1 ocak yeni başlanıç 86 dan 50 ye maceram başlasın....

Daha dikkatli takip edicem o zaman:) kitabindan mi uyguluyorsun peki?

Daha dikkatli takip edicem o zaman:) kitabindan mi uyguluyorsun peki?
kitabı da okudum canan karatay ın tv programlarının çoğunu da izledim youtube dan. o yüzden neyin doğru neyin yanlış olduğunu baya baya oturttum kafamda. mesela önceden ddiyette olduğum zamanlarda ağzıma bir lokma bişeyler atardım. aman nolucak bi lokmadan ki derdim. ama bilmiyordum o bir lokmanın bile insülin direnci yaratıp leptin hormonu salgılatmadığını.( leptin zayıflama hormonu ve yemekten 5 6 saat sonra salgılanmaya başlıyor) bu arada bir lokma dahi birşey yerseniz insülin baştan salgılanmaya başlıyor ve bunun gibi bir sürü şey. mesela tatlı konusunda kesin kararım ki şeker bir zehir evet canım istiyor ama lezzetli birşey olması ile zehir olması arasındaki algı çok farklı. kızartma mesela transyağ konusu çok mühim olduğunu biliyorum. birsürü şey canım kitabı alamazsan internette e book halinde de var indirip okuyabilirsin.

Teşekkür ederim cevap icin. Bemde yavaş yavaş doğru buluyorum diyebilirim. Umarım becerebilirim kitabinida alırım inşallah. Tek şüphe ettiğim yanı bu bir yaşam biçimi haline gelir mi acaba bende diğer türlü bıraktığım anda alırım kilolari:KK43:

sabah her zaman ki gibi kahvaltımı yaptım.
haşlanmış yumurta+peynir+yeşillik+8 10 zeytin+kuruyemiş

akşam yemeğinde ise bir tabak et kavurma ve zeytinyağlı yaşillikli salata

30 dk orta tempo yürüyüş ile 40dk pilatesimi de yaptım.

evimde mezuram yok yarın ya da pazartesi alıcam artık ölçülerimi de yazmak istiyorum. adetimin 3. günü olacak yarın. 4 5 günde bitmiş olur karnım da daha inmiş olur diye düşünüyorum. mezurayla da ölçmeye başlayıcam kendimi.

deniz canım ben 2 gündür biraz cok kaçırdım sanırım karbonhidrat almıyorum tabi ve 5 ten sonra bişey yemiyorum ama yemekleri bi tabak yiyorum protein çok alıyorum tatil oldu bundan sanırım moralim bozuldu

çocukluğumdan bu yana hep hafif kilolu biri oldum. orta okulda arkadaşlarım 40 45 kilo iken ben 60 lardaydım. lise dönemimde 63 kilo olduğunda arkadaşlarımın dalga geçmesi üzerine hırs edip 49 kiloya kadar düşmüşlüğüm oldu fakat kısa sürede 60 lı kilolara yine ulaştım. ünv hayatımda ulaştığım en yüksek kilo 66 oldu. ve çok mutsuz olurdum dikkat eder spor yapar 60 a düşemeyi becerirdim. ünv bitti işsizlik depresyon haraketsizlik derken 70 leri gördüm. en çok 75 e kadar çıktığımda yolda uzun zamandır karşılaşmadığım bi tanıdık aaa evlendin mi aaa hamilemisin demesiyle şoka girdim. oysa ne evliydim ne de hamile.. bir hırsla 4 ay kadar bi zamanda 60 kiloya düşmeyi basardım. fakat yine yavaş yavaş kilo alıyordum 60 65 70 derken 72 ye kadar çıktım. ve hayatıma o dönemde özel sebeplerden dolayı panik atak hastalığı hayatıma girdi antidepresanlarla 80 küsür kiloları görmüştüm en sonunda. bir de hayatıma demir eksikliği tedavisi yüzünden demir ilaçları girince 86 kiloyu gördüm:KK43:

bugün itibariyle dolu dolu 86 kiloyum yaşım 29 boyum 159 cm artık giydiğim hiç bir şey yakışmıyor. ne yesem çevredeki insanların bakışlarına maruz kalıyorum. hep bi alttan alta iğneleme hep bir küçük görme. kendime olan saygımı da kaybetmek üzereyim. aylardır düşünüyorum nasıl yaparım nasıl becerebilirim diye. çünkü halihazırda demir eksikliği anemisi tedeavisi gördüğüm için yiyip içtiklerime de dikkat etmem gerekiyor.

çok düşündüm çok ağladım çevremden çok olumsuz hareketler gördüm ve 2 3 gecedir hiç uyumadan düşünüyor ve araştırıyorum. canan karatayın kitabı geçti elime okudum mantıklı da buldum bir çok dediği şeyi. çünkü artık ben diyet yapmak değil bir hayat tarzı haline getirmek istiyorum. ve bana kilo yapan şeyi de biliyorum un ve unlu gıdalar. tatlı ve meyva ile aram hiç bir zaman iyi olmadığı için karatay diyeti bana en uygun gelen diyet oldu.

evet 1 ocak benim için yeni bir başlangıç olacak 50 kiloya inene dek burdayım ve neler yaşıyor hissediyorsam sizlerle paylaşacağım. millet yılbaşı gecesinde eğlenirken şu an ben mutsuzluklar içindeyim ama bir umudum var. bunca insan nasıl başardıysa nasıl zayıflayabildiyse bende yaparım diye düşünüyorum.

artık insanlar göbeğime bakmasın kalçalarının genişlğinden utanmayayım istiyorum. yeni kıyafetler almak istiyorum kendime öyle ki uzun yıllardır siyah pantolondan başka giydiğim hiç bir renk yok. öyle sıkıldım ki siyah renkten.. bakıyorum insanlar cıvıl cıvıl rengarenkler ben ise seviyorum siyahı yaa diyip geçiştiriyorum insanları oysa sevdiğim falan yok hatta nefret ediyorum ama işte....

ayrıca dün gece alışveriş sitesinden yürüyüş bandı sauna eşofman siparişi de verdim. Rabbim güç verdikçe de bu zor geçecek günleri sizlerle ve sizin desteğinizle geçirmek deneyimlerinizden faydalanmak isterim. şimdiden çok teşekkürler....
Merhabalar başlığı okuduğum anda acaba bu topigi ben açtım da unuttum mu diye düşündüm:KK35: Benim de boy 159 kg 86ydi YAŞ 29 Şu an KG 79 ben de katilabilir miyim:KK31::KK31:

Beslenme listeniz çok güzel.ben de düzenli bir liste istiyordum beraber yapabilir iz sanırım. Bide sizi okuyunca kararlılığını z açıkçası beni etkiledi.basta da dediğim gibi benim kin e benzeyen bir hikaye özellikle arasam bulamazdim. Ben de gelmek istiyorum:KK22:

sabah kahvaltım yine aynı şekildeydi bugün

2 haşlanmış yumurta
8 9 zeytin
biraz peynir
çay bardağı kadar kuruyemiş

saat 5 gibi 2 3 ceviz 2 tane de gün kurusu

akşam yemeğinde ise

1 yemek tabağı kurufasulye
1 kase yoğurt
biraz salata

sanırım adet dönemim iyice yaklaşıyor karnım ağrımaya da başladı. o yüzden motivasyonumu bozmamak için adet bitimime kadar tartılmama kararı aldım. adet dönemimde mutlaka su tutulması yaşar ve 2 kilo kadar fazla çıkarım hep...

onun dışında 2 3 bardak yeşil çay içmeye çalışıyorum.u cıkmaz bana diyetiyenim soylemişti

her gün 40 dk ebru şallı ile pilates

bugün yürüyüş bandım kuruldu ve bugün 30 dk orta tempo yürüyüşümü de yapabildim.
zaten adet dönemindeki ilon doğr

X