2008 sonbahar gelinleri paylaşım alanı !!

slmmmm
katrecim hayırlı olsun canım
valla her boş vaktini evin temizliğine ayır derim
ben her hafta sonu gidip bi kısım temizlik yapıuordum
ama mutfaktan başlamanı tavsiye ederim canım
jnazcım kerdeşinin bebegi hayırlı olsun canım
allah olmayanada nasip etsin
gerçi bize çooook var
evleneli 2 ay oldu nerdeyse kimse baskı kurmuyo çünkü eşimin askerliğini yapmadaıgı için bebek düşünülmüyo
bende zaten iş hayatından gayet memnunun

hafta sonu olunca evde sıkılıyorum inanın
çünkü pazar öğleye kadar bütün evin işi bitiyor
eee öğleden sonrada gezmelere tozmalara gidiyoruz koçişle

Jnaz'cim, bitanem benim, kizkardesin için çok sevindim
Allah anali babali buyutsun, saglicakla kucagina almayi nasip eylesin insallah :Saruboceq:

geçen bizimde oyle bir tripimiz oldu..allah allah..tutturdu hemmen hapi birak, bebegimiz olsun, butun aksam, gece bebekten bahsettik, ama ben istemiyorum ya, daha 2.5 aylik evliyim ben ama ya daha yeni degilmiyiz ? :sm_confused:
artik Rabbim bizlere ne zaman nasip ederse, o zaman olsun insallah degilmi kizlar, rabbim tum isteyenlere nasip etsin

kizlar çok kilo aldim. anlamiyorum...ne yaptim da bu kadar kilo aldim ? :mymeka:
turkiye den donunce spor kulubune yazilacagiz, karar verdik esimle dun aksam
insallah veririm eski halime donerim :Saruboceq:

yastigi sormussun, dostum, ayni durum bizde de var. yastiklarimiz ayri ama biz bir kuçucuk yastikta ikimiz yatiyoruz, dipdibe niye anlamiyorum :sm_confused:
ama o uzun tek yastiklar hiç rahat degil, anneannemde var biliyorum çok yuksek oluyorlar bence hiç deneme
olsun...iki yastik olsun, tek yastikta bulusalim :lepi:

bu hafta 3 gun çalisiyoruz, çarsamba oglen 1 de birakacagiz isi cunku noel tatiline girdik burada
sonra haftaya iki gun çalisiyoruz cunku çarsamba uçuyoruzzzzzzzzzz :sm_cool:

bende bu kadar kizlar
operim hepinizi
yine yazarim ŞenizŞenizŞeniz

ya bu bebek mevzu hakikaten bi facia...bende sadece bizde konuşuluyo diye düşünüyodum....megerse degilmiş....jnaz canım ablanı tebrik ederim,allah analı babalı büyütsün,hayırlı bi evlat olsun...bebek konusundada kati bi kuralım yok aslında ama cok erken diye düşünüyorum,tabi sadece ben böyle düşünüyorum,bi de işe başladım,bilmiyorum nasıl olacak.....yaralım cok sevindim bitanem ne güzel dinlenirsin biraz,şimdiden iyi yolculuklar....hepinizi öptüm kızlar....

mrb buradaki bütün arkadaşlar yeni evli
hazır bebk konusu açılmışken sizlere bir sorum olacak. özel derseniz cevap vermek zorunda değilsiniz
benimde 2 ay içinde düğünüm var ama hala korunma hakkında tereddütteyim
ilaç kullanmak istemiyorum ama eşim korunsun desem ilk gecede nasıl olacak bilgi verirmisiniz

Sevgili Seker leblebi,
oncelikle simdiden sana omur boyu mutluluklar dilerim
umarim hersey gonlunce olur.
en iyi korunma, hap kullanmatir canim bana gore. erkeklere guvenemem ben
esime kalsaydi simdiye çoktan beni kandirip hamile kalmistim (tabi Allahin izniyle)
nisanliyken bi turlu, evlenince baska turlu konusuyorlar.
nisanliyken esim korun askim, hemen bebegimiz olmasin gezelim tozalim derdi yani ikan etmistim
simdi ara ara baski uygulayip hapimi saklamaya çalisiyor.
o yuzden erkege guvenemezdim ben
ama hap kullanirsan, daha iyi olur diye dusunuyorum
bu arada esi korunan vardir aramizda ama bu konuda hiç bir bilgim yok. bilen arkadaslar anlatirlar sanirim.
sevgiler

şeker leblebi canım ben eşi korunanlardanım,çünkü çok araştırdım ve hapların yan etkilerinin ilerleyen yıllarda ortaya cıktıgını ve yararından cok zararının oldugunu ögrendim,daha dogrusu ben de inandım,sonuçta bi ilaç çünkü....evlendigimiz ilk gece korunmadı eşim,yalnız şöyle bi durum söz konusuydu,evlendigimiz dönem benim için tehlikeli bi dönem degildi,yumurtlama tarihine falan denk gelmiyordu dolayısıyla sorun olmadı ama ondan sonrasında ,,balayı döneminde falan eşim korundu....bu işin tek yan etkisi sürekli korunurken dır dır eden bi erkek....:) helede bebek konusuna saplandıysa.....

Bende hap kullanmıyorum çoğu kişi yan etkilerinden şikayetçi ben zaten ilaç içmekden nefret ediorum :KK43:

iyi akşamlar kızlarr
günlerdir nete giremiyorum bağlantıda sorun vardı çok şükür halloldu . nasılsınız bakalım özledinimiz mi beni :)
hafta sonum baya güzel geçti aşkımla pazar günü cinema ya da gittik ya ne oldu biliyomusunuz hemen anlatayım :)
sinemadan çıktık aşkım bi şeyler yiyelim dedi siparişlerimizi verdik beklerken içeriye dersaneden arkadaşım girmezmi görünce şok oldum son derece normal bi olay diyebilirsiniz tabi ama biliyosunuz ben 2 aydır sakaryadayım bu arkadaşımda istanbuldan:) iki senedir görüşemiyoduk sadece tlf laşabiliyodukve düğünümede gelememişti malesef nasıl sarmaş dolaş olduk anlatamam . dünya cidden çok küçükmüş kızlarya:)
sizler nasılsınız bakalım . herşey yolundadır inşallahh
şeker leblebi canım bizdede eşim korunuyo çünkü benim hap kullanmam yasak ilk gecemizde biraz zor oldu tabi . en iyisi özelden yazayım nasıl korunduğumuzu utandım şimdi:eek:

geçmişi de okudum
katrecim hadi hayırlı olsun tatlım o süreçleri hiç sorma ben hepinizden daha da çok zorlandım sanırım çünkü seçeneğim çok yoktu ama bunada şükür ne diyelim
yaralım canımcım çok haklısın tatlım bencede daha erken erkekler pek düşünmüyo nedense istedikleri anında olacak sanki en azından bi 7-8 ay geçsin diyorum bakalım kısmet artık . yastıkta hepimiz aynı sıkıntıyı yaşıyoruz sanırsam ama ben eşimin dilinden kurtulmak için bi tane yaptıracağım mecburen . eğer beğenmezsekte kaldırırız artık. kilo konusunu bana hiç açma istersen güzelim çünkü 2 ayda tam 4,5 kilo aldım ve felaket görünüyorum :KK43:
ozicelcius sağol güzelim teyze oluyorum yine :) cidden çok güzel bişeymiş buda. inşallah vakti zamanı gelince bizde sağlıkla alırız kucaklarımıza bebişlerimizi ...

evett yemeğimide yaptım geldim :)
kızlarya belki bilirsiniz ama ben ilk defa yaptım fırında kabak mücveri ve harika oldu .
hadi tarifinide vereyim :)
malzemeler
3-4 orta boy kabak , 3-4 yeşil soğan, 3 yumurta , 1/2 demet maydonoz, 1+ 1/4 su bard. un, 1/2 su bard. sıvıyağ, tuz, karabiber, beyaz peynir rendesi ve 1 paket kabartma tozu .
kabakların kabuklarını soyup rendeleyip suyunu sıkın daha sonra diğer malzemeleri ekleyip en sonda unu ve kabartma tozunu ekleyin . bir kek kalıbına ya da tepsiye döküp üzerine çörek otu serpip önceden ısıtılmış 180 derece fırında yaklaşık 30-40 dk pişirin. isterseniz değişik baharatlarda ekleyebilirsiniz

kızlar ben geldim,çok özledim hepinizi,jnazçığım süpersin ya yemek tarifleri cokacimcoook
iştahım kabardı valla kaydirigubbakcemile3 sanki bende kilo aldım ama eşim almadın diyor,azcık almış olabilirim :kızgın:
iyiki hap kullanmıyorum kilo aldırdığını duymuştum.şekerleblebi benimde eşim korunuyor söylemesi ayıptır :eek: hergün hap mı kullanılır :1shok: yalnız doktor bana şey demişti söylemesi ayıptır erkeğin taktığı şey var ya :eek: hı ilk gece için uygun değil demişti,parçalayabilir vs.... demişti.ama yine de eşim kullandı,yinede kendi kararın tabi,sana uygun olanı kullan
jnaz geçmişi okuyamadım canım teyze mi oldun canım hayırlı olsun darısı başımıza,inşallah kendimizi hazır hissettiğimizde bizimde olur bebişlerimiz :CüvCüv: kaydirigubbakcemile3
inantacım ne yazıkki eşimde askerliğini yapmadı :roflol: bizim için zor olacak
bende çocuğu kısmetse askerlikten sonra düşünüyorum.hazır da değilim zaten

merhaba kızlarr dirimden başka kimseler uğrayamamış galiba
yaralımda bugün çalışmayacaktı sanırım. bende kurstan geldim evi toparladım, çamaşırları makineye attım. çıkanları ütüledim. yemeğimide koydum akşama yeşil mercimek ve pilav var araya salatalar da ekledim mi bu akşamıda atlamış oluruz:)
bide daha teyel alıcam yeni bi eteğe başladım bugün:)
dirimcim hoşgeldin sende tatlım nasılsın gözlerim arıyo valla seni . yemek tariflerinide mutlaka dene tatlım geçmiş sayfalarda kızların verdikleri de var . kiloyada aman dikkat güzelim kime sorsam kilo aldım diyo :KK43:
teyzede daha olmadım ama kısmetse 8 ay sonra olacağım tatlım. inşallah rabbim isteyen kimsenin kucağını boş bırakmaz:Saruboceq:

Sevgili gözyaşı çok hoş bir gelin olmuşsun cnm.Mutluluğun daim olsun

gözyaşı canım maşallahh çok güzel olmuşsun
rabbim mutluluğunuzu daim etsin inşallahh
bende diyetteyim :KK43:

canım çok hoş olmuşsun 1 ay sonra da benm düğünüm duvağımı senin tarzında istiyorum o nedenle uzunca inceledim haberin olsun:))

gözyaşı canım çok güzel olmuşsun,çok sevimli bir yüzün var maşallah :nazar:

Son düzenleme:
Ahhh dirimcim işyerindeki pc de herşey yasak resimlerini çok merak etmiştim ama göremiyorum.Akşam a inşallah

gözyaşı çok hoş gözüküosun tbrkler ...
Bu arada jnaz ve gözyaşı nasıl bi diyet yapıosunuz banada söleyin ya bende birazcık dombalak oldumda :KK43:

X