01.11.15 Ya Bismillah diyerek başlıyorum :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mavisaclikiz35

Guru
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2013
88
120
34
Herkese merhaba :)
21 yaşında tontirik bir fizyoterapist adayıyım, boyum 1.70 kilom ise 76 civarında.
Yıllaaaaar önce ergenlik dönemiyle başlayan kilo alma serüvenim bu zamana kadar sürdü.
Lisedeyken de takıyordum kafama ama üniversitede daha bi farklı takmaya başladım.
Taktım da noldu? İcraat yok ki :KK43:
Defalarca denedim, türlü çeşitli yöntemlerle gaza getirmeye çalıştım hep kendimi ama ne yazık ki devamlılığı sağlayamadım...
Bu siteye de yaklaşık 2 yıldır üyeyim, ara ara kilo vermek için gaza geldiğimde açıp başarı öykülerini okuyorum ama hiç bir topic açıp da kendimi anlatayım demedim.
An itibariyle ben de aranızdayım :) Tarih 01.11.2015, saatler 17.22 yi gösterirken ben de bu gruba dahil oluyorum :)
65 dakikalık eliptik bisiklet ve arkasından 60 squat ve 40 mekikle Allah bereket versin diyerek ilk adımımı attım bugün :)
Zayıflama arkadaşı bulabilir miyim acaba buralarda :)

Ben 5 ay karatay dieti yaptim..88den 57 indim..yaklasik 4 aydir herseyden yiyorum kilo almiyorum derken..ilac kullanmaya başladım hormonal. .ve neticesinde birden 60 kiloya geri ciktim başladım basliyorum derken bugun tartildigimda 61.400 geldim ve bugun tekrar başladım hedef 50 :) boyum 1.62cm..

Ben 5 ay karatay dieti yaptim..88den 57 indim..yaklasik 4 aydir herseyden yiyorum kilo almiyorum derken..ilac kullanmaya başladım hormonal. .ve neticesinde birden 60 kiloya geri ciktim başladım basliyorum derken bugun tartildigimda 61.400 geldim ve bugun tekrar başladım hedef 50 :) boyum 1.62cm..

Aman Allah ım 88 den 57 mi harikasınız onu yaptıysanız bunu hayli hayli yaparsınız :) benim hiç bu kadar başarılı bir denemem olmadı max 5 kilo verebildim ama hep geri aldım :KK43: Marta kadar bir şeyler yapmam lazım :)

Bende yarın başlıyacam inş 15ay önce doğum Yaptım 70kıloyum hedef 60 Şubat'a vermem lazm birbirimiZe destek olalım Karatay diyetını düşünüyorum bende yardımcı olurmusunz

Bnde yarın insallah baslıcam. Sürekli baslicam diyorum bir faaliyet göstermiyorum gerçi ama azimle tekrar başlıyorum :)) 19 yadsindayim 1.63 boyum kilom 65 şimdilik 5 kilo vermeyi dusunuyorum :)

Bende hic diet yapmadım zaten kilolu bi çocukluk genç kizlik derken. .80 kiloyla gelin oldum. .82 kiloyla ilk oğluma dogum yaptım 7ci ayda 84 kiloyla 2.ci ogluma hamile kaldim..dogumdan sonra 84 kiloya geri döndüm emzirirken 88 oldum..iki hamileligimin verdigi kilo 6 kilo diyip kendi kendime avunuyordum..taki erkek kardeşim beni asagilayana kadar..ogun Şubat 1di..ve basladim faceden karatay gruplarina uye oldum..okudum araştırdım kaybetcek hic biseyim yokdu..ornek menu yayinlayanlarin porsiyonlari hicde diet gibi degildi..15 gun yapip tartilcak ona gore yol haritasi yapicaktim..15 gun sonra en fazla kilo alirim dedim bu kadar yiyerek :) ve 15 gun sonra 6 kilo vermiştim inanmadim hemen dr gittim ve tum degerlerimi olcdurdum hersey iyiydi gayet saglikli degerlerim cikti..ve mayis sonuna kadar hic bozmadan dewam ettim..gorenler taniyamiyor kisa zamanda bukadar kilo verdigine inanamiyorlardi..ve eylul başına kadar 57 kilo dolastim..progtalin hormonum yuksekdi ve kadin hastaliklarina bagli ilac kullanmaya basladim..birden tartida artilari gördüm. .ve artik diete uymadigim icin kilom yukselise gecti..insanin verecek az kilosu kalinca biraz gevsetiyor yani bende oyle oldu..kendimce simardim. .ve bugun yine başladım. .hergun iki yunurtayla ve sinirsiz salata 10 zeytin avuc icim kadar peynir..Bir kase corba..bir kase yogurt ve ek olarak kavrulmamis kuruyemis yiyorum bir ince belli bardak..gun icinde sekersiz cay turk kahvesi bitki cayi..2 litrede su tüketmeye çalışıyorum. .aksam 6 gibi gilisemiks indeksi düşük yiyeceklerden doyana kadar yiyorum..patates bezelye nohut pirinç kizartma unlu mamuller yasak..haftada bir gun 3 kasik bulgur pilavi hakkim var...yani simdilik aklima bunlar geliyor..kalori hesabi yapmaksizin..doyana kadar yenile biliyor. .iki öğün yiyorum sabah cok kuvvetli yedigimiz icin aclik ve bas agrisi olusmuyor...10da kahwaltim bittiyse aksam 6da yiyorum..burdaki amac iki ogun arasi en az 5 saat olmali ve kesinlikle cigneme hareketi olmamalı sakiz bile yasak..eger 3 ogun yaparsam..10da yersem 3 gibi yogurt ve meyve yiyorum..aksam 7de aksam yemegim oluyor..cok kilosu olan bel cewresi karaciğeri yagli olanlar meyve yemiyor..illla yicem derseniz..sabah kahwaltiya yada ara ogune eklemelisiniz..

Merhaba hanımlar bende bugün itibari ile zayıflamaya karar verdim daha doğrusu akşam eşimle evlendiğim ilk günkü fotolara bakarken o kilo ya düşersin düşmezsin diye iddalaştık ve bugün başladım önümde 7 ay var ve benim vermem gereken 21 kilo var.Şuan 98,60 kilodayım be 78 kiloya düşmem lazım yoksa 25 gram bileziği kaybedicem. Fakat işim oturarak muhasebeciyim banada fikir verir misiniz ? inşallah ben kazanırım :)

Mrb bende bugün aç 67.2 ile basladim neler yaptigimizi anlatalim.ben 2.5 lt su iciyorum ekmeği azalttim ve ara öğün yapiyorum siz nasil basladiniz

Hanımlar benide alın aranıza. Bende Eylülde büyük bir iradeyle başladım sonra araya giren bayramlar, anneannemin ameliyatı üzerine gelen misafirlere hazırlanan o güzel yemeklerle irade mirade kalmadı. Zayıflama arkadaşı arıyorum. 1,65 boyum 86 kiloyum. Şu tarihe kadar şu kadar kilo vermeliyim diye bir iddiam yok. Yavaş yavaş kalıcı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorum. Birbirimize destek olalım. Yemekler,spor ve herşey konusunda. Şimdiden teşekkürler...

Hanımlar benide alın aranıza. Bende Eylülde büyük bir iradeyle başladım sonra araya giren bayramlar, anneannemin ameliyatı üzerine gelen misafirlere hazırlanan o güzel yemeklerle irade mirade kalmadı. Zayıflama arkadaşı arıyorum. 1,65 boyum 86 kiloyum. Şu tarihe kadar şu kadar kilo vermeliyim diye bir iddiam yok. Yavaş yavaş kalıcı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorum. Birbirimize destek olalım. Yemekler,spor ve herşey konusunda. Şimdiden teşekkürler...
merhaba
ben şuan sadece ekmeği kesmekle başladım ve bol bol su tüketmeye çalışıyorum bu haftamı böyle geçirip alışmaya çalışıcam siz neler planlıyorsunuz bildiğiniz yöntemler kürler var mı yağ yakıcı

Merhaba canım bende ekmği kestim. Böyle sulu yemekler olduğunda en fazla bir dilim tam buğday ekmeği yiyorum. Günde 3 lt kadar su tüketiyorum. Birde geceleri yatmadan yarım saat önce yoğurt kürünü yiyorum. Zayıflatıyor mu bilmiyorum ama inceltiyor. 3 yemek kaşığı yoğurt+ yarım limon suyu+ bir çay kaşığı pulbiberle yapılıyor. Tadı kötü değil. Başta yatmadan önce yersem kilo yapar düşüncesi vardı ama forumda okudum öyle bir etkisi yokmuş. Hem yoğurt gayet sağlıklı.Kendime yasak komuyorum yoksa bir müddet sonra dayanamayıp yasakladığım şeye saldırıyorum. Onun yerine şöyle yapıyorum. Mesela canım çikolata çekince hemen çikolata yemiyorum bir bardak su içiyorum ve yarım saat bekliyorum. Yarım saate çikolata isteğim gitmiş oluyor. Eğer gitmemişse kare çikolatanın ucundan koparıp ağzıma atıyorum ve damağımda eritiyorum. Bir yerde okumuştum tatlıları damağa değdirerek yemek beynin tatlı yediğimizi algılamasını daha kolay hale getiriyormuş. Diyet yapıyoruz diye şartlandırmayalım kendimizi. Sağlıklı besleniyoruz dersek daha kolay alışırız.

Merhaba canım bende ekmği kestim. Böyle sulu yemekler olduğunda en fazla bir dilim tam buğday ekmeği yiyorum. Günde 3 lt kadar su tüketiyorum. Birde geceleri yatmadan yarım saat önce yoğurt kürünü yiyorum. Zayıflatıyor mu bilmiyorum ama inceltiyor. 3 yemek kaşığı yoğurt+ yarım limon suyu+ bir çay kaşığı pulbiberle yapılıyor. Tadı kötü değil. Başta yatmadan önce yersem kilo yapar düşüncesi vardı ama forumda okudum öyle bir etkisi yokmuş. Hem yoğurt gayet sağlıklı.Kendime yasak komuyorum yoksa bir müddet sonra dayanamayıp yasakladığım şeye saldırıyorum. Onun yerine şöyle yapıyorum. Mesela canım çikolata çekince hemen çikolata yemiyorum bir bardak su içiyorum ve yarım saat bekliyorum. Yarım saate çikolata isteğim gitmiş oluyor. Eğer gitmemişse kare çikolatanın ucundan koparıp ağzıma atıyorum ve damağımda eritiyorum. Bir yerde okumuştum tatlıları damağa değdirerek yemek beynin tatlı yediğimizi algılamasını daha kolay hale getiriyormuş. Diyet yapıyoruz diye şartlandırmayalım kendimizi. Sağlıklı besleniyoruz dersek daha kolay alışırız.[/QU

Bende o yüzden bu hafta kendimi sıkmadan alıştırmaya çalışıyorum ama benim önümde bir 20 kilo var nasıl olcak bilmiyorum bir de hergün sabah tartılma huyum bu sabah sadece 100 gr eksilme vardı daha dün başladım :)

sabah okudum paylaşmak istedim deney var mı acaba
Sodalı çay için Malzemeler;

• Yeşil Çay (2 adet sallama poşet )
  • Taze limon (1 adet)
  • 1 şişe soda
  • Su (4 bardak)
Sodalı çayın yapılışı ve kullanılışı;

Limonumuzu kabuklu bir şekilde kaynattığımız suyun içerisine atıyoruz. 2 tane sallama yeşil çayı da kaynattığımız suyun içerisine atıyoruz. 15 dakika daha kaynatıyoruz. Karışımı başka bir kaba veya demliğe süzüyoruz. Daha sonra 1 şişe sodayı da karışımımızın içerisine ekliyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X