160 kg.BİTİŞ VE YENİ DOĞUM TARİHİM 6 ARALIK...

Tebrik ederim. Ayni sekilde sizi destekliyorum ilk hamileligimde 64 kilo baslayip 101 ile bitirdim. Pko ve insulin direnci zamanla tip 2 diyabete goturdu beni. Hic bir yardimalmadan ilac kullanmadan azimle diyet yaptim. Evde hergun 1 saat kendi basima pilates karin bacak egzersizleriyle hamilelik oncesi kilomunda altina inerek 56 kilo oldum. 7 yil bu kiloyu korudum. Cunku zayiflamakla kalmadim beslenme ve yasam seklimi degistirdim. Artik yemek icin yasamaktan vazgecip, yasamak icin yemek gerektigini savunuyorum. Ilkel insanlarin beslenme sekli olan tas devri diyeti , mumkun oldugunca islenmemis gida, glisemik index, kalori hesabi, protein agirlikli beslenme ve egzersizi birlestirdim. Hepsinden biraz biraz. Suanda ikinci bebegimi bekliyorum. Beslenmeme ozen gosteriyorum. Evet biraz kilo alacagim. Ama artik nasil verecegimi biliyorum. Basarilar dilerim. :)

massallah sana 7yil korudun dmk bende onda zorlanyrm daha önce 40vermstm aldm bu kez cok dikkat edicem yasamak icin yemek püf noktasi bende anladm bunu ve kabullendmki ben hayatm boyunca hep dikkat etcm

şükürler olsun bi etegimin icine oglumla beraber girdk allahm nasil güzel bi duygu 20kg bu kadar fark edio demek 1haftadir kilo vermedm bu ara bi bomba bekliyorum sabir ya sabır

arkadaşlar ben bu diyete başladığımdan beri korsemi hergün giyiyoyorum sadece yatarken çıkarıyorum çok sıkı değil zaten heleki 20 kg dan sonra aynı korse atlet tipi zaten bu doğrumu yanlışmı bi arkadaşım öyle sarkma kalıyo dedi kafama takıldı a

Selam Elavinya. Konuyu actigindan beri her gun okuyorum ve azmini gercekten tebrik ediyorumm arkadasim. Insallah kendi mutlu hissettigin kilolari goreceksin biz de okuyacagiz buradan :)) sakin ama sakin, kendin ve guzel cocuklarin icin azmini kaybetme. Ciktigin yolda basarilar :)

tebrik ederim kesinlikle... bravo... Bende de pkos ve insilün direnci var ben de 81 kiloydum şu an 68 im bu işin sırrı bogazı tutmak ve azim hırs ben de bunu anladım..... ben de ikinci çocugu istiyorum bu yüzden hedefim 60 ın altına düşmek :))

Seni yürekten tebrik ediyorumumarın sonuna kadar bu hırsın devam eder. Bende bu başbelası kilolardan muzdaribim artı olarak bide pko belasıyla başım dertdeyani bu benim işimi iki kat zorlaştırıyor.Allah hepimizin yardımcısı olsun.Amin.

saolun arkadaşlar inanın hergün güçleniyorum bide annem de dahil çevremdekiler bu kadar iradeliydin niye bugüne kadar yapmadın diolar doğru zaman şimdiymiş demekki çok azimliyim hergün kararım artıyor inanın başarcam

masallah sizi de tebrik ederim bende pilates yapmak istiyorum basenlerim var vermem gereken - bana tavsiye edebilicegin bi hareketler var mi ? bi suru video var ama hepsini izleyip yapabilicek vaktim yok soyle bikac tanesiyle zayiflamak istiyorum bir site varsa takip ettigin bana da anlattirmisin? bende bebek istiyorum bu nedenle simdiden biraz zayiflasam cok iyi olucak ..

bekledim gün vee bu sabah 2kg daha gitti etti 22 kg.sükür allahim en son 19martta 2kg vermistm

sizi candan tebrik ediyorum. darısı benim de başıma o kadar iyi anlıyorum ki yaşadıklarınızı... ben de bir öğretmenim ve okulum her değştiğinde çocukların gözü alışana kadar bi dolu bakış ve yanından geçerken kurulan cümleler..... cümlelerde şşşşşşş sesi çoğunlukta şşşşşişmannn..... şşşşşşişkoooo.... tabii aynı zamanda öğrencilerin şikayetleri, öğretmenim öbür sınıftan şu şu kişi size şunu dedi, bunu dedi insanlar ve özellikle çocuklar gerçekten çok acımasız. çocuklara bunu yaptıran da tabii ki ailelerin duyarsızlıkları. ben şimdiden 5 yaşındaki kızıma h,ç kimsenin dış görünüşüyle alay edilmemesi gerektiğini, önemli olanın insanın davranışlarının ve huyunun güzelliği olduğunu söylüyorum. kaç kişi bunu yapıyor tartışılır.

Ben de zaten basit bir kac hareketi uzun tutarak yaptim. Gazetenin verdigi baslangic asamasi basit pilates dvd siydi zaten bir kere izleyince kendine gore uyarlayip 3.gunden sonra aliskanlil rutini oluyor. Cok klasik. Tavsiyem en basit buyuk kas gruplarina yonelik baslangic hareketleri bile sizi harika hissettirecektir. Butun kitapcilarda dvd lerin her asamasi var. Su anda ikinci gebeligimin 7. Ayindayim. Halen pilates yapiyorum. Aldigim 8 kilo kas oldugu icin kimse kilo aldigimi bile anlamiyor. Dusunsene nerdeyse 40 kilo almistim daha once, hamileligimin keyfini yasayamamisim resmen. Birde mutlaka insulin direncine yonelik beslenme ve tiroitlerin incelenmesi lazim. Kilo varsa altinda pko olabilir. Buda direkt olarak insulin direnci seker kisir dongusuyle hamileligi geciktiriyor. Kilo vermeye yonelik bir engel olmayinca kilo vermek gercekten mumkun. Zor diye birsey yok.

bekledim gün vee bu sabah 2kg daha gitti etti 22 kg.sükür allahim en son 19martta 2kg vermistm

Konuyu sen zayıflıyıncaya kadar takip edicem. Sen kafada bitirmişsin zaten. Sağlıklı bi şekilde vericen bu kiloları Allahın izniyle

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ablacım meraba, yazdıklarını sabırla okudum ve çok etkilendim. ben de hep kilolarım yüzünden üzülen biri oldum. aslında 70 civarıyım ama 70'den faha fazla görünüyorum, özellikle bacaklarım resmen fil bacağı gibi. çok üzülüyorum bu duruma, babam olsun, annem olsun, sevgilim olsun hep bakışlarını yakalıyorum alt tarafa doğru. ortaokulda bile en ufak bir tartışmada "sen önce bacaklarına bak" lafını çok duydum, beğendiğim pantolonların içine girememnin ne kdr zor olduğunu, bikini ile kumsalda uzanamamayı hep giyinik oturmayı, lazer epilasyona gidip de pürüzsüz bacaklara sahip olunca bile ne kdr iğrenç göründüğünü, hepsini biliorum. ama sen yapabilirsin bence. bu forum insanı motive ediyor, o nedenle ben de son zamnlarda burdayım hep. konunun takipçisiyim önce iki hanelileri göreceksin ve son bir gayretle 75 inşallah :) spor yaparsan çok daha hızlı ve güzel zayıflarsın, belki yapıyorsundur. başarılar dilerim :)

Son düzenleyen: Moderatör:

saolasin canim bende yok PKO falan sadece hareket etmiyorum ondan dolayi kilo vermem zor yuruyuse baslicam insallah gunde bir saat . pilates de denerim .. tesekkur ederim ..

öncelikle nick ine bayildim en sevdgm yiyecekti asla hayir demeyecegm simdi olsa 1cay kasigi yerim hepsinin tadi ayni zaten azida ayni tat coguda buda yeni yasam felsefelerimdn
canim evet beni iyi anliyorsun bendn baska ögrencilerim bile ezik.sizin ögretmen sisko diye onlarla bile dalga geciyorlar nasil yaptm bu haksizligi onlara gözûme kulagima perdemi inmisti tek kendime degil cocuklarima,esime,anneme,babama neler ettm hep gecmisimi sorguluyorum bigün babamin yaninda beni esi bile sandilar kizim dedignde cok utanmistm hep icime attm sükûr kendime geldim .hersey kafada bitiyor asla yilmam hele bu saatten sonra kitap yazsam olur neler neler hepsine sünger cekcem hepinize tesekkür

evet bende hepsini yasadim magazada kiyafet bakarken tezgahtarin kime göre bakiyorsunuz sorusu hep ilk soruydu ve ben hediye baktigimi söylerdm sonrada size göre yokta.. cevabi ve alip evde denenen olmayan kiyafetler ama simdi onlarin hepsini giymeye basladim bollasiyorlar bile binlerce sükür.hayatta neyi cok istersen o senin imtihaninmis benimkide bu demek gecerim ins.tesettürlü birisiyim cok istedigim halde pardüse bile giyemiyordum kisa dogru giyebilirim ins.3 yildir kabanim da yok bulamiyordk esim diktirelim dedi istemedim kalin bi hirkam vardi üstüne şal onla idare ettm ve van da yasiyorum -20derecelerde hos üsümüyordm yaglardn ayaklarim 39numaraydi öncedn simdi 42 oda özel yapim buluyoruz babanne ayakkabilari aah ah neler cektm ben hepsi gidiyor yavas yavas esim söz verdi artik her ay 200tl vercek extradan istedigimi alcam onu cok seviyorum allah basimdan eksik etmesin ha bide gecen dio az daha zayifla 3.cocuk istiom diye höst dedim yani oldu canim artik kendim icinde yasamak istiyrm

yarin endokronolojiye gidiyorum bakalim ne diycek ilaca gerek duyacakmi tahlillerim degerlerim ne durumda meraktayim haber ederim sizede bu arada bugün nohut yemegi yedim cok canim istiyodu ama yagsiz salcali soganli suda düdüklüde süperdi 4ayda bu 2.nohut 1kase yarinada var ins.gitsin yaglarr

öncelikle senı canı gönülden tebrık ederım
canım hıkayenı okuyunca kendımı gordum 150 kılo ıle başladım bede suan 129.8 im inan senın yasadıklarının hepsını bende asadım mr benıde almadılar bu kılolarla hayat çekılmez oluyor malesrf
ama supersın bak ne güzel kılo vermıssın başarıcaz gıdecek bu kılolar bu bızım son kılolu senemızherzaman yanındayım takıpteyım gitsin kilolar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…