7 yıllık evlilik bitmek bilmeyen kaynana trbi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
400 bin para verdi babam eşim de 800 bin çekti ben bu durumda evi üzerime alıyorum diyemem ki . Sonuçta her ay kendisi ödüyor bir miktar para
Babanızın verdiği miktarı miras payı diye söylediğiniz zaman, eşiniz o tutara hiçbir şekilde ortak olamaz. Zaten evin yarısı sizin + babanızın parası

Benim konudan çıkardığım tek şey , Aileniz çok iyi insanlar sakın onları üzmeyin. Damada ev veriyorlar çekip gidiyor o evi satıp parasını veriyorlar. Belki daha da zorlanıcakken daha az borçla ev aldırıyorlar. Adamı bilmem ama annesinin cahil olduğu ve sizi kabullenmediği belli.

Arkadaşlar konu çok uzun ama yine de anlatmak istiyorum. Ben 7 yıl önce evlendim , eşim kendi memleketimde üniversite okuyordu, bende üniversite okurken tanıştık . 1 yıl sonrasında da eşim okulu bitirmişti ben daha 3. Sınıfta idim evlendik. Ailesi başka şehirde. Babam , eşimin çok durumu yok diye kirada olan evimizi boşaltıp bizm oturmamızı istedi. Okulumun bitmesine 2 yıl olduğu için kirada durmayın iş bulana kadar idare edin dedi. Gel gelelim ki eşim tek çocuk kaynanam sürekli ben okulda iken aramış durmuş. Bize köyde bir çocuğa sahip çıkamadnz mi , iç güveysi mi verdiniz deyip durmuş . Her okuldan geldiğimde kavga ediyordu benle . Diyordum okulum bitsin gideriz . Neyse benim annem daha fazla dayanamadı laf söyledi eşime oğlum sen benim kızımı üzmek için mi evlenmek istedin ne istiyorsun sen daha diyerek. Eşim aldı bavulunu bana ya gelirsin ya biter dedi. Bende o zaman 20 yaşında eşini çok seven bir kadın olarak geleceğim senle yuva o kadar kolay kurulmuyor dedim. Eşimin memleketine geldik iş bulana kadar kaynanam da kaldım 2 ay her gün bana Eşimin eskiden çok sevdiği kız varmış onu anlattı durdu. Kaç kez ayrılık aşamasına geldik bu yüzden. Neyse şuan eşimin memleketindeyiz 6 yıldır düzenli işi var şükür çalışıyor, okulumu burada bitirdim herkese inat diplomamı aldım. Babam oradaki evi sattı parasını verdi bize , üzerine biraz kredi çekip eşim ev aldık buradan. Kaynanamlarn desteği bizim düğünde takılan altınları saklayıp sanki çalışıp vermişler gibi bize taktim etmeleri oldu. ( 70 bin sadece) her kış geliyorlar 2 3 ay kalıp gidiyorlar . Şuan yine buradalar. Tüp bebek için görüşmeye gittik bugün eşimle türlü türlü muayene den geçtik 7 Tüp kan verdim smear testi aldılar . Eve geldim nasılsın demiyor hadi onu geçtim demesin artık takmıyorum kendi kardeşinin kızı hamileymiş düşük tehlikesi varmış Zeynebim nasıl dedi durdu bugün. Muayene sırasında kanamam oluştu kolum çok morardı mutfağa gelip nasılsın kızım yardımcı olayım mı demedi. Sürekli hastayım diyor sürekli biz boklu köyde kalalım burada kalanlar ölmez diyor. Kızlar yardım edin kafayı yiyeceğim artık. Eşim sürekli uyarıyor annesini sürekli ve çok seviyorum eşimi oda beni aramızda sorun yok güven problemi yok
1. Annesinin lafıyla babanızın verdiği evde durmayıp köye taşınan eşinizin yine o evin parasını kabul etme yüzsüzlüğü, afedersiniz

2. Mutlu bir evlilik göremiyorum ben, mutlu eşiniz ve mutlu kayınvalideniz var.. Siz her şeye he dediğiniz için bir mutluluk var ortada..

3. O ev sadece eşinizin değil, sizinde söz hakkınız olmak zorunda. Her sene her sene evinizde misafir etme gibi bi zorunluluğunuz yok, kestirip atın, nasıl siz zamanında "yuva kolay kurulmuyor" diyerek köye gitmeyi kabul ettiyseniz aynı fedakarlığı eşinizde göstersin ve ailesini kabul etmesin (yatılı olarak aylarca)

4. Bebek sahibi olmak istiyorsanız önce kendi hakkınızı savunmayı öğrenin ki ileride bebeğinizi de savunabilin. Bebeğiniz doğduktan sonra "kayınvalidem her şeye karışıyor, bebeğimi kucağıma vermiyor..." gibi bir konu açmayın sonra..

Allah bu kayınvalidelere ve eşlere vicdan merhamet akıl versin..

Size yaşadığınız hayat müstahak
Müstahak ne demek ya ne kadar taş tutmuş kalbiniz. Sadece etrafıma anlatamıyorum diye size anlattım buraya çünkü etrafımda ki insanlar da sizin gibi oh olsun diyecek . Birazcık anlaşılır olmak istedim ama maalesef her yerden insanlar kötü olmak zorunda. Umarım yazdığınız cümle ile bir gün başbaşa kalmazsınız

Kuzum benim atanıp ayrı yere gitsen nolacak
Düşün Şimdi siz aynı şehirdeyken gelip 2-3 ay kalıyor Siz başka şehre gitseniz O da herhalde 6 ay veya 9 ay kalır yani olay bu değil olay onun o şekilde kalmasının ayağını kesmek

Kuzum benim atanıp ayrı yere gitsen nolacak
Düşün Şimdi siz aynı şehirdeyken gelip 2-3 ay kalıyor Siz başka şehre gitseniz O da herhalde 6 ay veya 9 ay kalır yani olay bu değil olay onun o şekilde kalmasının ayağını kesmek
Bende bunun farkındayım ama bazı insanlar bu hayat size müstahak diyecek kadar taş yürekli. Ben eşimi seviyorum aptalca bir sevgi de değil şimdi gitsem gidecek kadar çok seviyorum . Kaynanam yüzünden hayat müstahak mi onu anlamıyorum yani kötü niyetli olmanın farklı bir sürümünü geliştirmiş maalesef insanlar. Yorumunuz için ayrıca teşekkür ederim

Arkadaşlar konu çok uzun ama yine de anlatmak istiyorum. Ben 7 yıl önce evlendim , eşim kendi memleketimde üniversite okuyordu, bende üniversite okurken tanıştık . 1 yıl sonrasında da eşim okulu bitirmişti ben daha 3. Sınıfta idim evlendik. Ailesi başka şehirde. Babam , eşimin çok durumu yok diye kirada olan evimizi boşaltıp bizm oturmamızı istedi. Okulumun bitmesine 2 yıl olduğu için kirada durmayın iş bulana kadar idare edin dedi. Gel gelelim ki eşim tek çocuk kaynanam sürekli ben okulda iken aramış durmuş. Bize köyde bir çocuğa sahip çıkamadnz mi , iç güveysi mi verdiniz deyip durmuş . Her okuldan geldiğimde kavga ediyordu benle . Diyordum okulum bitsin gideriz . Neyse benim annem daha fazla dayanamadı laf söyledi eşime oğlum sen benim kızımı üzmek için mi evlenmek istedin ne istiyorsun sen daha diyerek. Eşim aldı bavulunu bana ya gelirsin ya biter dedi. Bende o zaman 20 yaşında eşini çok seven bir kadın olarak geleceğim senle yuva o kadar kolay kurulmuyor dedim. Eşimin memleketine geldik iş bulana kadar kaynanam da kaldım 2 ay her gün bana Eşimin eskiden çok sevdiği kız varmış onu anlattı durdu. Kaç kez ayrılık aşamasına geldik bu yüzden. Neyse şuan eşimin memleketindeyiz 6 yıldır düzenli işi var şükür çalışıyor, okulumu burada bitirdim herkese inat diplomamı aldım. Babam oradaki evi sattı parasını verdi bize , üzerine biraz kredi çekip eşim ev aldık buradan. Kaynanamlarn desteği bizim düğünde takılan altınları saklayıp sanki çalışıp vermişler gibi bize taktim etmeleri oldu. ( 70 bin sadece) her kış geliyorlar 2 3 ay kalıp gidiyorlar . Şuan yine buradalar. Tüp bebek için görüşmeye gittik bugün eşimle türlü türlü muayene den geçtik 7 Tüp kan verdim smear testi aldılar . Eve geldim nasılsın demiyor hadi onu geçtim demesin artık takmıyorum kendi kardeşinin kızı hamileymiş düşük tehlikesi varmış Zeynebim nasıl dedi durdu bugün. Muayene sırasında kanamam oluştu kolum çok morardı mutfağa gelip nasılsın kızım yardımcı olayım mı demedi. Sürekli hastayım diyor sürekli biz boklu köyde kalalım burada kalanlar ölmez diyor. Kızlar yardım edin kafayı yiyeceğim artık. Eşim sürekli uyarıyor annesini sürekli ve çok seviyorum eşimi oda beni aramızda sorun yok güven problemi yok
Valla annene babana helal olsun sana her turlu destegi saglamislar, arkanda durmuslae fakat esiniz de kayinvalideniz de tam bir nankör bosanin demeyecegim ama ben olsam asla cocuk yapmazdim.

Bir koca için annenin lafını çiğneyip gitmişsin
Üzerine bide babanın parasını o adama ortak ediyosun pes diyorum koca delisisin sen daha 20 yaşinda koca koca diye ölmüşsün okulunnu birakack kadar hemde
Bide saf gibi babanın ev parasini kocana yaranmak için eline saymissin.
Aynen koca diye öldüm. Ne kadar boş konuşuyorsun ne yapsaydım bizim oralarda ya evlenirsin ya rahat vermezler evlenmedin diye. Keyfimden yaşadım zaten olanları bin pişman ettiniz beni

Aynen koca diye öldüm. Ne kadar boş konuşuyorsun ne yapsaydım bizim oralarda ya evlenirsin ya rahat vermezler evlenmedin diye. Keyfimden yaşadım zaten olanları bin pişman ettiniz beni
Canım benim doğduğum yaşadığım büyüdüğüm bölgede doğsaydın nasıl zihniyette insanlara anne baba dediğimi bilseydin bu yorumu yapmazdın bak anan baban sana ev bile vermiş benim babam bırak ev vermeyi kadınım diye söz hakkı vermez yani seni anlıyorum ama yaptığın kendinle çelişmek

Sen madem öyle bı ailenin içinde buyumussun okulunu her ne pahasına olursa olsun bırakmazdın özgürlüğün için.

Ama bak hala çocuk derdindesin o kaynananaya o kocaya rağmen ne diyeyim sana?evlenmezsem rahat vermezlerdi diyosun şimdi cokmu rahatsin o kaynanayla o kocayla?
Kendini dahada bağliyosun çocuk isteginle haberin yok.

Canım benim doğduğum yaşadığım büyüdüğüm bölgede doğsaydın nasıl zihniyette insanlara anne baba dediğimi bilseydin bu yorumu yapmazdın bak anan baban sana ev bile vermiş benim babam bırak ev vermeyi kadınım diye söz hakkı vermez yani seni anlıyorum ama yaptığın kendinle çelişmek

Sen madem öyle bı ailenin içinde buyumussun okulunu her ne pahasına olursa olsun bırakmazdın özgürlüğün için.
Tamam da okulumu bitirdim zaten . Bitirmek sözü ile geldim buralara bitirdim de. Kendimle çelişkim yok eşimi seviyorum burada da sıkıntı yok eşimin yanlışını da görmedim annesine de sürekli uyarı yapan biri benim danışmak istediğim şey ben bu durumu eşime göstermeden nasıl çözerim.

Tamam da okulumu bitirdim zaten . Bitirmek sözü ile geldim buralara bitirdim de. Kendimle çelişkim yok eşimi seviyorum burada da sıkıntı yok eşimin yanlışını da görmedim annesine de sürekli uyarı yapan biri benim danışmak istediğim şey ben bu durumu eşime göstermeden nasıl çözerim.
Niye eşine göstermeden?
Gayette görsün uyarmakla olmuyo o anasını sustursun seni çok seviyosa anasını her yıl 3 ay evine almasın madem
Çok artistti bavulunu aldı gitti madem kabul etmeseydi babanın vedigi parayı niye etti?
Bak sen onun anasinin herseyine katlanirken onun için şehir değiştirirken o senin annenin "oğlum niye kızımı uzuyosun"demesi zoruna gitti sana ya gel ya bitsin dedi.
Elin adamı böyle işte her ne olursa olsun burnundan kıl aldırmaz ama seni oradan oraya sürükler.kukla gibide oynatır.

Ay ay ayyy eşin uyariyor mu annesini. Ayyy ne guzel bir koca. Uyariyomus annesini. Kaldi mi böyle erkekler ya. Sen daha okul okudugun halde, babanın beleş oturun diye verdigi evden anasinin lafi icin ya gelirsin ya biter diyip alip seni memleketine goturup anasinin hizmetcisi ettikten sonra anasini uyariyormus. Cok kiymetli kocan var kaybetme sakın tamam mi. Salma ortaliga sakin baskalarinin da basini yakmasin. Sen belani aramissin bulmuşsun orda sorun yok, neden sonuc ilişkisi standart. Ama babanin enayilige de ne desem bilemedim. Yap tabi tüp bebek de yap. Cunku boyle bir evlilige boy boy cocuklar yakışır zaten. Sevgili baban bir daire daha satsin, 3 tane tup bebek yap. Kaynanana oyuncak diye dogur

Niye eşine göstermeden?
Gayette görsün uyarmakla olmuyo o anasını sustursun seni çok seviyosa anasını her yıl 3 ay evine almasın madem
Çok artistti bavulunu aldı gitti madem kabul etmeseydi babanın vedigi parayı niye etti?
Bak sen onun anasinin herseyine katlanirken onun için şehir değiştirirken o senin annenin "oğlum niye kızımı uzuyosun"demesi zoruna gitti sana ya gel ya bitsin dedi.
Elin adamı böyle işte her ne olursa olsun burnundan kıl aldırmaz ama seni oradan oraya sürükler.kukla gibide oynatır.
Bak bu konuda haklısın. Gerçekten haklısın

Niye eşine göstermeden?
Aaaa ama prenses kocasi bu olaylari görür duyarsa üzülür, ponçik kalbi kırılır. Ee bi koca da kolay bulunmadığı icin konu sahibi kocişini uzmek istemez. Kendisi kan kusup kizilcik serbeti ictim der. Hem mazallah alır bavulunu bi yerlere gider falan. Babasinin satacak evi de kalmadıysa napicaklar sonra

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X