14 yaşındayım 20 kilo fazlam var :(

Porsukpursuk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2015
8
1
36
Ablalarım Başlıkta da söylediğim gibi 14 yaşındayım ve 70 civarı kilodayım en az 50 ye düşmem gerekli lütfen bana yardım edin 2015 içinde 20 kilo vermeye karar verdim ama yemek yemeyi çok seviyorum ve gerçekten motive olmaya ihtiyacım var :KK43: pls help me

Merhaba Canım :)
Şimdiden buna karar verebilmiş olmak gerçekten çok iyi çünkü zamanında önlem almazsan ileri ki yaşlarda daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsin . Öncelikle kendine hedef koy ve sana en önemli tavsiyem bu sitedeki diyet günlüklerini motivasyonun düştükçe oku .Çünkü önemli olan motivasyonu sağlamak sonra kilo oturduğun yerde bile gidiyor .Çok gençsin sen de bu daha çabuk olur .Yeter ki inan ! Ama kalkıp 1 hafta da 5 kg 1 ayda 15 kg gibi saçma sapan şeylere de inanma .Kendine zarar verirsin zaten öyle bir şey de yok zamana yay yapacaklarını yediklerini azalt inan bana çok kolay atlatabilirsin bu süreci .Dediğim gibi buradaki arkadaşların günlüklerini oku ne demek istediğimi anlayacaksın .Hatta bir kaçından fikir al .Buradaki zayıflama yarışmalarına katıl.Kolay gelsin .Başarılar ... :)

Merhaba Canım :)
Şimdiden buna karar verebilmiş olmak gerçekten çok iyi çünkü zamanında önlem almazsan ileri ki yaşlarda daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsin . Öncelikle kendine hedef koy ve sana en önemli tavsiyem bu sitedeki diyet günlüklerini motivasyonun düştükçe oku .Çünkü önemli olan motivasyonu sağlamak sonra kilo oturduğun yerde bile gidiyor .Çok gençsin sen de bu daha çabuk olur .Yeter ki inan ! Ama kalkıp 1 hafta da 5 kg 1 ayda 15 kg gibi saçma sapan şeylere de inanma .Kendine zarar verirsin zaten öyle bir şey de yok zamana yay yapacaklarını yediklerini azalt inan bana çok kolay atlatabilirsin bu süreci .Dediğim gibi buradaki arkadaşların günlüklerini oku ne demek istediğimi anlayacaksın .Hatta bir kaçından fikir al .Buradaki zayıflama yarışmalarına katıl.Kolay gelsin .Başarılar ... :)
Çok teşekkür ederim ablacığım motivasyon olmama yardım ettiğin için :KK16: ama bazen öyle üzülüyorum ki mesela çok beğendiğim bir kıyafetin bedenini bulamayınca ya da aynada kendime bakınca :KK43: ama bu sefer kararlıyım
Boy: 170
Kilo: 70 civarı (tam bilmiyorum)
Hedef: 50

Boyun oldukça iyi kilona göre ve gerçekten çok şanslısın 5 kilo versen dahi bu sende inanılmaz farklılık yaratacaktır .Yaşadığın şeyleri emin ol bir çok kilolu insan defalarca yaşamıştır .Bu konuda yalnız değilsin .Herkesin kilolarıyla ilgili bir sürü hikayesi vardır .Daha çok küçüksün kendini fazla sıkmadan bol hareket ederek ve birazda yediklerine dikkat ederek istediğin kiloya düşebilirsin .

X