2012'de hamile oldugunu ogrenenler :)

Tuuba34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2012
35
0
Arkadaslar duygu ve dusunceleriniz neler? Bende yeni hamile oldugumu ogrendim hcg su an 127 kese daha yok haftaya doktora gidicem cok heycanliyim sizin hcg kac cikti ve kac haftadasiniz? Haydi hep beraber sikintilarimizi paylasalim :)

cnm bende uc gun once ogrendım bcg 568 cıktı pazartesı doktora gıdıcem bakalım ne dıcek.senınde hayrlı olsun ınsallah sag salım elımıze alırız bebıslerımızı

INsaallah canim bi keseyi gorsem ve kalp atisini duysam cok rahatliycam senin ne kadar gecti adetinin uzerinden?

INsaallah canim bi keseyi gorsem ve kalp atisini duysam cok rahatliycam senin ne kadar gecti adetinin uzerinden?
Senin de bebisin hayirli olsun canim :)

uzun zamandır takip ediyorum. her konuda fikir sahibi olanlarla paylaşımda olmak çok güzel.
şimdi benimde paylaşmak istediğim birşey var
yeni hamileyim.yaşım 25 doktora gideceğim hangi testler gerekiyor. doktorlara kalsa bütün testleri uygulayacak.
sırayla neler yapılıyor, tam olarak neler gerekli.

haydi bakalım, 2012 hamişleri.. hayırlı uğurlu olsun melekleriniz...

inşallah ben de katılabilirim aranıza...

uzun zamandır takip ediyorum. her konuda fikir sahibi olanlarla paylaşımda olmak çok güzel.
şimdi benimde paylaşmak istediğim birşey var
yeni hamileyim.yaşım 25 doktora gideceğim hangi testler gerekiyor. doktorlara kalsa bütün testleri uygulayacak.
sırayla neler yapılıyor, tam olarak neler gerekli.

Canım bu hamilelik... Doktor ne derse yaptırmak zorundayız. Hele ben birde köpek besliyorum. Köpeğimin de bakımı 2 kat arttı. Şimdi 3 ayda bir olan aşıları her aya indi. Ve benimde yaptırmam gereken bazı testler varmış. Çarşamba kontrolüm var. İlk kkontrolüm. Daha yeni kan testi ile öğrendim gebe olduğumu. İnşallah ultrasonda da herşey yolunda görülür. Yaşıtız seninle. Benim şimdilik bildiğim, ultrasonla kontrol, sonra genel kan testi ( Hormonların kontrolü için ) Sonra ikili sonra da çlü test... Bakalım başka neler varmış :)

Arkadaslar duygu ve dusunceleriniz neler? Bende yeni hamile oldugumu ogrendim hcg su an 127 kese daha yok haftaya doktora gidicem cok heycanliyim sizin hcg kac cikti ve kac haftadasiniz? Haydi hep beraber sikintilarimizi paylasalim :)

Canım benim hcg 1132.46 çıktı... Kaç haftalık acaba ve sorunum var mı bilmiyorum henüz... Çarşambaya randevu alabildim. Sabah 10 da. Geldikten sonra paylaşırım doktorun söylediklerini... Senin de hayırlı uğurlu olsun...

kızlar benımde idrar testlerim pozitif. yarın kan sonucumu alıcaktım işim çıktı, öbür gün alıcam sonucumu. büyük ihtimalle bende sizlerleyim 2012 hamişi olarak :)

benim beta 0.1 çıktı sanırım bu negatif demek oluyor değil mi ?? Rahim duvarında kalınlaşmış regl olmak üzeresin muhtemelen dedi..ben vaji sorunu ile uğraştığım için Allahtan hayırlı zamanda olmasını diliyorum zaten ..Sizleri tebrik ederim sağlıklı şekilde kucağınıza alırsınız inş..

teşekkür ederim kızlar. allah isteyen herkesi evlat sahibi yapsın inşallah çocuğu olanlara özenmek nasıl bişey 10 aydır çok iyi öğrenmiştim. inşallah bebeklerimiz sağlıkla karnımızda büyür ve doğarlar.

Canım bu hamilelik... Doktor ne derse yaptırmak zorundayız. Hele ben birde köpek besliyorum. Köpeğimin de bakımı 2 kat arttı. Şimdi 3 ayda bir olan aşıları her aya indi. Ve benimde yaptırmam gereken bazı testler varmış. Çarşamba kontrolüm var. İlk kkontrolüm. Daha yeni kan testi ile öğrendim gebe olduğumu. İnşallah ultrasonda da herşey yolunda görülür. Yaşıtız seninle. Benim şimdilik bildiğim, ultrasonla kontrol, sonra genel kan testi ( Hormonların kontrolü için ) Sonra ikili sonra da çlü test... Bakalım başka neler varmış :)

daha bisürü test var valla canım, ama şimdi hepsini hatırlayamıyorum. gebelik şekeri falan bakılıyor, sık sık kan testi oluyor..

ama ilk doktora gidişinizse eğer, yani gebelik öncesi ''ben hamile kalmak istiyorum, ne yapmalıyım doktorcum? nedir benim durumum?'' demediyseniz, ilk aşamada birkaç kan ve idrar testi istiyor doktorunuz. bir de simir testi muhakkak yapılıyor tabi.
bu testlerde, sizin olası hastalık ihtimallerinize (kızamık, kızamıkçık, hepatit çeşitleri, vb.. birsürü şey) bakılıyor. eşinizle kan uyuşmazlığınız var mı falan araştırılıyor? sonra olağan kontrollerinize başlıyorsunuz, ayda bir olacak şekilde.

o arada sık sık bişeyler oluyor. ikili test, üçlü test, gebelik şekeri testi, (bi aksi durum varsa) dörtlü test, üç boyutlu tarama, bilmemkaçıncı hafta taraması, vb... zırt pırt hamileyi meşgul etmek için bitmek bilmeyen taramalar testler süreci :))

sonlara doğru aylık kontolleriniz haftalık hale gelecek.
son 2-3 haftanızda NST denen bi zımbırtı var, ona giriliyor. karnınıza bişeyler bağlıyorlar, bebeğin kalp atışlarını, hareketliliğini, kasılmalarınızı, hissetmiyor olsanız bile sancılarınızı ölçüyorlar. her şey yolunda mı diye kontrol ediyorlar.

hatta ben 38+3'te doğum yaptığımda, her gün NST'ye girmeye gidiyordum. ama kaçıncı haftada başlamıştı o her gün meselesi hatırlayamıyorum.

en son doğum zamanında bile testler bitmiyor :)) ameliyata hazırlanırken, kan testi, idrar testi var.

hatta hastahaneden çıkarken, hem size hem bebeğinize yine kan testi var :)) bitmiyor velhasıl.
gözünüz aydın :)))

teşekkür ederim kızlar. allah isteyen herkesi evlat sahibi yapsın inşallah çocuğu olanlara özenmek nasıl bişey 10 aydır çok iyi öğrenmiştim. inşallah bebeklerimiz sağlıkla karnımızda büyür ve doğarlar.

inşallah canım...
darısı başımıza inşallah...

ARKADAŞLAR BENDE BUGÜN DOKTARA GİTTİM HASTALIĞIMIN ÜZERİNDEN 8 GÜN GEÇTİ ULTROSONDA HAMİLE OLDUĞUM GÖZÜKMEDİ AMA BAZEN OLABİLİYORMUŞ. KAN TAHLİLİNDE BETA HCG 847.2 çıktı yarın doktora gidicem sizce hamilemiyim.

bende gecen hafta ögrendim bir aylık benimki.herkese saglıklı,huzurlu bir hamişlik diliyorum:26:

ilk ögrendigimde tuhaf ololdum..aklıma geldikçe korktum ve agladım zaman zaman.şimdi iyiyim alııştım.:KK31:

Selam arkadaşlar, ben aranıza yeni katıldım. Hamileliğini yeni öğrenen arkadaşları tebrik ediyorum. Rabbim sağlıkla sıhhatle kucagınıza almayı nasip etsin inş. Evlat isteyen herkese ve bana da hayırlı zamanda hayırlı evlat nasip etsin inşallah

benimki bir aylık,kızlar karnınızda neler oluyor anlatsanıza.benim karın agrısı gibi oluyor hani üşütürüz ya o şekil.şişkinlik oluyor sanki patlıcak gibi..:KK31:

X