üniversite okurken evlenmek???

hocahanimm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2014
244
194
Kızlar ben türkçe öğretmenliği 1. Sınıfı bitirdim 2 ye başlayacağım nasipse ancak bir hafta sonra düğünüm var inşallah :) eşim devlet hastanesnde memur arabası var(olası masraflar için) çok şükür ama şöyle bi sorum var acaba evlilikle okulu bir arada yürütürken zorlanır mıyım ? Eşimi çok seviyorum o da okulumu kesinlikle okumami istiyor onun ailesi ve kendi ailem de okulumu bitirmemi istiyor o konuda sıkıntı yok ama bir arada yürütmek kolay olur mu ? Benim durumumda olanlar yardimci olabilir miii :/

Son düzenleme:
Kac yasindasiniz? Aceleniz ne ayiptir sormasi? Hamile kalirsaniz ne yapmayi dusunuyosunuz? Esinizin arabasi olmasi size bi guvence mi, niye belirttiniz anlamadim. Once okulu bitirip mesleginizi elinize almadan niye evleniyosunuz ki cok sacma degil mi? Evliyken okunur ama okurken evlenilmemeli bence.

Senin durumunda olan bir arkadaşım var kendisi ağustosta bir senelik evli olacak. Üniversite öğrencisi. O da okulunu bitirmekten yana. Durumlarınız hemen hemen benziyor. Ama herkes bir olmaz mesela ben yapabilir miyim bilmiyorum. Yani eğer sen kendine güveniyorsan neden olmasın örnekleri çok. Ancak hem okul,hem ev zorlayabilir.Buna hazır ol.

Canim ben de okurken nisanlandim ama okul bitince dugunum olacak bizimki zaman ayarlayamamaktan kaynaklandi. Benim bi kac arkadasim var okurken evlendiler biraz yapıyla alakali birsey esinde okulunu aksatmani istemiyorsa pek sorun çıkmaz ama baska nedenlerle bile olsa derslerin kotu gelirse herkes evlenmene baglayacak. Benim derslerim aksine iyiye gitmeye baslamisti:))

Kac yasindasiniz? Aceleniz ne ayiptir sormasi? Hamile kalirsaniz ne yapmayi dusunuyosunuz? Esinizin arabasi olmasi size bi guvence mi, niye belirttiniz anlamadim. Once okulu bitirip mesleginizi elinize almadan niye evleniyosunuz ki cok sacma degil mi? Evliyken okunur ama okurken evlenilmemeli bence.

20 yasindayim. Eşim başka bir şehirde yalnız yasiyor
Ailesinin yanına gitmesi çok zor kendisi diyabet hastası yalniz yaşam sürmesi sikintı oluyor hem psikolojik hem bedensel onun fedakarliklari karsisinda yalnz kalmasina gonlum el vermedi üç senedir de sevgiliydik okulu kazanmamda en
Buyuk etki onundur güvenim de sonsuz evlenmekte mani görmedim arabasını da bir birikim olarak aldı benim icin olmasa da evliligmz için bir güvence sayılır.bebek o da ben de düşünmüyoruz korunwcagiz elbette allahin takdiri hayirlisini versin. Sordgum şey de tecrübe eden varsa bana da yardmci olabilir mi :)

Anladim. Ne diyim hayirlisi olsun hakkinizda. Isin icinde saglik olunca diycek bisey olmuyor malesef..

Ailesinin yanına gitmesi çok zor kendisi diyabet hastası yalniz yaşam sürmesi sikintı oluyor hem psikolojik hem bedensel onun fedakarliklari karsisinda yalnz kalmasina gonlum el vermedi üç senedir de sevgiliydik okulu kazanmamda en
Buyuk etki onundur güvenim de sonsuz evlenmekte mani görmedim arabasını da bir birikim olarak aldı benim icin olmasa da evliligmz için bir güvence sayılır.bebek o da ben de düşünmüyoruz korunwcagiz elbette allahin takdiri hayirlisini versin. Sordgum şey de tecrübe eden varsa bana da yardmci olabilir mi :)

Analayamadim, araba bir evlilik için nasil bir güvence oluyor? Yada birikim yerine yatirimi demek istediniz? Arabayi satin aldiginda, her geçen gün o arabanin degeri azaldigini biliyorsun degilmi?

Aslinda benim aklima takilan, niye simdi konu açman? Yani sonuçta dügün haftaya, yani evleniyorsun. Simdi burda "hayir, asla sakin evleneme, yürütemezsin" deseler, dügüne 1 hafta kala herseyi iptalmi edeceksin? :44:

tabakhaneye bi sey mi yetistireceksiniz acaba.. bence okulla evlilik yurutulur ama ite kaka. sadece mezun olmak icin okursunuz anca.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Aynı yaştayız senle , hazırlık okumasaydım ben de 2 'ye gececektim bu sene. Cok acele etmişsin,yaşın evlilik için çok küçük, ne dersen de:KK50: Her yönden zorlanırsın bence.. Gününüz büyük kısmını okulda geçireceksin, eve geldiğinde yorgun olacaksın yemekti,bulaşıktı,çamaşırdı ütüydü seni cok zorlar. Korunacagız diyorsun ama Allah verdi de hamile kaldın, ne yapacaksın.. Sonra gelin oluacaksın eşinin ailesi misafirliğe gelecek, kendi ailen gelecek.. Misafir ağırlayacaksın. Vize/Final haftalarında ev işleriyle nasıl uğraşacaksın.. Bilemiyorum ben böyle bir şeye kalkışamazdım herhalde benim de 5 senelik ilişkim var ama zor ya. En temizi okulu bitirip evlenmek. Yine de çok mutluluklar dilerim, umarım hayatın yolunda gider

Seninle aynı durumda değilim ama aynı meslekteniz Korkacak bi durum yok Sen de bilirsin ki aman aman her gün ders çalışmanı gerektiren bi bölüm değil Vize finallerde eşin biraz yardımcı olursa çok kolay biter

İnsanlar nedense tepkisel cevaplar vermişler... :)
Herkesin kendi düşüncesi... Ben son yılımda evlendim, ve gayet rahat okudum , bitti şükür...
Senin 3 yıl var önünde ama eğer kendine güvenirsen , ve bu işi yapacağım dersen kolay gelsin...
İnsaAllah düğünun çok güzel olur, ve insaAllah istersen mezun olursun :)
Kolay gelsin...

Dersler konusunda sıkıntım yok aslında haftada sadece iki gün sabah 10 akşamüstü 4 dersim oluyor geri kalan günler ise 1 ders oluyor eğitim fakultesinin düzeni böyle pazartesi cuma kesin ders olmaz haftalık en fazla 8 ders olur hocalar her dersten vıze final yapmaz ödev ya da sunum verir rahat yani..

Sıkıntı yok Rahat ol Emin ol öğretmenlik daha yorucu Daha çok çalışma gerektiriyor O zaman hiç evlenmememiz gerekirdi

Seninle aynı durumda değilim ama aynı meslekteniz Korkacak bi durum yok Sen de bilirsin ki aman aman her gün ders çalışmanı gerektiren bi bölüm değil Vize finallerde eşin biraz yardımcı olursa çok kolay biter

Esm edebiyat mezunu zaten ilk yıl da tum sınavlarima yardımcı oldu :) sağol canım yureklendirdgn için :)

Kızlar ben türkçe öğretmenliği 1. Sınıfı bitirdim 2 ye başlayacağım nasipse ancak bir hafta sonra düğünüm var inşallah :) eşim devlet hastanesnde memur arabası var çok şükür ama şöyle bi sorum var acaba evlilikle okulu bir arada yürütürken zorlanır mıyım ? Eşimi çok seviyorum o da okulumu kesinlikle okumami istiyor onun ailesi ve kendi ailem de okulumu bitirmemi istiyor o konuda sıkıntı yok ama bir arada yürütmek kolay olur mu ? Benim durumumda olanlar yardimci olabilir miii :/

hayirli olsun canim ailen karsi cikmadi mi bende 20 yasindayim ilkogretim matematik ogretmenligi okuyorum ama ben evlenmek istesem herhalde ailem ne acelen var diye beni doverler ailenin izin vermesine sasirdim bence bolumun zor olmadigi icin sorun olmaz omur boyu mutluluklar

Son düzenleme:
Esm edebiyat mezunu zaten ilk yıl da tum sınavlarima yardımcı oldu :) sağol canım yureklendirdgn için :)

Bir edebiyatçıyla hayatı paylaşmak kadar güzel Bişey olamaz Artık karşılıklı şiir okursunuz :) Okul açısından dersler açısından sıkıntın olacağını sanmıyorum En zoru 2 sınıftır 3 ve 4 te iyice basitleşir dersler KPSS sürecinde zorlanırsanız da çocuk işini biraz erteleyin derim KPSS zor bi süreç kabul ediyorum Ama benim çok arkadaşım evlendikten sonra atandı Hatta analarının babalarının yanında yapamadıkları puanları yaptılar

arabası mı var:KK53::KK53::KK53: bu nasıl bir güvencedir yaaa??? altına 1996 model kartalla gezenlerin neden hindi gibi şişindiğini merak ederdim hep... bundanmış demek... arabası olana nasıl güveniolar baksanıza:) benim de arabam var... 36bin liraya aldım... ben şimdi evlenirken başka şeyi dert etmeyeyim o zaman... yeterli bi güvence diyorsunuz yani???:KK53::KK53: ev bulamazsam içinde yaşarım, kocam döverse arabamla kaçarım, aldatırsa arabamı üzerine sürerim..... hımmmm..bayağı bi güvenceymiş aslına:KK19::KK19::KK19:

kusura bakma üzerine gelmek niyetinde değilim ama şaşırdım yani... neyse Allah mutlu etsin... yine de sen aşka meşke güvenme..okulunu bırakma sakın...SAKIN....

Son düzenleme:
İnsanlar nedense tepkisel cevaplar vermişler... :)
Herkesin kendi düşüncesi... Ben son yılımda evlendim, ve gayet rahat okudum , bitti şükür...
Senin 3 yıl var önünde ama eğer kendine güvenirsen , ve bu işi yapacağım dersen kolay gelsin...
İnsaAllah düğünun çok güzel olur, ve insaAllah istersen mezun olursun :)
Kolay gelsin...

Sağol canım benim teşekkürler öncelikle. Benim sordgm soruya herkes kendi gorusunde cevaplar verdi sagolsnlar ama bazıları kırıcı oldular, tabakhaneye bisey yetistirmiyorum ya da veedgnz cvaplar doğrultusunda düğünü iptal etmeyecregim sadece tecrube eden abla ya da kardeşlerim varssa dinlemek istedm önerileri varsa diye.. yargılanmak ya da azarlanmak için sormadm.sağlık durumu var demiştim sebebim buydu insanin akli her gun sevdgnde kalacağına evleneyim ben bakaym daha iyi dedim..

X