2.sezeryanda vajinaya el mi sokuyorlar?

İyiligimiz için elbette ama çekerken kolay gelmiyor tabi bize. allah dogum yapacak herkese hayırlısıyla evladina kavusmayi nasip etsin o acilar gecici. Ben 3. Sabah yataktan kendim kalkip wcye gitmeye basladim. Zaten iki dogumumda da gece gunduz demeden hastanede evde hep yürüdüm. Bol su ile attim o ödemleri. Yine 1 hafta bitmeden kendim giyinebilir durumda idim
Bende şükür kısa zamanda her işimi yaptım ilk gün hemen yürüttüler zaten

Ya arkadaşlar karina bastırma nasıl bir ilkelliktir benim aklım almıyor ya.. Sezeryan olunca zaten dikislisin o bölgede acayip hassasiyet var. Bende sezeryan oldum benim karnıma kimse bastirmadi Kani boşaltmak için. Beni ayağa kaldırmalarıyla ne var ne yok o kan boşaldı su gibi. Yattığiniz yerden bastırmak nedir ya hiç ayağa kaldirmadilar mi sizi önce?

Ya arkadaşlar karina bastırma nasıl bir ilkelliktir benim aklım almıyor ya.. Sezeryan olunca zaten dikislisin o bölgede acayip hassasiyet var. Bende sezeryan oldum benim karnıma kimse bastirmadi Kani boşaltmak için. Beni ayağa kaldırmalarıyla ne var ne yok o kan boşaldı su gibi. Yattığiniz yerden bastırmak nedir ya hiç ayağa kaldirmadilar mi sizi önce?
Aynen bana da hiç bastırma yapmadılar ilk defa duyuyorum orası o kadar çok acıyorken ne bastırması dimi

Aynen bana da hiç bastırma yapmadılar ilk defa duyuyorum orası o kadar çok acıyorken ne bastırması dimi
Evet çoğunluğun da bu şekilde karnına bastırılmış. Konu sahibi arkadaşım doğum yapacağın hastaneyle görüş bunu hangi durumlarda yapılıyor en azından bilgilendirsinler. İlk secenek bu olmamali. Çok saçma cunku. Zaten direk rahimden açılan bir delik bu vajina. Ayağa kalksanız dokulecektir

aneztezinin etkusi geçene kadar kaldirmiyorlar.karina bastirmak dogrumu yanlismi bilmem ama çok acı verici.zaten kanama oluyo neden yapilir hiç anlamiyorum bu saçmalık.

aneztezinin etkusi geçene kadar kaldirmiyorlar.karina bastirmak dogrumu yanlismi bilmem ama çok acı verici.zaten kanama oluyo neden yapilir hiç anlamiyorum bu saçmalık.
Hastaneyle konuşulmali bunlar. Evet anestezi etkisi geçince kaldırdılar beni de. Kalkar kalkmaz kan gölüne döndü ortalık. Dönmemesi imkansız

Hastaneyle konuşulmali bunlar. Evet anestezi etkisi geçince kaldırdılar beni de. Kalkar kalkmaz kan gölüne döndü ortalık. Dönmemesi imkansız
yani sonuçta sezeryan doğumda rahim zaten temizleniyor bildiğim kadariyla ama acaba neden kanamaya bakılıyor bu uygulamayla.benim doğum yaptigim yerde istisnasiz herkeze ayni şey yapılıyor

yani sonuçta sezeryan doğumda rahim zaten temizleniyor bildiğim kadariyla ama acaba neden kanamaya bakılıyor bu uygulamayla.benim doğum yaptigim yerde istisnasiz herkeze ayni şey yapılıyor
Ben 4 yıl önce İstanbul Medipol mega da doğum yapmıştım. Çektiğin acıya aldırmadan ayağa kaldırılmak en dogrusu. Kanın nasıl bosaltilacaginin kararını onlar veremez. Böyle bir durumda önce kalkmayı denemelisiniz. Kalktiginiz anda kan bosalmiyorsa ki bence imkansız, o zaman diğer yöntemler değerlendirilmeli

Oncesinde 4 kez bastirdilar beni. 2 kez de alttan açma işlemi uyguladilar. Bencede cok fazlaydi 1 degil 2 degil 4 kez ya 😖

Bana yaptılar.. Hem karnıma bastırma olayını hemde el ile ıc kısımdaki kanı akıtma işlemini uyguladılar... Hatta bu kanı boşaltma iki kez yapıldı hastanedeyken.Evet ikiside bıraz acı veriyor. Ama oyle aman aman bir durum yok. Sen yinede cok takma benim sezeryanda olsa dogumlarım zor oluyor bu neden ile bu islem yapıldı yuksek ihtimal.. Ebe ona benzer bısey soyledi cunku.. Bana ılk sezeryan da bunlar yapılmadı ve kilolarım yıllarca gitmedi. Ama 2.dogumda kilolarımın cok hızlı gitmesi şaşırtıcıydı Belkıde bu ıslem nedeni ile.. Herseyin bası saglık tabıkı yınede :) Hayırlı olsun :)
Yani bende beklemiyordum ilkte boyle birsey yasamayinca gelip hemsire birden daha yeni ameliyattan cikmisim karnima sert sert bastirinca anaaam dedim 😀 bana da arada yap 15 dakika dedi de ben azar azar yaptim acim azalinca yapmasi daha kolay oldu tabi sonradan

Anladım çok teşekkür ederim.😊 Benim ilk doğumum olacak da sezeryan düşünüyorum. Daha önce de duymuştum karna bastırılmasını. Bastırdıkları takdirde çok acı oluyormus ama kanama falan daha az sürüyomuş diye duymuştum. Yine de gözümü çok korkutmuştu. İlk doğumumda bastırmazlar umarım😊😂
Sağ salim kucaginiza alirsiniz insallah bebeginizi hakkinizda hayirlisi olsun o minik mucize icin insan herseye katlaniyor ben dogumda yavrumu gordum ya dunyalar benim oldu gerisi onemli degildi🙂 ilk kalkis biraz zor olabilir onu atlattin mi tamamdir.

Benim canım da tatlı ama nefes alamadım ben öyle sızladı bi hafta perişandım. Bence kesik boyutuna göre mesela kuzenimin kesi yeri ufak o da uzun sürmedi diyo. Benim ki daha büyük üst kısım kasık boydan nerdeyse ondan da olabilir
Benim o kadar değil küçük kesi yeri ama yine de 1 hafta yataktan kalkarken canım acıdı ilk 3 gün daha zordu hastanede ilk ayağa kaldırdıkları an da öyle

Sağ salim kucaginiza alirsiniz insallah bebeginizi hakkinizda hayirlisi olsun o minik mucize icin insan herseye katlaniyor ben dogumda yavrumu gordum ya dunyalar benim oldu gerisi onemli degildi🙂 ilk kalkis biraz zor olabilir onu atlattin mi tamamdir.
Yaaa çok teşekkür ederimm😍 umarım bir an önce atlatırım ben de bu günleri. İlk olunca insan ne ile karşılaşacağını bilmiyor 😊 içim rahatladı ama biraz daha geçti tedirginliklerim 😘😘

Yaaa çok teşekkür ederimm😍 umarım bir an önce atlatırım ben de bu günleri. İlk olunca insan ne ile karşılaşacağını bilmiyor 😊 içim rahatladı ama biraz daha geçti tedirginliklerim 😘😘
Ilk olmasi ne olacagini bilmediginden daha iyi oluyor 😀 atlatirsin atlatirsin merak etme ondan sonra buyutme derdi vs basliyor biz 1 aylik olduk sayilir 🤗

Ilk olmasi ne olacagini bilmediginden daha iyi oluyor 😀 atlatirsin atlatirsin merak etme ondan sonra buyutme derdi vs basliyor biz 1 aylik olduk sayilir 🤗
Evet aslında bazen hiç araştırmıyım diyorum bilmemek daha iyi yaşayıp görmek lazım ama insan merak ediyor duramıyor işte 😂 Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah darısı benim başıma 😊😍

Evet aslında bazen hiç araştırmıyım diyorum bilmemek daha iyi yaşayıp görmek lazım ama insan merak ediyor duramıyor işte 😂 Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah darısı benim başıma 😊😍
Amim insallah canım bosver arastirma fazla yasa ve gor herkesin hikayesi ayni degildir agri aci esigi bile farklidir herkesin sen rahat ol 🤗

X