Konuşma Problemleri 20 aylık konuşmuyor

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.

muhterem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2007
129
0
Merhaba arkadaşlar oğlum 20 aylık ve tek kelime konuşmuyor, anne baba bile demiyor , herkes konuşur merak etme diyor ama ben anne - baba demesi gerekmezmiydi, herşeyi anlıyor her dediğimizi yapıyor ama konuşmuyor , endişeleniyorum ve ilk fırsatta dr. götüreceğim sizlerde böyle bir durumda olan çocuk var mı acaba ?

her çocuğun gelişimi farklıdır benim arkadaşımın oğluda hiç konuşmazdı hep işaret ederdi şimdi yarım yamalakta olsa konuşuyor

Merhaba arkadaşlar oğlum 20 aylık ve tek kelime konuşmuyor, anne baba bile demiyor , herkes konuşur merak etme diyor ama ben anne - baba demesi gerekmezmiydi, herşeyi anlıyor her dediğimizi yapıyor ama konuşmuyor , endişeleniyorum ve ilk fırsatta dr. götüreceğim sizlerde böyle bir durumda olan çocuk var mı acaba ?

Merhaba arkadasim merak etme zamanla seni sasirtcaktir bende biraz önce dr.dan geldim oglumun 2 yas kontrolü vardi.Benim oglumda cani isterse söylenen kelimeleri tekrarliyor veya aniden bisey söylüor sok oluyoruz,dr. bunun normal oldugunu beraber resimli kitaplari okumamizi sekilleri ona anlatmamizi ve tvden uzak tutmamizi söyledi .akranlariyla vakit gecirmeside önemliymis.Yani korkacak bi durum yok illaki konusacak eger konusulanlari anlamaz söylediklerini yapmazsa tedirgin olailirsin ama dedimya gayet normal.erkek cocuklari gec konusuyor büyük oglumda öyleydi simdi susturamiyoruz:)):KK9:

merhaba kızlar,

benimde oğlum 24 aylık ama tam olarak cümle kuramıyor anne baba mama su çiş falan diyebiliyor erkek çocuklar daha geç konuşuyomuş bende endileniyorum acaba konuyla ilgişi dr.götürsem mi cvp verebilirseniz çok sevinirim

X