2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
Bizim yine fatura odemeyenler yuzunden dogalgazimiz kapandi :KK43: ne sicak suyumuz var ne kaloriferimiz yaniyo. Merkezi sistem olunca kurunun yaninda ya da yaniyo :KK43: Banyo gunumuzdu bugun :KK43: ne sorunlu bi apt yaaa, iyi ki kiraciyiz.

Kolay gelsin canım. Kendi kendilerine uykuya dalamiyor, uyuyamadikca da huysuzlaniyorlar. Öğrenecekler zamanla inşallah:p

Aynen oyle. Ben de guya 2 satte bir beslenmek icin uyancak, emip uyuycak filan saniyorum. Nerdeee, uyaninca uyumak bilmiyoruz, uyuyunca uyanamiyoruz :KK1: ogrencekler insallah, olcak bi duzenimiz.

]
Ah canım benim ya size de acil şifalar olsun innnnnşallah ...
Uykuda durduk yere sıçrama gibi değil canım ...Bizim yeğenimizde vardı o uykuda sıçrayıp ağlıyordu ...
Bizimki uyanıkken oluyordu ...Daha doğrusu son 24 saatte sıklaşmıştı ...Böyle eller ,kollar ve baş bütün vücut hıçkırır gibi bir sarsılma ...Ve 5-6 kere ard arda ...
Önemli bir şeymiş bu kalsiyum eksikliği ...Diyorum farketmeseydim ...
Ama bir yandan da işte değerleri bizimkinin de yükselmiyor diye canım sıkılıyor ...Paratiroid bezinin olgunlaşmasını bekliyorlarmış sanırım ...
Dua edelim birbirimize inşallah sağlıkla çıkarırız yavrularımızı ...

Canim bu yazinin hemen altindaki paylasimda sana alinti yapmistim ama hatali olmus

Doktorlar kalsiyim degerlerinin yukselmemesiyle ilgili bisey soyluyolar mi? Elbet yukselecektir, sadece tedavi sureci uzuyordur. gecmis olsun tekrar. İnsallah en kisa zamanda iyilesecek bebisin, cok zor hasta olduklarini gormek. Beni dograsinlar da bebegim hasta olmasin diyor insan :KK43: ama iyilesecek annesi, sen guclu ol. Allah dermansiz dert vermesin.

Bizim yine fatura odemeyenler yuzunden dogalgazimiz kapandi :KK43: ne sicak suyumuz var ne kaloriferimiz yaniyo. Merkezi sistem olunca kurunun yaninda ya da yaniyo :KK43: Banyo gunumuzdu bugun :KK43: ne sorunlu bi apt yaaa, iyi ki kiraciyiz.

Aynen oyle. Ben de guya 2 satte bir beslenmek icin uyancak, emip uyuycak filan saniyorum. Nerdeee, uyaninca uyumak bilmiyoruz, uyuyunca uyanamiyoruz :KK1: ogrencekler insallah, olcak bi duzenimiz.

Ne kadar sıkıntılı bir apartman o öyle, ödeyenlerin günahı ne; saçmalık. Allah sabır versin sana, havalar da serin bu ara.

Bizim de banyo günümüzdu, abdest aldı korsanım. Su vücuduna değdiğinde gözlerindeki o şaşkın ifadeye gülmekten kayıt yapamadim bir türlü.

Benim yaramaz aşırı yorgunluk sendromu yaşıyor. Emdikten sonra gazını çıkartırken uyaniyor, sonra da uykuya dalsa bile kucaktan ayrılınca uyaniyor. Bu uyuma uyanma faslı 4-5 saat sürüyor. Aşırı yorgunluktan ağlıyor bu defa. Uyumak bizler için ne kadar basit bir eylem ama kuzular çok zorlanıyorlar. Düzeleceğini umuyorum zamanla.

Gel 40 gel :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::thumbup:

Merhaba kizlar cok giremiyorum gelen giden bitmiyor dikislerim iltihap kapmis ne oturuyorum ne yuruyebiliyorum :KK43: 3 hafta oldu hala duzelemedi zonkluyor yan yan oturuyorum yada yatarak emziriyorum :KK43:
Bide size bisey sorcam saglik ocagi d vitamini verdi minisime 15 gunden sonra kullan dedi ama ben hala baslamadim napsam bazi teyzeler verme cocuga bisey diyor bazilari ver diyor aklim karisti yardim lutfen 😳

Elif'in telefonu 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

geçmiş olsun güzelim... Allah yardımcın olsun...

merhaba güzel anneler

ben haziran annesi olcam inşallah bugün sizi merak edip bi bakayım dedim maşallah bebeklerinizi kucağınıza almışssınız gününü bekleyenlere de allah yardımcı olsun doğum hikayelerinizi okurken duygulanmamak elde değil allah evlatlarınızla sağlıklı uzun ömürler nasip etsin inşallah

Canim bu yazinin hemen altindaki paylasimda sana alinti yapmistim ama hatali olmus

Doktorlar kalsiyim degerlerinin yukselmemesiyle ilgili bisey soyluyolar mi? Elbet yukselecektir, sadece tedavi sureci uzuyordur. gecmis olsun tekrar. İnsallah en kisa zamanda iyilesecek bebisin, cok zor hasta olduklarini gormek. Beni dograsinlar da bebegim hasta olmasin diyor insan :KK43: ama iyilesecek annesi, sen guclu ol. Allah dermansiz dert vermesin.

Amin canım inşallah ...Damar yolu zarar gördüğünden ağızdan ilaç vermeye başlamışlar kalsiyum değeri hala 6.8 ...
Değer 8 olmadan bırakmayız diyorlar zaten ...
Yükselmemesiyle ilgili paratiroid bezi olgunlaşmamış diyorlar ...
İnşallah sağlıkla çıkar en kısa zamana gerçekten çok zor

merhaba güzel anneler

ben haziran annesi olcam inşallah bugün sizi merak edip bi bakayım dedim maşallah bebeklerinizi kucağınıza almışssınız gününü bekleyenlere de allah yardımcı olsun doğum hikayelerinizi okurken duygulanmamak elde değil allah evlatlarınızla sağlıklı uzun ömürler nasip etsin inşallah

Nisan annelerinin çoğu mart ayında başladı doğurmaya zaman güzel ve hızlı geçiyor sorunsuz bir hamilelik süreci varsa fekat son ay geçmek bilmiyor:KK43:( bir kısım nisan annesi hala doğum bekliyoruz azınlıkta kaldık :26: rabbim hepimizin yardımcısı olsun. Sağlıkla alalım bebislerimizi kucaklarimiza.

Ne kadar sıkıntılı bir apartman o öyle, ödeyenlerin günahı ne; saçmalık. Allah sabır versin sana, havalar da serin bu ara.

Bizim de banyo günümüzdu, abdest aldı korsanım. Su vücuduna değdiğinde gözlerindeki o şaşkın ifadeye gülmekten kayıt yapamadim bir türlü.

Benim yaramaz aşırı yorgunluk sendromu yaşıyor. Emdikten sonra gazını çıkartırken uyaniyor, sonra da uykuya dalsa bile kucaktan ayrılınca uyaniyor. Bu uyuma uyanma faslı 4-5 saat sürüyor. Aşırı yorgunluktan ağlıyor bu defa. Uyumak bizler için ne kadar basit bir eylem ama kuzular çok zorlanıyorlar. Düzeleceğini umuyorum zamanla.

Gel 40 gel :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::thumbup:
Sorma yaa, cok sinirliyim. Hala gelmedi dogalgaz. Allahtan ocaklar merkeziye bagli degil. Olmsdi su isitirim diyorum ama ev de soguk:KK43: havslar da serin dedigin gibi. Ayni sendrom bizde de var. Demekki yaygin bir yenidogan problemi :KK1: o yuzden hic sevmiyorum gaz cikarma isini. Uyuyan cocuk uyanip aranmaya ve aglamaya basliyo :KK43:

gel 40 gelll :KK66:
merhaba güzel anneler

Canim gozun aydin simdiden. Azicik kaldi bekleyenlerimiz. İnsallah onlar da sen de hayirlisiyla kucaklarsiniz bebislerinizi :) gelenler saglikla buyusun, kalanlar saglikla gelsin insallah

Yalanci emzik vermedim 1. De tam emzik olarak kullandi beni. 1.5 sene uyku durak yoktu. Uykuda vermeye sartlarsan cok insan beceriyor cok kolaylastiriyor uyumayi. Cok sert olma okonuda cokplan yapma bir de. Bir sekilde anne bebek uyumu sorunlari cozuyor.

benimki emziği hemen aldı bırakmıyor.

herkese merhaba doğum yapan tüm kızlar allah analı babalı büyütsün insallah bebislerimizi

bende her nekadar hislerim 8 nisan desene bebeğimi 3 nisan saat 14.30da epiduralsiz normal doğum ile 37+1 de 3900 gr olarak kucağıma aldım.allah herkese sağlıkla nasip etsin.
3 nisan gecesi hafif sancılarım vardı ama konduramadım tabi uyudum uyandım falan sabah esimi ise geçirmek icin uyandım wcye girdim baktım nisan gelmis ama sancım adet gibi esime dedim sen git izin al bende kahvaltı yapıp sıcak bi dus alayım seni ararım esimde tamam dedi hastaneye erken gitmek istemedim cünkü suni sancı almak istemiyordum. Dus aldım kahvaltı yaptım sancılar aynı süre tuttum baktım 5dk bir. Kv dedi kızım ilk doğumun belli olmaz gidelim hastaneye biran önce dedi.zaten bizimde aynı gün 16da doktor kontrolümüz vardı doğum sancısı değilsede kontrol olurum dedik.geldik hastaneye saat 10:00
ebe baktı doğum baslamıs 3cm acıklık korkma kolay doğum olur seninki dedi icimi rahatlattı kafeye git cay ic yürü dedi gittik ailecek sancılarom artana kadar kafede cay ictim yürüdüm falan.saat 12:00 kontrol edildi acıklık 6 cm yatısım yapıldı nst bağlantı sansım suyum hala patlamamıstı ama sancılarım arttı tabi ama allahım öyle bir düzen yaratmıski sancım 2.5 dk bire indi 20sn sancı sürüyor ama diğer 2.5 dk da okadar rahatlıyorsunuzki güc topluyorsunuz
sükürler olsunki saat 14.30 da bebeğim dünyaya geldi biraz iri olduğumuz icin 3 dikis atıldı
fakat benim doğum dikislerim sırasın
da bi komplikasyon olustuğu icin ağrım doğum sancımdan cok oldu birde kanım zaten düsüktü doğumdada cok kan kaybettiğim icin 2ünite kan alınca kendime gelebildim ama sükürler olsun suanda turp gibiyim :)
foruma cok giremiyorum bu aralar cünkü benim oğlum asırı gazlı ve huysuz inanaın popom yer görmüyor ama düzene gireriz insallah
bu arada 63 kg ile hamile kaldım 84 ile doğuma gittim hastane cıkısı göbek 6 aylık gibi ve 80kgdim ama bacaklarım falan cok sisti 13.günümüz ve 72 kgyim göbekte kalmadı.korsede giymedim bu arada.
Bebeğim ilk 2gün ememmedi sütüm gelmedi cünkü ben kendime tam gelememistim simdi bütün gün emisiyoruz ama cok huysuz yaaa uyumak bilmio napcaz bilmem bu arada kac saatte bir emziriyorsunuz dk her istediğinde ver yeni doğdu bebeğin dedi ama meme manyağı olacak benimki bu gidisle uyumadığı icinde sürekli aranıyor sütümde bol doymuyo die biseyde söz konusu olamaz ama ne yapacağımı sasırdım
hepinizi öpüldünüz

Gunaydınnn kızlar,

15 nisan salı günü saat 22:00 da normal doğum ile kızım Deniz'imi kucağıma aldım. :KK16:
çok şükür rabbime bu güzel duyguyu tattırdıgı için Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah:KK16:
39+5 te dogum yaptım. kızımın boyu 50 cm kilosu 2900 gr. :nazar:

dogum hikayemi en kısa sürede paylaşıcam inşallah.

hepiniz sevgiyle kalın :KK16:

İkinci denizimiz doğdu demek :)
Hoş gelmiş sefa getirmiş dünyamıza.
Rabbim analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah canım.
Sağlıklı buyusun yavrun.
Darısı bekleyenlerin başına.

♥ İdil Deniz ♥

herkese merhaba doğum yapan tüm kızlar allah analı babalı büyütsün insallah bebislerimizi

bende her nekadar hislerim 8 nisan desene bebeğimi 3 nisan saat 14.30da epiduralsiz normal doğum ile 37+1 de 3900 gr olarak kucağıma aldım.allah herkese sağlıkla nasip etsin.
3 nisan gecesi hafif sancılarım vardı ama konduramadım tabi uyudum uyandım falan sabah esimi ise geçirmek icin uyandım wcye girdim baktım nisan gelmis ama sancım adet gibi esime dedim sen git izin al bende kahvaltı yapıp sıcak bi dus alayım seni ararım esimde tamam dedi hastaneye erken gitmek istemedim cünkü suni sancı almak istemiyordum. Dus aldım kahvaltı yaptım sancılar aynı süre tuttum baktım 5dk bir. Kv dedi kızım ilk doğumun belli olmaz gidelim hastaneye biran önce dedi.zaten bizimde aynı gün 16da doktor kontrolümüz vardı doğum sancısı değilsede kontrol olurum dedik.geldik hastaneye saat 10:00
ebe baktı doğum baslamıs 3cm acıklık korkma kolay doğum olur seninki dedi icimi rahatlattı kafeye git cay ic yürü dedi gittik ailecek sancılarom artana kadar kafede cay ictim yürüdüm falan.saat 12:00 kontrol edildi acıklık 6 cm yatısım yapıldı nst bağlantı sansım suyum hala patlamamıstı ama sancılarım arttı tabi ama allahım öyle bir düzen yaratmıski sancım 2.5 dk bire indi 20sn sancı sürüyor ama diğer 2.5 dk da okadar rahatlıyorsunuzki güc topluyorsunuz
sükürler olsunki saat 14.30 da bebeğim dünyaya geldi biraz iri olduğumuz icin 3 dikis atıldı
da bi komplikasyon olustuğu icin ağrım doğum sancımdan cok oldu birde kanım zaten düsüktü doğumdada cok kan kaybettiğim icin 2ünite kan alınca kendime gelebildim ama sükürler olsun suanda turp gibiyim :)
foruma cok giremiyorum bu aralar cünkü benim oğlum asırı gazlı ve huysuz inanaın popom yer görmüyor ama düzene gireriz insallah
bu arada 63 kg ile hamile kaldım 84 ile doğuma gittim hastane cıkısı göbek 6 aylık gibi ve 80kgdim ama bacaklarım falan cok sisti 13.günümüz ve 72 kgyim göbekte kalmadı.korsede giymedim bu arada.
Bebeğim ilk 2gün ememmedi sütüm gelmedi cünkü ben kendime tam gelememistim simdi bütün gün emisiyoruz ama cok huysuz yaaa uyumak bilmio napcaz bilmem bu arada kac saatte bir emziriyorsunuz dk her istediğinde ver yeni doğdu bebeğin dedi ama meme manyağı olacak benimki bu gidisle uyumadığı icinde sürekli aranıyor sütümde bol doymuyo die biseyde söz konusu olamaz ama ne yapacağımı sasırdım
hepinizi öpüldünüz

Hayırlı olsun bebeğin canım.
Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah.
Ben saatte 1 emziriyorum uyandırıp.
Yaklaşık 25-30 dk emiyor kuzum.
Memede uyuyor.
Korkma bağımlı olmaz.
Sen emzirebildigin kadar emzir canım.

♥ İdil Deniz ♥

hepinizi öpüldünüz

Hayırlı olsun canim, maşallah ikinize de. Allah anali&babalı buyutmeyi de nasip etsin inşallah.

Benim bebeğim kendi belirliyor emme zamanını. Başlarda 2 saatte bir uyanirdi. Alt değiştirip emzirir yatirirdim. Şimdilerde bazen 4 saat bile beklediğim oluyor. Bir memeyi tam boşaltır yatmadan gazını da alabilirsem uzun yatıyor. Her bebek farklı, siz de duzeninizi kurarsiniz yakinda:p

Nisan annelerinin çoğu mart ayında başladı doğurmaya zaman güzel ve hızlı geçiyor sorunsuz bir hamilelik süreci varsa fekat son ay geçmek bilmiyor:KK43:( bir kısım nisan annesi hala doğum bekliyoruz azınlıkta kaldık :26: rabbim hepimizin yardımcısı olsun. Sağlıkla alalım bebislerimizi kucaklarimiza.

canim masallah 40. haftaya girmissin insallah saglikla dogumun olurda bebegini kucagina alirsin

Selam kızlar.geçmişi okuyamadım.umarım herkes iyidir.ben 15.04.2014 - 16.47 de epiduralli normal doğum ile bebişimi kucağıma aldım.çok minik kızlar.bakmaya doyamıyorum.herkes söylerdi ben anlam veremezdim insan nasıl birden böyle hisseder diye.aklım fikrim hep onda.allahım herkese nasip etsin.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X