Neden zayıflama çayı ? Çünkü lezzetli, uygun fiyatlı, hazırlaması kolay ve en önemlisi… gerçekten işe yarıyor! Kilo vermek için en iyi çaylar hakkında daha fazla bilgi edinin. Çay eski bir içecektir ancak günümüzde en çok tüketilenlerden biridir. Çok çeşitli sağlık yararları vardır ve ayrıca kilo vermeye yardımcı olabilir ve sağlığınızı artırabilir.

Daha önce duymuş olabileceğiniz gibi, özellikle Camellia sinensis bitkisinden elde edilen yeşil çay, iyi bilinen bir zayıflama içeceğidir.
en_etkili_zayiflama_caylari_2021.jpg
Elbette, bu tür çaylar kilo vermek için harikadır ve hatta listemizde bir numaradır.

Mükemmel zayıflama çayını bulmak, sağlıklı bir şekilde forma girmenize yardımcı olacaktır.

hizli_kilo_verdiren_zayiflama_caylari.jpg

Öyleyse, daha fazla uzatmadan, kilo vermek için en iyi 1 çayı birlikte keşfedelim.

En İyi 10 Kilo Verme Çayı Listesi ve Tarifi​


Günümüzde pazarlanan ve kilo verme çayları olarak birçok çay var, ancak gerçeklerden ayırmak önemlidir. Tüm çaylar veya çay karışımları kilo vermeye yardımcı olamaz.

zayiflama_caylari_2021_listesi.jpg

Listemizdekiler, kilo verme çayları olarak tutarlı bir üne sahiptirler, sağlıklı kilo verme diyetlerine yardımcı olarak sürekli olarak kullanılırlar. Elbette, bir gecede büyülü sonuçlar elde etmek için bunlardan hiçbirini beklemeyin. Diyetiniz ve egzersiz seviyeniz çok önemlidir.

Yeşil Çay​


Yeşil çay, birçok kişi tarafından piyasadaki birçok çay türü arasında en iyi "zayıflama çayı" olarak kabul edilir.

yesil_cay_zayiflama.jpg

Dahası, yüksek antioksidan içeriği ve diğer güzellikler nedeniyle genellikle dünyanın en sağlıklı içeceği olarak listelenir. Yeşil çay, kilo vermeyi destekleyen epigallocatechin gallate (EGCG) olmak üzere kateşinlere sahiptir. Yeşil çayda kahveye kıyasla daha az kafein vardır. Bu, kafeine duyarlı değilseniz (yeşil çayda biraz var!), Gün boyunca içebileceğiniz anlamına gelir.

Yeşil çay demleme süresi: 2-3 dakika. Yeşil çayı daha uzun süre demlemek ona tatsız, sert bir tat verebilir. Ayrıca, demlenmeden önce kaynama noktasına geldikten sonra suyu biraz soğumaya bırakın - ideal su sıcaklığı 80-90 derece C'dir.

Siyah Çay​


Kilo vermeyle ilişkili diğer bir yaygın çay türü siyah çaydır ( Camellia sinensis ). Bu, sağlam İngiliz Kahvaltısı çayı da dahil olmak üzere birçok karışımda bulunan popüler bir çaydır.

siyah_cay_kilo_verdirir_mi.jpg

Kilo kaybı da dahil olmak üzere birçok sağlık yararı ile bağlantılı olan flavonoidler veya polifenoller adı verilen birçok antioksidan içerir. Bunlar, bağırsağın yağ asitlerinin salınmasına yardımcı olarak metabolizmayı hızlandırır.

Demleme süresi: 3-5 dakika. Siyah çayı kaynar suda (100 derece C) demleyebilirsiniz.

Beyaz Çay​


Beyaz çay, çok yüksek antioksidan içeriğine sahip hafif, tatlı bir çaydır. Yeşil veya siyah çaydan daha az kafein içerir, bu da kafeine duyarlıysanız iyi bir seçimdir.

Beyaz çay, kateşinleri ve EGCG antioksidan içeriği nedeniyle kilo vermeyi teşvik edebilir.

Demlenme süresi: 2-5 dakika. Demlemeden önce suyun biraz soğumasını bekleyin; ideal sıcaklık genellikle 70-80 derece C arasındadır.

Pu erh çayı​


Çin'in Yunnan eyaletinden çıkan Pu Erh Tea , depolanmış yağların yakılmasına ve yenilerinin sentezlenmesine yardımcı olabilir.

puerh_cayi_zayiflama.jpg

Bu çay, farklı mikrobiyal fermantasyon yoluyla yapılır ve hoş bir acı tada sahiptir. Sizi temizleyen, tazeleyen ve canlandıran bir detoks çayı olarak bilinir. Tüm faydalarından yararlanmak için, ancak kaliteli organik Pu Erh Çay kullanmalısınız.

Demleme süresi: 3-5 dakika. Ambalaj üzerinde aksi belirtilmedikçe kaynar suya daldırmayın.

Matcha Çayı​


Ünlü bir Japon içeceği olan Matcha çayı, Camellia sinensis bitkisinden elde edilen toz çaydır . Bu çay ile yaprakları çıkarmak yerine ezilmiş haliyle içiyorsunuz.

matcha_cayi_zayiflama_kilo_verme.jpg

Bu, toksinlerin atılmasına yardımcı olan ve bağışıklığı artıran güçlü bir antioksidan olan daha fazla epigallocatechin gallate (EGCG) de dahil olmak üzere daha fazla güzellik anlamına gelir.

Demleme süresi: 2 dakika. Bunu karıştırmak için özel bir çırpma teli gerekir.

Oolong Çayı​


Oolong çayı da diğer “gerçek çaylar” gibi aynı çalıdan yapılır. Güneş altında bir soldurma sürecinden geçer ve daha sonra fermente edilir, yuvarlanır veya karakteristik şekline kıvrılır.
oolong_cayi_kilo_verme.jpg
Bu kilo verme çayı ayrıca epigallocatechin gallate (EGCG) ile doludur. Oolong çayı, kandaki lipit seviyelerinin düşmesine yardımcı olduğu ve her gün içilmesi koşuluyla yağ metabolizmasını hızlandırdığı için kilo vermek için iyidir.

Demleme süresi: 3-5 dakika. En iyi tadı almak için paketin üzerindeki talimatlara uyduğunuzdan emin olun.

Tarçın Çayı​


Tarçın, sofralarımızdaki birçok yemeğe zenginlik ve lezzet katan tatlı aromatik bir baharattır. Dahası, tarçın çayı düşük kaloriye sahiptir.

tarcin_cayi_zayiflama.jpg

Tarçın içerisindeki bileşikler, vücutta yağ yakmaya yardımcı olan bir süreç olan termojenezi harekete geçirir. Sonuçlar gerçek çaylarda olduğu kadar belirgin olmayabilir, ancak tarçın çayı kafein içermez ve istediğiniz zaman içebilirsiniz.

Demleme süresi: 5-10 dakika.

Rooibos Çayı​


Afrika kırmızı çayı olarak da adlandırılan rooibos, Güney Afrika'dan Aspalathus linearis adlı gür bir bitkiden elde edilen bir bitki çayıdır . Bu çayın genellikle tatlı ve hassas bir tadı vardır.

rooibos_cayi_kilo_verme.jpg

Rooibos çayı kilo kaybı ile yardımcı olabilir.

Demleme süresi : 4-5 dakika.

Nar Çayı​

İşte size aşina olmayabileceğiniz bir çay. Nar çayı, saf nar suyu, ezilmiş nar taneleri veya kurutulmuş nar çiçekleri ile demlenmiş bir infüzyondur.
nar_cayi_zayiflama_kuru_tarifi.jpg
Narlar antioksidanlarla doludur ve antimikrobiyal güce sahiptir. Ayrıca metabolizmayı iyileştirebilen ve kilo vermeye yardımcı olan biyomoleküller ve konjuge linoleik asit içerirler. Nar çayını tek başına veya yeşil çay ile karıştırarak içebilirsiniz.

Demlenme süresi: 3-7 dakika.

Hibiscus Çayı​


Son yağ yakıcı çayımız için, ebegümeci çayı, roselle çiçeğinin koyu kırmızı veya eflatun renkli çiçeklerinden yapılan bir bitki çayı karışımıdır.
ebegumeci_cayi_en_iyi_zayiflama_cayi.jpg
Diğer birçok sağlık yararının yanı sıra, hibiskus çayı da araştırmalara göre kilonuzu azaltmanıza yardımcı olabilir. Hibiscus çayı yaygın olarak bulunur ve ekonomiktir - birçok kafeinsiz meyve ve bitki infüzyonunda temel bir içeriktir. Yeşil çay ile de içebilirsiniz.

Demlenme süresi: 10-15 dakika. Paket üzerinde aksi belirtilmedikçe kaynar su kullanın.