Farklı Ten Renklerine Farklı Parfümlerin Uygun Olduğu Doğru mu?

ceremino

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2007
708
0
39
arkadaslar bu konuda bılgısı olan var mı? yanı hangı ten rengıne hangı parfum gıder? bılgılendırırsenız sevınırım.sevgiler...

yasakkelime
Esmer tenliler ferah ve doğal kokuları tercih etmeliler. Esmer tenlerde feremon hormonu ve diğer salgılar daha fazla çalıştığından ağır kokular daha da ağırlaşır ve hoş durmaz.
Buğday tenlilere en çok çiçek kokuları gider ama yine hafif olmasına özen gösterilmelidir.
Beyaz tenlilerse rahatlıkla şekerli kokuları taşıyabilirler ancak dikkat edilmesi gereken husus her türlü cilt tipinde parfümün abartılmadan sıkılmasıdır. Bileklere ve kulak arkasına birer fıs kafidir:)
Ten tiplerinin yanı sıra yaş da önemli bence. Annem de ben de beaz tenliyiz ama ona yakışan parfüm bana ağır geliyo, taşıyamıyorum malesef... Gençlere hafif kokular daha çok yakışıyor. Yaş ilerledikçe zaten otomatikman biraz daha ağır parfümler tercih ediliyor.

canim bilgiler icin cok tsk ederim ancak ben bugdan tenlimiyim yada beyaz tenlimiyim bilmiyorumki, bir bilginiz varmi??? yada resim ekleyebilirmisniz acaba???

aslında parfümleri tene değil de kıyafete sıkarsak tene gidiyomu gitmiyomu sorunu ortadan kalkar..
hem daha kalıcı oluyor...

ya ben bu parfüm kullanımı konusunda şaştım kaldım.benim bildiğim ve genelde söylenen parfüm tende daha kalıcı olur.fakat geçenlerde bir doktor, parfümü tene sıkmak doğru değildir özellikle yaz aylarında ciddi lekelere sebep olur fln dedi.neticede parfümü tende güneş gören yerlere sıkmıyorum ama anlamadım kafam karıştı.

evet parfümler alkol içerdiği için yazın tene sıkmak güneş lekelerine yolaçabiliyor..
belki de en iyi çözüm parfümleri kışın tenimize...yazın kıyafetimize sıkmak olabilir...yada illa yaz parfümlerini de tene sıkayım diyorsanız bazı markalar yaza özel alkolsuz parfümler çıkarıyorlar

Ayrıca sarışın esmer konusuyla ilgilide cevap veriyim...sarışınlar genelde beyaz tenli ve daha kuru tenli oldukları için onlara daha hafif olan çiçek kokuları yakışıyormuş...genelde yaz parfümleri böyle oluyor

esmerler ise tenleri nispeten daha koyu ve daha yağlı olduğu için onlarada daha ağır kokular baharat kokuları gibi kış parfümü diyebileceğimiz kokular yakışıyormuş....ama bu kurallar tene sıkılması durumunda geçerli...

hakikaten de doğru sanırım...çünkü ben esmerim ve mesela davidoff cool water parfümü ferah diye kullanayım dedim sıkar sıkmaz kokusu güzeldi sonra aradan çok geçmeden iğrenç bi koku halini aldı tenimle uyuşmadı...

Son düzenleme:
X