Modyad Ailesinin Malikanesi'ne Hoşgeldiniz:))

eviniz çok güzel tam bi nostalji evi hatıralarla dolu güle güle huzurla oturun. bu arada duvar boyanızın rengide çok tatlı sakıncası yoksa markasını ve adını öğrenebilirmiyim?

çok tşk ederim öncelikle evet az bıraz nostaljık:KK23:

boyayı nasıl tarıf etsem; bız esımle boyadık evımızı gıttık marshalldan damla sakızıydı yanılmıyorsam aldık geldık eve, bır surduk bır odayı boyadık bem beyaz oldu, ay nasıl tıksındım duvardan bıde gunes vuruyo, kırec surmusuz gıbı:KK52: gıttık gerı adama dedım ben bunu yanlıs anlamısım kumbejı gıbı sandım ama oylede ıstemıyorum vs dıye dıye adam dayanamadı abla sen ne ıstıyon de bana deyınce:KK52:

bende bıraz kırmızı bıraz sarı bıraz sıyah bıkac renk daha vardı karıstırdı adam hepsını..baktım olmad,ı az daha kızartsana dedım:KK52:

azıcık daha kırmızı koydu karıstırdı kutuyu bır actı:
-heeehh ıste bu dedım:)

adam saolsun kodunu yazdı verdı neden ne kadar koydugunu, sanırım bırdaha ugrasmamk ıcın:KK52::KK52:

kısacası markası marshall ama rengı yok :KK52:

esımde kodları duruyor alır ondan verırım sıze, boylede bır anısı vardı yanı aklıma geldı yıne:KK52:

huzurlu ve sıcacık..
mutluluk sağlıkla oturun dilerim ki... :nazar:

eski yeni karışımı. değişik güzel bir tarz olmuş. aksesuarlar evinizin havasını nasılda değiştirmiş gerçekten. evinize bakılınca bariz belli olan bir çaba var, değiştirme yenileme çabası.. bu haliyle bile etkiliyse, ileride daha da güzel olacaktır bence.

eski yeni karışımı. değişik güzel bir tarz olmuş. aksesuarlar evinizin havasını nasılda değiştirmiş gerçekten. evinize bakılınca bariz belli olan bir çaba var, değiştirme yenileme çabası.. bu haliyle bile etkiliyse, ileride daha da güzel olacaktır bence.

teşekkür ederim, beğeniniz mutlu etti.. işimden arta kalan zamanımın cogunu eskı yenıleme evı yerlestırmeye ayırınca epey bır zamanımızı aldı, iki ev bırlestı kullanılamayanlar kullanabıleceklere ulastırıldı, hepsi elden gecırıldı eve oyle dızıldı bu arada da cok yogun calısıyordum hemde dugun hazırlıkları aılelerde uzakta, epey yorulmustuk.. yenı ısten ayrıldım yeni yeni bakabılıcem artık evimize....

çok güzel olmuş.çok sıcak yaşayan bir ev.huzurla mutlulukla oturun.
acaba koridor halılarınız nedir yuvarlak ve yolluk takım arıyorum bende.

çok güzel olmuş.çok sıcak yaşayan bir ev.huzurla mutlulukla oturun.
acaba koridor halılarınız nedir yuvarlak ve yolluk takım arıyorum bende.

koyunlunun fabrıkasına gıtmıstık, eşimin memleketıne gıttıgımızde,
baska model yoktu tektı bu bırde bunun bır kucugu vardı, deneme amaclı uretmısler baskada yokmus uretılmeyecegınıde soyledı gorevlı, bizimde hosumuza gıttı aldık..

başta yatak odan olmak üzere bütün evin çok şeker olmuş maşallah Allah mutlu etsin güle güle oturun :KK16:

YÜREĞİNİZE sağlık...........
ne değerlid ir yaşanmmışlıklar..
ilk gözüme çarpan dikiş makinalı dikiş kutusu... annem yıllarca dikiş dikerek eve katkı sağladı.. geçen bir internet sitesinde görmüştüm.. anneme almak geçmişti içimden.. o geldi aklıma...
eviniz sıcacık sanki yıllar geçmiş çocuklar büyümüş.. siz gelmiş bilmem kaçıncı nesil yaşıyorsunuz orda... çok güzel yansıtmışsınız... çok özel...
bide radyo.. ne güzel değerini bilmişsiniz.. kayınvalidemde varmış eltim eskiciye vermiş.. ağlamıştım duyunca.. geçende bi gittim 1957 yılında eşimin babannesinin ördüğü bir kilim üzerinde tarihi ile kaldırıp atmışlar kömürlüğe ... eşime bi bakmışım.. yazık gidip alıp arabaya koydu.. bazen değer bilmek lazım...
haaaa bide geçen naptım.. eşimin dedesinden kalma bir kemer hemde saf gümüş... parçaları kaybolmuş yeni haberim oldu.. topladım eşimle götürdük verdik kuyumcuya .. kuyumcunun aklı çıktı.. abla nerden buldunuz, en az 7-8 bin eder bu haliyle.. yaptırıyorum kızıma kalacak.. inşallah..
ayyyyyyyyy çok konuştum canım ya .. huzur sağlık mutlulukla otur.. inşallah.. yüreğin kadar güzel olsun hayatın.. evinde çok şey buldum kendimden yüreğim kalktı gözlerim doldu..

YÜREĞİNİZE sağlık...........
ne değerlid ir yaşanmmışlıklar..
ilk gözüme çarpan dikiş makinalı dikiş kutusu... annem yıllarca dikiş dikerek eve katkı sağladı.. geçen bir internet sitesinde görmüştüm.. anneme almak geçmişti içimden.. o geldi aklıma...
eviniz sıcacık sanki yıllar geçmiş çocuklar büyümüş.. siz gelmiş bilmem kaçıncı nesil yaşıyorsunuz orda... çok güzel yansıtmışsınız... çok özel...
bide radyo.. ne güzel değerini bilmişsiniz.. kayınvalidemde varmış eltim eskiciye vermiş.. ağlamıştım duyunca.. geçende bi gittim 1957 yılında eşimin babannesinin ördüğü bir kilim üzerinde tarihi ile kaldırıp atmışlar kömürlüğe ... eşime bi bakmışım.. yazık gidip alıp arabaya koydu.. bazen değer bilmek lazım...
haaaa bide geçen naptım.. eşimin dedesinden kalma bir kemer hemde saf gümüş... parçaları kaybolmuş yeni haberim oldu.. topladım eşimle götürdük verdik kuyumcuya .. kuyumcunun aklı çıktı.. abla nerden buldunuz, en az 7-8 bin eder bu haliyle.. yaptırıyorum kızıma kalacak.. inşallah..
ayyyyyyyyy çok konuştum canım ya .. huzur sağlık mutlulukla otur.. inşallah.. yüreğin kadar güzel olsun hayatın.. evinde çok şey buldum kendimden yüreğim kalktı gözlerim doldu..

inanırmısınız yorumunuzu okuyunca bende oldukca duygulandım, ne guzel dıle getırmıssınız hıslerınızı..evet evde henuz 6 aydır oturuyorda olsak bır yasanmıslık var, cunku esyalarımız yasanmıslık dolu.. işte eltinizle aranızdaki fark; altının degerını sarrafı anlar, bu yasadıgınıza ıyı ornek oldu sanırım..radyo k.valıdemlerde de goz onunde degıldı k.pederım atmak ıstemıs yıllarca,k.valıdem atamamıs, ben aldım evımın bas kosesıne koydum, ikisininde hosuna gıttı bu durum..ıkısınınde ısıne geldı hatta ucumuzun:)

bu arada ıstersenız ozelden yazın adresınızı dıkıs kutusu benden fedakar annenıze hedıye olsun:KK34:

inanırmısınız yorumunuzu okuyunca bende oldukca duygulandım, ne guzel dıle getırmıssınız hıslerınızı..evet evde henuz 6 aydır oturuyorda olsak bır yasanmıslık var, cunku esyalarımız yasanmıslık dolu.. işte eltinizle aranızdaki fark; altının degerını sarrafı anlar, bu yasadıgınıza ıyı ornek oldu sanırım..radyo k.valıdemlerde de goz onunde degıldı k.pederım atmak ıstemıs yıllarca,k.valıdem atamamıs, ben aldım evımın bas kosesıne koydum, ikisininde hosuna gıttı bu durum..ıkısınınde ısıne geldı hatta ucumuzun:)

bu arada ıstersenız ozelden yazın adresınızı dıkıs kutusu benden fedakar annenıze hedıye olsun:KK34:

çooooooooooooooooook çoooooooooooooooook teşekkür ederim .. inanın sözü bile yetti.. şimdi sipariş vericem hem anneme hem kendime hem kızkardeşime o günleri unutmamak için.. yüreğiniz okadar güzelki..
benim en çok ne dikkatimi çekti biliyormusun..
hani bazıları vardr kayınvalidesinin iğnesi olsa evinde sanki herköşede büyüler muskalar varmış gibi hisseder.. siz o önyargıyı o kötü düşünceyi öyle savurmuşsunki.. RABBİM sizlerede kendiniz gibi evlatlar torunlar versin..
inşallah huzur mutluluk hiç eksik olmaz evinizden.. yıllar sonra bile huzurla yaşarsınız evinizde..

çooooooooooooooooook çoooooooooooooooook teşekkür ederim .. inanın sözü bile yetti.. şimdi sipariş vericem hem anneme hem kendime hem kızkardeşime o günleri unutmamak için.. yüreğiniz okadar güzelki..
benim en çok ne dikkatimi çekti biliyormusun..
hani bazıları vardr kayınvalidesinin iğnesi olsa evinde sanki herköşede büyüler muskalar varmış gibi hisseder.. siz o önyargıyı o kötü düşünceyi öyle savurmuşsunki.. RABBİM sizlerede kendiniz gibi evlatlar torunlar versin..
inşallah huzur mutluluk hiç eksik olmaz evinizden.. yıllar sonra bile huzurla yaşarsınız evinizde..

ya o kadar ıcten soyluyorsunuz ki her yorumunuzda tuylerım dıken dıken oluyor( ıyı yonde:KK16:) Rabbım daha guzellerınız sızlere versın, evlatlarınıza guzel bahtlar yazsın İNŞALLAH:))

ben k.valıdemden esımın oyuncak, bebeklık odasındakı halısına kadar aldım, oda cok mutlu oluyor ben aldıkca, hepsını cocuklarım ıcın saklıyorum, el dokuma halılar atılır mı saklanmaz mı? ne degerlı seyler onlar helede babasının esyalarında cocukları buyuyecek ne guzel bır duygu bence..bu alısverıs bıle bızım aramızda duygusal bag olusturuyor buyuklerımız ıle, cok mutlu oluyorlar, deger verıldıgını hıssedıyorlar..

çok tşk ederim öncelikle evet az bıraz nostaljık:KK23:

boyayı nasıl tarıf etsem; bız esımle boyadık evımızı gıttık marshalldan damla sakızıydı yanılmıyorsam aldık geldık eve, bır surduk bır odayı boyadık bem beyaz oldu, ay nasıl tıksındım duvardan bıde gunes vuruyo, kırec surmusuz gıbı:KK52: gıttık gerı adama dedım ben bunu yanlıs anlamısım kumbejı gıbı sandım ama oylede ıstemıyorum vs dıye dıye adam dayanamadı abla sen ne ıstıyon de bana deyınce:KK52:

bende bıraz kırmızı bıraz sarı bıraz sıyah bıkac renk daha vardı karıstırdı adam hepsını..baktım olmad,ı az daha kızartsana dedım:KK52:

azıcık daha kırmızı koydu karıstırdı kutuyu bır actı:
-heeehh ıste bu dedım:)

adam saolsun kodunu yazdı verdı neden ne kadar koydugunu, sanırım bırdaha ugrasmamk ıcın:KK52::KK52:

kısacası markası marshall ama rengı yok :KK52:

esımde kodları duruyor alır ondan verırım sıze, boylede bır anısı vardı yanı aklıma geldı yıne:KK52:

süpermiş :))) bende damla sakızı yaptırmayı düşünüyorum ama çokta açık duracaksa istemem tabiki seninki çok tatlı bi renk olmuş güle güle kullanın kodları yazarsan sevinirim..

resmen aşık oldum evinize ,çok azı yeni dediğiniz eşyalarınız hepsi harika tarza sahip ,eviniz buram buram nostalji kokuyor ,vintage tarzına hayranım ,her köşesinde görmek mümkün ,allahım güzel günler nasip etsin size bu güzel evde ..:nazar::nazar::nazar:

eşyalar genel olarak güzel country tarzı cok modern ama ev modern degil fayanslar falan mutfak dolapları ayakkabılık işi bozmuş fakat kendi evinse zamanla yaptırırsın ..
her sey uyumlu sadece o köşedeki altıkadın olan sehpa tarzınla kel alaka o sehpa avangard klasik döşenmiş evler için ..güel güle huzurla otur ..mutluluklar.

X