2013 Ekim Anneleri

Bebeginizin cinsiyeti ne olacak?

• Kizimiz geliyor

OY: 139 43,7%
  • Oglumuz geliyor

OY: 173 54,4%
  • Ikiz kizlarimiz geliyor

OY: 2 0,6%
  • Ikiz ogullarimiz geliyor

• Ikiz bir kizimiz bir oglumuz olucak

• Ankete Katılan
    318
Dun sabah 8 de hastaneye giris yaptim.
08:20 de suni sanci verildi, oglen aciklik 3 cm oldu, suyum patlatildi.
Acilma 5cm e cikti. Aksam 15:30 a kadar acilma 7 cm oldu ama maalesef bebegin kafasi
kanala yerlesmedi doktorum da daha fazla beklemenin faydasi olmayacagini soyleyince sezaryana alindim.
17:50 de bebegim dogdu epidural Sezaryan ile... Sezaryan sonrasi cok zormus normal doguum icimde bir ukde...
Sonucta bebegim saglikli ona sukur ediyorum.
Suan o emmeyi ben de emzirmeyi ogrenmeye calisiyoruz...

Allahim herkese hayirli dogumlar nasip etsin...

selam kızlar biz geldik...bebik gelince topiğe de uğrayamaz olduk biz...günlerimiz bayağı yoğun geçiyo ben memlekete geldim...annem babamla birlikteyim...
kuzum da gaz sancısı oldu...dün dedemiz acı elma yağı almış aktardan kuzum iki gündür çok sakin...sizlerin de aklında bulunsun kızlar...bende kimyon tohumunu demleyerek içiyorum..süttende kuzuma geçer diye...elma yağını da birer damla ile göbüküne masaj yapıyorum acayip rahatlıyo..birer damlada topukları ve kasıklarına masaj yapıyorum...şimdilik iyiyiz....

Acilma 5cm e cikti. Aksam 15:30 a kadar acilma 7 cm oldu ama maalesef bebegin kafasi
kanala yerlesmedi doktorum da daha fazla beklemenin faydasi olmayacagini soyleyince sezaryana alindim.
17:50 de bebegim dogdu epidural Sezaryan ile... Sezaryan sonrasi cok zormus normal doguum icimde bir ukde...

bebişin hayırlı olsun.. sağlıklı sıhhatli büyütürsün inşallah.canım benimde günün geçti pazartesi suni sancı alıcam. bebek ne kadar doğdu benimki kafası hiç aşağı inmedi acaba doğum başlasa da inermi yoksa hem doğum sancısı hemde sezeryan sancısı çekermiyim diyorum .. hafif hafif tırsmalarım başladı çocukta iriymiş ne önerirsin

bebişin hayırlı olsun.. sağlıklı sıhhatli büyütürsün inşallah.canım benimde günün geçti pazartesi suni sancı alıcam. bebek ne kadar doğdu benimki kafası hiç aşağı inmedi acaba doğum başlasa da inermi yoksa hem doğum sancısı hemde sezeryan sancısı çekermiyim diyorum .. hafif hafif tırsmalarım başladı çocukta iriymiş ne önerirsin

Vallahi canim yan odada benim gibi biri vardi suni sanci ile 12 de normal dogum yapti. Ben 17:30 a kadar denedim olmadi.
3cm e kadar olan sanci bisi degil sonra da epidural alirsan hic sanci cekmiyorsun

Eger denemeseydim hep bir acaba olacakti icimde simdi yok ama elimden geleni yaptim ama olmadi normal...

Hayirli olsun allah anali babali buyutsun.Aramiza hosgeldin diyorum gazli,uykusuz ve bi okadar guzel gunler bekliyor seni :)

Vallahi canim yan odada benim gibi biri vardi suni sanci ile 12 de normal dogum yapti. Ben 17:30 a kadar denedim olmadi.
3cm e kadar olan sanci bisi degil sonra da epidural alirsan hic sanci cekmiyorsun

Eger denemeseydim hep bir acaba olacakti icimde simdi yok ama elimden geleni yaptim ama olmadi normal...

anladım canım bende olabilecekse normali denemek istiyorum 4 kilo olduğunu söylediler inşallah kolay bi şekilde doğurabilirim

selam kızlar biz geldik...bebik gelince topiğe de uğrayamaz olduk biz...günlerimiz bayağı yoğun geçiyo ben memlekete geldim...annem babamla birlikteyim...
kuzum da gaz sancısı oldu...dün dedemiz acı elma yağı almış aktardan kuzum iki gündür çok sakin...sizlerin de aklında bulunsun kızlar...bende kimyon tohumunu demleyerek içiyorum..süttende kuzuma geçer diye...elma yağını da birer damla ile göbüküne masaj yapıyorum acayip rahatlıyo..birer damlada topukları ve kasıklarına masaj yapıyorum...şimdilik iyiyiz....

evet cnm bende acı elma yağı sğrüyorum eşim aktardan almış

Kızlar ekim bitmeden 30 ekimde spinal sezeryanla aldım kucagıma kızımı. Dogum hikayemi kendimi toparlar toparlamaz yazıcam inşallah.

Olsun canım hayırlısı buymuş demek. Denedin en azından. Icinde kalmadı. Allah analı babalı büyütsün insallah.
Kızlar ekim bitmeden 30 ekimde spinal sezeryanla aldım kucagıma kızımı. Dogum hikayemi kendimi toparlar toparlamaz yazıcam inşallah.
Allah analı babalı büyütsün insallah.

Selam kizlar... 1 kasim cuma gunu dogm yaptm... Sezeryan sipinal.. İkimizde iyiyiz cok sukur.. Dogm sonrasi zor oluyorms..

Canm benim bebeginin yasi uzun olsun.. Allah hayirli uzun omurler versn ins. Beni 12 gibi sezeryana aldilar dogumum cok guzel gecti. Ama su an cok zorlaniyrm. Yatip kalkarken helak oluyorm:-( annem cocuk bakiyor kayinvalidm ev isi yapiyo. İyiki onlar var yoksa ne yapardm ben. Allah yalnz olanlarn yardmcisi olsn vallaaaaa

kızlar lütfen bana cevap verin ocak annesiyim
Bebek doğar doğmaz hadtaneden çıkmadan hevatit b aşısımı yapıyorlar
Bu her bebeğe mecburimi neeşimde nede bende hebatşt yok

hg canım evet hastaneden çıkmadan yapılıyo..
2. side 1 aylık olunca yapılıyo mecburi sanırım her bebege yapıldı arkadaşlardan biliyorum

Kızlar bişey soracam kolik gaz sancısı ne zman başlar.biz 40 ı geçirdik yaa başlama ihtimali var mı?int 2-3 haftalıkken başlar 4-6 hafta em yogun oldugu zman diyo.inş atlatmışızdır ben çok korkuyorum çünkü..ağlama nöbetlerinden.bu ara da biraz gazımız fazla.başlar diye korkuyorum:18:

selam arkadasım ben buraya uye degılım ama ekım anesiyim.5 ekimde oğlusumu kucagıma aldım rabbım ısteyen herkese nasıp etsın ınsallh.
hastanede doğar dogmaz topuk kanı alıyolar ve hepatit b asısı vuruyolar 2.dozuda 1. ayda saglık ocagı ucretsız vuruyo.Ayrıca saglık ocagı kayıt alıp tum takıplerini asılarını yapıyo d vıtamınıde veriyor.aklına takılan bısey olursa yardmcı olmaya calsırım:)

slm kızlar ben pek giremiyorum nete, girmişken paylaşayım dedim.benim kızım da 16 ekimde epiural normal doğumla 3300 gram olarak dünyaya geldi. :emir_bebek: bebeğini kucağına alan herkesi tebrik ediyorum. analı babalı inşallah.
ilk günler sütüm gelmedi, ben emzirmeye çalışıyordum bebişim emmeye. zor günlerdi ama atlattık şimdi güzel güzel emiyor. 1 ayımızı da doldurduk şükür. aralarda gaz sancısı çekiyordu ama 1 haftadır yok. inşallah bundan sonra da olmaz. topuktan kanı da ilk gün ve 5.gün verdik. ne acı acı ağladı yaa. hepatit b nin ikinci aşısını da yaptırdık. d vitaminine de devam.
kızlar bişey sorcam. sütüm gelmeye başladığı günler göğüslerim çok şişmişti ve minik yumrular olmuştu. sağarak ve sıcak kompresle geçirmiştim. bu aralar da göğüslerim sızlamaya başladı ama ilk günlerdeki gibi bir his değil. şişkinlik de az. sağmam mı lazım acaba?

slm kızlar ben pek giremiyorum nete, girmişken paylaşayım dedim.benim kızım da 16 ekimde epiural normal doğumla 3300 gram olarak dünyaya geldi. :emir_bebek: bebeğini kucağına alan herkesi tebrik ediyorum. analı babalı inşallah.
ilk günler sütüm gelmedi, ben emzirmeye çalışıyordum bebişim emmeye. zor günlerdi ama atlattık şimdi güzel güzel emiyor. 1 ayımızı da doldurduk şükür. aralarda gaz sancısı çekiyordu ama 1 haftadır yok. inşallah bundan sonra da olmaz. topuktan kanı da ilk gün ve 5.gün verdik. ne acı acı ağladı yaa. hepatit b nin ikinci aşısını da yaptırdık. d vitaminine de devam.
kızlar bişey sorcam. sütüm gelmeye başladığı günler göğüslerim çok şişmişti ve minik yumrular olmuştu. sağarak ve sıcak kompresle geçirmiştim. bu aralar da göğüslerim sızlamaya başladı ama ilk günlerdeki gibi bir his değil. şişkinlik de az. sağmam mı lazım acaba?

Slm Cnm benim kizimda 16 ekimde 3350 grm dogdu :nazar:
seninle bebislerimzin doğum tarihleri aynı....Cnm tarif ettiğin
gibi benimde gogsum ağrıyor ve ardından hemen sutum akiyor
ve ben sagiyorum saginca sizlama hemen geçiyor sende bir dene

slm kızlar ne zamandır giremiyordum nihayet girebildim 11 ekimde bende doğum yaptım çok zor geçti kontrole gitmiştim 2 cm açıklığım ve sancılarımın başladığını söyledi dr suni sancıyla doğumu başlatabiliriz dedi bende kabul ettim suni sancının nasıl birşey olduğunu bilmiyordum neyse suni sancıyı saat sekizde başlattılar saat 12 gibi geldi dr benim suyumu patlattı gitti sezaryen doğumlarını yaptırmaya ben başladım acı çekmeye bana kaç sefer iğne vurdular ben bağırmaktan acıdan geberdim seslerim kısıldı çok acı çektim bebeğim gelmedi saat akşam beş buçuğa kadar acı çektim ve sonra apar topar sezaryana aldılar beni bebeğin kafası sıkışmış uzamaya başlamış dediler ama ben acıdan kendimden geçmiştim ve belden uğuşturmalı sezaryenle bebeğim dünyaya geldi ikimizde sağ salim kavuştuk ama dr gazabına uğradık normal doğum yapabilirmişim aslında ama dr erken davranmış bayram tatline girecek diye çok üzüldüm ama bebeğime sağ salim kavuştuğum için yinede mutluyum. bebeğimin kafasıda düzelmeye başladı allahıma şükür şimdi onunla vaktimin nasıl geçtiğini anlamıyor emzirip altını alıp kıyafetini değiştirip zaman geçiyor ama çok güzel bir duygu rabbim isteyen herkeze nasip etsin inşallah.

X