1. Sınıf sıkıntılarımız. Disleksi olabilir mi?

gece156

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2017
13
2
35
Merhaba arkadaşlar. Buraya yazıp yazmama konusunda kararsız kaldım. 1. Sınıfa giden bir oğlum var. İki okul değiştirdik . Sınıf içinde ayakta durma , etkinliklerini yapmama, arkadaşlarına vurma itme, zaten sosyal bir çocuk değil. Ev içinde sürekli bir istek hali bitmiyor , mızmız memnun olmuyor hiç birşeyden. Biz de 1 hafta önce çocuk psikiyatrisine götürdük. Zeka testi yaptı ama sonuçları çıkmadı. Bir de hafif düzey disleksi olabilir dedi. Ve çok fazla dikkat eksikliği var dedi. Şimdi daha çok ilgimi çekiyor, okurken hata yapıyor ben uyarınca hemen düzeltiyor. B ve d harfini gerçekten karıştırıyor ama genelde doğru okuyor. Ama 1 sayfa okuyacaksa 7,8 hatalı okuma oluyor. Tam okuması oturmadığı için mi , gerçekten disleksi olabilir mi? Tecrübeli anneler varsa yorumlarsanız çok memnun olurum

B ve d harflerini karıştıran birçok çocuk olduğunu duyuyorum ama zamanla öğreniyorlar..bu çalismalari sadece öğretmenden beklemeyin siz de zaman ayırın..sadece ders çalışma şeklinde değil dışarıdaki reklam panoları v.s gibi şeyleri okumasinda destek olun..sabirli ve kızmadan yapmalısınız..vurma itme konusunda mutlaka uzman desteği almalısınız ..şiddet gören çocuklar da fazla etkileniyorlar haliyle,sonunda aileler bile birbirine girebilir..önceliginiz şiddet konusunu çözmek olmalı

Merhaba arkadaşlar. Buraya yazıp yazmama konusunda kararsız kaldım. 1. Sınıfa giden bir oğlum var. İki okul değiştirdik . Sınıf içinde ayakta durma , etkinliklerini yapmama, arkadaşlarına vurma itme, zaten sosyal bir çocuk değil. Ev içinde sürekli bir istek hali bitmiyor , mızmız memnun olmuyor hiç birşeyden. Biz de 1 hafta önce çocuk psikiyatrisine götürdük. Zeka testi yaptı ama sonuçları çıkmadı. Bir de hafif düzey disleksi olabilir dedi. Ve çok fazla dikkat eksikliği var dedi. Şimdi daha çok ilgimi çekiyor, okurken hata yapıyor ben uyarınca hemen düzeltiyor. B ve d harfini gerçekten karıştırıyor ama genelde doğru okuyor. Ama 1 sayfa okuyacaksa 7,8 hatalı okuma oluyor. Tam okuması oturmadığı için mi , gerçekten disleksi olabilir mi? Tecrübeli anneler varsa yorumlarsanız çok memnun olurum
Merhaba benim de yeğenim var, disleksi teşhisi koyuldu öncelikle bunun zekâyla alakası yok parlak zekâ çıktı.Ve tanıyı koymak gerçekten çok zor neredeyse 1 yıl sürdü rapor verilmesi vs.Şuan özel eğitime gidiyor aynı zamanda okula aradaki farkı kapattı diyebilirim.Bu tarz çocukların maalesef hevesi hemen kırılıyor öğretmenin ya da arkadaşlarının herhangi bir şey demesi.o yuzden çok dikkatli davranmak gerekir yoksa hic gitmek istemeyebilir

X