Sancılı regl dönemi yaşayan ve vücudunda şişlik, huzursuzluk hisseden ancak adet döngüsü geciken kadınlar için doğal adet söktüren kür tarifleri nelerdir? Adet kanamalarını başlatmaya yardımcı olan bu kürü inceleyebilirsiniz.

Adet Söktüren Kürler Tarifleri Nelerdir?

Regl periyodunun gecikmesinin birçok nedeni olabilir. Yumurtalık kistleri, ergenlik dönemi, menopoz dönemi, stres, aşırı kafein tüketimi, yanlış beslenme, kullanılan ilaçlar bu süreci etkileyebilir. Adet gecikmesi sorunu yaşayan kadınların temeldeki nedeni öğrenmek için doktor randevularını takip etmesi gerekir. Doktorunuzun önerileri dışında bitkisel tedavi yöntemleri de inceleyebilirsiniz.

Adet Söktürmeye Yardımcı Kürler


Kekik Kürü

1 büyük su bardağı su ve için bir çorba kaşığı kekiği 5 dakika boyunca kaynatın. Ilık hale geldiğinde suyunu süzün ve için. Bu küre 15 gün boyunca devam edin. Günde bir ya da iki defa tüketebilirsiniz.15 günden sonra en az 1 ay ara vermeniz gerekir. Günlük taze olarak hazırlamalısınız.

maydonoz_kuru_adet_sokturucu.jpg


Maydanoz Kürü

Vücuttan fazla suyu atma konusunda en etki kürlerden biri olan maydanozu adet söktürmek içinde kullanabilirsiniz. Yarım demet maydanozu bir litre suyun içinde kaynatın. Suyunu süzün içinde birkaç dilim limon ekleyerek tüketebilirsiniz. Bu küre bir hafta devam edebilirsiniz.

rezene_tohumu_kuru_adet_sokturucu.jpg


Rezene Tohumu Kürü

Adet dönemindeki krampların azaltılmasını sağlayan en etkili kürlerden biri olan rezene tohumu adet söktürmeye de yardımcı olur. Bir su bardağının içine bir tatlı kaşığı rezene tohumu ekleyin. Bir gece bekletin. Sabah içebilirsiniz. Bu küre 15 gün boyunca devam edebilirsiniz.

adacayi_adet_sokturucu.jpg


Adaçayı Kürü

Antiseptik özelliği bulunan adaçayı rahimdeki enfeksiyonlar ile mücadele eder. İki bardak suyun içine bir avuç adaçayı ekleyin. 5 dakika demledikten sonra içebilirsiniz. Adaçayını günde bir ya da iki fincan tüketmeniz yeterli olur.

sogan_kuru_adet_sokturur_mu.jpg


Soğan Kürü

Bir tane orta boy beyaz soğanı birkaç parçaya bölün. İki bardak suyun içinde 5 dakika kapalı bir şekilde kaynatın. Ilık halde suyunu süzün ve günde iki bardak için. Yemeklerden 20 dakika önce içmeniz önerilir. Her gün taze olarak hazırlamalısınız. Yumurtalık kistleri ile mücadele eden soğan kürünü 15 gün uyguladıktan sonra en az 2 ay ara vermelisiniz.

Keten tohumu regl ağrılarına iyi geliyor Tıklayın !
Adet Sancılarını Azaltan Doğal Yağlar için Tıklayın !

Adet Sancılarını Hemen Geçirmek için Tıklayın !