2 yaşındaki oğlum

Gelin9292

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2018
138
84
Merhaba hanımlar 2 yaşında oğlum var sosyalleşmesi için elimden geleni yapmaya gayret gösterıyorum parka , bazen mahallede çocuklar oldugunda dısarıya , genellıkle de anne bebek etkınlıklerıne götürüyorum yaşıtlarıyla oynasın sosyalleşsın arkadas edınsın kendını daha cabuk gelıstırsın ve evde sıkılmasın diye. Sıkıntıma gelecek olursak eşim ne zaman anne bebek etkınlığıne gitmeye kalksam sıkıntı çıkarıyor. Parayla cocukmu oynatılır ne gerek var vb bır suru laf söylüyor. Taş çatlasın 20 lira harcıyorum götürdüğümde ve durumumuzda normal veremeyecek durumda değiliz. Parka götür sokağa cıkar diyor bana sürekli ve. Bulundugumuz yerde mahallede sureklı cocuk olmuyor havalarda sogumaya basladı okullar acıldı derken parkada cok gelen olmuyor. Bu yuzden tartısıyoruz. Ben kış boyu anne bebek etkınlıklerıne yazdırmak ıstıyorum ona da sıcak bakmıyor para yuzunden. Sizler neler yapıyosunuz bu konuda ve bana tavsıyelerınız neler ?

Maddi durumunuz nasil?

Ve merak ettim, para ile çoçukmu oynatilir diyen baba ilgili baba mi? Ilgili dedigimde bir iki hoplatip agucuk gugucuk diyen bir baba degil. Yani bez degisteren, yemegine veren, çoçuk gece uyandiginda oda uyaniyormu?

Yani yapilan aktiviteler elbette gerekli, ancak sadece asgari ücret ile geçiniyorsaniz mesela, evet zor olur çoçugunu yollamak.

Maddi durumunuz nasil?

Ve merak ettim, para ile çoçukmu oynatilir diyen baba ilgili baba mi? Ilgili dedigimde bir iki hoplatip agucuk gugucuk diyen bir baba degil. Yani bez degisteren, yemegine veren, çoçuk gece uyandiginda oda uyaniyormu?

Yani yapilan aktiviteler elbette gerekli, ancak sadece asgari ücret ile geçiniyorsaniz mesela, evet zor olur çoçugunu yollamak.
Eve geldıgınde oglumuzla oynar sever vakıt gecırır. Ama bezını degıstırmez , gece uyandıgında kalkmaz, yemegını ben söylersem yedırır . Ve asgerı ucretle calısmıyor. Asgari ücretten biraz daha iyi durumda kazancı.

Yani 150 tl az değil evet ama baktığımız zaman karşılanabilir bir miktar.

Kusura bakmayin konuyu azicik yanlis yerden anlamisim:) cocuktan para kısmayı anlamam. Bizim zamanimizda..ile baslayan cumlelere de anlam veremiyorum. Zaman bu iste. Bence olmasi gerekeni yapiyorsunuz. Benim kızım da 2 yasinda. Kendi akranlariyla oynamaz. 3 yas uzeriyle oynar cunku onlar ne derse onu yapar. Bulundugum ilde oyun grubu vs yok. Haftada bir babasiya avm parkina giderler, ben sokakta park taş toprak oynatirim. Arada komşulara vs.gotururum. Her gun illa etkinlik olsun derdinde degilim. Denk gelirse oyun kumu vs girmesine izin veririm. Zoraki sosyallésmesinden yana degilim. Zamani gelince topluma karisacak ve hayatin benim ogrettigim gb olmadigini anlayacak nasilsa:) (sira beklememeyi uyaniklik sananlarin oldugunu, ben buyugum istedigimi yaparim vs.) Ben israrla sira beklemeyi, kirmizi isikta yaya olsak dahi durmayi, baska cocuklarin oyuncaklarini izinsiz almamayi uyguluyorum ve anlatiyorum.

Gittiginiz de 20 tl en cok harcıyorum diyorsunuz. Sonra 150 TL çıkıyor kaç kez gidiyorsunuz ki her etkinlige katilmayin sizde bir ay 2 kere goturun misal 1 ay 3 kere 1 ay 1 kere. Bir ayda bu kadar gitmek manasiz bencede. Çocuğu etkinliğe bogmayin azcikta kumla, kendi kendine oynasin çocuk sonra ilerde bu kadar etkinliği karsilayamazsaniz ne olcak. Yas büyüdükce masraf artiyor

Mesele eşinizle aynı bakış açınızın olmaması. Bugün etkinliğe verilen para yarın başka bir konuda verilen para olacak ve size göre gerekli eşinize göre gereksiz. Sorun buradan çıkıyor ve zor düzelir.

X