1 Haftada 2 kilo...

RunForYourself

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2012
7
0
Ben 52 kiloydum ancak boyum kısa olduğundan ideal kilom 46-47. 1 hafta diyet ve spor yaptım 50 kilo oldum. Şuan devam ediyorum ve 49 lara indim. Geçen hafta tam 2 kilo verdim ama bu hafta kilo vermem durdu. 49,5 larda geziyorum bir türlü altına inemiyorum. 1 ayda kaç kilo vermek idealdir ve sağlıklıdır?

Beyaz ekmeği kestim,
gün içinde araöğün olarak sadece meyve yedim.
Kahvaltıda ve akşam yemeklerinde herkesin yediği şeylerden yedim, ama herkesten daha az yedim.
Günde 1 saat spor yaptım.

kızlar bakın sizene dicem..

tatlı, çikolata tarzı yiyecekleri çok seven, tatlısız 2 gün duramayan insanlarda insülin direnci var demektir..

yani canınızın sürekli tatlı istemesi sizin tatlıyı çok sevdiğinizden değil, vücudunuzun artık tatlıya alışmış olması, binevi bağımlılıktır..

ben de 3 ayda spor ve sağlıklı beslenmeyle 10 kilo verdim..

bu sürede ekmek, makarna, pilav,tatlı,çikolata yemedim.

ekmeği zaten oldum olası yemem.ama ekmek yemiyorum diye makarnaya, pilava saldırırsam bir şey fark etmez.

çayımı da şekersiz içiyorum zaten.

şimdi gelelim asıl anlatmak istediğime...

geçenlerde canım çok tatlı bir şeyler istedi..

çikolata, gofret farketmez. yeter ki tatlı olsun.. bende de var insülin direnci ve bunu kırmaya çalışıyorum..

çikolata yerine kiraz yedim 1 kase.

ve tatlı isteğim durdu.

tatlı dediğiniz şey sadece çikolata yemekle geçecek bir hadise değil.

aslında siz çikolatanın tadını bile sevmiyosunuz, farkında değilsiniz.

bağımlısınız bu tür yiyeceklere.

kendi kendinie yaptığınız en büyük kötülük ise; markete gittiğinizde evi tatlıve çikolatalarla doldurmak.

ben 4 ay olcak eve sokmuyorum artık bunları.
evde depolamıyorum.

çünkü depolarsam gider gelir yerim.

bitirme hastalığı var bende.
günde 5 gofret yediğim günleri hatırlıyorum da..hey yavrum hey.. yedikçe canım istiyodu..

insülinimi fırlatıyomuşum da haberim yokmuş.

demek istediğim o ki; çikolata, tatlı, pasta gibi yapay ürünlere kanmayın.

canınız tatlı istediğinde bi çikolatanın iyi geleceğini çıkarın kafanızdan.

gidin meyve yiyin. doğal şeker alın.

zamanla şeker isteği körelecektir..ama vücudunuzun lehine yiyecekler yerseniz..

ben tatlıya çok düşkünüm.özellikle uykudan uyandığımda kendimi tatlı ararken buluyorum.galiba bende de var insülin direnci :)

bundan sonra atıştırma istediğimi meyveyle karşılamayı deneyeceğim,teşekkürler :) bir kaç hafta sabredebilirsem alışırım sanırım.umarım dayanabilirim.

ben tatlıya çok düşkünüm.özellikle uykudan uyandığımda kendimi tatlı ararken buluyorum.galiba bende de var insülin direnci :)

bundan sonra atıştırma istediğimi meyveyle karşılamayı deneyeceğim,teşekkürler :) bir kaç hafta sabredebilirsem alışırım sanırım.umarım dayanabilirim.
dayanırsın dayanırsın.biraz sabır sadece.

benim de boyum kısa olduğu için ideal kilom 47...

uzun zamandır 50'nin altına inemiyorudum. şimdi 49'a inmeyi başardım:) şeytanın bacapını kırdım artık diye düşünüyordum ama kalan 2 kilo gitmiyor bir türlü...

daha kiloluyken kilo vermek daha kolay. ama ideal kiloya yaklaştıkça nedense vücut direniyor. şimdi kendime 2 hafta süre verdim. günde en az 1 saat yürüyüş ve 1 saat de fitness'la bir program yaptım. inşallah 1 kilo bile olsa verebilirim

kızlar bakın sizene dicem..

tatlı, çikolata tarzı yiyecekleri çok seven, tatlısız 2 gün duramayan insanlarda insülin direnci var demektir..

yani canınızın sürekli tatlı istemesi sizin tatlıyı çok sevdiğinizden değil, vücudunuzun artık tatlıya alışmış olması, binevi bağımlılıktır..

ben de 3 ayda spor ve sağlıklı beslenmeyle 10 kilo verdim..

bu sürede ekmek, makarna, pilav,tatlı,çikolata yemedim.

ekmeği zaten oldum olası yemem.ama ekmek yemiyorum diye makarnaya, pilava saldırırsam bir şey fark etmez.

çayımı da şekersiz içiyorum zaten.

şimdi gelelim asıl anlatmak istediğime...

geçenlerde canım çok tatlı bir şeyler istedi..

çikolata, gofret farketmez. yeter ki tatlı olsun.. bende de var insülin direnci ve bunu kırmaya çalışıyorum..

çikolata yerine kiraz yedim 1 kase.

ve tatlı isteğim durdu.

tatlı dediğiniz şey sadece çikolata yemekle geçecek bir hadise değil.

aslında siz çikolatanın tadını bile sevmiyosunuz, farkında değilsiniz.

bağımlısınız bu tür yiyeceklere.

kendi kendinie yaptığınız en büyük kötülük ise; markete gittiğinizde evi tatlıve çikolatalarla doldurmak.

ben 4 ay olcak eve sokmuyorum artık bunları.
evde depolamıyorum.

çünkü depolarsam gider gelir yerim.

bitirme hastalığı var bende.
günde 5 gofret yediğim günleri hatırlıyorum da..hey yavrum hey.. yedikçe canım istiyodu..

insülinimi fırlatıyomuşum da haberim yokmuş.

demek istediğim o ki; çikolata, tatlı, pasta gibi yapay ürünlere kanmayın.

canınız tatlı istediğinde bi çikolatanın iyi geleceğini çıkarın kafanızdan.

gidin meyve yiyin. doğal şeker alın.

zamanla şeker isteği körelecektir..ama vücudunuzun lehine yiyecekler yerseniz..

Ay sen çok sağol ya!!!! resmen ben de o kadar kilo verdim şuan daha bi 8 kilom var git-mi-yor!! Ben 6dan sonra yememeye çalışıyorum bozduğum zamanlar olsa da ama aynı senin dediğin gibi 1 kare çikolatayı ver 5 dk sonra geriye bişe kalmaz sonra bisküvi vs. demek bundan oluyor. Bir de ben spor yapmaktan korkuyorum açıkçası çünkü bıraktığın an direk geri alıyorsun ve öyle zamanlar oluyor ki hiç zaman ayıramıyorsun spora ve tüm emeğin boşa gidiyor yine şişmişsin. Bir de bu meyvenin insüline iyi geldiğine eminsin değilmi? Çünkü meyve hiç sevmem napcam ben yaaaaaaa

Ay sen çok sağol ya!!!! resmen ben de o kadar kilo verdim şuan daha bi 8 kilom var git-mi-yor!! Ben 6dan sonra yememeye çalışıyorum bozduğum zamanlar olsa da ama aynı senin dediğin gibi 1 kare çikolatayı ver 5 dk sonra geriye bişe kalmaz sonra bisküvi vs. demek bundan oluyor. Bir de ben spor yapmaktan korkuyorum açıkçası çünkü bıraktığın an direk geri alıyorsun ve öyle zamanlar oluyor ki hiç zaman ayıramıyorsun spora ve tüm emeğin boşa gidiyor yine şişmişsin. Bir de bu meyvenin insüline iyi geldiğine eminsin değilmi? Çünkü meyve hiç sevmem napcam ben yaaaaaaa

Canım aslında meyvede de fruktoz var.
Fazla yememek lazım.

Ancak şöyle bi durum da var; abur cuburların iiçinde bulunan tatlandırıcılar, rafine şekerden kat kat daha zararlı.Rafine şeker zaten zararlı.
Vücuda rafine şeker, tatlandırı vs.. sokmaktansa doğal olan şekerin girmesi daha iyi.

Ben 3 ay boyunca spor yaptım, yaz geldiği için bıraktım, çok sıcak çünkü, dayanamıyorum.
Ama almadım verdiğim kiloları.
Çünkü spor kalıcı kilo verdirir.

E spor yaptım, kilo verdim diye abur cubura dalarsan alrsın tabi.

Akşam en geç 7,den sonra yemezsen, inan kilonu korursun.

Ben uzun zamandır akşam 5-6 dan sonra yemeyi bırakmıştım.
Kilo verdiğim dönemdemlerde 5te yemek yiyip bırakıyodum, daha etkili olsun diye, şimdilerde 7-8 gibi en geç bırakıyorum.

Eğer ki yersem, hemen karnım şişiyor, ben fahvoluyorum.
Ertesi güne de kalıyor o şişkinlik.

İşin özü 7den sonra yemiceksin arkadaş.
Sadece sıvı alacaksın.

Sorunu cevaplayım, evet meyve de insüline iyi gelir, çünkü içinde şeker var.
Çikolata çektiğinde, bil ki vücudun şeker istiyor.
Şekerli bi meyve ye; kiraz, karpuz, çilek. Zaten meyve sevmiyomuşsun, abartaccağını düşünmüyorum.

Ben insülin direncimi kırdım bu arada.
Artık durduk yere canım tatlı istemiyor :KK51:

Canım aslında meyvede de fruktoz var.
Fazla yememek lazım.

Ancak şöyle bi durum da var; abur cuburların iiçinde bulunan tatlandırıcılar, rafine şekerden kat kat daha zararlı.Rafine şeker zaten zararlı.
Vücuda rafine şeker, tatlandırı vs.. sokmaktansa doğal olan şekerin girmesi daha iyi.

Ben 3 ay boyunca spor yaptım, yaz geldiği için bıraktım, çok sıcak çünkü, dayanamıyorum.
Ama almadım verdiğim kiloları.
Çünkü spor kalıcı kilo verdirir.

E spor yaptım, kilo verdim diye abur cubura dalarsan alrsın tabi.

Akşam en geç 7,den sonra yemezsen, inan kilonu korursun.

Ben uzun zamandır akşam 5-6 dan sonra yemeyi bırakmıştım.
Kilo verdiğim dönemdemlerde 5te yemek yiyip bırakıyodum, daha etkili olsun diye, şimdilerde 7-8 gibi en geç bırakıyorum.

Eğer ki yersem, hemen karnım şişiyor, ben fahvoluyorum.
Ertesi güne de kalıyor o şişkinlik.

İşin özü 7den sonra yemiceksin arkadaş.
Sadece sıvı alacaksın.

Sorunu cevaplayım, evet meyve de insüline iyi gelir, çünkü içinde şeker var.
Çikolata çektiğinde, bil ki vücudun şeker istiyor.
Şekerli bi meyve ye; kiraz, karpuz, çilek. Zaten meyve sevmiyomuşsun, abartaccağını düşünmüyorum.

Ben insülin direncimi kırdım bu arada.
Artık durduk yere canım tatlı istemiyor :KK51:
Bişe dicem sen şimdiye kadar okuduğum en mantıklı, bilinçli yazansın bu konuda. Yani inan bundan bir önceki yazını dönüp dönüp okuyorum çok doğru yazmışsın çok güzel açıklama ve paylaşım yapmışsın bizlerle :nazar: :21: çok çok teşekkür ederim gerçekten :KK54: bundan sonraki tek sorunum kilomu koruma sorunu olur heralde onu da yine sana sorarım müsadenle :KK49: ama önce senin şu gazınla vereyim de ondan sonra :KK1: Gerçi biraz açıklama yapmışsın bu konuda da ama seni yakalamışken bırakmam :KK52::KK52:

Beyaz ekmeği kestim,
gün içinde araöğün olarak sadece meyve yedim.
Kahvaltıda ve akşam yemeklerinde herkesin yediği şeylerden yedim, ama herkesten daha az yedim.
Günde 1 saat spor yaptım.

Canım bende ekmeği kestim.çikolata vb.ürünler yemiyorum işte sütlü tatlı yiyorum canım çekerse..Daha çok meyveye yöneldim ama bende gram kilo kaybı yok.En az yarım saat yürüyüş yapıyorum.:KK14::KK14:

Bişe dicem sen şimdiye kadar okuduğum en mantıklı, bilinçli yazansın bu konuda. Yani inan bundan bir önceki yazını dönüp dönüp okuyorum çok doğru yazmışsın çok güzel açıklama ve paylaşım yapmışsın bizlerle :nazar: :21: çok çok teşekkür ederim gerçekten :KK54: bundan sonraki tek sorunum kilomu koruma sorunu olur heralde onu da yine sana sorarım müsadenle :KK49: ama önce senin şu gazınla vereyim de ondan sonra :KK1: Gerçi biraz açıklama yapmışsın bu konuda da ama seni yakalamışken bırakmam :KK52::KK52:

Hehehe :KK1:
SAğol canım, teşekkür ederim :KK16:

Sor tabi, lafı mı olur.
Ağustosun ortasına kadar tatildeyim, bakamıyorum her gün; fırsat buldukça.

Cevap vermekte gecikirsem yanlış anlama yani :)
Özel mesaj yoluyla atarsan gördükten sonra cevaplarım hemen.

Kilo vermek çok basit, zorlaştıran biziz.

benim de boyum kısa olduğu için ideal kilom 47...

uzun zamandır 50'nin altına inemiyorudum. şimdi 49'a inmeyi başardım:) şeytanın bacapını kırdım artık diye düşünüyordum ama kalan 2 kilo gitmiyor bir türlü...

daha kiloluyken kilo vermek daha kolay. ama ideal kiloya yaklaştıkça nedense vücut direniyor. şimdi kendime 2 hafta süre verdim. günde en az 1 saat yürüyüş ve 1 saat de fitness'la bir program yaptım. inşallah 1 kilo bile olsa verebilirim

bende şu an 52-53 civarındayım.. ekstra birşey yapmıyorum. bende 49-50 civarı olmak istiyorum. sen ne tür bir diyet ve spor yaptın. benim asıl istediğim sıkılaşmak... fitness salonda mı yaptın kendinmi .. sıkılaşmam lazım göbeğim bacaklarım yumuşadı gibi..

ben de şuan 52 yim aynı şekilde. ideal 47 falan. ben bi ara 55 e kadar çıktım. ay boy kısa olunca 55 bile çok durdu ya insanın performansı düşüyo resmen yok dedim olmaz bu böyle. valla bi 49 u görsem gerisini kaptırır giderim diyorum ama bi 49 a inemedim . şimdi ramazan iftarı yaptıktan 2 saat sonra falan spor yapmaya çalışıyorum. bakalım .

ben de şuan 52 yim aynı şekilde. ideal 47 falan. ben bi ara 55 e kadar çıktım. ay boy kısa olunca 55 bile çok durdu ya insanın performansı düşüyo resmen yok dedim olmaz bu böyle. valla bi 49 u görsem gerisini kaptırır giderim diyorum ama bi 49 a inemedim . şimdi ramazan iftarı yaptıktan 2 saat sonra falan spor yapmaya çalışıyorum. bakalım .

aynen öyle boy kısa olunca bir kilo bile çok fazla fark ediyor.. hele ki düşün birkaç kilo fazlası olunca durum çok vahim oluyor..benimde ideal kilom 49-50 civarıymış.. aslında 50 -52 kilo aralığında iyi duruyoruz. ama 50 de sabitlemek iyi olur sanırım.. yapabilirsek tabi ki.. sen hangi sporu yapıyorsun, neler yiyorsun.. beslenmen nasıl , uyguladıklarını bana da yazarmısın.. kendi yönteminle ne kadar sürede kaç kilo verdin ve ne değişimler oldu.. ben kalçadan ve göbekten sıkılaşmak istiyorum..

X