10.5 aylık bebek uykusu

nutshell

Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2022
62
43
32
Merhaba arkadaşlar, ilk kez konu açıyorum sizlere danışmak istedim. Yorum yazanlara şimdiden teşekkür ederim.
10.5 aylık erkek bebeğim var. Bu zamana kadar uykuları çok iyi olmasa da hep düzenliydi. Geceleri 2-3 kere kalkıp emer sonra geri yatardı. Ancak yaklaşık son 3 haftadır geceleri kesinlikle uyumuyor. Öglen uykulari cok güzel toplamda 3-4 saat uyuyor. Akşam 10 gibi yatırıyorum sürekli etkinlik yapıyoruz yoruluyor esniyor, ancak ona rağmen gece sürekli uyanıyor. Yatağa alıyorum memede uyusun diye artık memede de uyumuyor. Emip yatağın ortasında hareketler yapıyor, ters dönüyor veya yatay şekilde yatıyor. En sonda da kalkıyor oyun oynayacak gibi söyleniyor. Sırf bu yüzden hamak aldık ama o da 1-2 saatliğine işe yarıyor. 4-8.ay uyku gerilemelerinde bile bunları yaşamamıştım en azından memede uyurdu. Bebeğime tek baktığım için çok bunaldım uykumu alamıyorum. Bu aylarda aynı durumları yaşayanlar bana yardım edebilir mi? Çok teşekkür ederim. Herkese kolaylıklar.

Yani benim bebegim sizinkine göre daha kücük aklıma gelen şey cok mu yoruluyo da uyuyamıyo acaba ya da gündüz uyku vqkti mi uzun? Benim bebrgimde 5aylık 3kez uyuyor ama toplasanız 3saat bile olmuyo cogu zaman 2bucuk saat uyuyor😐

Yani benim bebegim sizinkine göre daha kücük aklıma gelen şey cok mu yoruluyo da uyuyamıyo acaba ya da gündüz uyku vqkti mi uzun? Benim bebrgimde 5aylık 3kez uyuyor ama toplasanız 3saat bile olmuyo cogu zaman 2bucuk saat uyuyor😐
Cevabınız için teşekkür ederim. Hadi öğlen cok uyuyor diyecegim ama bu sefer de uyutmayınca gözünü ovusturuyor, oyun istemiyor ondan uyutmak zorunda kaliyorum yani rutinimiz bu artık. O yüzden cok yorulduğunu sanmiyorum. Gece de bi şekilde emiyor uyuyordu artık o da yok, sütüm mü azaldı ondan mi dalamıyor anlamıyorum, çünkü bu sabah reglimin ilk kez geldiğini gördüm. Sizinkinin gece uykuları nasil? 5 ayda normal olabilir ama diş çıkarıyor olabilir.

Cevabınız için teşekkür ederim. Hadi öğlen cok uyuyor diyecegim ama bu sefer de uyutmayınca gözünü ovusturuyor, oyun istemiyor ondan uyutmak zorunda kaliyorum yani rutinimiz bu artık. O yüzden cok yorulduğunu sanmiyorum. Gece de bi şekilde emiyor uyuyordu artık o da yok, sütüm mü azaldı ondan mi dalamıyor anlamıyorum, çünkü bu sabah reglimin ilk kez geldiğini gördüm. Sizinkinin gece uykuları nasil? 5 ayda normal olabilir ama diş çıkarıyor olabilir.
Valla her gün değişik demeniz gibi bastan beri emer uyurdu geceleri şimdi bildiğiniz fal tası gibi gözleri acık sanki uykusunu almıs gibi gecenin bi yarısı uyanıyo ve bende o sersemlikle napıcagımı şaşırıyorum en sonunda dün gece üstünü örtmemişim gece yarısı cocugun😭 sabaha kadar kendimi kötü hissettim uyuyamadım bu seferde😐 öglen belkide fazla uyuyodur 3 4 saati öglen bi anda uyuyosa bence fazla. Bende 3.ayda direkt regl oldum sezeryan olmustum şükür sütümü etkilemedi belkide alıskanlık etmiştir memeyi sizinki sütle alakalı olmayabilirde. Benim kızımda misal memede uyuyo agzında dursun istiyo agzından cıktıgı an kafası saga sola memeyi arıyo hemen ama ben hemen pışpışlıyprum memeyi alıskanlık etmemesi için yani her gün farklı bi olaydayız biz. Bi gün memede uyumak istiyo diğer gün kucak istiyo bi gün aksam bakıyosun hemen uyuyo diğer gün 2 3saat uyumuyo hayır uykusuda geliyo deli gibi ama resmen bize oyun yapıyo oyuncu🥲

Üzülmeyin bazen ben de örtemiyorum çünkü surekli üstünü açıyor örttüğüm an o yüzden malesef arada kacirdigim zamanlar oluyor annelik cok zor😔 uyku tulumu çözüm olabilir. Yok toplamda 3-4 saat uyuyor ya 1 seferde değil. Uyuması da benim icin iyi oluyor işimi yapıyorum, biraz olsun dinleniyorum. Ama geceleri sürekli sallar hale geldim cok zor 😭 Gerçekten bir günleri bir günlerini tutmuyor, bu günler de geçer insallah ama o zaman da baska durumlar olur, deneyimleyip göreceğiz.

Üzülmeyin bazen ben de örtemiyorum çünkü surekli üstünü açıyor örttüğüm an o yüzden malesef arada kacirdigim zamanlar oluyor annelik cok zor😔 uyku tulumu çözüm olabilir. Yok toplamda 3-4 saat uyuyor ya 1 seferde değil. Uyuması da benim icin iyi oluyor işimi yapıyorum, biraz olsun dinleniyorum. Ama geceleri sürekli sallar hale geldim cok zor 😭 Gerçekten bir günleri bir günlerini tutmuyor, bu günler de geçer insallah ama o zaman da baska durumlar olur, deneyimleyip göreceğiz.
Evet haklısınız kesinlikle deneyip görecegiz ben her sabah acaba bugun bizi ne bekliyo diye baslıyorum güne😅😅 rabbim saglık sıhhat versin inşallah gerisi hallolur

X