2014 ikiz anneleri

Herkese iyi bayramlarr :) fikrinize ihtiyacımız var arkadaşlar. İki kızım olacak allah nasip ederse.Ela&Bade mi yoksa Ela&Eylül mü sizce? Yada başka fikri olan ? :)

Canım bade ismi çok güzel söyleniş olarak ama mey anlamı da olduğu için ben pek onaylamıyorum. Sen bilirsin ben de Eylül ela diyorum :)

❤️👯❤️👯❤️

başladık canım..
annemler zaten kıyafetlerin çoğunu almışlardı..
kıyafet almıycaz ilk 3-4 ay için..
ateş ölçer, telsiz, 2 biberon,2 emzik aldım..
bayramdan sonra da banyo bakım malzemelerini havlularını falan alıcaz inşallah..
eylüle doğru da park yatak ve mobilyalarını..
bakalım inşallah gücümüz yeter...

biz park yatak alıcaz hem yerimiz dar hemde iki tanesi uyguna geliyo...onun dışında mobilya olarak dolap ve etejar alıcaz..

ayyyy maşallahhhh kuzularına kiloları çok iyi:nazar::nazar:
darısı başımıza sağlıkla inşallah...

Ne güzel canım tamamlamissiniz alışverişi. Biberon ve emzikte hangi markayı tercih ettin? Ben kesinlikle büyüyen beşik alırım diyordum da. Netten baya araştırdım, çoğu sonradan park yatak almış. Sonradan almaktansa bastan alayım, bebisler büyüyünce de oda takımı alırız.

Canım ben 34.haftamda doğum yaptım sütum geldi durdurmaya çalıştılar ama olmadı bebeklerim 2145 ve 2135 gr dogdular 2 gün kuvezde kaldilar solunum problemi yasamadilar şükür ama sarılık oldular ve 1 hafta kaldılar hastanede şimdi 3.5 aylık oldular çok şükür gelişimleri iyi gaz sancimiz dışında bir sıkıntımız yok darısı sizlere ins

Canım ben kraftin 70 e 120 park yatagini aldım önce 1 tane aldık bu zamana kadar birlikte yaptılar ama artık birbirlerini uyandiriyorlar bu nedenle ikincisini de aldık ben çok memnunum istediğin odaya tasiyabiliyorsun

Canım sakın kötü şeyler düşünme ben o hatayı hamileligim boyunca çok yaptım hareket etmiyor diye kendimi acilde çok buldum ilk anlamlı hareketlerini 22. Haftada hissettim 19 ve 20. Haftada hafif hareketler segirmeler oluyordu onlar karnında hareket ediyordur ama çok küçük oldukları için sen hissetmiyorsun Dr bana bu konuda hep kizmistir rahat ol stresinde yansır onlara

Maşallah canım. Rabbim sağlıcakla büyümeyi nasip etsin :nazar:
Zor oluyo mu kuzum, etraftan herkes gözümüzü korkutuyo da :)

Canım ben 34.haftamda doğum yaptım sütum geldi durdurmaya çalıştılar ama olmadı bebeklerim 2145 ve 2135 gr dogdular 2 gün kuvezde kaldilar solunum problemi yasamadilar şükür ama sarılık oldular ve 1 hafta kaldılar hastanede şimdi 3.5 aylık oldular çok şükür gelişimleri iyi gaz sancimiz dışında bir sıkıntımız yok darısı sizlere ins

Canım ben kraftin 70 e 120 park yatagini aldım önce 1 tane aldık bu zamana kadar birlikte yaptılar ama artık birbirlerini uyandiriyorlar bu nedenle ikincisini de aldık ben çok memnunum istediğin odaya tasiyabiliyorsun

Canım sakın kötü şeyler düşünme ben o hatayı hamileligim boyunca çok yaptım hareket etmiyor diye kendimi acilde çok buldum ilk anlamlı hareketlerini 22. Haftada hissettim 19 ve 20. Haftada hafif hareketler segirmeler oluyordu onlar karnında hareket ediyordur ama çok küçük oldukları için sen hissetmiyorsun Dr bana bu konuda hep kizmistir rahat ol stresinde yansır onlara

Maşallah canım. Rabbim sağlıcakla büyümeyi nasip etsin :nazar:
Zor oluyo mu kuzum, etraftan herkes gözümüzü korkutuyo da :) sanırım biz de park yatak tercih etcez csnim tavsiyelerin için çok teşekkür ederim

Herkese iyi bayramlarr :) fikrinize ihtiyacımız var arkadaşlar. İki kızım olacak allah nasip ederse.Ela&Bade mi yoksa Ela&Eylül mü sizce? Yada başka fikri olan ? :)

Bade ismine en güzel sude yakışıyor bence, eda ismini cok sevmem aslinda ama elaya da en cok eda yasikir diye düşünüyorum. Rabbim sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin inş. Benim ikiz kızlarım olsaydı Nehir&Irmak koyacaktım ♥

Ne güzel canım tamamlamissiniz alışverişi. Biberon ve emzikte hangi markayı tercih ettin? Ben kesinlikle büyüyen beşik alırım diyordum da. Netten baya araştırdım, çoğu sonradan park yatak almış. Sonradan almaktansa bastan alayım, bebisler büyüyünce de oda takımı alırız.

valla büyüyen beşiği eşimde çok istiyodu ama odaya sığmayacak iki tane..
mecbur park yatak alıcaz..
biberon avent emzik nuk ve avent aldık..

ay hayırlı olosun canım sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah...
bizde iki kız bekliyoruz :nazar::nazar:
Ela&Eylül bence daha güzel..
Ela&Ece de olabilir...

Akasya kaç hafta oldun cinsiyetler belli mi

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Canım iş güç fazla giremiyorum kızlarım olacak 18 hafta olduk ikiside sağlıklı ama bende bu 3 gündür geçmeyen baş ağrısı var neden oluyor ki acaba bebeklerin hareketlerini de daha hissetmedim anlayacağın hepsi ust uste geliyor:KK43:
Senin nasıl gidiyor

Canım iş güç fazla giremiyorum kızlarım olacak 18 hafta olduk ikiside sağlıklı ama bende bu 3 gündür geçmeyen baş ağrısı var neden oluyor ki acaba bebeklerin hareketlerini de daha hissetmedim anlayacağın hepsi ust uste geliyor:KK43:
Senin nasıl gidiyor

başağrısı normal canım 18-19 da benimde çok oldu...
kafana bir şey takmamaya çalış..

Uzun zaman aradan sonra MERHABA,
Bir zamanlar kocaman karnimla saga sola dönemedigimden uykusuz gecen gecelerimde takip ettigim bu foruma bu kez anne olarak MERHABA!
37.haftamda 3,250 gr agirliginda kizim ve 3.400 gr agirliginda oglum dunyaya geldi. Hamileligimde toplam 9 kg almistim ve tamamindan dogumum esnasinda kurtuldum. Bebeklerim suan 3 aylik ve göbegim hic yok.

Kendisi ve esi doktor olan biri olarak ikiz hamilelere 5 tavsiyem var.

1) Günde 3 lt su ictim. Sabah sisemi esim doldurur yanima koyardi ve aksama kontrol ederdi:-)

2) Hamileligimde stresten uzak durdum, rapor alarak hic calismadim. Kanamam veya rahim agzi acilmam olmadigi halde sik sik yatarak istirahat ettim. Ikiz gebelik oldugu icin hizli yürüyüste dahil spor hic yapmadim. Ayakta 3 saatten fazla kalmadim. Hicbir ev isi yapmadim.

3) Karnim hic catlamadi çünkü sabah aksam linerac krem ve bebe yagi sürdüm.

4) Bebeklerim 3 kg dan fazla iken toplam 9 kg aldim cünkü seker, cikulata, pasta, börek, kizartma, cips, gazoz, kutu meyvesuyu gibi seyleri agzima koymadim. Hergun 1 avuc ceviz, 1 yumurta yedim ve 1 lt light süt ictim.

5) Ikiz anneleri erken dogurur muhabbetlerine kulak tikadim ve bu muhabbetleri yapanlardan uzak durdum.
Dogum yapan arkadaslara ikiz bebek bakma sabri:) ve tez vakitte ikiz annelik logusa bunalimindan cikmalarini(ben 2 ayda zor ciktim!) ve dogum yapmamis arkadaslara hayirli dogumlar dilerim.

Senin nasıl gidiyor

Benimde kızlarım olacak :) 17+2 bugün ayrıntılı ve taramaya girdik bir sorun yok çok şükür..ben hissetmeye başladım 16. Haftadan sonra ara ara tabi doktor 20 de hissedersin dese de..karnım top gibi oldu hareketlerim ağırlaştı..kilo aldını hiç

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

kızlar merhaba ben tam 24 haftalık ikiz hamileyim yaklaşık 1.5 haftadır göğüs kafesimin tam alt kısmında kaburgalarım ağırıyor ve nefes alırken zorlaştırıyor...netten araştırdım hamileleğin ilerleyen zamanlarında rahmin göğüs kafesini sıkıstırmasından dolayı olabiliyormuş bu durum sizlere sorum acaba bunu yaşayan varmı aranızda...ben doktoruma danıştım...mide yanmalarımda çoktu bunlardan kaynaklı olabileceğini söyledi...midem için ilaç verdi geçmezse dahiliye doktoruna gitmemi önerdi...ama ben bir dahaki kontrole kadar gitmek istemiyorum....öksürük yok ama soğuk algınlığı gibi bir ağrı...yaşayan varsa lütfen yazsın...

kızlar merhaba ben tam 24 haftalık ikiz hamileyim yaklaşık 1.5 haftadır göğüs kafesimin tam alt kısmında kaburgalarım ağırıyor ve nefes alırken zorlaştırıyor...netten araştırdım hamileleğin ilerleyen zamanlarında rahmin göğüs kafesini sıkıstırmasından dolayı olabiliyormuş bu durum sizlere sorum acaba bunu yaşayan varmı aranızda...ben doktoruma danıştım...mide yanmalarımda çoktu bunlardan kaynaklı olabileceğini söyledi...midem için ilaç verdi geçmezse dahiliye doktoruna gitmemi önerdi...ama ben bir dahaki kontrole kadar gitmek istemiyorum....öksürük yok ama soğuk algınlığı gibi bir ağrı...yaşayan varsa lütfen yazsın...

Ay canimmm aynısini birebir yaşıyorum bende. Artık canimi sikmaya baslamisti bu ağrı. El bile değdiremiyorum sanki icten bi yara varmis gibi acıyor. Başka topijten arkadaslara yazmıştım normal mi diye. Şimdi senin yazını görünce içim rahatladı. Drum yurt dışında oyuzdrn ona da danışamadim öyle canim sıkılıp duruyodum :) dik oturunca yada yan yatınca hafifliyo canim dik durmayınca daha da bi artiyo acı. Benim bi de 3 gündür ayaklarım acayip şişiyo. Tuzlu da.yemem hic. Cok kilolu da değilim. Bunu nasıl hafifletebilirim bilmiyorum

Ayni agri bende de var ozellikle sola yattigim zaman agriyor ve nefes alamadigimi hissediyorum. Oturunca yada ayaga kalkinca biraz hafifliyor. Normal oldugunu dusunuyorum ama yinede bir doktora sormak lazim.

]
Evet canım özel hastane.sebebi yok.solunumları iyi.kadın doğum Dr um karşı çıktı bebekler çok sağlıklı dedi ama çocuk dr U çıkamazlar dedi. Çok istiyorsanız sorumluluğu alın çıkarın dedi.biz de cesaret edemedik zaten Perşembe çıkarlar dedi.
Emziremedim bile.hadi dedik küvezdeler ama neden emziremiyorum?ne kadar süt aldıklarını bilemeyiz dediler
Zaten sütüm gelmedi bugün az az geliyor.biz de razı olduk.Üniv.hast. Leri de eve gönderiyormuş bu durumdaki bebekleri .
Allah korusun onları
Aslında sebepsiz yere kuvoze koymak yasak çanım ama ikiz annelerinin evhamlarindan yararlanıp alıkoyuyorlar maalesef senin yerimde olsam bebeklerimi alırdım..cunku seni emmesi sütun için cok onemli..hayırlısı diyelim..
Allah kısmet ederse çift yumurta ikizi kızlarım olacak tecrübe sahibi annelere sormak istiyorum ilk doğduklarında karıştırma oluyor mu sonuçta bebek oldukları için benzeyeceklerdir nasıl oluyor tecrübelerinizi paylaşır mısınız

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Canım karıştırılmıyor benim de iki kızım car cok farklılar..
Kiloları artmiyosa ve risk teşkil edeceks en güzeli drun uygun gördüğü zsman alinmasi zaten. Rabbim sağlıcakla buyutmeyi nasip etsin canim. Nasil bebeklerin? Cok yoruyor mu seni? Bi de yatak konusunda siz neyi tercih ettiniz canım. Öpüyorum :)
Yorulmak ne kelime valla bol bol uyuyun..ben ahşap besik aldım simdilik aynı beşikte yatiyolar 3 ayı geçtik yeni..
Cok normal canım ben doğumdan sonra bile çektim 2 ay kırılması bile muhtemel dedi doktor ins seninki benim gibi olmaz..

Canım yazmayi unutmusum gecen haftslarda benim midem de fenaydı ama caresini buldum. Buzdolabindan çıkmış soğuk süt. Bana cok iyi geldi, yanma tamamen geçti diyebilirim ins sana da faydası olur

]
Aslında sebepsiz yere kuvoze koymak yasak çanım ama ikiz annelerinin evhamlarindan yararlanıp alıkoyuyorlar maalesef senin yerimde olsam bebeklerimi alırdım..cunku seni emmesi sütun için cok onemli..hayırlısı diyelim..

Canım karıştırılmıyor benim de iki kızım car cok farklılar..

Yorulmak ne kelime valla bol bol uyuyun..ben ahşap besik aldım simdilik aynı beşikte yatiyolar 3 ayı geçtik yeni..

Cok normal canım ben doğumdan sonra bile çektim 2 ay kırılması bile muhtemel dedi doktor ins seninki benim gibi olmaz..

Allah sana da bizlere de kolaylık versin canımmmmm ♥
Demek ayni besikte yatiyolar yerim ben onları :nazar: peki birbirlerini uyandirmiyolar mi? Sizinle aynı odada mi uyuyolar

X