Nişan Bohça Hazırlıyorum..

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
Diger eltilerim tum kardeslere be anne babaya bohca hazirlamislar nisanlima da hazırlamislar benimde içimden herkese bohca hazirlamak geçiyor annemde madem onlar yapmışlar bizde yapalim cok sukur durumumuz var dedik. Bu arada nisanlimlar 10 kardes rizeliler:)) 8 kaynim ve 2 gorumcem var 2 senedir beraberiz ve 3 aylik nisanliyiz cok sukur hic birinin bi kötülüğü olmamıştır hepsini ayri ayri severim.

Oncelikle 5 tanesi evli olan kaynim-eltim ve 2 evli gorumcem icin her bohcaya birer seccade dantelli havlu yazma lif ic camasiri ve corap koyacagiz. 2 bekar kaynima ise esleri olmadığı için yazma koymayacagiz.

Kayinvalide ve kayinpeder bohcasina ise bluz gomlek seccade dantelli havlu mutfak havlusu lif yazma mendil takke tespih oc camasiri patik ve corap koyacagiz.

Nisamlimin bohcasina ise gomlek kravat pijama ic camasiri corap kemer cuzdan terlik tras takimi seccade 3 tane lif ve 3 tane dantelli havlu mendil tespih koyacagiz bunlari bir bohcanin uzerine koyup sarip bohcayi da siyah sik bir bavula koyup o şekilde goturecegiz.

Nisanlimin iki tane cok tatli yasli halasi var onlara da el opmeye giderken birer paptik ve yazma goturebilirim.

Ayrica nisnalim da anneme babama ve kardeşime hediyeler hazirlayacak beraber bakip aliriz dedi :))

Maşallah, 10 kardeşe bohça hazırlamak da zor olur epey.

Sen de güzel düşünmüşsün. İçerikler gayet güzel.

Bohça almayı ve vermeyi seviyorum. Güzel bir adet bence.

bu bohca durumlari bazen sorun yasatiyor o yuzden sadece gelinle damada yapilsada yeterli bence. Gelinle damadin neye ihtiyaci varsa gidip alinir. Yeterince masraf yapiliyor zaten. Birde yok eltiydi gorumceydi hala amca dayi masrafi cikarmamak lazim.

Ama ailelerin durumlari varsa tabi hos oluyor boyle seyler zevklidir.

Ama yapman gerekiyorsada uygun birseyler koyarsin. basortusu havlu seccade mendil gibi kucuk paketler yeter.

Ic camasiri koyuyor bazilari bu bana cok sacma geliyor. Gelinle damada aliniyor tamamda. Kayinpedere iccamasiri koymakta bana gore ayip geliyor. Afedersiniz herkez kendine alir donunu ::KK1:

merhaba kızlar ,

benim de haziran için nişan bohçası hazırlığım var , sizlerin hazırladığı bohçalara göz atım çok ağır görünüyor.
biz sadece damat ve geline yapmaya karar verdik .Hatta ben hiç bohça filan da istemedim ama olmaz gelinle damada olmadan olmaz dediler.
çok masraflı bir bohça hazırlayamayağım , çeyizimi tamamlamaya çalışıyorum , adet yerini bulsun diye birşeyler hazıladım

listem şu şekilde :

gömlek - kıravat
çorap - iç çamaşırı
havlu - bornoz
penye pijama
ev terliği
seccade - tespih - şapka
dantelli nevresim takımı

roll-on
deodorant
traş köpüğü
traş kremi
traş kolanyası
traj makineji
6 lı jilet
duş jeli
tırnak makası
diş macunu - fırçası

ve kumaş pantolon alacağım , bir sorum olacak damat nişan takımını kız mı alıyor ?

oncelıkle hayırlı olsun canm , ve rabbım ıcıne sındırsın lısten gayet guzel olmus nevresım falan bızdede koyulur kayınvalıdeye , bazı yerlerde sadece evde bekar varsa onlara yapılırmıs bohca ama bızde yapıcaz ınsallah gorumcelerımle eltıme hedıyelesme gıbı dusunduk , adet dıye hıc bseyı yaparken dusunmedım cunku bazı adetler cok sacma ve cok gereksız 1 gomlek bı bluz corap seccade vs vs gıbı seyler koyalım dıyoruz .bakalım ınsallah

Kızlar,

bohçaları, havluları, seccadeleri bir çeyizciye yaptırdım.

lavanta keseleri aldım.

eltim ve kayınvalideme şal aldım.

daha alınacaklar var.

Yarın fotoğraflar atarım size.

Evet kızlar

Ben de bohça hazırlıyorum sonunda.

Nişan bohçasını gönlümce hazırlayamamıştım, içimde uhde kalmıştı. Ama annemle karar verdik, sevdiceğim ve ailesine bohça hazırlayacağız.

Size almayı planladıklarımızın listesini versem, bana eksik ya da gereksizler konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Kayınvalide-kayınpeder bohçası

Süslü bir nevresim takımı çift kişilik
Çoraplar,
Çamaşırlar,
Havlu,
Seccade
Terlik
Birer gömlek
Kayınvalideye pijama

Evli olan kayınbiraderim ve eltim

İç çamaşırları
Çoraplar,
Birer gömlek,
Havlu,
Seccade

Bekar kayınbiraderim

Havlu
Çorap,
Çamaşır
Gömlek

Veee sevdiceğim

Havlu
Çorap
Çamaşır
Pijama
Gömlek
Terlik
Traş makinesi (ihtiyacı var o yüzden makine alcam)
Parfüm diş fırçası macunu krem tırnak makası gibi bir set (kutuya koycam hepsini)
Seccade

Ayrıca saat ve damatlık da alacağım tabiki de.
Nişanda kemer cüzdan setleri var ya Karaca'dan almıştık. Ondan bu bohçaya koymasam olur değil mi?

Bir de nasılsa kullanırız diye sevdiceğime aldıklarımı mavi bir valize koyasım var.

Diğer bohçaların hepsini de yaptıracağımız süslü büyük bir hurcun içine koyacağız.

bende bohça hazırlıkları içindeyim yavaş yavaş herşey olsun istiyorum :)
sevgilimin bohçasında
pijama takımı
gömlek
kravat mendil
kol dügmesi
cüzdan kemer seti
terlik
çorap çamaşır
havlu
lif
seccade
takke
kuran kabı
tesbih
bakım seti

kayınvalide ve kayınpeder için
kanaviçe takımı + nevresim takımı
seccadeler
namazlık +takke
tesbihler kuran kabları
havlular
lifler
patik
tülbent
terlikler
çoraplar
çamaşırlar
şal
gömlekler:)

kayınvalidemin seccade takımı pudra prmbesi olucak :) bohçasıda saten pembe kumaş olucak kumaşın bir köşesi dantelle süslenicek aynı şekilde kayınpederiminki mavi olucak:) ve bohçalarında içinde güzel kokması için keseler ve sabunlar olucak:21:

bu bohca durumlari bazen sorun yasatiyor o yuzden sadece gelinle damada yapilsada yeterli bence. Gelinle damadin neye ihtiyaci varsa gidip alinir. Yeterince masraf yapiliyor zaten. Birde yok eltiydi gorumceydi hala amca dayi masrafi cikarmamak lazim.

Ama ailelerin durumlari varsa tabi hos oluyor boyle seyler zevklidir.

Ama yapman gerekiyorsada uygun birseyler koyarsin. basortusu havlu seccade mendil gibi kucuk paketler yeter.

Ic camasiri koyuyor bazilari bu bana cok sacma geliyor. Gelinle damada aliniyor tamamda. Kayinpedere iccamasiri koymakta bana gore ayip geliyor. Afedersiniz herkez kendine alir donunu ::KK1:

İç çamaşırı yorumuna çok güldüm :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

Ben daha karışık listelerde gördüm. Röpteşambır falan. Gözüm korktu ya :KK50:

Biz de sadece erkek arkadaşımla birbirimize yapacağız, diğer türlü çok gereksiz kız kardeşime iç çamaşırı, seccade, patik, tülbent koysalar onlardan iç çamaşırını ya giyecek ya giymeyecek. Gereksiz teferruatlarla uğraşmayalım dedik, ama herkesin düşüncesi farklı tabii, saydıkların gayet ideal ve yeterli düzeyde canım, ayrıca bizde bohçaları birbirimize bavullarda vereceğiz. :KK34:

X