kasıklarıma. arada kalkıp gezinmek iyi geliyor. bir de kıyafet çok etkiliyor beni. rahat pantolonlar ve elbiselerle daha iyiyim. en güzeli tayt ve eşofman ama onu da işe giyemiyorum.

yok vallahi benim de pek iyi gitmiyor, sırtüstü yatamıyorum, sağıma yatamıyorum. hep sola yatmaktan bu sefer o tarafım ağrıyo. gece boyunca mücadele yani :KK1:

ay evet yaa eşofman en rahatı öteki türlü çok zorlanıyorum halbuki hamile pantolonu giyiyorum ama bizlere eşofman giymeye izin verseler ne güzel olur dimi ama:KK1:

Bende esime doguma gir diyorum ben dayanamam diyo ben güya normal dogum yapacam ya hatta hastanenin disinda bekleyecekmis sesimi falan duyarsa kötü olurmuş beyefendi ici acırmış iyi de bana destek olursun diyorum yok diyo ben bayılırım bide benle uğraşmasınlar diyo..sezeryan olacak olursam heralde sehrin dışına çıkar doğumdan sonra gelir:)

benim doktor da genelde ikizleri normal doğurtuyormuş :KK52::KK52:
ben daha bu konuda kendisiyle hiç görüşmedim ama bi konuşacam,becerebilirsem, bebeklerim için sakıncası olmayacaksa ben de isterim normal doğmu..
benim eşim de aynı şeyi söyledi.." ben bayılırım, seni bırakıp benimle uğraşmak zorunda kalırlar..." :KK37::KK37:
ben de dedim epidural olursam yanımda oturur elimi tutarsın, kan falan görmezsin, bebeklerimiz çıkar çıkmaz görmüş oluruz ..
ayyyy çok heyecanlandım :KK16::KK16::KK16::KK16:

Benim spinal sezeryan olcak canım.spinalin epiduralden farkı,iğne yapıldığı an uyuşuyomuşsun,epiduralde 15-20 dk sürüyomuş uyuşman...bide spinalde uyuşukluk diğerine göre daha çabuk geçiyomuş

benim doktor da genelde ikizleri normal doğurtuyormuş :KK52::KK52:
ben daha bu konuda kendisiyle hiç görüşmedim ama bi konuşacam,becerebilirsem, bebeklerim için sakıncası olmayacaksa ben de isterim normal doğmu..
benim eşim de aynı şeyi söyledi.." ben bayılırım, seni bırakıp benimle uğraşmak zorunda kalırlar..." :KK37::KK37:
ben de dedim epidural olursam yanımda oturur elimi tutarsın, kan falan görmezsin, bebeklerimiz çıkar çıkmaz görmüş oluruz ..
ayyyy çok heyecanlandım :KK16::KK16::KK16::KK16:
Canım senin doktorun kim? Olmadı ona gideyim bende:KK66: Ben doktorumla konuşmadım ama bakalım ins kabul eder o da..

Benim spinal sezeryan olcak canım.spinalin epiduralden farkı,iğne yapıldığı an uyuşuyomuşsun,epiduralde 15-20 dk sürüyomuş uyuşman...bide spinalde uyuşukluk diğerine göre daha çabuk geçiyomuş

bak ben bunu hiç duymamıştım. hemen soracağım doktorcuğuma :KK16::KK16:

Canım senin doktorun kim? Olmadı ona gideyim bende:KK66: Ben doktorumla konuşmadım ama bakalım ins kabul eder o da..

canım benim doktor antalyada gel valla.. geçen gün hemşiresi anlatıyor.
ikizleri normal doğurturken ilki biraz zor gelmiş, ikinci hemencecik yağ gibi kayarak gelmiş..
dün geçen yıldan Rus bi veliim aradı. öğretmenler günü için.. "kesinlikle normal doğurun, bizim aklımıza asla sezeryan gelmez, Türkiye'de moda olmuş.. hem ikizler tek bebeğe göre daha küçük olacağı için daha rahat doğuyorlar" dedi :KK52::KK52:

benim de aklıma yattaı ama dediğim gibi bebeklerim için sıkıntı olmazsa neden olmasın :KK37::KK37::KK37:

X