2012 ekim meleklerini büyütüyoruz

Canim cok gecmis olsun umarim tekrarlamaz bizimkiler tekrarliyor evde oturdugumuz yerde hastalaniyoruz kalabaliga girmek nerdeeee... ama ne yazik ki eve girip cikan misafirler disardan geldigi gibi ellerini yikamiyorlar ellerini yikamqdiklari gibi ustleri elleri tenleri les gibi sigara kokuyor ve o halde bebek seviyorlar soyleyincede ismin pimpiriklisin abartiyorsuna cikiyor ama ne yazik toplum olarak el yikama aliskanligi sifir tuvaletten cikinca bile :KK14: ozellikle erkekler cok dikkatsiz bu konuda sonrada hastalik kacinilmaz oluyor ki bu ara tokalasmak bile sakincali... Cok dertliyim bu konuda ki bu bahsettigim kisilerde aileden ne yazik ki :KK14: kizimin k.cini toparliyamiyorum hep mikrop kapiyor enfeksiyon oluyor olan yavruma oluyor.. Kapiya yazi cikartcam lutfen ellerinizi yikayin diye abarti olcak sinirden burnumdan soluyorum

Kiz baci bende yikamadim o gun ama marketin onunden gelirken el yikma jellerinden surmustum vakla bacimm.:KK16:

Kizlar nasilsiniz. Biliyorsunuz ki tup bebekle hamile kaldigim icin korunmuyorum. Bugun adet olmam gereken gun. 28 gunde bir adet oluyorum. 1 haftadir sirtim belim agriyor. Ozellikle yururken sol kalcamin ustu agriyor. Kizimdaki belirtileri hatirlamiyorum. Birde gogsum cok az sizliyor arada. Yeniden hamile olan yada eski gebelik belirtilerini hatirlaya varsa yardimci olabilir mi? Allahtan hayirlisi

Kizlar nasilsiniz. Biliyorsunuz ki tup bebekle hamile kaldigim icin korunmuyorum. Bugun adet olmam gereken gun. 28 gunde bir adet oluyorum. 1 haftadir sirtim belim agriyor. Ozellikle yururken sol kalcamin ustu agriyor. Kizimdaki belirtileri hatirlamiyorum. Birde gogsum cok az sizliyor arada. Yeniden hamile olan yada eski gebelik belirtilerini hatirlaya varsa yardimci olabilir mi? Allahtan hayirlisi

Canim.allah gonlune gore hayirlisini versin ama adet gecikmesi cok olagan ve adet belirtileriyle gebelik belirtileri benziyor gecen ay bende kesin hamileyim dedim ama degilmisim.. Mobil kk konusu ise bu hali gercekten cok daha kullanisli telden girenler icin diger haliyle insanin yazasi gelmiyordu

valla bıldıgım kadarıyla yok..

benım aılemde oyle herkes yatıyor daha cok sukur bizim eve uğramadı daha.sızede gecmıs olsun cok agır bır grıp gercekten

Canim cok gecmis olsun umarim tekrarlamaz bizimkiler tekrarliyor evde oturdugumuz yerde hastalaniyoruz kalabaliga girmek nerdeeee... ama ne yazik ki eve girip cikan misafirler disardan geldigi gibi ellerini yikamiyorlar ellerini yikamqdiklari gibi ustleri elleri tenleri les gibi sigara kokuyor ve o halde bebek seviyorlar soyleyincede ismin pimpiriklisin abartiyorsuna cikiyor ama ne yazik toplum olarak el yikama aliskanligi sifir tuvaletten cikinca bile :KK14: ozellikle erkekler cok dikkatsiz bu konuda sonrada hastalik kacinilmaz oluyor ki bu ara tokalasmak bile sakincali... Cok dertliyim bu konuda ki bu bahsettigim kisilerde aileden ne yazik ki :KK14: kizimin k.cini toparliyamiyorum hep mikrop kapiyor enfeksiyon oluyor olan yavruma oluyor.. Kapiya yazi cikartcam lutfen ellerinizi yikayin diye abarti olcak sinirden burnumdan soluyorum

çok saolun kızlarrr...canım maalesef dediğin gibi insanlar çok dikkatsiz ben de bu konuda takıntılıyımdır arada durduk yerede elimi yıkarım ben insanlardanda anlayış bekliyorummm ama maalesef yokkk bekleme sen as bence yazıyı kurtul kendileri anlamazlar ben neye sinir oluyorum biliyomusun avm de yada başka biyerde ayy çok tatlı diyip yanağını elleyenlere içim gidio resmen ya çocuğu sile sile hal oluyom nerden bileyim nereyi elledi naptı:KK43:((

merhaba kızlar:KK3::KK3:
okudugum kadaryla topıgımıs hastalıktan kırılıp gecıyorr :2:cok uzuldumm:KK5:
bu ne bolee bırısı su vıruslerı defetsınnn:KK47::KK47:
kıyamamm hasta bebısleree, annelere hepsıne cok gecmıs olsun Allahm sıfa versın:KK31:
tv de ızledıkce ıst.te oturmadgma sukredıyorum ama yınede taa buralardan urperıyorumm:18:
ne grıpmıs bole arkadass herkesı mı hasta eder bolee:KK50:
bazen gıren cıkanım olmadgı ıcın kendımı sanslı hıssedıyorum
ne kadar az ınsan o kadar az vıruss:KK51:
tek rısk dısardan gelen babamız gercı da o da bı mılyon kısıye bedel ısı bankada oluncaa:KK25:
Allahm esırgesınnn ıns tum kuzularıı:KK49::KK31:

benım annısım geldı malumm:nazar:onla vakıt gecırıyoruz gıremıyorum o yuzden
eylul cok mutlu evde anneannesıyle kuzucumm btun gun kıkırdıyoo her dedıgını yaptryo koca kadına:KK9:
gercı annem de zaten dunden razı olee gozunun ıcıne bakıyoo:KK6:bnde delıksız uykuların,
gec kalkmaların, hazır sofralara kurulmanın keyfını cıkarıyorum bu ara:KK51:
eylus le aramıza bıraz resmıyet gırmesı ıkımıze de ıyı geldıı bu ara:KK9:
hamılelıgım gayet guzel gecıyoo:nazar:cok sukur problemsız ılerlıyoruz :KK49:
karnımm ıyıce buyudu egılırken fln batıyoo
yakında sdce ayak uclarımı gorcek boyuta ulasır eylusden hızlı gelıstı sanırım bu sıpacıkk:KK9:
tekmeler tokatlar hat safada:KK1:meger ne cok ozlemısım bu duyguları haberım yokmuss:KK31:
cocuk yapmadakı surecın en zevklı kısmı hamılelık surecı bnce o bekleyıs donemı
kac cocugum olursa olsun hamıle hallerıme hıc doymam ben:KK49::KK49:
ee sızde hıc tıkırtı sıkırtı yokk:KK52:gec kalıyosunuz bak elınızı cabuk tutunn:KK23:
eyy ahaliii ben dogurmadan yok mu pesımden gelenn:KK55::KK55:

hepnızı opuyorum:KK54::KK54:
sımdılık bızden haberler bu kadar...:KK49::emir_bebek:

hastalıksız vırussuz gunlerınız olsun ıns hascakalınn:KK16::KK16:
esracım bu arada duvara yazı asma fıkrını sevdımm gercı bzım ınsanımızı o da kesmez
adım bası duvarlara hastanedekı gbı dezenfektan takmak lazım:KK25:

Cani m Rabbim gönlüne göre wersin.benim gögsum hassaslasmisti ve ben hamile kaldigimi ilişkiden sonraki gün du sanirim azcik pembe kan gelmişti yerleşme kaniymis o.ben hep dedim eşime test yapana kadar hamileyim DIE inanmadi ama sonuç hamileydfim :-) :-) :-) :-) inşallah seninde olur hayirlisiyla canim

geçmiş olsun kızlar

bende çok fenayım başım dökülüyor :2: doruk'a geçmez inşallah diyorum

doruk'a hamileyken de çok hasta olmuştum yine aynıyım
ınsallah geçmez doruk paşama bende bugun fenayım

ınsallah hamılesındır ama bende arada olmadığım ve böyle belırtıler yasadıım oldu.benımde yıne gecıktı 2 ay kadar hıc dr gıtmıyorum.olursada olur artık yapıcak bısey yook,h acaba mı dıye dusunup dr ıttıgımde hayal kırklığı yasamak ıstemıyorum o yüzden düşünmüyorum rabbım uygun orurse gelsın bebıslr..:emir_bebek:

Benimde tel bozuldugu icin format yedi begen butonu yok ama yorum yazmak daha kolay
kk degısmıs ya komple telden de degısmıstır
Ben sana mutfakta is gordurdum ya baci ellerin sudaydi :KK1: temiz olmustur o ara :KK16:
aynen sen benı hep calıstır zaten haıınnn bacı.ben kk da soylıycem dedım sen benden once soyledın...eyyy ahalı bu hatun benı evınde çalıştırıyor...:KK52::KK76::KK76:
merhaba kızlar:KK3::KK3:
okudugum kadaryla topıgımıs hastalıktan kırılıp gecıyorr :2:cok uzuldumm:KK5:
bu ne bolee bırısı su vıruslerı defetsınnn:KK47::KK47:
kıyamamm hasta bebısleree, annelere hepsıne cok gecmıs olsun Allahm sıfa versın:KK31:
tv de ızledıkce ıst.te oturmadgma sukredıyorum ama yınede taa buralardan urperıyorumm:18:
ne grıpmıs bole arkadass herkesı mı hasta eder bolee:KK50:
bazen gıren cıkanım olmadgı ıcın kendımı sanslı hıssedıyorum
ne kadar az ınsan o kadar az vıruss:KK51:
tek rısk dısardan gelen babamız gercı da o da bı mılyon kısıye bedel ısı bankada oluncaa:KK25:
Allahm esırgesınnn ıns tum kuzularıı:KK49::KK31:

benım annısım geldı malumm:nazar:onla vakıt gecırıyoruz gıremıyorum o yuzden
eylul cok mutlu evde anneannesıyle kuzucumm btun gun kıkırdıyoo her dedıgını yaptryo koca kadına:KK9:
gercı annem de zaten dunden razı olee gozunun ıcıne bakıyoo:KK6:bnde delıksız uykuların,
gec kalkmaların, hazır sofralara kurulmanın keyfını cıkarıyorum bu ara:KK51:
eylus le aramıza bıraz resmıyet gırmesı ıkımıze de ıyı geldıı bu ara:KK9:
hamılelıgım gayet guzel gecıyoo:nazar:cok sukur problemsız ılerlıyoruz :KK49:
karnımm ıyıce buyudu egılırken fln batıyoo
yakında sdce ayak uclarımı gorcek boyuta ulasır eylusden hızlı gelıstı sanırım bu sıpacıkk:KK9:
tekmeler tokatlar hat safada:KK1:meger ne cok ozlemısım bu duyguları haberım yokmuss:KK31:
cocuk yapmadakı surecın en zevklı kısmı hamılelık surecı bnce o bekleyıs donemı
kac cocugum olursa olsun hamıle hallerıme hıc doymam ben:KK49::KK49:
ee sızde hıc tıkırtı sıkırtı yokk:KK52:gec kalıyosunuz bak elınızı cabuk tutunn:KK23:
eyy ahaliii ben dogurmadan yok mu pesımden gelenn:KK55::KK55:

hepnızı opuyorum:KK54::KK54:
sımdılık bızden haberler bu kadar...:KK49::emir_bebek:

hastalıksız vırussuz gunlerınız olsun ıns hascakalınn:KK16::KK16:
esracım bu arada duvara yazı asma fıkrını sevdımm gercı bzım ınsanımızı o da kesmez
adım bası duvarlara hastanedekı gbı dezenfektan takmak lazım:KK25:

esra yapar valla,evını gorsenız parke fayans gorunmuyor..dedım bu ne tasa basmasın dıye heryerı halı batanıye kaplaıs çatlak arkadasımm:KK52:..dıkkat ettıgımız halde hastalar bırde salıversek ne olur hallımız..senıde kuzucuklarınıda opuyorum.mınık kuzumuzada selamlar ıyı tekmeler:KK16:

Cani m Rabbim gönlüne göre wersin.benim gögsum hassaslasmisti ve ben hamile kaldigimi ilişkiden sonraki gün du sanirim azcik pembe kan gelmişti yerleşme kaniymis o.ben hep dedim eşime test yapana kadar hamileyim DIE inanmadi ama sonuç hamileydfim :-) :-) :-) :-) inşallah seninde olur hayirlisiyla canim

Arkadaslar moralim cok bozuk dorugun ankaraya giden kan testinde süt alerjisi cikti buna sevinsemmi uzulsemmi bilemedim Dogdugundan beri atopik dermatit denilen cocugum malesef 15 aydir hertürlü sut mama yedi durdu artik bronsiolit ataklari gecirmeleri kulak iltihabi burun surekli ovulmasi ve hiriltiyla devam ediyordu nefes almakta gucluk cekiyordu ve ben dr dr gezerken hep yanlis tedavilerle ugrastim durdum cok gec anladilar yarin dr raporla beraber ozel mama yazacakmis bana sans diyeyin umarim cok gec kalmamisizdir bagisiklilik sistemi etkilenmemistir sinirimden ölmek uzereyim alerji dr na dunyanin parasini harcayip vakit kaybi ve astim ilaclari antibiyotikler kullandigimla kaldim normal bir cocuk drnun bakar bakmaz bunda sut alerjisi bariz belli dedei cikmasina sevinemedim herseyden mahrum kalacak kuzuma 15 aydir diyetsiz anne sutu sut devam sutu mama verdim durdum resmen kendi ellerimle istemedende olsa ona zarar verdim dogru dr bulmak çok zor dr zor bi vakaydi kilo kaybi yoktu kusma yoktu ama hersey ayni sut alerjisiyle 2 aydir kilo almiyordu insallah astm olmaz canim kuzum allah evlatlarimizi korusun banada sabir versin

Kizlarrr gunaydin akspam bi kaza oldu idile kardeş su an istemedgmzden korktum ertesi gün hapi içtim hemen aldim sabah ayyy inşallah hayirlisyla bisi olmaz

Arkadaslar moralim cok bozuk dorugun ankaraya giden kan testinde süt alerjisi cikti buna sevinsemmi uzulsemmi bilemedim Dogdugundan beri atopik dermatit denilen cocugum malesef 15 aydir hertürlü sut mama yedi durdu artik bronsiolit ataklari gecirmeleri kulak iltihabi burun surekli ovulmasi ve hiriltiyla devam ediyordu nefes almakta gucluk cekiyordu ve ben dr dr gezerken hep yanlis tedavilerle ugrastim durdum cok gec anladilar yarin dr raporla beraber ozel mama yazacakmis bana sans diyeyin umarim cok gec kalmamisizdir bagisiklilik sistemi etkilenmemistir sinirimden ölmek uzereyim alerji dr na dunyanin parasini harcayip vakit kaybi ve astim ilaclari antibiyotikler kullandigimla kaldim normal bir cocuk drnun bakar bakmaz bunda sut alerjisi bariz belli dedei cikmasina sevinemedim herseyden mahrum kalacak kuzuma 15 aydir diyetsiz anne sutu sut devam sutu mama verdim durdum resmen kendi ellerimle istemedende olsa ona zarar verdim dogru dr bulmak çok zor dr zor bi vakaydi kilo kaybi yoktu kusma yoktu ama hersey ayni sut alerjisiyle 2 aydir kilo almiyordu insallah astm olmaz canim kuzum allah evlatlarimizi korusun banada sabir versin

oncellıkle gecmıs olsun...benım kızımda atopık dermatıt dendı yaklaşık 11 aydır sureklı kaşınıyor kıpkırmızı oluyor cıldı babe nın urunlerını verdı doktor başladık.ınsallah geçer..bende alerjı testı yaptırıcaam aklıda o var cunku alejı damlasıda kullandık gecmedı

oncellıkle gecmıs olsun...benım kızımda atopık dermatıt dendı yaklaşık 11 aydır sureklı kaşınıyor kıpkırmızı oluyor cıldı babe nın urunlerını verdı doktor başladık.ınsallah geçer..bende alerjı testı yaptırıcaam aklıda o var cunku alejı damlasıda kullandık gecmedı

Ayni bizinkide oyleydi alerji testimizde cikmiyordu sonunda yakaladık kesinlikle sut alerjisi testi yaptirin

nerde yaptırdınız sız testı her hastane yapmıyor cunku?bana fıkır olur

Ozel hastanede yaptirdik antalyada ama kani ankarya gitti cok pahali birşey degil sadece sute bakildi dr umuz sadece cocuk dru ama ben alerji drlarida gezdim atopik dediler sadece rapor cikti bugün herturlu sut urunu yasak devlet ozel mama veriyor raporla 2 yasta gecermis ama biz cok gec kaldik bagisiklik sistemi ni etkilermis umarim iyilesirler ben medstarda yaptirdim alerji testi negatif cikmasina ragmen inek sutu alerjisi yapildi kan alinarak pozitif cikti aslinda kucuk oldukları icin cikmasa bile yoktur denilemiyormus bu yuzden yapmak istemiyorlar ama vakit cok onemli mamayi kabul etmiyor suan insallah alisir pisik oluyormuydu mesala kulak arkasi dikkatini cekti drun kabuklu kuruydu eskiden yarada oluyordu her bebek te farkli etki yapiyor bebekken gazlimi diye sormustu drum yuzunde yanaklarda kasta çıkardı eskiden simdi popo pisigi ve hirilti vardi ve kulak iltihabi ve bronsiolit oldu 2 kez hep vardiysa dedi dr atopikligi tek degismeyen besini sut oldugu icin bakti aslinda biraz karisik anlattim kusura bakma ama sorun olursa yazarim cevap cok gecmis olsun zaten atopik ciltler alerji ye yatkin olurmus

Canim cok uzuldum ya gecmis olsun nasil bisey bilgim yok ancak bagsikligini dusurme ihtimali cok uzucu 2yasinda geciyor demissin buyuk ihmal gercekten aylarca bilincsizce beslendi minnosun ama nice bebekler var ne sekilde buyuyorlar aileleri bi haber evlatlarinin alerjisinden astimindan bronsitinden allaha emanet yavrularimiz icini ferah tut o dr.larada 2 cift laf et cok fazla kizginim bu ara dr.lara 13aylik dr.muzu bi kalemde sildim isinin ehli ve isine gonul vermis dr.bulmamiz umid ediyorum... İyi haberlerini bekliyoruz allah beterinden sakinsin

X