2,5 yaş oğlumla baş edemiyorum Yardım!!!

durumLeyla25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2017
121
33
Merhabalar ,Oğlum 2.5 yaşında son ıkı aydır çok sorun yaşıyorum şöyleki evdeyken bile her an benimle olmak istiyo vc de yada duş alırken bile gözünün önünde olsamda anne anne diye peşimde ilk zaman zor değildi ama artık iyice zorlaşmaya başladı korona yüzünden oldu diye düşünüyorum ama bilemiyorum geçici süreçtir umarım evde babası olsada herseyi benimle yapmak istiyo yemek yedi diyelim eller yıkancak kıyamet koparıyo anne yıkasın uyku vakti anne gelsin namaz kılıyorum en basitinden geliyo başıma Anne bitti mi anne bitti mi on dk hava almaya markete çıkardım arada artık onada gidemez oldum ben yokken kıyamet koparıyo eve geldiğimde kan ter içinde kalmış ağlıyo ve hiç durmayan bir çocuktan bahsediyorum eşimde sinirli yapıya sahip tmm idare ediyo ama ben gibi dayanmıyor ve hiç söz dinlemiyor ilk çocuğumda böyle seyler yaşamadım cinsiyet farkı mı artık bilemiyorum laftan sözden de anlamıyor yapma demek yerine dikkatini dağıtmaya çalışıyorum oda faydasız herşeyi ağlama mızıldanma halinde sarılıp kucağıma alıyorum anlatıyorum yok durmuyo eşim seni kullanıyor bu yüzden böyle davranıyor diyor o zamanda ne kadar üzülsem de bir süre ağlasın yorulur diyip üstüne gitmeyim diyorum ama yok o kendini atıyor yerlere istediğin elde edene kadar mecbur kalıyorum ama yok çözüm yok artık çok yoruldum memuruz dolayısıyla çevrede aile yakınımızda yok birine emanet edip az rahat edeyim diyebileceğim önerisi olan varmı ? Bu Yaşlarda cocugu olup davranışları hakkında yorum yapacak olan varsa sevinirim...

Bu bir surectir,dayanin gecer diyorum ben.
Bunun arkasindan,babami daha cok seviyorum,babam gotursun,babam getirsin,sen kotu annesin,babaa babaa donemi geliyor:))
Ciddimisiniz umarım öyle olur aşırı bitkinim 😔 ilk çocuğum kızdı her çocuk farklıdır tabiki böyle bir durum yaşamadım onda ama oğlum çok başka beni mahvetti yorgunum çok yorgun ondan sizlere danışayım dedim aranızda önerisi bilgisi olan varmı diye 🤷🏻‍♀️

Tabii ki,her yil baska bir huy cikiyor:))
Benimkiler artik buyudu,kucuk cocuk anneleri gelir belki.
Merhabalar
Benim kızım da 2.5yasinda günü gününe tutmuyor bi gün çok anneciyse ertesi gün babacı olabiliyor.bizde de ağlama krizleri kendini yere atmalar vs ara ara oluyor ama benim davranışım kızım ağlamak bitince gel konuşalım veya ağladığında ne dedigini anlamıyorum bu yüzden de seni dinlemiyorum diyorum o an ilgilenmeyince susuyor pes ediyor yanıma gelince güzel güzel anlatıyorum neden izin vermediğimi öyle anlıyor fakat babası kızım ağlayınca aaa kızım ağlama dayanamam hadi kızım sus prensesim falan deyince inanın hiç susmuyor direndikçe direniyor
Size tavsiyem ağlama krizi gelince kendi ilginizi o an belli etmeyince susunca hemen konuşmaya sarılmaya başlayinki beyninde yer etsin susarsam beni dinleyecek annem diye.
Yanınızdan ayrılmama sebebini de şu korona döneminde sosyallesemiyor çocuklar onum etkisinden kaynaklanıyordur geçecek ins.benim kızım gecem sene o şekildeydi çok şükür atlattık kolay gelsin bütün annelere sevgilee

Merhabalar
Benim kızım da 2.5yasinda günü gününe tutmuyor bi gün çok anneciyse ertesi gün babacı olabiliyor.bizde de ağlama krizleri kendini yere atmalar vs ara ara oluyor ama benim davranışım kızım ağlamak bitince gel konuşalım veya ağladığında ne dedigini anlamıyorum bu yüzden de seni dinlemiyorum diyorum o an ilgilenmeyince susuyor pes ediyor yanıma gelince güzel güzel anlatıyorum neden izin vermediğimi öyle anlıyor fakat babası kızım ağlayınca aaa kızım ağlama dayanamam hadi kızım sus prensesim falan deyince inanın hiç susmuyor direndikçe direniyor
Size tavsiyem ağlama krizi gelince kendi ilginizi o an belli etmeyince susunca hemen konuşmaya sarılmaya başlayinki beyninde yer etsin susarsam beni dinleyecek annem diye.
Yanınızdan ayrılmama sebebini de şu korona döneminde sosyallesemiyor çocuklar onum etkisinden kaynaklanıyordur geçecek ins.benim kızım gecem sene o şekildeydi çok şükür atlattık kolay gelsin bütün annelere sevgilee
Klavyeden kaynaklı yazım hataları olmuş kusura bakmayın lutfen

Merhabalar
Teşekkür ederim cvbınız için dikkat ediyorum ama susmuyo inanın hiçbişkeilde en son kan ter içinde kalıyo öyle susuyor napcam şaşırdım evet korona yüzünden olabilir ama ben üç aydır böyleyim napcam bilemiyorum hayırlısı bakalım

Kızım 2,5 yaşını biraz geçti, oğlum tam 4,5 yaşında. Kızım inanılmaz anneci. Herşeyi benimle yapmak ister. Benimle uyur, yemek yer, tuvalete gider, banyosunu benim yaptırmamı ister. Benim şansıma uyku zamanı haricinde kolay ikna olması. Mesela babasının yedirmesine ya da yıkamasına müsade ediyor konuşunca ama önceliği her zaman benim.

Oğlum ise dönem dönem bana, dönem dönem babasına düşkünleşiyor. Uzunca bir süre favorisi bendim ve asla ikna olmuyordu babasının ilgilenmesine. Şu sıralar babasına çok düşkün, benim bakım vermemi istemiyor. Eğer babası yoksa benim yerime kendi yapmayı tercih ediyor.

Sabredin geçecek. Her dönem başka bir huy ediniyorlar ama vardır bebeğinizin bir bildiği.

X