2011 Aralık Anneleri

kizlar nasilsinz
facede takilmakdan buraya fazla ugrayamiyoruz ama buranin yeri cok ayri
Hamis anneler nasil gidiyor hamilalik

melegim olsun cinsiyetini ogrendinmi

slm kızlar benim 1 aralık 2011 doğumlu kızım var,bizde 2. yi düşünelim dedil,sat 18 mayıs,2-3 aydır 1-2 gün ileri gidiyodu tarih,yani dün-bugün-yarın olmam gerek,ama adet belirtim yok,ayaklarımda halsizlik olurdu,benim 1-2 haftadır miğdem bulanıyo,1-2 kez sabah 6-7 gibi öğürdüm yataktan kaldırdı beni bulantı,ama sadece tükrük şekilndeydi,1 haftadır kokulara karşı çok hassaslaştım,belim geçen hafta kırılıyodu resmen,bu hafta ağrı yok,süt kesiği gibi akıntım var ama kaşıntı yok,göğüslerim dolgunlaştı ve büyüdüler gözle görülür bir büyüme var,sütten keseli 5 ay oldu,sönmüş balon gibiydiler,bayağı düzeldiler,bazen hiçbirşey yokken hıçkıra hıçkıra ağlıyom,bazen birden çok sinirleniyom,bazen de çok mutlu hissediyorum kendimi,aşırı ruh halimde değişmeler oldu,başım ara ara inanılmaz ağrıyo,1-2 kilo zayıfladım ciddi bi iştah kaybı oluştu,ama dünden itibarende iştahım geri açıldı,valla noluyo bilmiyom,ama adetim 4 gün geçtiğinde idrarda tek çizgi çıkmıştı,aynı gün kanda 64 çıkmıştı,onun için biraz daha bekleyeyim diyorum,benki kahvaltısız hayatta çıkmam artık miğdemin bulanmasından,ağzımdaki kokudan,miğdemdeki eşkimeden sabahları yiyemez oldum,hayırlısı olsun,2-3 gün daha bekleyecem,olmazsam direkt kan testi yaptırcam

bugün 4 temmuz dün adet oldum ilk kez böyle gecikti,erken menepozamı girdim dedim kendi kendime,o ihtimal hamile olmamaktan daha çok korkutuyo, işi doğal akışına bırakacam hayırlısı ola

mrhablarrrrrr aralık annelerı canlarım uzun zaman oldu yazmayalı oğlum 20 aylık oldu ve ben 6 haftalık hamıleyım varmı aaramızda başka hamıle olan:26::26::26::26:

herkeze iyi geceler benim kızımda 20 aylık oldu ve kısmetse 4 eylülde yani haftaya 2. kızımı alcam kucağıma biraz erken oldu hiç düşünmeden ama güzel oldu darısı tüm isteyenlere :)

Merhaba kizlarr nasilsiniz uzun bi tatilin ardindan acim bi dedim cok yazilzr vardir derkrn hayal kirikligi yasadimmmm 3 ay trde tatil yaptim tatil deil hapis hamilelik agir geciyor bel ayak agrisi fizik tedzviye basliycam 30 haftama girdim 4 kiloaldim kansizim degerlrrim dusuk. Cocuk assada hareket edemiyorum dinlenme veriyo doktor oglum 21 aylik oldu mslh cok uslu bi cocuk ve titiz bana is birakmiyor sanki anliyor beni yemegini hazirladigimda mama sandalyesini geitiriyor ardindan seppanin ustunu bosaltip yanina cekiyir tabaklafini koyuyoruz ve tablet bagimlisi puzzl yaparken yiyor vide aciyor kendine tam bi uzman goren sok oluyor cikan reklamlari dai kapiyor aslinda bu yasta cok zararli biliyorum ama tek onun yas gurubu oyunlari aciyir bizimkilrri ellemiuor yanlislikla acsa bile kapiyor tek bi konuda anlasamiyoruz her gun gezmek istiyor ve oglen uyumak istemiyoru uyumuyor bende zorlamiyorum aksam 9 da yatip sabah 10 bucuga kadar deliksuz uyuyor gecede uyumasa ozaman ustune duserdim az az konusuyoruz cok hosumagidiyor anne gitcem ben demesi ac incem ben demesi bayiliyorumm bisikletini surerkrn araya sikismis anne sikistim ben geeell demesi ayuyy harika kucamda bebek gorunce hala kiskanmiyor tek kolumdan tutup benim oooo diyo ama bebegi opup kokluyo tek kendi yas gurubu ve buyuklerden kiskaniyo cok zaten cocuk piskologuna danistim hicc sorun yasamazsin dedi ama dikkat et dedi bakalim az kaldi dogsun gorcez adi ediz olucak kismetse eren ve edizim 3 cude elis olcak hehehehe makine gibi dogurcammmm yanlizkenogluma bakmak cok guzel hos ama trde yorucu gecti cok siktilar yiprattilar burda kendine geldi yavrum hem ona hem banaa kabus gibi bi tatildi

merhaba 2.bebeğime hamileyim kızım aralık bebeği kardeşi subat yada mart bebeği olacak inşallah 13+5 olduk mart annelerine transfer oluyorum:KK55:

merhaba 2.bebeğime hamileyim kızım aralık bebeği kardeşi subat yada mart bebeği olacak inşallah 13+5 olduk mart annelerine transfer oluyorum:KK55:

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım .. benim çocukların arası gibi olacak seninkilerin arası da , 2 yaş 4 ay galiba ? bizim 2 yaş 5 ay .. inşallah kolay ve sorunsuz geçer hamilelik sürecin ve sonrası , zira araları yakın olunca biraz zor oluyor maalesef , inşallah sizin kolay geçer herşeyiniz

kizlar nediyonuz yahuu dun doktor kontrolum varrdi cok minik bi bebis geliyor sanirim 1800 olmus kilosu su ana kadar 4 kilo almistim bu ay 3 almisim ama siskinlik yemek felan yiyemiyorum su icemiyorum odem yapmisim doktor kizdi ama iste nedek istah yok 33 haftamdayim oglumdaha kopeklerini cikarmadi onun acisi ile kivraniyo cok agliyo durduk yere ilk defa dun gece cok guzel uyudu sessizce hayirlisi bakalim bu sefer babamda geliyo doguma annemle evraklari hazirladik 21 de gelcekler cikarsa vize ayy cok heycanliyim oglumu simdiden alistiriyorum ama super bi abi olcak simdiden bebeklere cok ilgili oynatmaya calisiyo ve hic zarar vermiyo cok ilgili bi abi olcak kesin

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım .. benim çocukların arası gibi olacak seninkilerin arası da , 2 yaş 4 ay galiba ? bizim 2 yaş 5 ay .. inşallah kolay ve sorunsuz geçer hamilelik sürecin ve sonrası , zira araları yakın olunca biraz zor oluyor maalesef , inşallah sizin kolay geçer herşeyiniz

amin çok sağol cnm tam olarak 2 yas 3 ay oluyor kızım aralık bebeği yazmışım yanlışlıkla erken doğdu 29 kasımda oğlumda şubatın son haftası bekliyorum kızım tuvaletini söylemiyor biraz zorlanıcam galiba .bende aralık annelerini ilk sayfasından beri takip eden biri olarak seni uzun zamandır merak ediyordum yorumlarını göremediğim için.sosyal paylaşım sitesindeki grupta yoksun sanırım orası daha aktif

22 aylık oldu benim oglumda. Hadi artik 2. düsün birlikte büyüsünler diyenlere ayyy nasil olacak diyordum ki burda sizleri duyunca acaba mi diyorum.. Esiminde benimde ailelerimiz baska sehirde yasadiklari icin cok zorlandim oglumda esimin isi dolayisiyla gece yarilarina kadar tek bebegimle kaldim aylarca. Korkutuyor acikcasi kardeside olsun istiyorum bilmiyorum...
Bisi daha paylasmak istiyorum arkadaslar oglumun konusmasi anni ge«baba gi» bide tek kelimeler disinda yok etraftan daha konusmuyor mu diye sorup sinir ediyorlar tabiki her cocugun gelisimi farkli olur da iste anne olunca cocugunuza yapilan elestirilere tahammul edemiyorsunuz...

Heleki çocuğun psikolojisi söz konusuysa umarım bu fikrimi uyguularım diyorum ama birde şu oluyor bebişlerin ilk doğduklarında emme sorunu oluyor. Anne sütünü az aldığı için sarılığa falan dönüyor bilmiyorum o ilk günler bir de anne sütünü emme açısından çok önemli.. Neyse bakalım o zaman gelsin de inşallah uslu olurlar homur homur emerler de sünnete engel olmaz :)

Aruğumcuğum cinsiyet konusuna gelince aslında sizinkileri öğrendikçe heyecanlanıyorum ama benim amniotik bant tüm heyecanlarımı firenliyor açıkcası.. Sevgili mardin arkadaşımın dediği gibi tek istediğim sağlıklı olması. Çünkü benim heyecanla beklediğim tek şey bu ki doğuma kadar bu kaygıyla yaşayacağım sanırım...
Allah bebişlerimizi korusun...

merhaba ben 10. haftamdayım ve bugün amniyotik band teşhisi kondu muhtemelen siz coktan dogrudunuz? umarım bebeginiz de siz de iyisinizdir. cok korkuorum yardım ederseniz sevinirim.

22 aylık oldu benim oglumda. Hadi artik 2. düsün birlikte büyüsünler diyenlere ayyy nasil olacak diyordum ki burda sizleri duyunca acaba mi diyorum.. Esiminde benimde ailelerimiz baska sehirde yasadiklari icin cok zorlandim oglumda esimin isi dolayisiyla gece yarilarina kadar tek bebegimle kaldim aylarca. Korkutuyor acikcasi kardeside olsun istiyorum bilmiyorum...
Bisi daha paylasmak istiyorum arkadaslar oglumun konusmasi anni ge«baba gi» bide tek kelimeler disinda yok etraftan daha konusmuyor mu diye sorup sinir ediyorlar tabiki her cocugun gelisimi farkli olur da iste anne olunca cocugunuza yapilan elestirilere tahammul edemiyorsunuz...[/Q

2 ciyi dogurmak uzereyim 3 cm acilmam var suan oglumla yanlizim ve yurt disindayim cuma annemler gelcek trden ama 2 ay kadar kalcaklar yanimda sonra yanlizim yani hic korkum yok bakmaktan oglum 23 aylik 22 Aralik dogumlu konusuyor diyemem ama butun ihtiyaclarini soyluyor yani 200 kelime biliyor diyebilirim ama bisi anlatamiyor daha misal ornek vereyim anne su iccem ben diyor koy onu yerine diye kiziyor oturcam gidelimmi hoscakal kendine iyi bak boyle cayyuu diyor pokoyo diyor yani komili komiliyi bile hizli soyluyor ama yok bisi anlatamiyor daha arkadasin oglu 22 aylik oda tek anne baba sicak elma baska bisi konusmuyor oda senin gibi cok uzuluyor ama uzulme diyorum konuscak hemen diyorum cok farkli cocuklar iste gelsimleri eltiminki 3 yasindaydi benim oglum gibi konusuyorsu dusun ablamin oglu 16 aylikken oglum gibi 18 Aylikken tam konustu suan 27 aylik sarki bile soyluyor dusun hic takmiyorum nezaman isterse konussun allah ona gore emretmistir hic takma benim suan taktigim hadi dogurmadinmi oluyo deliriyom resmen elimde deil seninde ooyle oldunu biliyom duymamazliktan gelcez yapcak bisi yok

kızlar bende 3 aralık 2011 erkek annesiyim..şimdi 28 haftalık hamileyim..şubatın ortası muhtemel doğum tarihim..Allah nasip ederse 1 kızım olacak..bu arada 2011 aralık anneleri sayfayı iyice boşlamış..
kuzucuklar büyüdü abi abla oluyorlar maşallah..2.gebeliği olanlar neler yapıyorsunuz zorlanıyormusunuz?

2 ciyi dogurmak uzereyim 3 cm acilmam var suan oglumla yanlizim ve yurt disindayim cuma annemler gelcek trden ama 2 ay kadar kalcaklar yanimda sonra yanlizim yani hic korkum yok bakmaktan oglum 23 aylik 22 Aralik dogumlu konusuyor diyemem ama butun ihtiyaclarini soyluyor yani 200 kelime biliyor diyebilirim ama bisi anlatamiyor daha misal ornek vereyim anne su iccem ben diyor koy onu yerine diye kiziyor oturcam gidelimmi hoscakal kendine iyi bak boyle cayyuu diyor pokoyo diyor yani komili komiliyi bile hizli soyluyor ama yok bisi anlatamiyor daha arkadasin oglu 22 aylik oda tek anne baba sicak elma baska bisi konusmuyor oda senin gibi cok uzuluyor ama uzulme diyorum konuscak hemen diyorum cok farkli cocuklar iste gelsimleri eltiminki 3 yasindaydi benim oglum gibi konusuyorsu dusun ablamin oglu 16 aylikken oglum gibi 18 Aylikken tam konustu suan 27 aylik sarki bile soyluyor dusun hic takmiyorum nezaman isterse konussun allah ona gore emretmistir hic takma benim suan taktigim hadi dogurmadinmi oluyo deliriyom resmen elimde deil seninde ooyle oldunu biliyom duymamazliktan gelcez yapcak bisi yok[/QUOTE]

Oy canim Rabbim kolaylik versin bebegini muhtemelen kucagina almissindir Allahin izniyle...
Yazdiklarin icin tesekkur ediyorum cook cok sagol...
En yazdigimdan beri konusmasinda biraz daha ilerleme var.. Cogu kelimeyi tam anlasilir cikmasada soyluyor.. Cumleler hala iki kelime "anni ge ge" "anni kalk kalk" vs. İstediklerini anlatiyor en azindan anlatmaya calisiyor :). Her cocuk bir olmuyor bakalim herseyin zamani vardir elbet...

X