1 aylık evliyim ama...

Hayır ben okudum okulum bitti yani ama atanmama annesi yüzünden izin vermiyor. Ailemi üzmeden nasıl yapabilirim bunu
O kadar okudunuz ettiniz, kayınvalide izin vermiyor diye mi atanmıyosunuz. Allah aşkına yapmayın şunu kendinize.. atanın, atanamazsanız özelde iş bulun biran önce, sonra da bu adam dan kurtulun

Merhaba ablalarım ve arkadaşlar. Çok büyük bir problem yaşıyorum yani nereden başlayacağımi bile bilmiyorum ama içim içimi yiyor kendime zarar verecek boyuttaym.
23 yaşındayım 1.5 yıllık bir ilişkinin ardından iki ay nişanlı kalarak evlendim , Nişanda kayınvalidem az çok yüzünü göstermeye başlamıştı ama nişanlımın evlenince düzelir kimse sana karışamaz seni ezemez demesine güvendim ve evlendim . Şu an tam 1 aylık evliyim. Ama ilk günden beri kavgalarımz bitmiyor. Kayınvalidem düğünden sonraki gün evine hemen gitmek yerine eşimi bir odaya çekip yaklaşık 1 saat konuştu sessizce. Onlar çıkıp gittikten sonra eşim bana bağırdı çağırdı sen düğünde şöyle suratsizdin yok boyleydin diyerek bağırdı ben evden çıkıp gitmek istedim kolumdan tutup itti defalarca sonra yine annesini çağırdı geldiler annesi bu defa da beni bir odaya çekip kapıyı kilitleyip, kızım sana acıyorum sen bu kapıdan çıkıp gitsen bı kirli mendil olursun ama oğlumun peşinde yüztane kız var. Hatta evli bir kadın bile oğluma aşık. Diğer evimizi senin için sattık bu evi sana verdik otur süs dedi. ( Kesinlikle diger evi benim için satmamislar , kendilerine almışlar eşim bütün masrafı karşılamış eşyaları düğünü eşim yapmış üstelik şu an 60 bin borcu var . Bu eve gelince asla kendi evim gibi benimseyemedim daha. )
Neyse gittiler ama gittiğinden beri bunlar hep gündemimizde oldu sürekli ama sürekli kavga ediyoruz. Dün eşim saçlarımdan sürükledi. Her tarafımda itip kakmaktan morluk var. Bütün kavgaların sebebi kaynanam. Kinamda etrafımda bir türku cigirmalarina bile izin vermedi , bir mum yaktiemadi izin vermedi. Kınayı yakarken beni masadan kaldırdı oglusuna masa da bana başka yerde kına yaktı. Ve geçenlerde öğrendim ki düğünde takılan 20 bin civarindaki parayı almış eşime vermiyormuş. Eşimde geçen hafta bütün altınlarımi zorla aldı sattı. Para bankada diyor ama bankada olduğuna dair bana hiçbir şey göstermiyor bir kanıtı dahi yok. Annesinin tüm bu yaptıklarına rağmen o benim canım kanım ailem diyor ama bananbir kez bile ailem demiyor. Üstelik bundanndem vurmama rağmen hala demiyor.
Ben çok mutsuzum dayanamıyorm. Anneme soruyorum annem hastayım kızım yapma babam yapma diyolar, bir süre daha idare et düzelir diyorlar. Ama adam yüzüme bike bakmıyor aynı evin içinde. Cinsellik haricinde bana dokunmuyor. Bir şey alacağım mesela sana geçen şu kadar verdim yetmez mi diyor ya da eğer kendi veriyorsa o an sana verdiğim parayı geri ver diyor.
Nolur bana yardım edin. Şu an ne yapaym. Çocuğum olsa ayrılsam daha mı iyi olacak. Ayrıca ben okudum öğretmen olmak istedim annesi izin vermedi diye eşimde izin vermedi. Her şey annesine bağlı yani. Nolur bana akıl verin nolur
Nişanlılık birbirini ailesini tanıma sürecidir bir insan 7 sinde ne ise 70 inde de odur. Değişir demekle olmuyor keşke gerçek yüzünü görünce tekmeyi vursaydınız . Ama hiçbir şey için geç değil sakın çocuk düşünmeyin bu aileden kaçarak uzaklaşın. Sen kimsin ki ben okumuşum da mesleğimi yapmaya engelsin rezil insan. Boyun eğmeyin. Boynunuzu eğerseniz nasıl olsa bize muhtaç diye daha çok ezilirsiniz. Yol yakınken dönün. Sizin için kolay değil ama çocuk olursa her şey kat kat artarak devam eder. Kendinize bu kötülüğü yapmayın . Ailenizle yaşadıklarınızı paylaşın lütfen .

Üzücü bir gerçekle yüzlestirmek isterim sizi. Maalesef kayinvalide ve eşiniz birer sonuç. Size bekle geçer diyen, bu kadar sey yaşayıp ses çıkaramayacak kadar ozguveninizi yıkmış olan aileniz asıl sebep. Buradan baslayin kendinizi aramaya. Ve evladının bu kadar acı çekmesine göz yuman ailenizi üzmeden nasil yapabilirim diye soruyorsunuz hala. Ailenizi üzecek olan şey kendinizi güvenceye almaya çalışmanız, işinizi, hayatinizi kurmaya çalışmanız mi olacak ? Sizin üzülmenizin hiç mi kiymeti yok ? Şiddeti görmezden gelmek, birsey yokmuş gibi devam etmeye çalışmak bir travma yanıtıdır, biliyorsunuz değil mi? Bu hikayede kendi hakkınızı kendinizden başka koruyacak kimse yok gibi görünüyor. İnsallah bir an once o gücü kendinizde bulursunuz .

Dün eşim saçlarımdan sürükledi. Her tarafımda itip kakmaktan morluk var.

Bütün kavgaların sebebi kaynanam
Kaynanan hiç bir şeyin sebebi değil.
23 yaşında hala çocuksun bana göre ve sana bu kadar değersiz davranan adamla evlenmişsin. Hadi evlendin tamam ama ailen boşnama diyor diye onları mı dinleyeceksin? Git yanlarına iş bulana kadar idare et.
Ananın babanın sözüne de katlanırsın bir zahmet değil mi ?
Bir de alay eder gibi çocuk mocuk diyorsun. O şeref yoksununu yanına yanaştırmayacaksın. Sana saldırdığı an arayacaksın polisi. Darp raporu alacaksın!

Bakin evlilikk boyle birsey degil , biraz sabredeyim geçer her evlillikde olur diye kendinizi sakin kandirmayin 6 yillik evliligimde esimin sesinin yüksekliğini duymuş degilim ne bana karşı ne çocuğuma karşı. Cevreden size her evlilikte olur boyle seyler sabret , aman artik kızlığın gitti dul damgasi yersin diyenler olacak yalan sorunlu evlilik sorunli da gidiyor. Bu kayinvalide ile es ile cocuk buyutulmez. Okumussunuz mesleginiz elinizde , gidin darp raporunu alin bosanma davasini acın. Kolay bir surec degil ilk zaman heryonden zorlancaksin ama bir bes yil sonra 2 cocukla bosanmaktan daha iyi olacak.
Yerinde olsam hemen gider darp raporu alir ve bu evliliği bitiririm.

Kaynanan hiç bir şeyin sebebi değil.
23 yaşında hala çocuksun bana göre ve sana bu kadar değersiz davranan adamla evlenmişsin. Hadi evlendin tamam ama ailen boşnama diyor diye onları mı dinleyeceksin? Git yanlarına iş bulana kadar idare et.
Ananın babanın sözüne de katlanırsın bir zahmet değil mi ?
Bir de alay eder gibi çocuk mocuk diyorsun. O şeref yoksununu yanına yanaştırmayacaksın. Sana saldırdığı an arayacaksın polisi. Darp raporu alacaksın!
Hayır çocuk yapacağım demedim. Korunuyorum zaten. Hani demek istediğim çocuk olmadan nasıl kurtulabilirim ailemi uzmeden

Tavsiyem saçlarınızı 3 numaraya vurdurmanız. Böylece kocanız çekip sürükleyemez.
Huyuna suyuna gidin kocanızın, sesinizi kesin, asla karşı gelmeyin. Her tartışmada "Haklısın kocacım" deyin.
Hizmetini eksik etmeyin, her dediğini, her istediğini sorgusuz yapın.
Çalışmayın, kesinlikle çalışmayın ve ekonomik olarak kocanıza muhtaç, bağımlı kalın. O dilemedikçe bir çorap dahi alamayın kendinize çünkü sabır.
Kvnizin ayaklarına kapanın öpün tapının.

Sabır çekin bol bol.
Sabır, sabır, sabır.
Boşanırsanız aileniz üzülürmüş, bu yüzden sabredin, boşanmayın.

Merhaba ablalarım ve arkadaşlar. Çok büyük bir problem yaşıyorum yani nereden başlayacağımi bile bilmiyorum ama içim içimi yiyor kendime zarar verecek boyuttaym.
23 yaşındayım 1.5 yıllık bir ilişkinin ardından iki ay nişanlı kalarak evlendim , Nişanda kayınvalidem az çok yüzünü göstermeye başlamıştı ama nişanlımın evlenince düzelir kimse sana karışamaz seni ezemez demesine güvendim ve evlendim . Şu an tam 1 aylık evliyim. Ama ilk günden beri kavgalarımz bitmiyor. Kayınvalidem düğünden sonraki gün evine hemen gitmek yerine eşimi bir odaya çekip yaklaşık 1 saat konuştu sessizce. Onlar çıkıp gittikten sonra eşim bana bağırdı çağırdı sen düğünde şöyle suratsizdin yok boyleydin diyerek bağırdı ben evden çıkıp gitmek istedim kolumdan tutup itti defalarca sonra yine annesini çağırdı geldiler annesi bu defa da beni bir odaya çekip kapıyı kilitleyip, kızım sana acıyorum sen bu kapıdan çıkıp gitsen bı kirli mendil olursun ama oğlumun peşinde yüztane kız var. Hatta evli bir kadın bile oğluma aşık. Diğer evimizi senin için sattık bu evi sana verdik otur süs dedi. ( Kesinlikle diger evi benim için satmamislar , kendilerine almışlar eşim bütün masrafı karşılamış eşyaları düğünü eşim yapmış üstelik şu an 60 bin borcu var . Bu eve gelince asla kendi evim gibi benimseyemedim daha. )
Neyse gittiler ama gittiğinden beri bunlar hep gündemimizde oldu sürekli ama sürekli kavga ediyoruz. Dün eşim saçlarımdan sürükledi. Her tarafımda itip kakmaktan morluk var. Bütün kavgaların sebebi kaynanam. Kinamda etrafımda bir türku cigirmalarina bile izin vermedi , bir mum yaktiemadi izin vermedi. Kınayı yakarken beni masadan kaldırdı oglusuna masa da bana başka yerde kına yaktı. Ve geçenlerde öğrendim ki düğünde takılan 20 bin civarindaki parayı almış eşime vermiyormuş. Eşimde geçen hafta bütün altınlarımi zorla aldı sattı. Para bankada diyor ama bankada olduğuna dair bana hiçbir şey göstermiyor bir kanıtı dahi yok. Annesinin tüm bu yaptıklarına rağmen o benim canım kanım ailem diyor ama bananbir kez bile ailem demiyor. Üstelik bundanndem vurmama rağmen hala demiyor.
Ben çok mutsuzum dayanamıyorm. Anneme soruyorum annem hastayım kızım yapma babam yapma diyolar, bir süre daha idare et düzelir diyorlar. Ama adam yüzüme bike bakmıyor aynı evin içinde. Cinsellik haricinde bana dokunmuyor. Bir şey alacağım mesela sana geçen şu kadar verdim yetmez mi diyor ya da eğer kendi veriyorsa o an sana verdiğim parayı geri ver diyor.
Nolur bana yardım edin. Şu an ne yapaym. Çocuğum olsa ayrılsam daha mı iyi olacak. Ayrıca ben okudum öğretmen olmak istedim annesi izin vermedi diye eşimde izin vermedi. Her şey annesine bağlı yani. Nolur bana akıl verin nolur
polise gidin darp raporu alın boşanın. çocuk yapmayın

1 aylik evlisin ilk günden beri guzel şeyler yaşamıyorsun üstüne sacindan sürüklenmişsin. Ailen sbaret diyor neye sabredeceksiniz daha az dövülmek icin mi? Daha genceciksin kendine bunu reva mi görüyosun . Aileni ve eşini geride bırakman lazim. Kadin sığınmaya git , üniversite bitirmişsin birşeyler yapmazsan o evde mutsuzluktan başka bisey elde edemezsin, hic gidecek yerin yoksa kadin sığınma evine git ders çalış atanmaya bak. Su gençliğine yazik

çok üzüldüm size gencecik kadınsınız, 23 yaş evlilik için çok erken hata etmişsiniz en başta. burda her problemli evlilik konusunda geçer; düzelir diye evlenmeyin aksine daha beter olur diye okumadınız mı hiç?

kavgalarınızın sebebi kayınvalideniz değil eşiniz. anasının memesinden kesilememiş henüz. size diyeceğim şiddet varsa o evde durmayın.ailenizi de dinlemeyin, darp raporu alın, dava açın altınlarınızı alın bu evliliği bitirin. sonra da atanmaya bakın yolun çok başındasınız. kendinizi bir adamın insafına bırakmayın. o insaf yok çünkü..

siz kirli mendil falan da değilsiniz bu fosil zihniyetin bir an evvel yok olmasını diliyorum Rabbim’den.

Lütfen hemen boşanma davası açın. Bugün saçınızdan sürükleyen adamın yarın sizi boğmaya çalışmayacağı ne malum? Aileniz boşanmanıza üzülür ama canınız tehlikede. Size çok büyük bir zarar gelirse emin olun daha çok üzülürler. Bu durumda önce can güvenliğinizi düşünmek zorundasınız.

Eşin koca değil ki annesinin uzantısı. Yani tek başına bir birey değil.

Ortada koca olmadığına göre evlilik var diyemeyiz demi. Çok yolun başı düğünler zaten hep olaylı geçer ama seninki keşke hiç başlamasaymış.

X