1000 lira nafakayla geçinme yolları

Mantıksız boşanmak ne demek ya? Aldatılmayı midesi almadı ki boşandı. Bu çocukları bi şeylere mahkum etmek değil. El elin eşeğini türkü çığırarak ararmış, sizinki o hesap. Ne anlamı var şöyle yapsaydın da boşansaydın demenin? Burda, aldatıldım durumum el vermiyor boşanamadım eşim şöyle kötü davranıyor böyle lanet davranıyor diye konu açsaydı da vay ne gurursuz kadınmışsından yürünürdü üzerine.
Iyi de ben oturup sineye mi ceksin dedim plansiz bir ise kalkisilir mi? Hayaller cok farkli ama gercek dunya var.Bin tl ile 2 cocuga ne verebilir iyice dusunup gerekirse bir sure para biriktirip ya da kendini kurtaracak anlasma yoluna gitmeliydi.Hangi cesaret bin tl ile istanbulda 2 cocukla yasanir mi burdan pohpohlamak kolay tabi size gore gurur karin doyurur galiba

Cok haklısınız katılıyorum. Cocuklar olmasa kek börek sat ne yaparsan yap. Ama çocuklsr varsa ailenizin huyuna suyuna gidip en azından onlar büyüyen e kadar sabredeceksiniz.
Aynen bi de aileye de muhtac olmak istemiyor evi sat satmam ailen baksin cocuklara sen calis yok ee neyi planliyordun ki o halde?

Bircogumuz sinandik ona gore yorum yaziyoruz. Mesela bosanan erkek nafakayi duzenli odemrz biliyoruz. Bin lira ile hayat gecmez biliyoruz. Aldatilinca ben de hemen ayrildim. Ama bu sartlarda calismali ailesine donmeli. Karar kendisinin. Ama bin lira ile kalinca bazen onu da bulamayinca gurur ise yaramaz.
Ben de bunu anlatmaya calistim yazdiklarimi carpittilar hayret birsey ya.Kimler bin tl ile geciniyor cidden yazsinlar da ona gore kadincagiza akil versinler.

Merhaba kk üyeleri başlık bulamadığım için buraya yazıyorum uygun bir platform bulamasım yada gözden kaçırdım.iyki varsınız tüm şeffaflığıyla herkese destek oluyorsunuz.bende fikir almak istiyorum benden daha parlak düşünceleriniz olabilir belki deneyimleriniz.1000 lira nafaka alıyorum 2 çocuk ve kendim için.konut kredisini sağolsunlar ailem destek oluyorlar ama fazla 1 kuruş dahi destek olamıyorlar.2 çocuğum var küçük biri okula gidiyor.ailemden uzaktayım çocuklara bakanım yok ve çalışamıyorum.küçük çocuğumda sağlık problrmi olduğu için çalışamıyorum çalışsamda 2 çocuğa bakmak için baya para istiyorlar zaten çalıştığım bakıcıya gidicek biliyorum.neticeye varırsam 1000 lirayla hem faturalarım hemde mutfak masrafımı karşılamam gerekiyor.eşimden yeni ayrıldık. O planlamayı henüz yapamadım ama neler yapabilirim önerileriniz varmı.1000 lirayla geçinilirmi? Yada yöntemi varmı kasabileceğim dikkat etmem gereken püf noktaları ne bilim market pazar çarşı küçük çocuğum bezleniyor bez masrafıda var.neler önerirsiniz bana mutfakta yapabileceklerim püf noktaları ne biliyim alışverişte evde ekonomi olarak nelere dikkat edebilirim.bilgi paylaşırsanız çok sevinirim.şartlar dahada zor biliyorum ama kasabildiğim kadar kasmam lazım.şimdiden teşekkür ederim paylaşımlarınız için fikirlerinize çok ihtiyacım var🙏🏻

Arkadaşlar yazmış zaten bir sürü öneri
Allah yardımcın olsun bir yola çıkmışsın asla vazgeçme
Evinden asla çıkma ve asla ama asla satma hiç bir şartta eve dokunma
Ailenin borcu ödemesi çok büyük bir nimet
Evet 1000 lira ile geçinilmez ama geçmeyen zor gün yoktur
Eve iş alırsın, tasarruflu yaşarsın, temizliğe gidersin ama yaşarsın
Tavsiye edebileceğim tek şey evine sahip çık, ne kiraya ver, ne de sat o ev senin aslında tek güvencen

Sonanda çok teşekkür ederim,özelden yazan o kadar duyarlı insanlarda olduki hepsini kibarlıkla geri çevirdim.asla hiçbir şey kabul etmedim.bak sende ayrılmışsın.şuanda hayat zor herkes yağıyla bir şekilde kavrulmaya çalışıyor.ayrıca brni çok iyi anlamışsınız yorumlar için çok teşekkür ederim herkese.geri çevirdiğim için sakın kızmayın ve yanlış anlamayın bunun gururu da olurmuda demeyin ama bu düzen benim ve düzeltmesi gereken kişide benim.taşıma suyla değirmen dönmez.ben önerilen bi kaç şey için harekete geçtim taşınma ve ev arkadaşı önerileri dışında.şuanda araştırıyorum.elbet bi kapı açılcak.en basiti komşum var askıda ekmek alıyor fırınlardan ve bana dediği şu aklını çalıştıran istanbulda aç kalmaz.ben neden kalıyım birsürü seçenek varken.burdaki paylaşımlar anpül gibi beynimde ışıklar yaktı ve harekete geçtim.burdan paylaşıcam haber bekliyorum iş için.mutfak ekonomisiyle ilgili paylaşımlarda harikaydı hepsini uygulayacağım.bazı arkadaşlarım yazmış fikirleridir saygı duyuyorum ama inanın çocukları 1000 lirya muhtaç etmeyip devam etseydim çocuklar brynini kaybediceklerdi.sağlıksız bir ortamda karınları doyunca ne olcak.huzur yok? Derlerya huzurun olsunda boş kuru soğan ekmek yiyim ağız tadım olsun çok doğru.demekki ne kadar tükenmişimki bu kararı almışım.yaşamayı öğrenmek zorundayım çocuklarımda.iyi günde kötü günde beraberiz evlatlarımla.boş süt un çofrbasıyla büyümüş yoklujtan gelmiş o kadar okumuş insanlar varki krndini kurtarmış.diyceğim oki bu düzende bir gün değişir inş.ben başaracağıma artık inanıyorum ve krndime güveniyorum yorumlar sonrası💪🏻👍🏻
Rabbimden sana hayirli is kapilari acilmasini dilerim. Eminim ki evlatlarin seninle gurur duyacak ve onlari cok guzel yetistireceginden eminim. Evlatlarinla cok cok mutlu olmani dilerim. Rabbim ayaklariniza taş degdirmesin. Hayirli rizik kapilarini acsin sizlere.

Ben de bunu anlatmaya calistim yazdiklarimi carpittilar hayret birsey ya.Kimler bin tl ile geciniyor cidden yazsinlar da ona gore kadincagiza akil versinler.
Konu sahibi kendisi bilir. Bin liranin her ay duzenli gelecegi de mechul. Konu sahibi yardim kabul etmem o olmaz bu olmaz durumubda. En azindan annesi haftada iki gun gelecek temizlige gidecek kinu sahibi. Kek borek le bu is olmaz. Ben universiteye ilk girdiginde haftasonlari gecelere kadar bulasikcilik yaptim. Zora gelince mecburuz. Sacma gurur da bir yere kadar.

Konu sahibi kendisi bilir. Bin liranin her ay duzenli gelecegi de mechul. Konu sahibi yardim kabul etmem o olmaz bu olmaz durumubda. En azindan annesi haftada iki gun gelecek temizlige gidecek kinu sahibi. Kek borek le bu is olmaz. Ben universiteye ilk girdiginde haftasonlari gecelere kadar bulasikcilik yaptim. Zora gelince mecburuz. Sacma gurur da bir yere kadar.
Konu sahibi birkaç defa yazmış. Boşanmazdan önce eski eşi eve para bırakmıyormuş, bu yüzden altın vs de kalmadı diyor. Ayrıca Ailemin yanına gidemem ev oda bekar kardeşim bar bize yer yok diye de yazmış. Annesi rahatsızmış hastaneye gidiyormuş ve birden kızıp bıktım çocuklara bakmıyorum diyebilir bu defa ödedikleri krediden de olurum demiş. Yaptığı şey gurur değil. Etrafındaki insanları en iyi o tanıyor ve aşağı yukarı gelecekte neler olabileceğini kestirebiliyor. Pek tabi ki aylık 1000 TL ile geçinemeyeceğinin farkında buradan aldığım yorumlarla işle ilgili birşeyler yapacağım diyor zaten. Allah onun da çocuklarının da yardımcısı olsun hayırlı kapılar açsın inşallah.

Konu sahibi birkaç defa yazmış. Boşanmazdan önce eski eşi eve para bırakmıyormuş, bu yüzden altın vs de kalmadı diyor. Ayrıca Ailemin yanına gidemem ev oda bekar kardeşim bar bize yer yok diye de yazmış. Annesi rahatsızmış hastaneye gidiyormuş ve birden kızıp bıktım çocuklara bakmıyorum diyebilir bu defa ödedikleri krediden de olurum demiş. Yaptığı şey gurur değil. Etrafındaki insanları en iyi o tanıyor ve aşağı yukarı gelecekte neler olabileceğini kestirebiliyor. Pek tabi ki aylık 1000 TL ile geçinemeyeceğinin farkında buradan aldığım yorumlarla işle ilgili birşeyler yapacağım diyor zaten. Allah onun da çocuklarının da yardımcısı olsun hayırlı kapılar açsın inşallah.
Bu ülkede asgari ücretle kirada oturup geçinebilen (zor da olsa) insanlar varken nedense söz konusu kadın başına olmak olunca kimse inanmıyor yapılabileceğine.. illa başında birileri olacak. İnşallah üstesinden gelir konu sahibi olumsuz yorumlardan etkilenmez...

Bu ülkede asgari ücretle kirada oturup geçinebilen (zor da olsa) insanlar varken nedense söz konusu kadın başına olmak olunca kimse inanmıyor yapılabileceğine.. illa başında birileri olacak. İnşallah üstesinden gelir konu sahibi olumsuz yorumlardan etkilenmez...
Siz 2 cocujkla denesenize uc ay yasamayi bin lirayla. Insanlik yapip fikir veriyoruz sanki kadina saldiriyoruz. Eve para birakmayan adam bin lira nafaka verir mi duzenli? Bosaninca cocujlardan da bosaniyor adamlar. Ben de bosandim herseyi yasayab bilir. Ayrica kendisi bilir ne yaparsa yapsun. Konu sahibi isine gelmeyeb mesajlari gormezden geliyor zaten. Bu konu icin kendimi yormatacagim kolay gelsin.

Siz 2 cocujkla denesenize uc ay yasamayi bin lirayla. Insanlik yapip fikir veriyoruz sanki kadina saldiriyoruz. Eve para birakmayan adam bin lira nafaka verir mi duzenli? Bosaninca cocujlardan da bosaniyor adamlar. Ben de bosandim herseyi yasayab bilir. Ayrica kendisi bilir ne yaparsa yapsun. Konu sahibi isine gelmeyeb mesajlari gormezden geliyor zaten. Bu konu icin kendimi yormatacagim kolay gelsin.
Siz neden celalleniyorsunuz anlamadım? Hanımefendi zaten çözüm arıyor o zamana kadar bir şekilde idare edecek mecbur...

Iyi de ben oturup sineye mi ceksin dedim plansiz bir ise kalkisilir mi? Hayaller cok farkli ama gercek dunya var.Bin tl ile 2 cocuga ne verebilir iyice dusunup gerekirse bir sure para biriktirip ya da kendini kurtaracak anlasma yoluna gitmeliydi.Hangi cesaret bin tl ile istanbulda 2 cocukla yasanir mi burdan pohpohlamak kolay tabi size gore gurur karin doyurur galiba

Avukatım. Böyle evlilik birliğini temelden sarsacak olaylarda beraber yaşama devam ettiği zaman, yasalar karşısında karşı tarafı affetmiş sayılacağınızı profesyonelce biliyorum.

Dolayısıyla sizin plan yapmak diye bahsettiğiniz şey hayal aslında :) gerekli hazırlığı yaptıktan sonra boşanması için de yeni bir olayın gerçekleşmesini bekleyecek :) yani çok basit düşünüyorsunuz.

Kadın güçlüdür, zamanla çocukları büyüdükçe kendine yeni fırsatlar yaratabilir.

Bu söylediklerimi pohpohlamak olarak değerlendirmenizi de çok normal karşılıyorum, sizin için her şey çok basit çünkü.

Ama ben bu olayların bizzat şahidiyim. Bir müvekkilim, 3 çocuğuyla, 600 lira nafakasıyla, zamanla kendine ve çocuklarına ayrı ev de açtı, geçimlerini de sağladı, ki hep bahsederim, helal olsun.

Sizin gibi destek yerine köstekler çıkmazsa, kendini çocuklarına adamış bir anneye hiçbir şey engel olmaz.

Avukatım. Böyle evlilik birliğini temelden sarsacak olaylarda beraber yaşama devam ettiği zaman, yasalar karşısında karşı tarafı affetmiş sayılacağınızı profesyonelce biliyorum.

Dolayısıyla sizin plan yapmak diye bahsettiğiniz şey hayal aslında :) gerekli hazırlığı yaptıktan sonra boşanması için de yeni bir olayın gerçekleşmesini bekleyecek :) yani çok basit düşünüyorsunuz.

Kadın güçlüdür, zamanla çocukları büyüdükçe kendine yeni fırsatlar yaratabilir.

Bu söylediklerimi pohpohlamak olarak değerlendirmenizi de çok normal karşılıyorum, sizin için her şey çok basit çünkü.

Ama ben bu olayların bizzat şahidiyim. Bir müvekkilim, 3 çocuğuyla, 600 lira nafakasıyla, zamanla kendine ve çocuklarına ayrı ev de açtı, geçimlerini de sağladı, ki hep bahsederim, helal olsun.

Sizin gibi destek yerine köstekler çıkmazsa, kendini çocuklarına adamış bir anneye hiçbir şey engel olmaz.
bunlar tuzu kuru olanlar.neyine güveniyormuş kadın.bu lafa güvenip kadına her türlü zulmü yapan ve katlanacağını bilen erkek zihniyeti sadece erkeklerde yokmuş demek ki.

Sakın ama sakın evinize dokunmayın. Şimdi o evi satarsanız bir daha yenisini almanız çok güç kiralar ateş pahası ileride sizin için çok daha zor olur. Babası çocuklarını görmeyecek mi hiç? Haftasonları falan çocukları aldığında temizliğe gitmek çok mantıklı bence. Ya da 1 gün güvendiğiniz ihtiyacı olan bi komşunuz varsa çocukları ona bırakıp aldığınız paranın bir kısmını ona verip yine temizlige gidebilirsiniz.
Mutfak için gayet güzel öneriler gelmiş zamanla siz de en ugununu bulursunuz zaten. 1000 lirayla evet çok zor olur ama çocuklar büyüyüp evde yalnız kalana kadar idare edebilirsiniz. Sonrasında siz de bir işe girersiniz zaten.
Allah yardımcınız olsun

Benim anlamadigim neden gurur yapıp yardımları kabul etmiyorsun.çocuklarina bez ve giyecek yardımı yapmak isteyenler olmuş kabul etmemissin.Kendine birsey kabul etme çocuklar için destek almak zorundasin en azından is bulana kadar.Herkes kıt kanaat geçiniyor demişsin.Gerçekten çok iyi maaş alıp böyle ihtiyaç sahiplerine yardım etmek isteyen de çok.Benim tavsiyem gereksiz gurur yapıp çocukların temel ihtiyaclari olan yardımları geri çevirme.

Bu arada interne
Benim anlamadigim neden gurur yapıp yardımları kabul etmiyorsun.çocuklarina bez ve giyecek yardımı yapmak isteyenler olmuş kabul etmemissin.Kendine birsey kabul etme çocuklar için destek almak zorundasin en azından is bulana kadar.Herkes kıt kanaat geçiniyor demişsin.Gerçekten çok iyi maaş alıp böyle ihtiyaç sahiplerine yardım etmek isteyen de çok.Benim tavsiyem gereksiz gurur yapıp çocukların temel ihtiyaclari olan yardımları geri çevirme.
Bende böyle düşünüyorum

X