Bebek Beslenmesi (+12 Ay) Keçi sütlü Muzlu muhallebi - Pepee sponsorluğunda

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Emira SY

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2015
11.972
28.984
Merhaba güzel anneler ❤
Yarışmaya annelerimizin de zamanında bizlere sıkça hazırladığı bir muhallebi tarifi ile katılmak istedim.
Ek gıda konusunda çok iddialı olduğum söylenemez aslında 🙈 ben annelik konusunda hep iç güdüleri dinlemekten yana olmuşumdur. Ek gıda hazırlarken de kendim iştahla yiyemeyeceğim bulamaç tarzı bir mamayı vermek hiçbir zaman içime sinmedi. Öte yandan oğlumdan artan mamaları da kendim yedim tabi 🤭
Neyse sevgili anne, belki sen de şimdi kafa karışıklığı içerisindesindir. Çocuğuma ne yedirsem nasıl yedirsem diye kara kara düşünmektesindir. Bil ki sebzenin en organiği, meyvenin en tropiğini evladına yediremesen bile senin el lezzetin evladının damak tadı olacak. Yıllar sonra bizim yaşımıza geldiğinde de "anne eli" ile hazırlanmış en basit şey bile onun için ennnn harika yemek olacak 😍
Evetttt motivasyon konuşmam bittiyse gelelim tarife 🤭

MALZEMELER

-2 Yemek kaşığı irmik
-2 Su bardağı keçi sütü
-1 Yerli Muz (birkaç gün beklemiş ve tatlanmış olursa daha lezzetli olur)
IMG_20190417_121335.jpg

HAZIRLANIŞI

Tencerede sütü ve irmiği iyice kıvam alana kadar kaynatıyoruz. Sonrasında parçalara böldüğümüz muzu tencereye koyuyoruz.

IMG_20190417_122306.jpg
Blender veya çatal yardımıyla muzları eziyoruz. Yaklaşık 2 kase çıkıyor.

IMG_20190417_123240.jpg

Not: Sunum için üzerine biraz bal döktüm.

1 yaş öncesi için aynı tarifi yarı yarıya su ve anne sütü / formül süt ile hazırlayabilirsiniz. Örneğin 100 ml suda 1 kaşık irmiği kıvam alana kadar pişirip üzerine 100 ml anne sütü / formul süt katabilirsiniz. Sonrasında Muz eklersiniz.

Önemli uyarı: Tarifte bulunan keçi sütü, bal gibi gıdalar 1 yaş öncesi önerilmemektedir. Ayrıca verdiğiniz her gıdayı mutlaka 3 gün kuralı ile deneyerek bebeğinize yediriniz. Herhangi bir ishal, döküntü vs. durum oluşursa mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Tüm evlatlarımıza afiyet olsun:kk77:

IMG_20190417_123618.jpg

IMG_20190417_123602.jpg

Merhaba güzel anneler ❤
Yarışmaya annelerimizin de zamanında bizlere sıkça hazırladığı bir muhallebi tarifi ile katılmak istedim.
Ek gıda konusunda çok iddialı olduğum söylenemez aslında 🙈 ben annelik konusunda hep iç güdüleri dinlemekten yana olmuşumdur. Ek gıda hazırlarken de kendim iştahla yiyemeyeceğim bulamaç tarzı bir mamayı vermek hiçbir zaman içime sinmedi. Öte yandan oğlumdan artan mamaları da kendim yedim tabi 🤭
Neyse sevgili anne, belki sen de şimdi kafa karışıklığı içerisindesindir. Çocuğuma ne yedirsem nasıl yedirsem diye kara kara düşünmektesindir. Bil ki sebzenin en organiği, meyvenin en tropiğini evladına yediremesen bile senin el lezzetin evladının damak tadı olacak. Yıllar sonra bizim yaşımıza geldiğinde de "anne eli" ile hazırlanmış en basit şey bile onun için ennnn harika yemek olacak 😍
Evetttt motivasyon konuşmam bittiyse gelelim tarife 🤭

MALZEMELER

-2 Yemek kaşığı irmik
-2 Su bardağı keçi sütü
-1 Yerli Muz (birkaç gün beklemiş ve tatlanmış olursa daha lezzetli olur)
Eki Görüntüle 2259750

HAZIRLANIŞI

Tencerede sütü ve irmiği iyice kıvam alana kadar kaynatıyoruz. Sonrasında parçalara böldüğümüz muzu tencereye koyuyoruz.

Eki Görüntüle 2259749 Blender veya çatal yardımıyla muzları eziyoruz. Yaklaşık 2 kase çıkıyor.

Eki Görüntüle 2259748
Not: Sunum için üzerine biraz bal döktüm.

1 yaş öncesi için aynı tarifi yarı yarıya su ve anne sütü / formül süt ile hazırlayabilirsiniz. Örneğin 100 ml suda 1 kaşık irmiği kıvam alana kadar pişirip üzerine 100 ml anne sütü / formul süt katabilirsiniz. Sonrasında Muz eklersiniz.

Önemli uyarı: Tarifte bulunan keçi sütü, bal gibi gıdalar 1 yaş öncesi önerilmemektedir. Ayrıca verdiğiniz her gıdayı mutlaka 3 gün kuralı ile deneyerek bebeğinize yediriniz. Herhangi bir ishal, döküntü vs. durum oluşursa mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Tüm evlatlarımıza afiyet olsun:kk77:

Eki Görüntüle 2259746
Eki Görüntüle 2259747
ellerine sağlık

Ellerine sağlık yarışmada başarılar diliyorum 👏🏼

X