2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
Kızlar, hastane için terlik aldınız mı, markafonide bugün twigy nin indirimi var, güzel pembe ve krem rengi modeller var, ama oğlu olacaklara mavi görmedim :) böyle bişey mi alsam yoksa evdeki krem rengi ceyo terliklerimi götürmeyi düşünüyodum öyle mi yapsam...

hayır canım almadım, ben de vedeki terliklerden birini götürmeyi düşünüyorumm

Herkese selammmmmm :KK16::KK16:

Kızlar oğluşumla yaptığım kapı süsü:KK55::KK55::KK55:

Daha bitmedi ama bitmiş halini yine paylaşacağımmmmm:KK55::KK55::KK55:

selam canımmmmm
çaktırmıyorsun ama marifetlisin valla
çok beğendim inan ki
keçeleri nerden aldın cemrecim?
bu arada oğlun ismi gibi sağlıkla uzun yıllar yaşasın inşallahhhhhh

Tatlım bence gitme sen ağda yaaaaaaa :KK45::KK45:

Pekiiii bu raporlar da maaşını alıyor musun????

canım ben bu sene okula hiç başlamadım
sürekli heyet raporu aldım
30+30+30+15
sonuncusu 15 oldu çünkü ikiz gebeliklerde doğum izni 30. haftadan itibaren başlıyor
ve heyet raporu alınca
maaşında hiç bir kesinti olmuyor
ben hep aynı maaşımı alıyorum canım

kızımın teyzelerii benim güzel arkadaşlarım biz geldikk doktor amcamiz herşey yolunda dedi 1840 gram olmuş benim prensesim başı tam pelvik kemiklerine yerleşmiş o yüzden bazı ölçümleri yapamıyorum cuma tekrar gel dedi. Ne demek istediğini tam anlayamadım açıkçası ama doğum pozisyonu mu demek oluyor ki fikri olan varmi? Bu elimde hissettiğim uyuşukluk için vitamin verdi 1ay takip et dedi. Mide de yanma kazınma problemi için yemekten önce bır bardak ılık ballı süt içmeyi dene dedi. Yürüyüş yapmadığım için kızdı :) plasentamz da hala aşağıdaymis. Direk kanamalar başladımi diye sordu hayır deyince şanslısn dedi umarım her seferinde böyle güzel haberlerle döneriz. sat a göre kuzum 5gün önde gidiyormuş gelişimi falan herşey iyi rahat olabilirsn.

hadi gözün aydın canım
doktordan mutlu haberlerle dönmek paha biçilemezzzzzz
:21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21:

kesinlikle öyle valla papatyacm. Giderken korkuyla gidiyorum acaba ters bişey diyecekmi diye. Bide kilo konusunda bişey söyledi doktorum rahim 50 gram kadarken 1.5 kilo oluyo 1litre kadar amniyon sıvısı + 60 gram kadar ödemler + bebek + eşi derken doğumdan sonra rahat 7kilo gidiyormuşs bunada çok sevindim. Bugün itibariyle 17 kilo almışm 7si gitse geriye kalan onuda çabucak veririm inşallah :)

kesinlikle öyle valla papatyacm. Giderken korkuyla gidiyorum acaba ters bişey diyecekmi diye. Bide kilo konusunda bişey söyledi doktorum rahim 50 gram kadarken 1.5 kilo oluyo 1litre kadar amniyon sıvısı + 60 gram kadar ödemler + bebek + eşi derken doğumdan sonra rahat 7kilo gidiyormuşs bunada çok sevindim. Bugün itibariyle 17 kilo almışm 7si gitse geriye kalan onuda çabucak veririm inşallah :)

sana dediklerini iki ile çarpıyorum veeee
çok mutlu oluyorummmmmm:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

sağlık ocağında kontrolüm vardı bugün kızlar, kilo, tansiyona baktı, bebeği falan dinledi. yalnız tansiyon 11/7 çıktı, bana biraz düşük geldi sanki. normal dedi herşeye. ilginç.. bu arada bebeğin baş aşağı dönüşü son hafta oluyomuş.. dönünce sancılar da başlıyo mu dedim. yok dedi. 11 kg almışım, çok geliyo bana ya. cuma doktorumla kontrolümde ne yapıp edip tartılmamam lazımm :))
bir de 29+2 deyim şimdi dedim, 29 bitince 8. aya giriliyo ya onu sordum. doğruymuş, 30. haftada kabul ediyorlar yani..

2013 akıntılardan bahsetmişssin cnm, yokrma kendini çok, bende beyaz ve kokusuz oluyo hergün, onu da sordum normal dedi.

lolo cnm, bilmez misin bu erkekleri ne dediğini bilmeden konuşuverirler.. hiiiiiç takma şekerim, hatasını anlamış bak, sen de naz yap biraz..

eternet maşallah bebeğine yaa, benimki geçen ay 860 dı. bugün sordum, düşük değil mi diye, son haftalara doğru birden alıyormış..

öff ne soru sormuşum dimi. asıl sorularımı cumaya sakladım aslındaa :))
canım maşallah bebeğine, tansiyonun gayet iyi, benim haftasonu randevum vardı kendimi çok iyi hissetmeme rağmen tansiyonum 10/5 çıkmıştı ki zaman zaman düştüğünü hissediyorum iyi halimde hep buralardaymış takip edince farkettim.herşey yolunda maşallah sizede :)
ayyyy maşallah meriçimizeeee
tosuncuk olmuş annesiiiii
sünnet işini sorman iyi olmuş, ben zaten yaptırmamaya karar vermiştim ama
şimdi bunları duyunca da içim rahatladı yaniiiiii
canım çok saol, evet iyiki sormuşium aklıma yattı beklesin kuzum.büyüynce kestiririz artık :) sizler nasılsınız ?

kızımın teyzelerii benim güzel arkadaşlarım biz geldikk doktor amcamiz herşey yolunda dedi 1840 gram olmuş benim prensesim başı tam pelvik kemiklerine yerleşmiş o yüzden bazı ölçümleri yapamıyorum cuma tekrar gel dedi. Ne demek istediğini tam anlayamadım açıkçası ama doğum pozisyonu mu demek oluyor ki fikri olan varmi? Bu elimde hissettiğim uyuşukluk için vitamin verdi 1ay takip et dedi. Mide de yanma kazınma problemi için yemekten önce bır bardak ılık ballı süt içmeyi dene dedi. Yürüyüş yapmadığım için kızdı :) plasentamz da hala aşağıdaymis. Direk kanamalar başladımi diye sordu hayır deyince şanslısn dedi umarım her seferinde böyle güzel haberlerle döneriz. sat a göre kuzum 5gün önde gidiyormuş gelişimi falan herşey iyi rahat olabilirsn.
maşşallah kızına canım, akıllı akıllı büyümüş.doğum pozisyonunda olsa bile zaman zaman dönüyomuş çok korkma :) mide yanmam benim çok şükür olmuyo dr banada sordu, hiç mi yürümüyosun peki ? bu arada bende yürüyorum diye dr kızdı :) abartıyomuydum ne ? günlük 45 dk + öğle arası tüm vaktimde + sabahları 15 dk durağa yolculuk :) tansiyonum düşüyo galiba dediğimde kızdı, bide son zmanlarda otobüste başım dönüyo oturmazsam ve hala kimseden yer isteyemiyorum montta kapattığından kimsede kalkıp yer vermiyo dr bayılmada olabilir demişti, benimde oğlum gününde 1 hafta önceydi hep bu kez 6 gün gerilemiş, 1 gün öde ama olsun iyi ya.maşallah senin kızınada.son zmanlarda ilerde olması kolay değil çünkü...

cemrecim, memursan kesintin olmuyo raporda ama değil 4857 ye tabiysen 3/2 sini alıyosun maaşının.ben devlette olmama rağmen kanunlardan kaynaklı kesintili alcam.buda haksızlık ama ya

Kocaman bir maşallah :)

kızım hasta cnm 1 haftadır iyileşemedi.. Sürekli ilgi istiyor.. Aglıyor mızmızlanıyor.. Bende iyice agırlaştım
evde yalnız kalamıyorum bu ara duvarlar üstüme geliyo sanki :KK43:

kızına çok geçmiş olsun cnm.zor bir durum senin için.allah kolaylık versin

papatya aynen öyle canım iki ile çarpınca çifte mutluluk olur sana :):)
candaş canım biz hergün akşam yemeğini kayinvalidemlerde yiyoruz 10 15 dakikalık mesafedeler yürüyerek gidiyoruz yürüyüş yapmış olayım diye ama demekki yeterli değilmiş. Üzerine basa basa söyledi doktorum ihmal etme diye sabah 20 akşam 20şer dakika bunu kendini iyi hissedersen 30a çıkarabilirsin dedi .

kızımın teyzelerii benim güzel arkadaşlarım biz geldikk doktor amcamiz herşey yolunda dedi 1840 gram olmuş benim prensesim başı tam pelvik kemiklerine yerleşmiş o yüzden bazı ölçümleri yapamıyorum cuma tekrar gel dedi. Ne demek istediğini tam anlayamadım açıkçası ama doğum pozisyonu mu demek oluyor ki fikri olan varmi? Bu elimde hissettiğim uyuşukluk için vitamin verdi 1ay takip et dedi. Mide de yanma kazınma problemi için yemekten önce bır bardak ılık ballı süt içmeyi dene dedi. Yürüyüş yapmadığım için kızdı :) plasentamz da hala aşağıdaymis. Direk kanamalar başladımi diye sordu hayır deyince şanslısn dedi umarım her seferinde böyle güzel haberlerle döneriz. Sat a göre kuzum 5gün önde gidiyormuş gelişimi falan herşey iyi rahat olabilirsn.

maşallah prensesine cnm.hep böyle gitsin inş

cnm maden açılma söz konusu bence ağdadan uzak dur.çünkü ister istemez sıkıyorsun,kasıyorsun kendini.yinede dr ye danış istersen
bencede ya cok haklısın...ne olur ne olmaz bu seferde kuaförde doğurmayım :KK70: aman allah muhafaza..
ya şu yüzden sordum 6. aydan sonra bebek beyni gelişmeye başlıyomuş çok faydası varmış. hem bebeğe hem de anneye.

hatta doğum sonrası yaşayacağımız depresyona da iyi geliyormuş. eşim sürekli kullan diyor taktı. geçen ay doktorum vermedi de

bu ay verir sanırım.

dedıgım gıbı demekkı bu aydan sonra balık ve yesıllıgı artırsan yıne aynı seye gelecek...haa kullansanda olur kullananlardan olumsuz bırsey duymadım yanı

sağlık ocağında kontrolüm vardı bugün kızlar, kilo, tansiyona baktı, bebeği falan dinledi. yalnız tansiyon 11/7 çıktı, bana biraz düşük geldi sanki. normal dedi herşeye. ilginç.. bu arada bebeğin baş aşağı dönüşü son hafta oluyomuş.. dönünce sancılar da başlıyo mu dedim. yok dedi. 11 kg almışım, çok geliyo bana ya. cuma doktorumla kontrolümde ne yapıp edip tartılmamam lazımm :))
bir de 29+2 deyim şimdi dedim, 29 bitince 8. aya giriliyo ya onu sordum. doğruymuş, 30. haftada kabul ediyorlar yani..

2013 akıntılardan bahsetmişssin cnm, yokrma kendini çok, bende beyaz ve kokusuz oluyo hergün, onu da sordum normal dedi.

lolo cnm, bilmez misin bu erkekleri ne dediğini bilmeden konuşuverirler.. hiiiiiç takma şekerim, hatasını anlamış bak, sen de naz yap biraz..

eternet maşallah bebeğine yaa, benimki geçen ay 860 dı. bugün sordum, düşük değil mi diye, son haftalara doğru birden alıyormış..

öff ne soru sormuşum dimi. asıl sorularımı cumaya sakladım aslındaa :))

düşük değil canım tansiyonun benim çoğu ölçümde 9/6 çıkıyo hatta... kilon da fazla değil, yani en azından bana göre :) ben çünkü 2 hafta önceki randevumda 16 kilo almıştım ...

kızım hasta cnm 1 haftadır iyileşemedi.. sürekli ilgi istiyor.. aglıyor mızmızlanıyor.. bende iyice agırlaştım

kızına da sana da geçmiş olsun canım, yanında olmasını isteyebileceğin hem sana yardımı olabilecek birileri varsa çağır yalnız kalma...

canım maşallah bebeğine, tansiyonun gayet iyi, benim haftasonu randevum vardı kendimi çok iyi hissetmeme rağmen tansiyonum 10/5 çıkmıştı ki zaman zaman düştüğünü hissediyorum iyi halimde hep buralardaymış takip edince farkettim.herşey yolunda maşallah sizede :)

canım çok saol, evet iyiki sormuşium aklıma yattı beklesin kuzum.büyüynce kestiririz artık :) sizler nasılsınız ?

maşşallah kızına canım, akıllı akıllı büyümüş.doğum pozisyonunda olsa bile zaman zaman dönüyomuş çok korkma :) mide yanmam benim çok şükür olmuyo dr banada sordu, hiç mi yürümüyosun peki ? bu arada bende yürüyorum diye dr kızdı :) abartıyomuydum ne ? günlük 45 dk + öğle arası tüm vaktimde + sabahları 15 dk durağa yolculuk :) tansiyonum düşüyo galiba dediğimde kızdı, bide son zmanlarda otobüste başım dönüyo oturmazsam ve hala kimseden yer isteyemiyorum montta kapattığından kimsede kalkıp yer vermiyo dr bayılmada olabilir demişti, benimde oğlum gününde 1 hafta önceydi hep bu kez 6 gün gerilemiş, 1 gün öde ama olsun iyi ya.maşallah senin kızınada.son zmanlarda ilerde olması kolay değil çünkü...

cemrecim, memursan kesintin olmuyo raporda ama değil 4857 ye tabiysen 3/2 sini alıyosun maaşının.ben devlette olmama rağmen kanunlardan kaynaklı kesintili alcam.buda haksızlık ama ya

canım niye yer istemiyosun otobüste, bu senin en doğal hakkın, daha ilkokulda öğretmediler mi bize otobüste öncelikli oturma hakkının yaşlılara gazilere engellilere ve hamilelere çocuklu kadınlara ait olduğunu, ne var bunda çekinecek, kendimden biliyorum kolay mı otobüste ayakta gitmek, ben çalışmıyorum hamileliğimde çok az kullandım otobüs ve hiç ayakta değildim ama yer bulamasam mutlaka ve mutlaka kaldırırdım birini, hatta eskiden de ayağımda topuklu varsa yorulmuşsam falan o zaman bile uygun gördüğüm birini rica edip kaldırırdım nolcak yani...

kızım hasta cnm 1 haftadır iyileşemedi.. sürekli ilgi istiyor.. aglıyor mızmızlanıyor.. bende iyice agırlaştım

Çooookkk geçmiş olsun canımmm
Allah kolaylık ve acil şifalar versinnn:KK16::KK54:

Ohhhhhh ne güzellllll :KK8:
Maşallah güzel haberleri almışsın En Büyük TÜRKİYE
Darısı doğuma inşallah

hayır canım almadım, ben de vedeki terliklerden birini götürmeyi düşünüyorumm

selam canımmmmm
çaktırmıyorsun ama marifetlisin valla
çok beğendim inan ki
keçeleri nerden aldın cemrecim?
bu arada oğlun ismi gibi sağlıkla uzun yıllar yaşasın inşallahhhhhh

canım ben bu sene okula hiç başlamadım
sürekli heyet raporu aldım
30+30+30+15
sonuncusu 15 oldu çünkü ikiz gebeliklerde doğum izni 30. haftadan itibaren başlıyor
ve heyet raporu alınca
maaşında hiç bir kesinti olmuyor
ben hep aynı maaşımı alıyorum canım

Çaktırmıyor muyummm:KK9:
Canım keçeleri ablam aldı. Sincan'dan
Kızılay da Erdoğan düğme var İzmir caddesinde orada daha çok çeşit var
Kapı süsünü şu adresten beğendim. Orijinal şi ler var
Ama çooooookkkk pahalıııı
melegineli, hastane odası süsleme, bebek tasarımları, bebek odası kapı süsleri, name banner

Ya ben de özel sektördeyim ve işe yeni başlamıştım. Hiiiiiiççççç bilmiyordum bu işleriii.. Zaten kendim de gidemiyordum. Muhasebeci söylemiş eşime de. En son en azından 40 günlük rapor hakkımı kullandımmm... 3/2 şini alıyormuşuz

Nasip demek kiiiiii:KK31:

Son düzenleme:
papatya aynen öyle canım iki ile çarpınca çifte mutluluk olur sana :):)
candaş canım biz hergün akşam yemeğini kayinvalidemlerde yiyoruz 10 15 dakikalık mesafedeler yürüyerek gidiyoruz yürüyüş yapmış olayım diye ama demekki yeterli değilmiş. Üzerine basa basa söyledi doktorum ihmal etme diye sabah 20 akşam 20şer dakika bunu kendini iyi hissedersen 30a çıkarabilirsin dedi .
hmm demekki yeterli gelmemil, biraz daha artırcan mecbur ama dikkatli ol yinede.

canım niye yer istemiyosun otobüste, bu senin en doğal hakkın, daha ilkokulda öğretmediler mi bize otobüste öncelikli oturma hakkının yaşlılara gazilere engellilere ve hamilelere çocuklu kadınlara ait olduğunu, ne var bunda çekinecek, kendimden biliyorum kolay mı otobüste ayakta gitmek, ben çalışmıyorum hamileliğimde çok az kullandım otobüs ve hiç ayakta değildim ama yer bulamasam mutlaka ve mutlaka kaldırırdım birini, hatta eskiden de ayağımda topuklu varsa yorulmuşsam falan o zaman bile uygun gördüğüm birini rica edip kaldırırdım nolcak yani...
canım haklısın da hamile olduğumu görenler dahi yer vermiyoki bön bön bakıyo.sinirleniyorum o zman.ama bundan sonra kaldırmak zorunda kalcam yoksa hergünn bayılırım valla :) bide ayakta gitmek şöyle dursun otobüsler tıklım tıklım göbeğimi sıkıştırmayacağım bi köşe bulsam şükrediyorum

$komik.jpg

teyy allaamm bugünleri mi görcez acaba :KK52::KK52::KK52:

Arkadaşlar merhaba
Bir şey danışacağım. Sabahtan beri sol kasığımda bir sancı var. Sürekli değil, aralarda girip çıkıyor. Bazen 1-2 saat olmuyor, bazen de şimdiki gibi dakikada bir giriyor. Girdiği zaman epey canımı acıtıyor ama dayanılmaz değil. Yalancı sancı dedikleri böyle bir şey mi?

Bir de doktorum bana adet sancısı gibi sancın çok olursa beni ara dedi. O sırada düşünemedim de ben adet sancısını bilmem ki :) Hiç ağrım olmazdı benim. Bu adet sancısına benziyor mu?

Arkadaşlar merhaba
Bir şey danışacağım. Sabahtan beri sol kasığımda bir sancı var. Sürekli değil, aralarda girip çıkıyor. Bazen 1-2 saat olmuyor, bazen de şimdiki gibi dakikada bir giriyor. Girdiği zaman epey canımı acıtıyor ama dayanılmaz değil. Yalancı sancı dedikleri böyle bir şey mi?

Bir de doktorum bana adet sancısı gibi sancın çok olursa beni ara dedi. O sırada düşünemedim de ben adet sancısını bilmem ki :) Hiç ağrım olmazdı benim. Bu adet sancısına benziyor mu?

canım ben bugün sorduğumda doktorum rahim ağırlaştığı içinde olabilir dedi. Ama sen diyosun ki dakikada bir bence doktoruna danis önemli bişey olmasa bile için rahat olsun.

Çaktırmıyor muyummm:KK9:
Canım keçeleri ablam aldı. Sincan'dan
Kızılay da Erdoğan düğme var İzmir caddesinde orada daha çok çeşit var
Kapı süsünü şu adresten beğendim. Orijinal şi ler var
Ama çooooookkkk pahalıııı
melegineli, hastane odası süsleme, bebek tasarımları, bebek odası kapı süsleri, name banner

Ya ben de özel sektördeyim ve işe yeni başlamıştım. Hiiiiiiççççç bilmiyordum bu işleriii.. Zaten kendim de gidemiyordum. Muhasebeci söylemiş eşime de. En son en azından 40 günlük rapor hakkımı kullandımmm... 3/2 şini alıyormuşuz

Nasip demek kiiiiii:KK31:

hıımmmmmmm ben seni devlette zannetmiştim canım
çaktırmıyorsun derken
senin böyle umursamaz bir tavrın var ya
hani rahat bir tip
kötü anlamda demedim yanlış anlama
ben de öyleyim, el becerim yoktur hatta
onunla uğraşacak sabrım da yoktur benim

dediğin yeri biliyorum canım , teşekkürler

Arkadaşlar merhaba

gececim adet sancısı böyle anlık şekilde gelip gitmez
sürekli kasıklarında olur ve kendini sana sürekli hissettirir
bir de bağırsaklarını bozduğunda göbeğin alt tarafında hissettiğin sancıya benzer
yani ben de öyle oluyor
inşallah yardımcı olabilmişimdir canım
çok geçmiş olsun

Canım bi kaç gün önce benimde sol kasıgımda aynı sancı olmuştu doktora gittim nts ye bagladılar cok şükür bişey çıkmadı ama o sancı adet sancısından farklıydı

kızlar nasılsınız???bebeğimin ismine yardımcı olurmusunuz lütfen....:KK1::KK1::KK1:

http://www.kadinlarkulubu.com/bebek...677-minik-kizima-isimlutfen-fikir-verin2.html

canım NİL ,BEREN,CEMRE,SEZEN,ÖZGE,ALYA,ASYA bende bu kadar =))

Kızlar, hastane için terlik aldınız mı, markafonide bugün twigy nin indirimi var, güzel pembe ve krem rengi modeller var, ama oğlu olacaklara mavi görmedim :) böyle bişey mi alsam yoksa evdeki krem rengi ceyo terliklerimi götürmeyi düşünüyodum öyle mi yapsam...
normal bir terlik alırımherhalde ihtiyaç hiç bitmiyiyorr ayol =)

herkes bu kadar çok ilaç kullanıyo mu, ben sadece Maltofer Fol (demir hapı), Elevit ve Magnesium Positive (magnezyum hapı) kullanıyorum, hatta eleviti vermiyodu gerek yok diyodu da benim zorlamamla başladım bebeğimin gelişimi o zaman 1 hafta geriydi, ben ısrarla sordum içeyim diye direkt bi etkisi yok ama için rahat edicekse iç demişti...

canım bana da aynı ilaçlar verildi decavit ve elevit i kullandm en son gittiğimde decaviti çok kilo alırsan içme dedi..

Yok canım öğretmen değilim. Bankacıyım. Eşimle şuan beraberiz ama ben doğumu İstanbulda yapıcam. Zaten kontroller içinde her ay İstanbula gidiyorum. İzne ayrılınca eşimi burda bırakıp İstanbula gideceğim. İşte kararsızlık içindeyim. Eşim gerçektenm benim en büyük destekçim. Ama burda doktor sıkıntımız var. Artık zamana bırakıcaz herhalde....

canım bence eşinde senelik iznini kullansın eğer varsa eşinde yanında olsun...istanbulda hangi hastande doğum düşünyrsun..

X