Davranış Bozuklukları 1 yaşındaki çocuk davranışları?

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Sabır ve hoşgörü gerekli.
Bir anne tasvir ediyorum kafamda yumuşak,sıcacık sesiyle yavrusunu kucaklayan.Bu resim bozulmasın hiç.....[/QUOTE]

:KK9: :KK9:

Son düzenleme:
benim kızımda çok sinirlerimi bozuyo ne yapacagımı şaşırıyorum bazen ona çok bagırmak gelio içimden ama pisikolojisini bozarım diye korkup kendimi frenliyorum bayanlar bakın çok sinirlenince kızıma hemen sarılıp aglarım sonrada annecigim beni üzme lütfen diorum anlıyo gibime gelioo bebeklere işkence yokk bayanlar yazık yaa bakalım ne dertleri var dilide yokki şöyle desin bagırmayın vurmaın sadece sarılın ona bakın ozaman sinir kalıomu:KK64::KK64::KK64::KK64:

1 yasindaki cocuk cezadan,saplaktan,bagrilip cagrilmaktan elbette anlar ama yanlis anlar.Bunlari terbiye,disiplin araci gibi anlamaz ki yavru,guveni sarsilir,yalniz terkedilmis hisseder,daha da hirslanir.Sevilmedigini anlar,dunyanin en guvenli kucaginin bile artik onu kabul etmedigini anlar,sevgi ilgi isteginin annesi tarafindan hos karsilanmadigini anlar...bunlari anlar da sizin aslinda onu cok sevdiginizi ama gunun yorgunlugu vs ile bir anlik ofke ile onun o kadar da agir olmayan sucunu cezalandirdiginizi anlamaz.Dikkat edelim guzel anneler,bazi seylerin telafisi yok ne yazik ki.Konu sahibi arkadasa tavsiyem de birkac gun isi gucu bir tarafa birakip,gerekirse izin alip tamamen bebegi ile ilgilenmesi ama 24 saat.Oyunlar,bikana kadar sarilar danslar,gezmeler,masal okumalar,uzun uzun banyolar kisaca birlikte yapabileceginiz hersey.Bebeginiz tekrar kendini guvende hissettiginde de sizin tuvalet ihtiyacinizi rahatlikla karsilamaniza izin verecektir :) Bu bir donem ve bu donemin daha da uzamasini istemyorsaniz cocugunuza sevgiyle yaklasin.
Ne güzel anlatmışsın kimseyi eleştirmeden, kırıcı olmadan. Bende uyumayınca bazen sinirlenip bağırıyorum ama sonra çok pişman oluyorum. Hiç kızmamaya, bazı şeyleri konuşarak anlatmaya çalışıyorum. Bu yaşlarda bizim nasıl davrandığımız çok önemli, adı üstünde bebek onlar daha

Benimde 1,5 yaşında bir oğlum var bazen sabrımı çok zorluyor gerçekten.Ben çalışıyorum haftasonları ve akşamları vakit geçirebiliyorum oğlumla.Sabahlarıda en fazla yarım saat o kadar.Çoğu yaramazlıklarına göz yumuyorum.Ama bazen kendine zarar verebilecek hareketlerde bulunuyor o zaman aklım başımdan gidiyor ve arada bağırdığım oluyor.Tabi çok yüksek sesle korkutarak bağırmak değil bu.Biraz daha sert bir dille uyarıyorum diyelim.Doğruyu yanlışıda öğrenmesi gerekiyor bence.Bazen tepkimizi koymalıyız yerine göre bence tabi çok abartmadan korkutmadan..Ama asla vurmak yok asla onlar melek çünkü.

arkadaşım bebişen bağırmak şaplatmaktan anlar ama daha çok huysuz ve daha fazla istenmedik hareketler yapar sana tavsiyem prof. dr. sabiha paktuna keskinin kitapları orda çocuğuna nasıl davranman gerektiğini anlatıyor ben okuduktan sonra ne kadar çok çoçuklara yanlış lar yapıldığını gördüm çalışan anneler için özellikle annem işte kitabını öneririm

1 yasindaki cocuk cezadan,saplaktan,bagrilip cagrilmaktan elbette anlar ama yanlis anlar.Bunlari terbiye,disiplin araci gibi anlamaz ki yavru,guveni sarsilir,yalniz terkedilmis hisseder,daha da hirslanir.Sevilmedigini anlar,dunyanin en guvenli kucaginin bile artik onu kabul etmedigini anlar,sevgi ilgi isteginin annesi tarafindan hos karsilanmadigini anlar...bunlari anlar da sizin aslinda onu cok sevdiginizi ama gunun yorgunlugu vs ile bir anlik ofke ile onun o kadar da agir olmayan sucunu cezalandirdiginizi anlamaz.Dikkat edelim guzel anneler,bazi seylerin telafisi yok ne yazik ki.Konu sahibi arkadasa tavsiyem de birkac gun isi gucu bir tarafa birakip,gerekirse izin alip tamamen bebegi ile ilgilenmesi ama 24 saat.Oyunlar,bikana kadar sarilar danslar,gezmeler,masal okumalar,uzun uzun banyolar kisaca birlikte yapabileceginiz hersey.Bebeginiz tekrar kendini guvende hissettiginde de sizin tuvalet ihtiyacinizi rahatlikla karsilamaniza izin verecektir :) Bu bir donem ve bu donemin daha da uzamasini istemyorsaniz cocugunuza sevgiyle yaklasin.

harika harika harika !
tebrik ediyorum arkadaşım, ben de dahil birçok annenin aklını başına getirecek şeyler yazmışsın.. insan nasıl bi varlıksa canından kıymetli yavrusuna karşı bile sabrı tükenebiliyo, çok ama çok sabırlı olmamız lazım.. benim de kullandığım bi yöntem var zor zamanlarda buna başvuruyorum. çocuğun sinir bozucu hareketleri başladığı anda, onun çok sevdiğim,çekindiğim ve kıramadığım bi yakınım yada arkadaşım olduğunu hayal ediyorum.:KK1: düşünsenize ona kızılmaz,her yaptığı mazur görülür ve katlanılır.oğlumun çılgın saatlerini bu şekilde atlatmaya çalışıyorum :KK42:

çocuklara tabıkı vurulmasın edılmesın ama herkes sankı bır melek olmus cocuguna hıc bagırmıyor vede sınırlenınce elıne yada ne bılım cok cılıdrınca cocugunu sole bı kendıne gel dıe sırkelmıyo ben sımdıye kadar tanıgım egtımcı olsun falan olsun fılan olsun bagırmangayn bı anne gormedım yazılanları okuyunca ben baska dunyada yasıyomusum dedım gerek bu formda gerek baska formda lutfen hatta bazen cocugunu dovenler bıle aaaaa ne kadar ayıp bagırmakta neymıs dıebılıyo ya ona guluyorum her anne cokk cıldrdgında cocuguna bagırır az yada cok sesını yuklsetır sımdı benım bu yazdgımı cocugu dovmek lazımdır dıe anlayan varsa yazdıklarmı ıyı okusun cocuk tabıkı dovulmez dovulmemeılıdr ama dovupte yada bagırıpta bunu sankı kendı yapmıyomus gıbı yazanlara tiltt oluyorumm

slm arkadaşlar ben buraya yeni üye oldu yaaa 2.5 yaşında çoooookkk yaramaz,hırçın bir oğlum varrr ne yapıcam bilemiyoruuummm yardım edin lütfeennn

bi arkadaş az okuyorsunuz demiş kesinlikle katılıyorum zahmet edipte çocuklarınz için biraz araştırıp okuyun özellikle dr sabiha paktuna keskin in kitaplarını alın bakın bakalım neden bebeğiniz(çünkü bahsetiğiniz yaştki çocuk daha bebektir) neden sizden ayrılmak istemiyor neden bu şekild davranıyor o zaman bu saçma sapan vurma azarlama ceza verme yöntemlerinizi konuşabilicekmisinz?

X