1000 lira nafakayla geçinme yolları

Bir ara kadinlar kulübünün girişimcileri destekliyoruz bolumu vardi. El isleri icin bence burası başlamak için daha ideal bir yer. Kazen Kazen bu tur maddi sıkıntıli konular cok acilmaya basladi, yardimci olabilir misiniz?

Ayrica yardım kabul etmemeniz takdire sayan. Bir sekilde kendi ayaklariniz uzerinde durmayi basarmaniz gerek.

Of Bi sus artık ya. Ne yasadı ne biliyorsun? Yukarıdan atıp tutuyorsun senden para mı istedi sanane ya sanane
Usluba bak usluba..kendimi yormayacagim ne yazdigimi ne ifade ettigimi ben biliyorum siz saldirmak icin yer ariyorsunuz.Konu sahibi Allah kolaylik versin cozersiniz umarim.

Son düzenleme:
Armut.com a ilan verebilirsin evde ütü yapmak için ya da temizlik için. Baba ortada yok sanırım da eski KV filan da yok mu o günler çocukları bırakırsın yarım günlüğüne. Allah yardımcın olsun

Suyum 45 doğalgazım 143 geldi elektirik 125 cep 50 400 tl ye ortalama,aylık 100 lira bez ıslak mendil.100 lira sgk hastane kesintisi yol parası gibi harcamalara gitse,30 lira deterjan çamaşır için.400 lirayla mutfak hallolurmu?fikriniz varmı gıda kısmı önemli mutfakta nasıl ekonomi yaparım fikri olan varsa
Ayrılan eşlere devlet yardım ediyor olanlir çalışmadığı cocuk olduğu için bulunduğunz ilin aile sosyal yardım mı ne adını tam bilmiyıurm oraya başvurun lütfen alan yakınım vardı ama eşi vefat etmişti ayrılınada veriyorlar diye duydum

Eliniz yatkın mı bilmiyorum biz bi ara annemle evde abiyelere taş, boncuk işliyorduk. Akmasa da damlıyor çevrenizde varsa bi araştırın isterseniz

Bir suru oneride bulunan olmuş.Hayal dunyasinda yasamayalim bin tl 2 cocuk ile nasil gecinilir mumkun degil.Bazilari da o kadar komik ki kendiniz de inaniyormusunuz o yazdiginiz onerilere?Konu sahibi kendi gururu icin o cocuklari bin tl ye mahkum etmis.Evlatlardan biri de hasta.Aldatmayi sineye ceksin demiyorum ama boyle de mantiksiz bosanilir mi?Cocuklara cok uzuldum Allah yardimciniz olsun Konu sahibi dost aci soyler aferin iyi yapmissin iyiki bosanmissin demeyecegim.Kendini garantiye alip bosansaydin diyecegim.Sana olumlu birseyler yazmak isterdim lakin hayat cok zor.Ise girip calisacaksin ve cocuklara annen bakicak.Evi de satip parayi bankaya atacaksin.Baska bir cozumu yok bence.Bin tl ile gecinemezsin net.
+1

Hesap kitap yapmaliydi kendini guvenceye almaliydi daha detay vereyim mi

Mesela mantıklı boşanma derken, tabii ki bilemiyoruz ama sadece tahmin.. Bir kadın olarak yaşanabilecek en ağir seylerden birini yaşamış konu sahibi Allahim sabırlar versin fakat gururum diyerek konuyu kapattım dediğine göre ben burda anlaşmalı olarak hiç bisey talep etmeden boşanmayı gerçekleştirdiğini tahmin ediyorum.
Zina/sadakatsizlik evlilik birliğini temelden sarsan kuvvetli boşanma sebebi olup tazminata hak kazanabileceği bir sebeptir. Anlaşmalı boşandı ise mantıklı boşanma olarak en azindan çekişmelide olsa bu yola girip "hakkını" aalmasını çok isterdim.

Aileniz kendi evlerini satip gerekirse eski vs bile olsa bi oda fazla başka bi ev almalilar, size gelen bin tl yle o evin kredisi ödenir. Sonuçta ilk ev satilip peşinat çok olacağı için kredi miktarı düşük olur. Sizin şuan iki çocukla onların yanına taşınmaktan başka çareniz yok. Aile bu gibi zamanlarda arkanizda durmaya mecbur. Siz kendinize garanti olarak görüyorsanız şuan oturduğunuz evin kredisi yine ödensin babanız tarafından ama evi de eşyalı kiraya verin ordan da gelir olur. Sizin de işe girip çalışmanız gerek. Anneniz babanız erkek kardeş var diyorsunuz 3 kişi bi küçük çocuğu idare etsinler bi kaç yıl.

kusura bakmayın ama kadın her zaman kendi ekmeğini kazanmalı bu devirde ne bana ne kocana güven olmaz keşke boşanmadan önce herşeyi ince eleyip sık dokusaydınız 1000 tl ile geçinmek imkansız. sizin yapacağınız basit aslında evinizi satın elinize geçen parayı birikim yapın, bir işe girin, nafaka ile çocukların masraflarını giderin çalıştığınız diğer masraflara yeter.. gerekirsede sıkın dişinizi bir süre ailenizle kalın onlar çocuklarla ilgilensin siz çalışın ama her koşulda çalışın yoksa geçinemezsini.z

kusura bakmayın ama kadın her zaman kendi ekmeğini kazanmalı bu devirde ne bana ne kocana güven olmaz keşke boşanmadan önce herşeyi ince eleyip sık dokusaydınız 1000 tl ile geçinmek imkansız. sizin yapacağınız basit aslında evinizi satın elinize geçen parayı birikim yapın, bir işe girin, nafaka ile çocukların masraflarını giderin çalıştığınız diğer masraflara yeter.. gerekirsede sıkın dişinizi bir süre ailenizle kalın onlar çocuklarla ilgilensin siz çalışın ama her koşulda çalışın yoksa geçinemezsini.z
Ay durun ben de mantikli bosansaydin iyi planlasaydin dedim diye linc yedim size de yagdirirlar simdi aman diyim :)

Mesela mantıklı boşanma derken, tabii ki bilemiyoruz ama sadece tahmin.. Bir kadın olarak yaşanabilecek en ağir seylerden birini yaşamış konu sahibi Allahim sabırlar versin fakat gururum diyerek konuyu kapattım dediğine göre ben burda anlaşmalı olarak hiç bisey talep etmeden boşanmayı gerçekleştirdiğini tahmin ediyorum.
Zina/sadakatsizlik evlilik birliğini temelden sarsan kuvvetli boşanma sebebi olup tazminata hak kazanabileceği bir sebeptir. Anlaşmalı boşandı ise mantıklı boşanma olarak en azindan çekişmelide olsa bu yola girip "hakkını" aalmasını çok isterdim.
Ben de bunu anlatmaya calistim ama linc yedim sanki oturup kaderine katlan demisim gibi carpitiliyor hayal dunyasinda degiliz mantikli olmak lazim.

Ay durun ben de mantikli bosansaydin iyi planlasaydin dedim diye linc yedim size de yagdirirlar simdi aman diyim :)
Ben de bunu anlatmaya calistim ama linc yedim sanki oturup kaderine katlan demisim gibi carpitiliyor hayal dunyasinda degiliz mantikli olmak lazim.

Bu mesajlarla ahkam kesiyorsunuz ama bana cevap veremediniz? Çünkü tek yönlü düşünüyorsunuz, siz ve sizin gibi “mantıklı” boşanma taraftarları.

Çocuklarınız ile birlikte bir çocuğa daha bakabilirsiniz. Anladığım kadarıyla dışarıya gidemezsiniz çocuklarınız yüzünden. Ama o parada ne yazık ki 2 çocukla yetmez.
Hiç mi akrabalarınızdan durumunuzu gören yok diyeceğim ama oda ülkemizde kalmadı ne yazıkki. Komşusu açken yok yatan bizden değildi ama bırak komşuyu ana baba bile bakmaz oldu. Allah yardımcınız olsun 🤲

Ne kadar vicdansız bir temenni.. Allah vicdan ve merhamet versin. Oh olsunculukla bir yere kadar gidilebiliyor.
bu devirde düşene kimse acımaz çaresi varken çaresiz gibi davranana da ben acımam , bir kadın olarak kendime güvenmesem asla çocuk sahibi olmazdım eşim var ama yokmuş gibi düşünerek her adımımı ona göre atarım yarın öbür gün ölür kalır, ayrılırız herşey bizler için o nedenle sızlanmanın manası yok çalışacak ayakları üstünde duracak gerekirse ayıya dayı diyecek bir süre madem çıktı bir yola gurur dedi o zaman durmadan mücadele edecek çünkü hala eski eşinin ve ailesinin eline bakan bir kadın söz konusu kendi ayakları üstünde duramamış bu zamana kadar umarım bundan sonra durabilir.

bu devirde düşene kimse acımaz çaresi varken çaresiz gibi davranana da ben acımam , bir kadın olarak kendime güvenmesem asla çocuk sahibi olmazdım eşim var ama yokmuş gibi düşünerek her adımımı ona göre atarım yarın öbür gün ölür kalır, ayrılırız herşey bizler için o nedenle sızlanmanın manası yok çalışacak ayakları üstünde duracak gerekirse ayıya dayı diyecek bir süre madem çıktı bir yola gurur dedi o zaman durmadan mücadele edecek çünkü hala eski eşinin ve ailesinin eline bakan bir kadın söz konusu kendi ayakları üstünde duramamış bu zamana kadar umarım bundan sonra durabilir.

Allah sizi anlayacak duruma düşürmesin diye temenni edelim sizin aksinize o halde :) zira bu sığ düşüncelerle 1 ay dayanamazsınız.

X