Düğün 2 düğün?

Paket midir
Bunu yeni duydum
Organizasyon şirketi gibi konuşuyosun :KK70:
Kız istemiyosa nişanda yapmaz,söz nişan bi arada yapar. Kimse dayatmaz salon tut vs. diye
Ama düğünü erkek yapar hadi ona da tamam ama 2 düğün istemek düşüncesizlik değil mi, bi yerde nikah yapılsın bari
Bana bencilce gelir, ya elini cebine atıp kendi karşılasın gelin 2.düğünü ya da nikah yapsınlar

Umarım bu yazılanlar bana karşı değil yalnızca benim konumun altındadır zira ben düşüncesiz veya bencil olduğumu düşünmüyorum. Kimseden bir şey istemedim ama kimin üzerine ne düşüyor onu öğrenmek istedim çünkü iki taraf da tecrübesiz

Umarım bu yazılanlar bana karşı değil yalnızca benim konumun altındadır zira ben düşüncesiz veya bencil olduğumu düşünmüyorum. Kimseden bir şey istemedim ama kimin üzerine ne düşüyor onu öğrenmek istedim çünkü iki taraf da tecrübesiz
Hayır alıntı yaptığım kişiye dedim
Nişan kına düğün pakettir diyo da ben bunu yeni duydum yani
Siz de yeterince görüş duyduğunuza göre, hani düğün erkek tarafının ama 2 düğünü de yapamazlar genel görüşünü almışsınızdır
Dilerseniz bi yerde nikahta olabilir, bi arkadaşım böyle yapmıştı
Ya da kınasını düğün gibi yapanlar var, finalde gelinlikte giyen hatta.

Yok size değil, bana dedi ama cevap verme ihtiyacı duymadım.
Çünkü günümüzdeki nişanların ya da kınaların, bahçeye sandalye atılıp, birkaç kese kuruyemişle neredeyse bedavaya getirildiğini zanneden insanlara açıklama yapmayı oldukça gereksiz buluyorum.
Her şeyin görsel bir şova dönüştüğü, kınaların bile sanatçılı, kız ekipleri, lokumcuları, hint kınacılarıyla vb bir sürü detayla yapıldığını bilmeyen ya da bununla ilgilenmeyen insanlara, durumun nasıl bir paket haline geldiğini açıklamama gerek yok.

Yakın zamanda evlendim, 250 kişilik şık bir yemekli nişan, 150 kişilik yine güzel bir kına organizasyonu yaptım.
Evim için üzerime ne düşüyorsa bütçemin el verdiğinin el kalitesini aldım.
Allahtan hem benim hem de eşimin ailesinin maddi imkanları günümüz şartlarına göre iyi durumda.
Eşim en iyi otellerin birinde, üstelik ünlü bir sanatçı çağırarak yaptığı düğünümüzün, aldığı eşyaların masrafları, benimkinden oldukça aşağı kaldı.
Sizinkide muhtemelen böyle olacaktır.
İnsanlar zannediyor ki; tek masraf yapan erkek tarafı.
Zaten erkek tarafı bir düğünü yapıyor, bir salon takımı alıyor, bir de alıyorsa buzdolabı; e başka?
Kimse kusura bakmasın, kız evi layığıyla hiçbir şeyin pazarlığına girmeden imkanını tümüyle evladına sunuyorsa, aynı ilgiyi beklemekte haklıdır tabi eğer erkek tarafının imkanı varsa (ki var olduğunu, denk olduğunuzu söylemiştiniz).
Diğer mesajınızda sözlünüzün sizin yapmanız gerektiğini belirtmesi beni düşündürdü.
Ailesiyle konuşup 'madem istiyorlarsa kendileri yapsın' diye bir karar almışlar gibi, ve bu rahatsız edici bir durum.
Dediğim gibi, iki tarafa ödetmeden basit bir kokteylle nişanda gelen hediyelerinizi bozdurarak eşinizle sizin karşılamanız daha mantıklı.
En azından beraber yapalım gibi bir şey denseydi neyse de, bana itici geldi o konuşma.
Bu sebeple kesinlikle ailenize ödetmeyin.

Merhaba hanımlar,
Sorum şu. Baharda nişanım olacak. Yaza da düğünüm. 2 tane düğün olacak biri memleketimizde diğeri İstanbul'da benim ailem İstanbul' da yaşadığı için. İstanbul'daki düğünü kız tarafı olarak bizim mi yapmamız gerekiyor? Yoksa sadece nişan ve kına mı bize ait? Nasıl yürüyor bu işler. Tecrübelerinize ihtiyacım var.
kınayı ve nişanı kız tarafı yapar düğünü erkek tarafı.
benim eşimin ailesi ve akrabaları başka memlekette olunca bizde iki düğün yapmak durumunda kalmıştık ben şöyle yapmayı tercih ettim kendi şehrimde salon tutup gelinliğimle çıktım ilerleyen saatlerde gelinliğimin üstüne kaftanımı giydim kıvrağımı başıma taktılar elimde tepsim kınam yapıldı kına-düğün oldu malum hayat şartlarından dolayı düğünüme gelemecek akrabalarımda beni canlı kanlı gelinliğimle gördüler fotoğraflar çekildi vs (kendi şehrimdeki salonun ücretini ben karşıladım)

Nisan ve Kina kiz tarafina aittir, dügün ise erkek tarafina. Normalde bir dügün yapilir, ama akrabalar icin illa bi dügün daha yapilicaksa kimin akrabasiysa o taraf üstlenmeli. Gelinligi vs saten erkek tarafi almis oluyor, bi salon masrafini karsilicaniz.
Durumunuz müsait degilsede bastan anlasanlarda oluyor, biz iki dügün isteriz diye, erkek tarafi karsilayabiliyorsa kabul eder, durumlari yoksada yoktur mecbur degiller sonucta, bir dügünü yapabiliyorsalar yine sükür.

Yok size değil, bana dedi ama cevap verme ihtiyacı duymadım.
Çünkü günümüzdeki nişanların ya da kınaların, bahçeye sandalye atılıp, birkaç kese kuruyemişle neredeyse bedavaya getirildiğini zanneden insanlara açıklama yapmayı oldukça gereksiz buluyorum.
Her şeyin görsel bir şova dönüştüğü, kınaların bile sanatçılı, kız ekipleri, lokumcuları, hint kınacılarıyla vb bir sürü detayla yapıldığını bilmeyen ya da bununla ilgilenmeyen insanlara, durumun nasıl bir paket haline geldiğini açıklamama gerek yok.

Yakın zamanda evlendim, 250 kişilik şık bir yemekli nişan, 150 kişilik yine güzel bir kına organizasyonu yaptım.
Evim için üzerime ne düşüyorsa bütçemin el verdiğinin el kalitesini aldım.
Allahtan hem benim hem de eşimin ailesinin maddi imkanları günümüz şartlarına göre iyi durumda.
Eşim en iyi otellerin birinde, üstelik ünlü bir sanatçı çağırarak yaptığı düğünümüzün, aldığı eşyaların masrafları, benimkinden oldukça aşağı kaldı.
Sizinkide muhtemelen böyle olacaktır.
İnsanlar zannediyor ki; tek masraf yapan erkek tarafı.
Zaten erkek tarafı bir düğünü yapıyor, bir salon takımı alıyor, bir de alıyorsa buzdolabı; e başka?
Kimse kusura bakmasın, kız evi layığıyla hiçbir şeyin pazarlığına girmeden imkanını tümüyle evladına sunuyorsa, aynı ilgiyi beklemekte haklıdır tabi eğer erkek tarafının imkanı varsa (ki var olduğunu, denk olduğunuzu söylemiştiniz).
Diğer mesajınızda sözlünüzün sizin yapmanız gerektiğini belirtmesi beni düşündürdü.
Ailesiyle konuşup 'madem istiyorlarsa kendileri yapsın' diye bir karar almışlar gibi, ve bu rahatsız edici bir durum.
Dediğim gibi, iki tarafa ödetmeden basit bir kokteylle nişanda gelen hediyelerinizi bozdurarak eşinizle sizin karşılamanız daha mantıklı.
En azından beraber yapalım gibi bir şey denseydi neyse de, bana itici geldi o konuşma.
Bu sebeple kesinlikle ailenize ödetmeyin.

Ailem karşılamaya hazır yani istanbulda düğün olacak bir şekilde. Ben de siz karşılayın demeye bile utanırım keza ailem de öyle o_O laf lafı açtı konu düğüne gelince ben dedim yani istanbuldakini kim karşılar bilmiyorum ben o da yani siz değil mi ben öyle biliyorum falan dedi zaten utanıp kapattım konuyu. Kötü bir mayette söylemedi kendisi. Ne zormuş evlilik düğün falan en iyisi sade bir nikah ama burda da nikah salonunda pek hoş olmuyor çok kalabalık

Öncelikle Allah tamamına erdirsin.
Ablamın kizinin dügünü söyle oldu.Oglan tarafından bir iki araba kisi geldi aksam üzeri kız baba evinden alındı.(yegenim o gün gelinligini giymisti.)
Sonra kina yapilan salona gecildi eglenti oldu.ilerleyen saatlerde gelinliği çıkarıp kına kıyafetıni giydi .herkes takısıni filan taktı ,hediyesini verdi.
2. 3 gun sonra oglan evi dügünunü yapti yemek verdi.aksami balo oldu.nikah kıyıldı.

Ailem karşılamaya hazır yani istanbulda düğün olacak bir şekilde. Ben de siz karşılayın demeye bile utanırım keza ailem de öyle o_O laf lafı açtı konu düğüne gelince ben dedim yani istanbuldakini kim karşılar bilmiyorum ben o da yani siz değil mi ben öyle biliyorum falan dedi zaten utanıp kapattım konuyu. Kötü bir mayette söylemedi kendisi. Ne zormuş evlilik düğün falan en iyisi sade bir nikah ama burda da nikah salonunda pek hoş olmuyor çok kalabalık
O durumu anlayabildim.
Sözlünüzün ailesi de sizin ailenizde her türlü 2. düğünü imkan olarak sunabilirler, zaten ilk mesajımda bunu belirttim.
Ama ben sizin yerinizde olsaydım ailemden bunu istemezdim inanın.
Hoş bir durum değil, düğünü karşılayan kız babası olmak sizin için gurur verici ama damadın ailesi için oldukça yüz kızartıcı olduğunu düşünüyorum.
Çıkarcılık gibi geliyor bana.
Ya iki aile de elini taşın altına koysun, atıyorum 50bin tl bütçe verdik size, bununla ne yaparsınız yapın gibi.
Ya da siz kimseye belli etmeden karşılayın, ailelerden istemeden.
Bu arada söz, nişan, kına yaptım anlattım diğer mesajlarımda.
Hiçbiri benim ve ailemin isteği değildi, hepsi eşimin ailesinin adetlerine ya da isteklerine göre yapıldı.
O zaman ben de diyebilirdim böyle 3 ayrı davet istiyorsanız siz karşılayın diye ama gurur çok önemli bir şey.
Hele de imkan varken ömür boyu başımı öne eğmek yerine adeti yerine getirdim.
İşte bu sebeple erkek ailesi de bunu yapmalı, ileride dünürlerinin düğünü karşıladığı lafını yemek hoşlarına gitmeyecektir, 3 ün 5in hesabına kimin yapacağına düşmek yerine, yakışan bu olmalı.
Ha bu arada sakın kınada geliklik giymek gibi bir hata yapmayın eğer kına düğün gibi bir şey düşünürseniz rica ediyorum, Yeni bir şey çıktı böyle.
Gelinlik düğünde giyilir, bunu herkes böyle bilsin.
İmza atılmadan bembeyaz ortalarda gezmek, gerçekten komik oluyor.
Düğünün ne anlamı kaldı o zaman gelinliği her zaman giyebileceksek...

Merhaba hanımlar,
Sorum şu. Baharda nişanım olacak. Yaza da düğünüm. 2 tane düğün olacak biri memleketimizde diğeri İstanbul'da benim ailem İstanbul' da yaşadığı için. İstanbul'daki düğünü kız tarafı olarak bizim mi yapmamız gerekiyor? Yoksa sadece nişan ve kına mı bize ait? Nasıl yürüyor bu işler. Tecrübelerinize ihtiyacım var.

2 düğün olacaksa siz buradaki düğün masraflarınızı kendiniz karşılamak durumundasınız.
Nişan ve kınada kız tarafına aittir,gerçi kınayı ve kuru yemişi genelde erkek tarafı alır.

Biz kızımada şöyle yaptık örnek olarak vereyim.
Nişanı salonda yaptık tüm masraflar bize aitti.
Mayıs ayında nikah olacak,onun masrafıda bize ait,düğün başka yerde olacağı için nikahı burada olsun istedim.
Kına içinde yine güzel bir yer tuttuk,organizasyonla anlaştık herşeyi onlar yapıyorlar.
Sadece k.validesi giyeceği abiye kıyafeti ben alacağım dedi..

Kafana takılan birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım yine..

2 düğün olacaksa siz buradaki düğün masraflarınızı kendiniz karşılamak durumundasınız.
Nişan ve kınada kız tarafına aittir,gerçi kınayı ve kuru yemişi genelde erkek tarafı alır.

Biz kızımada şöyle yaptık örnek olarak vereyim.
Nişanı salonda yaptık tüm masraflar bize aitti.
Mayıs ayında nikah olacak,onun masrafıda bize ait,düğün başka yerde olacağı için nikahı burada olsun istedim.
Kına içinde yine güzel bir yer tuttuk,organizasyonla anlaştık herşeyi onlar yapıyorlar.
Sadece k.validesi giyeceği abiye kıyafeti ben alacağım dedi..

Kafana takılan birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım yine..

Nikah fikri bizim de aklımıza geldi ama istanbulda kalabalık oluyor biri giriyor biri çıkıyor genelde kaos oluşuyor. Ne olması gerekiyor hiç bilmiyorum, aileler anlaşsın artık

Nikah fikri bizim de aklımıza geldi ama istanbulda kalabalık oluyor biri giriyor biri çıkıyor genelde kaos oluşuyor. Ne olması gerekiyor hiç bilmiyorum, aileler anlaşsın artık

Bence düğün yerine sadece nikahı yapın,eğer aileleri devreye sokarsanız anlaşabilirlermi onu düşünün bence..
Düğün olursa daha çok masraf çıkacak..

2 düğün isteniyosa bence de herkes kendi tarafındakini yapmalı. Ama bu durumda erkek bitek düğün yapıyo, kız tarafı bi nişan, bi kına, bi de düğün yapıyo.
Aslında 2 düğün mantığı bana hep saçma gelmiştir :/

2 düğün isteniyosa bence de herkes kendi tarafındakini yapmalı. Ama bu durumda erkek bitek düğün yapıyo, kız tarafı bi nişan, bi kına, bi de düğün yapıyo.
Aslında 2 düğün mantığı bana hep saçma gelmiştir :/

Saçma diyorsunuz da çevremiz istanbulda. Dolayısıyla düğün nikah ya da burda herhangi bir şey olmaması daha anlamsız. Ailem istiyor, ben de bir şeyler olsun isterim sonuçta çocukluğum burda geçti. Komşularım arkadaşlarım vesaire hepsi başka şehirdeki düğüne gelemez ki.

Saçma diyorsunuz da çevremiz istanbulda. Dolayısıyla düğün nikah ya da burda herhangi bir şey olmaması daha anlamsız. Ailem istiyor, ben de bir şeyler olsun isterim sonuçta çocukluğum burda geçti. Komşularım arkadaşlarım vesaire hepsi başka şehirdeki düğüne gelemez ki.
Aileniz de çok istiyorsa o zaman mecburen durumunuza göre bir düğün yapmak sizin tarafınıza düşüyor. Benim de birkaç arkadaşım 2 düğünle evlendi herkes kendi tarafındaki düğünü karşıladı. Ya da illa bir tören olacaksa sade nikah da düşünebilirsiniz. Daha sonra çalgılı çengili diğer düğüne çok yakın arkadaşların tekrar gelsinler orada eğlenirsiniz. Evlilik zamanı düğün vs harcamalara çok açılmadan kullanılan her para, diğer ev, eşya, çeyiz vs harcamalarınız için kar bence. Ben böyle düşünüyorum.

Aileniz de çok istiyorsa o zaman mecburen durumunuza göre bir düğün yapmak sizin tarafınıza düşüyor. Benim de birkaç arkadaşım 2 düğünle evlendi herkes kendi tarafındaki düğünü karşıladı. Ya da illa bir tören olacaksa sade nikah da düşünebilirsiniz. Daha sonra çalgılı çengili diğer düğüne çok yakın arkadaşların tekrar gelsinler orada eğlenirsiniz. Evlilik zamanı düğün vs harcamalara çok açılmadan kullanılan her para, diğer ev, eşya, çeyiz vs harcamalarınız için kar bence. Ben böyle düşünüyorum.

Ben de sizin gibi düşünüyorum evime harcarım diyorum ama bir yanımda diyor ki bir kere nişanlanıp evleneceksin... Para kazanılır bugünler gelmez. Yanlış mı düşünüyorum kio_O

X