'13 yaşındaki oğlum, 4 yaşındaki kızımı soğukkanlılıkla öldürdü'

Söylediğim bir sey var bazı çocukların mayası bozuk ne kadar egitirsen eğit sevgi göster vicdanin v si bile olusmuyor
İyiyi doğruyu güzeli anlatamıyorsun
Sonuçta kötü bir insan oluyor
Allahım sen koru

az önce bu konuşuyorduk evde, bence çocuğu karakterinde anne baba çok az etkili, öyle olmasa birbirinden çok farklı karakterlerde kardeşler olmazdı bence, çocukken neyse ölene kadar o

az önce bu konuşuyorduk evde, bence çocuğu karakterinde anne baba çok az etkili, öyle olmasa birbirinden çok farklı karakterlerde çocuklar olmazdı bence, çocukken neyse ölene kadar o
Genetik burada anne uyuşturucu bağımlısı baba Allah bilir nasıl bir tip
Bir de 4 yaşındaki kızın sorumluluğunu 13 yaşında çocuğa veren anne

Bruce D.Perry nin Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk kitabını okumanızı tavsiye ederim. Evet bazı cocuklar şiddete meyilli dogabiliyor ancak ebeveyn sevgisi onların bu özelliğini torpuluyor. Kitapta sosyopat bir çocuğun nasıl yetistigini, annesinin durumunu, çocuğa tutumunu ayrıntılı anlatıyor. Ben annenin ciddi akıl hastası olabileceğini düşünüyorum. Kimbilir neler yaşattı bebekliğinde o çocuğa. Çocuk büyütmek zor hem de ne zor.. Evlerden ırak..:KK43:

Insanlardaki vicdan duygusu %50 doğuştan %50 de yetiştirme tarzıyla gelişir diye biliyorum. Sosyopatlarda vicdan duygusu gelişmemiş oluyor. Bu çocuk iyi yetiştirilseydi belki vicdan duygusu gelişecek o boş dediği cekmecede belki de duyguları olacaktı. Annenin hala çocuğunu reddetmemesi sevmesi de yaşadığı suçluluk duygusundan bence. Oğlunun hayatını harcamış.

Bruce D.Perry nin Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk kitabını okumanızı tavsiye ederim. Evet bazı cocuklar şiddete meyilli dogabiliyor ancak ebeveyn sevgisi onların bu özelliğini torpuluyor. Kitapta sosyopat bir çocuğun nasıl yetistigini, annesinin durumunu, çocuğa tutumunu ayrıntılı anlatıyor. Ben annenin ciddi akıl hastası olabileceğini düşünüyorum. Kimbilir neler yaşattı bebekliğinde o çocuğa. Çocuk büyütmek zor hem de ne zor.. Evlerden ırak..:KK43:

Kesinlikle annede uyuşturucudan. Beyin hücreleri ölmüş...

genetik mi bilmiyorum ama sosyopatlar bebekken bile tespit edilebiliyormuş bi belgeselde izledim, yani doğuştan vicdan duyguları yok

ben sorumlunun anne olduğunu düşünmedim, bence çocuk gerçekten ve sadece sosyopat, aynı hayatı yaşayan kaç çocuk bu tepkiyi verir ki...
Merhaba izlediğiniz belgeselin adı neydi acaba

Ayy çok fena ya😟 evlerden ırak. Tüylerim ürperdi. Ama annede kesin hatalar var. Şu kendi yapması gerekenleri neden büyük çocuklara yüklüyorlar anlamam. Basit birşey gibi duruyor ama çok yıkıcı etkileri oluyor.

Sosyopat diyerek aciklama yapmak kolay.
Anne ara ara hep bagimli, belkide sürekli öyleydi. Kimbilir nasil berbat bir cocukluk gecirdi. Bu konudan bahsedilmiyor.
cocuk anneye aci cektirmeye
Odaklanmis. Sosyopat olsaydi hersekilde
Baskalarina olan tutumundanda anlasilirdi sanirim.

X