2. Ele bakış açınız nedir samimi olarak

Bedende olmayan kıyafetleride arkadşıma verip kadın sığınma evine gidiyor hayır işleniyor en azından ne kıyafetler verdim öyle.

Akasya avm var uzunçayır metrosunda iniyorsun hangi taraftan geleceksin birde .
Pazarın ön tarafında imam hatip lisesi var birde.
O liseyi biliyorum metrobüsten sonra bitmeyen bir üst geçitten geçiyorsun,görünüyor zaten. Okulun çevresinde kime sorsam gösterirse ben bir cuma sabahı ugrayayim:)

Dolaptan a4 kağıt aldım ötesi yok . Bir top kağıt 80 TL olmuş indirim kuponuyla 53tl ye aldım . İkinci el bileklik aldım adimsaysr garantili 2yildir kullanıyorum . Çocukların beşik, sallanan anakucaklari vs hep sattım. Küçük gelen açılmamış bebek bezi bile. Zaten gidipte garantisi bitmiş yada yıpranmış şeyleri almıyoruz sonuçta.

Ne alakası var herkes olmasada günümüzde çok insan ikinci el eşya, kıyafet vs aliyo takılma bu kadar ince ayrıntıya ömründen gidiyo .yaşlandırır insanı bak demedi deme.al alacağını söyleme nerden aldığını.

O liseyi biliyorum metrobüsten sonra bitmeyen bir üst geçitten geçiyorsun,görünüyor zaten. Okulun çevresinde kime sorsam gösterirse ben bir cuma sabahı ugrayayim:)
Önceden lisenin önünden gidiliyordu kapı vardı giriş için kapalı şuanda daha ilerisinden griş var.
Üstgeçidin altına gelince kalabalağı görürsün takip edince pazarın içine giriliyor.
Hatta ototpark var isparkın,onun tarafından gidiliyr.

Torunun bazı malzemelerini bile annesi sattı orada,birde gardorop uyguaması var.

Yok aksine gizlemek istesem zaten bahsetmezdim kimseye ama her zaman 2. El almıyorum ben fikir almak için soruyorum o bana dolapta yok mu diyor sonra da pahalıdır diye dedim diyor

Etiketli ürünlerde var pazarda çok bulup almıştım çok uygun fiata hemde 2.el üstelik.
Network ceket mesela bulup aldım.
Neden olmasın ki Titizlik takıntısı dışında olmayacak şey değil benim takı almışlığım var gümüş altın gibi neredeyse yarı fiyatına uygulamadan ayakkabı aldım etiketi üzerinde mağaza fiyatının yarısıydı hediye gelmiş olmamış satmıştı ama asla kompleks yapmıyorum giyilmiş de alırım temiz görüyorsam ,bikaç bişide satmışlığım var elektrikli fön tarağı beybilisin aldım saçıma uymadı sattım
Hatta 2.el uygulamalarında gezmek terapi gibi geliyor

Bizim buralarda o pazarlardan yok keşke olsa sadece bakmak için Bile gidilir

Alınca zaten yıkıyorsun eve gelince kıyafeti,ne insanlar geliyor oraya varya aklım duruyor görünce kadını erkeği genci hep.
Çoğu zaman denk geliyor bana bu salgından dolayı epeydir gtmedim pazara.
Hep markalı ceketler elbiseler filan bıldum..
Kayak montum var markaymış hatta sonra öğrendim .

Normal olarak sormuştur belki canım

Ben de durum tam tersi durum. Oğlumun kıyafetlerini dolaba yüklüyorum. Genelde daha yüklerken arkadaşlarım istiyor satamadan veriyorum. Tüm arkadaşlarım öyle. Mesela benden on kat zengin arkadaşıma geçen ayakkabısı küçüldü dedim ay o markaya bayılırım bana ver dedi daha yükleyemedim kaptırdım
Bence eşyaların sürdürülebilir olması dünya için de gerekli. Ben çok olumlu bakıyorum

Evet ya, bazı insanlar ikinci eli fakire sadaka olarak görüyor. bunların başında da benim annem var geçenlerde yakın arkadaşım ev taşıdı. Dolabını düzenlerken artık giyemedigi small beden gömlek, klasik pantalon falan ofis kıyafetlerini ayırmış,bana verdi. Çünkü evlendi kilo aldı,doğum yaptı kilo aldı ,veremedi yapıştı falan, beş yıldır giyemedigi kıyafetler. Hem dolapta fazlalık, hem de yani olmuyor. Düşünmüş,ayıklamis kaç poşet. Ben de içinden giyinecegim tarz olanları aldım, kalanını mahalledeki giysi kumbarasina attik. Annem eve giysi posetleriyle girdigimi görünce başladı 'ne münasebet, sen eski kıyafetlere mi muhtacsin' falan neden muhtaç olayım ki? Ofiste giyinecek klasik pantolon,gömlek,elbiseler. Zaten kendim de alsam bu tarz şeyler alırım aynı avmden.
Hiç gocunmam valla:) bana biraz kompleks gibi geliyor böyle şeylere takılmak. Ben kendi değerimi biliyorum, ikinci el giyinmek benim değerimi düşürecek bir hareket olamaz bile:) pahalı bir şey almak da benim değerimi yükseltecek bir şey olamaz.
Eee daha ne yani

Çocuk kıyafetlerinde ya da eşyalarında tercih edilebilir ancak kendim için tercih ettiğim birşey değil ikinci el. Satmaya da çok sıcak bakmıyorum, ihtiyaç sahibi bir sürü insan var, kullanmadığım her şeyi bağışlıyorum ben.

Sürdürülebilirlik, doğayı korumak falan amenna, ikinci el alana diyecek bir şeyim yok. Ama ben az olsun benim olsun derim. Öyle çok alışveriş yapan dolapları dolduran bir insan değilim zaten. Minimalizm candır. Bir şeyden bir tane olsun, alabileceğimin en iyisi olsun bana yeter.

Normal alışveriş de yaptığımı belirtmek için hep ordan almıyorum dedim sanki siz açık aramak için didiklemişsiniz yazımı

Abiye, çocuk kostüm falan alırım ikinci elden. Kızımın da küçülen 2 montunu sattım Dolap tan. Ama bunların dışında 2. el kıyafet giymem de giydirmem de ,onun yerine orta kalite mağazalardan sezonluk birkaç parça alıyorum yada bazen pazarlardan uyguna güzel parçalar buluyorum. Bize olmayan yada giymediklerimizi de %90 giysi bankalarına ya da bildiğim ihtiyacı olan ailelere veriyorum. Ayakkabıları bazen çöp kenarına bıraktığımda oluyor ,onları kağıt toplayıcılar yada yoldan geçerken ilgisini çekenler alıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…