Çocuk Hastalıkları 2 yaşındaki yavruma bademcik ameliyatı dediler 😔

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Benim kızım 7 yaşında şuan bizde deposilinle idare ediyoruz 25 günde ama 16 ocakta olacağız inşallah ameliyat
Geniz eti mi bademcik mi?
Her ikisi de olacak belki kulağına tüp takılabilir
Benim oğluma da bir dr ayda bir deposilin demişti. Başka bi dr deposilin geniz etine etki etmez o bademciklerde işe yarar dedi yaptırmadı da onun için sordum

Benim kızım 7 yaşında şuan bizde deposilinle idare ediyoruz 25 günde ama 16 ocakta olacağız inşallah ameliyat
Her ikisi de olacak belki kulağına tüp takılabilir
Benim oğluma da bir dr ayda bir deposilin demişti. Başka bi dr deposilin geniz etine etki etmez o bademciklerde işe yarar

Benim oğluma da bir dr ayda bir deposilin demişti. Başka bi dr deposilin geniz etine etki etmez o bademciklerde işe yarar dedi yaptırmadı da onun için sordum

dedi yaptırmadı da onun için sordum

Bizim geniz eti büyük değil ama çok hasta olmaktan dolayı alt tarafında iltihap olmuş o yüzden alınacak ama bademcikler çok kötü artık yapısı bozulmuş dedi doktor

Oğlum 2.5 yasında yeni oldu geniz eti ameliyatı. Sürekli hastalık sürekli antibiyotik sizi çok iyi anlıyorum. Ama yaptırmaktan başka çare olmayabiliyor bazen

Oğlum 2.5 yasında yeni oldu geniz eti ameliyatı. Sürekli hastalık sürekli antibiyotik sizi çok iyi anlıyorum. Ama yaptırmaktan başka çare olmayabiliyor bazen
[/evet ya bademcik ameliyatının dönüşü yok maalesef o yüzden ameliyatı bir senedir erteliyoruz ama yapacak bitşey yok inşallah daha iyi oluruz

Yok anlatın cidden karşılaşabileceğim durumlara hazırlıklı olmak istiyorum.
Tam ayılamıyorlar nakozdan, yetişkin insanlar nasıl abuk tepkiler veriyorsak oğlum da bi hayli agrasifti. Biraz tepindi etti sonra sızdı uyudu. Bi kaç saate kalmadan normale döndük. Biz de geniz eti alındı kulağa tüp takıldı, bademciklerimiz duruyor.
İyiki olmuş diyorum her hafta hasta olan asla iyileşmeyen çocuğum iki ay geçti yeni hasta oldu ki kreşe gidiyor çok çok normal bu sıklık da.
Allah şifa sabır versin ama yaptırın ben faydası olacağına eminim

Tam ayılamıyorlar nakozdan, yetişkin insanlar nasıl abuk tepkiler veriyorsak oğlum da bi hayli agrasifti. Biraz tepindi etti sonra sızdı uyudu. Bi kaç saate kalmadan normale döndük. Biz de geniz eti alındı kulağa tüp takıldı, bademciklerimiz duruyor.
İyiki olmuş diyorum her hafta hasta olan asla iyileşmeyen çocuğum iki ay geçti yeni hasta oldu ki kreşe gidiyor çok çok normal bu sıklık da.
ne güzel çocuklar iyi olunca bizde iyi oluyoruz bizde bademcikte var bakalım nasıl bi süreç olacak

ne güzel çocuklar iyi olunca bizde iyi oluyoruz bizde bademcikte var bakalım nasıl bi süreç olacak
Oğlu bademcik ve geniz eti ameliyatı olan arkadaşımla sürekli iletişim halindeyiz.
Onlar da çok memnunlar. Horlamadan kurtulduk, hastalık azaldı yemesi düzeldi diyordu en son.

İnş. Bizimki de haftaya olacak. Bizde de sadece geniz eti alınacak ama aynı zamanda dişlerine dolgu ve kanal tedavisi de yapılacak.

Meraba:) uyku duzeni derslerdeki basarisi psikolojisi kisacasi cocugun hayatida sizin hayatinizda duzene giriyor. Onceden deli gibi hasta olucak korkusuyla yasardik ki olurdu da hastanede yatmadan toparlayamazdi. Ayyy ne cektik yaaa iyiki olmus ameliyat inanin gece uykudan uyanir aglardi nefes alamiyorum diye bademciklerimizden cok cektik. Ameliyattan sonra biraz zayifliyo yiyemedigi icin ama sora oyle bir toparliyorki doktora kontrole gittigimizde doktor bile farketti:) bizim hayatimiz 2 ye ayriliyo ameliyattan once ve sora diye. . Insallah olsun cocuk ameliyatini ve farki gorun ins.
Ayy maşallahhh

Amelyşta sonrası süreç nasıl? Beslenmesi için falan ne öneriyorlar?

Merhaba arkadaşlar şuan 27 aylık bir kız evladım var.gecen günde konu açmıştım. Sürekli boğaz enfeksiyonu oluyordu ama antibiyotik içip atlatıyorduk ama son 3 aydır geçmek bilmeyen boğaz enfeksiyonu var sürekli antibiyotik kullanıyoruz tam geçti diyoruz antibiyotik bitip şişeyi çöpe atınca en başa dönüyoruz bir çok doktordan ve kulak burun boğaz uzmanına gittik hepsi ameliyat olması gerekiyor diyor. Bademcikleri okadar büyük ve iltihap dolu ki vücuduna zarar veriyor dediler. Bu yaşta çocuğu bademcik ameliyatı olan varmı acaba yardımlarınızı bekliyorum 😔
Geçmiş olsun yeğenimde çok küçük oldu hiçbişey olmuyor.Emin olun havale gibi risklerde ortadan kalkacak.Hayırlısıyla biran önce atlatsın inşallah.

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Bende bilgi almak istiyorum sizin gibi endişeli bir anneyim oğlum 7 yaşında çok sık boğaz ve sinüzit geçiriyor. Yılda 7-8 defa hatta yazın bile bademcikleri şişiyor.5 ayrı dr götürdük hepsi ameliyat dedi. Artık direnmenin bir anlamı yok dedik ve gün aldık cumartesi ameliyat olucak lütfen yazrmısınız bizi neler bekliyor evet bağzısı basit bir ameliyat ne bu korku diyor ama anne olan anlar bir kan alınırken bile nasıl içimizin acıdığını. O sebeple paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

X