1.62 cm boy, 50kg 75cm kaburga ölçüsü olan meme büyütme ameliyatı olan kişiler!!

450 cc'ye mümkün değil olmaz dedi 2 doktor da :KK43: anlayamıyorum ben zaten ilk ameliyatı oldum derim genişledi ve küçük diye yeniden yaptırmak istiyorum. Şimdi bana kalkıp büyük olmaz demek nasıl bir saçmalık :KK43:

Merhaba, protez ölçüsünde tek etken deri esnemesi değil maalesef.Göğüs çapınız ve şu anda göğüslerinizin yakınlığı bu ölçünün temeli oluyor. Göğüs eninizden geniş protez koyamazlar, yandan taşar ve çok çirkin olur. Görüştüğünüz doktorlara hesaplamayı nasıl yaptıklarını sorabilirsiniz. Ayrıca protez üreticilerinin sayfalarında protezlerin çap ve profil yükseklikleri var. Yaklaşık olarak sizde hesaplayabilirsiniz.
Bu arada 410 ile 450 arasında 40cc yani yarım çay bardağı kadar bir fark var :-) Çok üzmeyin kendinizi bence. Ayrıca hep söylediklerinden daha büyük koyarlar ;-)
Sevgiler

Merhaba, protez ölçüsünde tek etken deri esnemesi değil maalesef.Göğüs çapınız ve şu anda göğüslerinizin yakınlığı bu ölçünün temeli oluyor. Göğüs eninizden geniş protez koyamazlar, yandan taşar ve çok çirkin olur. Görüştüğünüz doktorlara hesaplamayı nasıl yaptıklarını sorabilirsiniz. Ayrıca protez üreticilerinin sayfalarında protezlerin çap ve profil yükseklikleri var. Yaklaşık olarak sizde hesaplayabilirsiniz.
Bu arada 410 ile 450 arasında 40cc yani yarım çay bardağı kadar bir fark var :-) Çok üzmeyin kendinizi bence. Ayrıca hep söylediklerinden daha büyük koyarlar ;-)
Sevgiler

İlginize teşekkür ederim :) koyacağı protezin tüm boyutlarına, modellerine, yükseklik ve çaplarına baktım.. Her modelin, türün çapı dar, geniş olanı mevcut. Mesela benim göğüs çapıma 11.5 demişti 11.5cm yakın "nattrelle allergan style 45 smooth round full high profile" 11.4cm diameter olan implantın volumu 460cc :) ama aynı markanın pütürlü modeline baktığımda (style 120) 440cc olan implant 12.7 cm çapında ...

Doktorumla telefonda yeniden gorustum bugun. 375cc den daha buyuk implant getirtecegini de soyledi. Pazartesi 410cc nin beni kac cup yapacagini soyleyecek, cok heyecanliyim. Her gelismeyi sizlerle paylasacagim. Eminim benim gibi caresiz, kac cc yaptiracagini bilmeyen bir cok kisi vardir ve umarim yardimci olur yazdiklarim. :KK31: Fotografda paylasacagim sizlerle.. Once ve sonra diye.. :KK54:

Doktorumla telefonda yeniden gorustum bugun. 375cc den daha buyuk implant getirtecegini de soyledi. Pazartesi 410cc nin beni kac cup yapacagini soyleyecek, cok heyecanliyim. Her gelismeyi sizlerle paylasacagim. Eminim benim gibi caresiz, kac cc yaptiracagini bilmeyen bir cok kisi vardir ve umarim yardimci olur yazdiklarim. :KK31: Fotografda paylasacagim sizlerle.. Once ve sonra diye.. :KK54:

canim dediin Ercan bey mi Hasan Findik mi.Ameliyat karari aldin mi.Ne zaman ameliyat.Umarim hersey gonlunce olur

Merhaba,
Ptotezi yerleştirmek için dört ayrı yöntem var :
1– meme dokusu altına ki kas üstüdür. Amerika da daha çok bu yol tercih ediliyormuş.Protez belli olabilir.
2– kas zarı altı : Kası koruyan zar ile kas arasına konulur. Meme dokusu olanda tercih edilebilir. Protez belli olabilir.
3– kas altı : protezin tümü kasın altına konulur protez belli olmaz ama kol hareketi ile hareket eder. Bu rahatsız edici görüntü yaratabilir.
4– dual plan : protezin üstü kas altına, alt tarafı kas üstüne konulur. Diğer yöntemlerin dezavantajları görülerek geliştirilmiş. Türkiye de artık kas altı denilenlerin hepsi dual plan.

Kas altında protezin yaklaşık %25–30 daha ufak görüntü verme durumu var. Örneğin bende beklenenden %30 ufak oldu, kaslarım esmemeli, ezdi protezi.

Ayrıca, ameliyatta deneme buradada yapılyor. Öncesi ölçümlere göre bazı doktor 3, bazısı 5 farklı boy ile birlikte giriyor ameliyata. Cep açıldıktan sonra deri esnekliğinize ve kas ile meme dokunuza göre en doğru boy denenerek bulunıyor çünkü deri esnekliğimizi ameliyattan önce bilmeleri mümkün değil.

Doğum sonucu boşalmış göğüslerde daha büyük protez esneme hamilelikte ve emzirmede olduğu için daha büyük protez konulabiliyor.
Bilgi vermek istedim.
Sevgiler

teşekkürler canım. doktor bana kas zarı altı demişti. bu durumda konulan protez, kas altına göre daha mı büyük durur acaba:44:

Kas ustunun baska bi dezavantajiyda.cabuk sarkmasi.daha iri implant konursa cok cabuk sarkar cunku onu tutan sadece deri olur.ve gous dokusunu ezer deforme eder kas ustu olunca.Bizim burda bu yontem tamamen kullanimdan cikmis.ameliyat olmadan iyice arastirmakta fayda var ki sonra pisman olmasin insan

Evet canım, doku altı ve zar altında büyüklüğünü birebir koruyor. Kas altında ezildiği için ufalıyor.

Nasıl yani "ezildiği için ufalıyor" derken; günden güne zaman geçtikçe küçülüyormu yoksa normal boyutundam daha küçük görünüyor mu demek istediniz?

Kasın altında sıkıştığı içiin normal boyutundan ufak görünüyor demek istemiştim :-)

Ahhh tamam şimdi anladım :) ben de benimkiler o yüzden zaman geçtikçe gözüme küçük görünmeye başladı zannettim bir an :))) haklısın kesinlikle istenilenden 40-50cc fazla koydurtmak gerek kas altı olacaksa ve yuvarlak olmalı...

Ya bana 250cc koyulcak ufakmı olcak bu arada ben sıfıra sıfırım benimde sıfır göğüslerimde :KK43:

evet teşekkür ederim..gördüm bazıları çok doğal bazıları yapmacık..
birde genel anlamda ordaki cc ler biraz fazla sanırım...

büyük cclere merakımdan bakıyorum:KK53:. zaten onu yaptıran da normal vatandaş değildir:KK34:
ama böyle bir site yapmalarına bayıldım. en azından içinden beğendiklerimin çıktısını alıp doktora götürme şansım var.
ameliyata kadar oraya buraya baka baka geçircez artık napcaz, tabi sonuçta ben yine doktora bırakıcam ve yine sonuç olarak benim göğsüm baktığım hiçbir kadının göğsüne benzemeyecek

protezlerde 2 profil çeşidi var değilmi high ve modarate..
peki bu ikisinin farkları nelerdir biliyomusunuz?

düşük, orta, orta üzeri, yüksek, yüksek üzeri.. çok çeşit var. ama genelde yüksek ve orta kullanılıyor. aradaki farkı şöyle örnek vereyim. iki protez var. diyelim 300 cc orta profil. 300 cc yüksek profil.
doktor size yüksek profil takarsa sizin göğsünüzün meme ucu, orta profile göre 1-1.5 cm kadar daha ileri gidiyor. tabi buna doktor sizin ölçünüze göre karar veriyor.
akşam size mentorun protez ölçülerini yollayayım. internette var aslında ama bulamadım şuan

X