2 ve üstü tüp bebek deneyenler ve denemeye devam edenler buraya

Benimde iki tüp Bebek deneyimim oldu yaşım 43 ilki tuttu ama boş kese oldu düştü ikinci tutmadı sonra doğal hamile kaldım oda boş kese oldu oda düştü şimdi üçüncü denemem olacak iki aydır yumurtam oluşmuyordu bıosteron soğan suyu incir falan kullandım iki gün önce doktora gittim bir yumurtam oluşmuş ne yapsam genetik teste göndersem mi tabi embriyo oluşursa
Valla Benim de bu 4..Daha önce hep taze transfer edildi tutmadı.Şimdi dondurulmuş transfer edildi sonuç bekliyorum.Eğer tutmazsa ben de bundan Sonrakileri genetik teste göndermeyi düşünüyorum.

Benimde iki tüp Bebek deneyimim oldu yaşım 43 ilki tuttu ama boş kese oldu düştü ikinci tutmadı sonra doğal hamile kaldım oda boş kese oldu oda düştü şimdi üçüncü denemem olacak iki aydır yumurtam oluşmuyordu bıosteron soğan suyu incir falan kullandım iki gün önce doktora gittim bir yumurtam oluşmuş ne yapsam genetik teste göndersem mi tabi embriyo oluşursa

Valla ben olsam göndermezdim. Şöyle ki gönder ücreti 300 euro civarı sanırım. Onun yerine transfer yapılsın, zaten sağlıksızsa büyük ihtimal tutmaz ya da düşer derdim. Ama birkaç embriyom olsa yollardım ki transfer edileceği seçebilelim.

Merhaba, ben de 2 negatif tüp bebek denemesi geçirdim. 1. denemede klasik iğneli tedavi uygulandı 5 yumurtam toplandı 2 tane 3. gün embriyosu oldu donduruldu taze transfer olmamıştı çünkü polip çıktı. opu sırasında aynı zamanda histereskopi oldum. 1 ay dinlendikten sonra transfer yapıldı sonuç negatif. 2. demede bu sefer daha az dozlu iğne verdi 10 yumurta toplandı 5. güne 2 adet embriyo geldi ve taze transfer oldu yine sonuç negatif. dr.mun söylediği yumurtam kalitesiz ve sağlıksız embriyo olmuş. 3. denemede iğne olmadan sadece ilaç ile yumurtaları geliştirip bu şekilde tedavi yapmak. umarım bu sefer olur. Bir de hacamat yaptırdım bugün kan akışı için yumurtalara taze kan gidiyormuş. Bilmiyorum etkisi oluyor mu ama işte bir ümit yaptırdım. İnşallah hepimiz sağlıkla bebeklerimize kavuşuruz :KK43:(

Valla ben olsam göndermezdim. Şöyle ki gönder ücreti 300 euro civarı sanırım. Onun yerine transfer yapılsın, zaten sağlıksızsa büyük ihtimal tutmaz ya da düşer derdim. Ama birkaç embriyom olsa yollardım ki transfer edileceği seçebilelim.
Tutuyor insan umitleniyor sonra boş hüsrana uğruyorum buda kötü bir duygu doktora da bi sorayım

Tutuyor insan umitleniyor sonra boş hüsrana uğruyorum buda kötü bir duygu doktora da bi sorayım

Valla haklısınız. Benim 2 embriyom hiç tutmadı. Kimyasal bile olmadı direk 0 beta hcg o kadar negatif yani. Ama o 10 gün umutla bekliyoruz sonuçta psikolojik olarak yıpratıcı süreç.

Ben de aynı durumdayım. 35 yaşındayım. 1,5 yıl önce doğal yolla denememizin 8. ayında dış gebelik geçirdim. Yarım rahim var. Amh düşük (0,41) eşimde de sperm az. Yani yok yok.

1. tüp bebek denememde 4 yumurtadan 2 embriyo oluştu, donduruldu (İlaçlara dirençli yumurtalığım olduğundan uzun sürede toplanınca zamanı kaçırdığımız için taze transfer olmadı.

2. denememde corona arttığı için eşim taze transfer istemedi. 6 yumurtadan 2 embriyo oldu, dondurduk.

1. transferim dondurulmuş embriyolardan biriydi, negatif. 2. transferim de aynı şekilde negatif. (2 embriyo koyulamıyor yarım rahim nedeniyle)

2 adet dondurulmuşum var ama şimdi de taze deneyelim dedik. 3. toplama ve taze transferime önümüzdeki hafta başlayacağız kısmetse.

İnşallah kısa zamanda biter bu işkence.
Canım transferini oldun mu?Umarım çok güzel sonuçlar alırsın ❤️.Ben maalesef negatifi gördüm dün. 5. Denemeyi yapacağım ama birşey değişecek mi bilmiyorum.

Valla haklısınız. Benim 2 embriyom hiç tutmadı. Kimyasal bile olmadı direk 0 beta hcg o kadar negatif yani. Ama o 10 gün umutla bekliyoruz sonuçta psikolojik olarak yıpratıcı süreç.
Hem de Nasıl yıpratıcı. 2 gündür ağlıyorum sonuca.40 yaşında olunca ,hiç anne olamayacakmışım gibi geliyor.Hepten umutsuzum 5. Deneme öncesi.

Merhaba, ben de 2 negatif tüp bebek denemesi geçirdim. 1. denemede klasik iğneli tedavi uygulandı 5 yumurtam toplandı 2 tane 3. gün embriyosu oldu donduruldu taze transfer olmamıştı çünkü polip çıktı. opu sırasında aynı zamanda histereskopi oldum. 1 ay dinlendikten sonra transfer yapıldı sonuç negatif. 2. demede bu sefer daha az dozlu iğne verdi 10 yumurta toplandı 5. güne 2 adet embriyo geldi ve taze transfer oldu yine sonuç negatif. dr.mun söylediği yumurtam kalitesiz ve sağlıksız embriyo olmuş. 3. denemede iğne olmadan sadece ilaç ile yumurtaları geliştirip bu şekilde tedavi yapmak. umarım bu sefer olur. Bir de hacamat yaptırdım bugün kan akışı için yumurtalara taze kan gidiyormuş. Bilmiyorum etkisi oluyor mu ama işte bir ümit yaptırdım. İnşallah hepimiz sağlıkla bebeklerimize kavuşuruz :KK43:(
Canım İnan yorulduk.Nasıl bir kaderim var diye 2 gündür ağlıyorum.Bu 4.denememde hep pozitif olmaya çalıştım ama yine olmadı.Doktor bize embriyonuz kaliteli rahimde sıkıntı yok diyor tutmuyor.Galiba benim vücudum kabul etmiyor bu durumu 🤷🏻‍♀️

• Beğen
Reactions: bbg
Canım senin kaçıncı denemen?Ben 4 kere denedim,Ne yapmalıyız daha bilmiyorum 🤷🏻‍♀️
Benim üçüncüye başladık cuma günü yumurta toplandı bir tane vardı oda ertesi günü bozuldu sağlıksız yumurtaymiş yaştan kaybediyorum bide 22 sene sigara kullandım onunda etkileri vardır. Bidahaki adetim de tekrar gideceğim inşallah sağlıklı yumurtam olur

Benim üçüncüye başladık cuma günü yumurta toplandı bir tane vardı oda ertesi günü bozuldu sağlıksız yumurtaymiş yaştan kaybediyorum bide 22 sene sigara kullandım onunda etkileri vardır. Bidahaki adetim de tekrar gideceğim inşallah sağlıklı yumurtam olur
Canım ben de 20 sene içtim.Aralık ayında bırakacaksın dedi Dr. bıraktım.Aralıktan beri içmedim ,hazirandaki denemeye kadar.Hala içmiyorum ama dediğin gibi yıllardır iç iç yumurtaları bozmuşuz herhalde ne bileyim.Artık başka açıklama gelmiyor aklıma.Sizin hiç var mı evladınız?Yaş kaç?

Canım ben de 20 sene içtim.Aralık ayında bırakacaksın dedi Dr. bıraktım.Aralıktan beri içmedim ,hazirandaki denemeye kadar.Hala içmiyorum ama dediğin gibi yıllardır iç iç yumurtaları bozmuşuz herhalde ne bileyim.Artık başka açıklama gelmiyor aklıma.Sizin hiç var mı evladınız?Yaş kaç?
Benim evladım yok ve yaş 42 buçuk geç evlendim yumurtalar bekleye bekleye benimle beraber yaşlandı sizin varmı evladınız.

Polens merhaba lütfen moralini bozma.Umutsuzluğa kapılınca hepten olmuyor.Bak bugün forumda 8 denemede başarılı olan biri oğluna kavuşmuş. Bizde eşim hiç istemiyor,sen istediğin için yapıyoruz diyor.Acaba diyorum onda bir enerji olmadığı için mi olmuyor ?😂Hiç umrunda değil,tek başına debeleniyorum sanki bu süreçte.Şuan hangi aşamadasın,tekrar deniyor musun polens?
Benim eşim de öyle yas.Su gene tok bolimune gidelim.doyirim bende birşey yoktur k benim çocuğum var olmuş diyor

Benim evladım yok ve yaş 42 buçuk geç evlendim yumurtalar bekleye bekleye benimle beraber yaşlandı sizin varmı evladınız.
Ah aynı duyguları yaşıyorum ben de gec evlendim.Yas 44:KK43:.Bu daha çok koyuyor resmen evlenmeye fırsat bulamamaktan .Zaman da yok buna çok yanıyorum genç olup sorun olsa zaman olur bir sürü.Ve bu yaşta olumlu sonuc alan nadir sanırım nerdeyse rastlamadım varsa da görmedik.Buyuk merkezlerde tek tük sonuçlar olduğunu duyururum ama..Bu tek tükler canımı sikiyor...
Senin amh FSH kac kaç yum cikiyir kaçı dolleniyor kaçınci deneme.
Benim amh 0.26 FSH 15-20 bir ikişer yumurta tek döllenme ilk transfer negatif..Malzeme mi bu yoksa iyi dra mi rastgelmek gerek.cok denememi yapmak gerek...İkinciye deneyecem.ama.ucuncuye fırsatım.bile.kalmaz eşim de üçüncü denemeyi istemez zaten malum çocuklu🤕

Son düzenleme:
Canım ben şuan İzmir’de İrenbedeyim.Doktorum iyi seviyorum.Diğer 3 denememde hep farklı merkezlerdeydim.Ama bırakmamın nedeni memnun olmamak değil.Aşağı yukarı merkezlerin verdiği ilaçlar,uygulamalar benziyor.Benim ilkinde hiç embriyom oluşmadı.2. Ve 3.’ü de 2’şer embriyo oluştu ,hepsi taze olarak transfer edildi.Tutmadılar.2.sinde pozitifi çok küçük değer olarak gördüm yükselmedi.Hiç dondurulmuş embriyom olmadığı için eski yerlerde devam etmedim nasılsa bağlayan birşey yok diye 😊Yoksa bir şikayetim yoktu.3.deneme öncesi tüplerim alındı.Şimdi ilk defa dondurulmuş deneyeceğim ,hayırlısı bakalım.Senin hep taze mi transfer edildi? Bence doğal yolla olabilir senin ,yeterki umudunu kaybetme ❤️
Tüpler niye alındı alininca gebe kalinimiyormus duyuyorum

Valla ben olsam göndermezdim. Şöyle ki gönder ücreti 300 euro civarı sanırım. Onun yerine transfer yapılsın, zaten sağlıksızsa büyük ihtimal tutmaz ya da düşer derdim. Ama birkaç embriyom olsa yollardım ki transfer edileceği seçebilelim. Mantıklı gibi ama traffer ücreti daha pahalı ve emek ama yine de bir şans tarnsfer .Bir de yum kalitesi belli.olhr diyeceğim de transfer olumsuz olursa da belli oluyor ama net bilgi oluyirum r bilemedim iyi Dr görüşü lazım be in de yum az

Ah aynı duyguları yaşıyorum ben de gec evlendim.Yas 44:KK43:.Bu daha çok koyuyor resmen evlenmeye fırsat bulamamaktan .Zaman da yok buna çok yanıyorum genç olup sorun olsa zaman olur bir sürü.Ve bu yaşta olumlu sonuc alan nadir sanırım nerdeyse rastlamadım varsa da görmedik.Buyuk merkezlerde tek tük sonuçlar olduğunu duyururum ama..Bu tek tükler canımı sikiyor...
Senin amh FSH kac kaç yum cikiyir kaçı dolleniyor kaçınci deneme.
Benim amh 0.26 FSH 15-20 bir ikişer yumurta tek döllenme ilk transfer negatif..Malzeme mi bu yoksa iyi dra mi rastgelmek gerek.cok denememi yapmak gerek...İkinciye deneyecem.ama.ucuncuye fırsatım.bile.kalmaz eşim de üçüncü denemeyi istemez zaten malum çocuklu🤕
Şimdiki aklım olsa yumurtalarimi dondururdum şimdi yumurtam olmuyor bir buçuk sene geçti önceki tüp bebek deneyimim üzerinden o zamanlar üç dört yumurtam oluşuyordu şimdi oluşmuyor FSH 38 di 7 ye düştü soğan suyu içtim zeytin yağında incir yiyorum hayıt tohumu içtim şimdide aslan pençesi çayı içiyorum badem ceviz yiyiyorum bıosteron verdi doktor günde iki defa içiyorum elimden geleni yapıyorum gerisi Allah'ın takdiri belki de bnm ve eşimin sınavım bu kayınvalide ye kalsan oğlunu evlendirecek bana diyorki ben senin durumunda olsam kocamın evlenmesini isterim dedi o kadar zoruma gitti ki :KK43:

X