2013 Nisan Anneleri

Bizim ....

• Ankete Katılan
    428
Canım ben de senin gibi düşünerek aldım yürüteç ama sonuç hüsran oldu. Çünkü içinde durmak istemiyor, onun içinde yürümek istemiyor ama bizim kollarını tutup yürütmemize bayılıyor. Hatta sevinç çığlıkları atıyor koşuyor neredeyse. Umarım senin işine yarar.

Ben mamalove yürüteç aldım. Hoppala, ilk arabam ve mama sandalyesi de oluyor. İnternetten bir bak istersen.

Benim de kızımın yürüteci var ama biz almadık bir tanıdık verdi ama çooooook dandik birşey ahı gitmiş vahı kalmış ama kızım bayılıyor ordan oraya koşturup duruyor ama çok koymuyorum 15 dk filan o sırada ihtiyacımı karşılıyorum:)) hemen mutfakta akşam için birşeyler hazırlıyorum rahat oluyor....

bende yürüteçle ilgili çok büyük konuştum hayatta kızımı yürüteçe bırakmam, kendi çabalarıyla yürüsün,başka şeylerle oyalarım gibi çok konuştum ama bi akşam hiç durmuyodu elif ne kucakta ne yerde,eşimde yiğeninin yürüteçi yukarı kilerdeydi getirdi koyduk içine,rahatça oyunlar oynamaya,sesler çıkarmaya başladı Allahım sana şükürler olsun dedim :) şimdi uzun dakikalar olmasada bırakıyorum, işlerimi hallediyorum

dertsiz sende al canım sonuçta saatlerce koymayacaksın bi ihtiyaç molana kadar kalır yürüteçinde

bizde yürüteç yok ama bazen bende alsam mı diyorum

mercan kucak sevmez ama emekleyerek her yeri talan ediyor tutunarak yürüyor biz devamlı yanında eşyalrı kaldır aman mercan düşmesin diye korkuyoruz gerçi mercan bağımsızlığına düşkün mama sandalyesini bile sevmiyor yürüteci de sevmez rahat hareket etmekten hoşlanıyor
dün aksam uyumadan önce mama verecektim mama sandalyesine oturttum mama hazırlıyorum annemde pazardan aldıklarını buzdolabına yerleştiriyor ama gözümüz mercanda mama sandalyesi ve buzdolabı yanyana duruyor iki saniyede mercan buzdolabının arasına elini sok annem de hafif kapatır gibi yaptı kapağı benimki bastı feryadı benim içim gitti kırıldı çocuğun parmakları ddedim çocuk ağlıyor ses yok neyse ki baktık birşey yok ağladı sonra penceren falan baktırdım sustu ... off ne zormuş annelik zaman ilerledikçe daha iyi anlıyorum ama ona bişey olunca canım çekildi resmen aman sizlerde dikkat edin bu dönemde çok tehlikeliler
kızlar bende büyük konuştum yürüteçe koymam falan diye ama tek başıma herşeye yetişemiyorum en azından yemeğin soğanını doğrayana kadar koysam o bile yetecek. gündüz uyusa yapıcam o da yok yatağına yatırmamla uyandığı bir oluyor.eşim yürüteç almam diyor ben kafasına soktum almıcam diye şimdide o inat ediyor. neyse almazsa bende annemin kredi kartıyla alıcam.

oyy kıyamam, çok tehlikeliler gerçekten Rabbim korusun bizde dün akşam babam balık veriyodu elife oda ağzında biraz biriktirmiş yutmaya çalışırken boğulur gibi oldu çok korktum hemen parmağımı ağzına sokup çıkarttım,panik oldum böyle bi durumda ne yapılabilir bilemiyorum çok panikliyorum hemen,

birde kızlar pişik kremi ne kullanıyosunuz
zapzup ycl kızlar hepimizin başına geliyor böyle şeyler ne kadar dikkat edersek edelim olacağı varsa oluyor bir anlık boşlukta olabiliyor. allah beterinden saklasın.
yıllar önce kvlerle bir arkadaşlarına misafirliğe gittik. kb evin oğluna şeker çikolata götürmeye alıştırmış çocukta bekliyor o zaman 2 yaşında falan. şu sütlü şekerler var ya yuvarlak cebinde ondan varmış kbnın. çocuğa verdi o da hemen açtı. şeker oyun oynarken boğazını tıkadı çocuk nefes alamıyor morarmaya başladı şeker çıkmıyor, annesi çocuğum gidiyor diye ağlıyor.kv çok soğuk kanlıdır o parmağıyla oynata oynata çıkardı şekeri o gün bugündür küçük çocuklara bişey verirken dikkat ediyorum

oyy kıyamam, çok tehlikeliler gerçekten Rabbim korusun bizde dün akşam babam balık veriyodu elife oda ağzında biraz biriktirmiş yutmaya çalışırken boğulur gibi oldu çok korktum hemen parmağımı ağzına sokup çıkarttım,panik oldum böyle bi durumda ne yapılabilir bilemiyorum çok panikliyorum hemen,

birde kızlar pişik kremi ne kullanıyosunuz
oyy kuzum benim ya yemekte vermek sıkıntı ama korkma böyle durumlarda elini parmağını sok ağzına çıkar ayrıca kucağına alıp miğdesine bastıracaksın ve yukarı doğru miğdeyi iteceksin kafasını da hafif öne eğ canım

pişik kremi her çeşit olmaya başladı nivea, jhonsos baby, bepanthol hepsinden var bezin lastik kısımlarına gelen yerlerinde kırmızı kabarıklar çıktı geçiremiyorum molfix aldım bir kaç gün kullandı böyle yaptı baştan beri hep prima kullanıyordum şimdi yine primaya döndün ama yine de kızarıklık geçmiyor ıslak mendil bile kullanmıyorum pamuk su ve tuvalet kağıdı ile kuruluyorum şimdi bir arkadaş hugies verdi deneyeceğim bakalım iyi gelecek mi ama nivea dan memnunum koyu kıvamlı ve güzel

kızlar bende büyük konuştum yürüteçe koymam falan diye ama tek başıma herşeye yetişemiyorum en azından yemeğin soğanını doğrayana kadar koysam o bile yetecek. gündüz uyusa yapıcam o da yok yatağına yatırmamla uyandığı bir oluyor.eşim yürüteç almam diyor ben kafasına soktum almıcam diye şimdide o inat ediyor. neyse almazsa bende annemin kredi kartıyla alıcam.

zapzup ycl kızlar hepimizin başına geliyor böyle şeyler ne kadar dikkat edersek edelim olacağı varsa oluyor bir anlık boşlukta olabiliyor. allah beterinden saklasın.
yıllar önce kvlerle bir arkadaşlarına misafirliğe gittik. kb evin oğluna şeker çikolata götürmeye alıştırmış çocukta bekliyor o zaman 2 yaşında falan. şu sütlü şekerler var ya yuvarlak cebinde ondan varmış kbnın. çocuğa verdi o da hemen açtı. şeker oyun oynarken boğazını tıkadı çocuk nefes alamıyor morarmaya başladı şeker çıkmıyor, annesi çocuğum gidiyor diye ağlıyor.kv çok soğuk kanlıdır o parmağıyla oynata oynata çıkardı şekeri o gün bugündür küçük çocuklara bişey verirken dikkat ediyorum

almazsa annenin kartıyla alırsın baktın çocuk kullanmıyor iade süreleri oluyor o süre içerisinde iade edersin

aman küçük çocuklara evet verilenlere dikkat etmek lazım çok tehlikeli olabiliyorlar

oyy kuzum benim ya yemekte vermek sıkıntı ama korkma böyle durumlarda elini parmağını sok ağzına çıkar ayrıca kucağına alıp miğdesine bastıracaksın ve yukarı doğru miğdeyi iteceksin kafasını da hafif öne eğ canım

pişik kremi her çeşit olmaya başladı nivea, jhonsos baby, bepanthol hepsinden var bezin lastik kısımlarına gelen yerlerinde kırmızı kabarıklar çıktı geçiremiyorum molfix aldım bir kaç gün kullandı böyle yaptı baştan beri hep prima kullanıyordum şimdi yine primaya döndün ama yine de kızarıklık geçmiyor ıslak mendil bile kullanmıyorum pamuk su ve tuvalet kağıdı ile kuruluyorum şimdi bir arkadaş hugies verdi deneyeceğim bakalım iyi gelecek mi ama nivea dan memnunum koyu kıvamlı ve güzel

almazsa annenin kartıyla alırsın baktın çocuk kullanmıyor iade süreleri oluyor o süre içerisinde iade edersin

aman küçük çocuklara evet verilenlere dikkat etmek lazım çok tehlikeli olabiliyorlar

paylaşımın için saolasın canım inşallah böyle bi durum tekrar olmaz olursada sakin davranırım inşallah.

bende sebamed pişik kremi kullanıyodum bitiyor yeni alıcam çok önce burda konuşulmuştu iyi bir pişik kreminden bahsedilmişti ama adını hatırlayamadım bepanthol olabilir

OYUN CİDDİ BİR İŞTİR...

(Parents Dergisi Aralık 2006 sayısında yayınlanmıştır)

Oyun ve oyuncaklar çocuğun gelişiminde elbetteki çok önemli bir yere sahiptir. Bebeğin doğumuyla birlikte anne babalar nasıl oyuncak almaları gerektiği endişesini yaşarlar. ELELE Çocuk ve Aile Psikolojik Danışmanlık Gelişim ve Eğitim Merkezinden Psikolog ve Özel Eğitim Uzmanı Bihter Mutlu Gencer ( ELELE Çocuk Genç ve Yetişkin Psikolojik Danışma Merkezi ) oyuncak seçimi ve çocuğunuzla oynarken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar konusunda bilgiler veriyor:

Anne babalar bebeğe hazırlanırken oda takımı ve giysilerin yanında mutlaka oyuncak da edinmelidirler. Doğumdan itibaren renkli ve ses çıkaran oyuncaklar, dişleri çıkarken kemirebileceği objeler, birşeyleri tutmaya başladığında çeşitli materyalleri tanımak amacıyla kumaş, kağıt, jelatin'den yapılmış objeler işe yarar. Bebeğin birlikte uyuyabileceği yumuşak bir uyku arkadaşına sahip olmasının (örneğin peluş bir ayıcık) gelişimi için olumlu etkileri vardır. Uyku öncesi rutini oluştururken ninni veya müzik cd'leri, birlikte bakabileceğiniz resimli kitaplar, ne yazdığını anlamasa da sizin yumuşak sesinizi dinleyebileceği kısa hikaye kitapları bebeği hem rahatlatır, hem de yavaş yavaş dil becerilerinin gelişmesine, ileride kitap alışkanlığı kazanmasına basamak oluşturur. Emeklemeye başladığında yerde onunla birlikte emekleyebileceği tekerlekli oyuncakları, ayağa kalktığında elleriyle iterek yürüyebileceği, yürümeye başladığında ipinden çekerek taşıyabileceği oyuncaklar birinci yılın belli başlı oyuncakları olabilir. Bunlardan başka 7-8. aylardan itibaren bebekle çeşitli el oyunları oynamak (tel sarar, kuş gelmiş konmuş, cee... gibi), bu oyunları taklit etmesini sağlamak bebeğin sosyal gelişimi açısından önemlidir.

Gerçek eşyalardan oyuncak:

Çocuk yürümeye başlayıp bağımsızlığını kazandıkça keşfetme istediği de artar. Anne babalar “o kadar oyuncağı var, hiç ilgilenmiyor, varsa yoksa mutfak eşyaları, tencereler, kaşıklar, cd'ler...” diye yakınmaya başlarlar. Çocuğun oyuncakları var diye diğer eşyalarla ilgilenmemesini bekleyemeyiz. Elbetteki karıştıracaktır, çünkü keşfedecektir. Ona zarar verebilecek bıçak, cam tencere kapağı gibi nesneleri üst raflara koyup tencerelerle oynamak istediğinde buna izin vermek ayrıntı gibi gözükse de aslında önemli bir konudur. Zaten çocuk birkaç ay oynar sonra da yavaş yavaş doyar, yani keşfetmesi biter. Eğer anneler bütün mutfak dolaplarının karışmasını istemiyorsa, belirli bir dolabı (bir kaç gerçek mutfak eşyası bulunan) ona ayırıp, istediği zaman sadece o dolabı karıştırabileceğini söyleyebilirler. Ancak tamamen yasaklamak çocukta engellenmişlik duygusu yaratır.

Yere düşen oyuncağı ağzına alırsa?

Bebeğin objeleri keşfedebilmesi için onlara bakması yetmez. Onları ağzına sokması, yalaması, ısırması gerekir ki nasıl birşey olduğunu anlayabilsin. Bu nedenle “oyuncağı ağzına götürme” demek gereksiz bir engelleme olacaktır. Öte yandan, bazı anne babalar bebek oyuncağını yere her düşürdüğünde gidip oyuncağı yıkamak zorunda olduklarını düşünürler. Bu konuda rahat olmak bir kaç açıdan önemlidir. Birincisi her seferinde oyuncağı yıkamak anne için çok zahmetli bir iştir. Ayrıca çocukta “yerlerin kirli ve mikroplu olduğu” gibi takıntılı düşüncelerin gelişmesine neden olabilir. Ayrıca bebeğin bağışıklık sisteminin gelişmesi için buna ihtiyacı vardır. Çok fazla steril ortamlarda yetişen çocukların özellikle yuvaya başladıklarında çok sık hastalandıkları görülmektedir.

Çocuk 1,5-2 yaşına geldiğinde onunla oyun oynamak daha zevkli hale gelmeye başlar. Konuşmasa bile artık dili anlama becerileri oldukça gelişmiştir. Sembolik oyunları daha fazla anlamaya başlar. El becerileri daha bir kontrol kazanmıştır. Sembolik oyunlar için oyuncak mutfak araç gereçleri, el kuklaları, tamir takımları, oyuncak atlar edinilebilir. Bu dönemde çocuğu olabildiğince sanat faaliyetlerine yönlendirmek yaratıcılığını geliştirebilmesi için önemli etkinliklerdir. Oyun hamuru, parmak boyası, pastel ve sulu boyalarla çocuğu yavaş yavaş tanıştırmak ve bu materyalleri özgürce kullanmasını sağlamak ve ortaya çıkardığı eserleri koşulsuz kabul etmek, çocuğun içindeki varolan potansiyeli erkenden ortaya çıkarabilmesi ve işleyebilmesi için gereklidir. O yaptığı karalamaya araba diyorsa, “olmaz, gel bak araba boyle çizilir” yerine “evet nefis bir araba çizmissin” demek daha olumludur. 3-4 yaşına geldiğinde zaten kendi hayalindeki arabayı çiziyor olacaktır.

Özel zaman uygulaması:

Çocuğun oyun becerileri geliştikçe anne babasını evde oyun arkadaşı olarak da görmeye başlar. Çocukla mutlaka hemen her gün oyun oynamak gereklidir. Günde yarım saat fakat çocukla birlikte yerde, diz dize, göz göze oynayabileceğiniz bir oyun zamanı özellikle çalışan anne babalar için çocuklarıyla olumlu ilişkiler kurabilmeleri açısından çok önemlidir. Kaliteli bir oyun tüm gerginlikleri rahatlatma, oluşabilecek gerginleri de önleme işlevine sahiptir. Oyun sırasında anne babanın istek, ilgi ve dikkati tamamen çocukta ve oyunda olmalıdır. Örneğin televizyonun açık olması oyunun doğallığını engeller, veya gözucuyla gazeteye bakmaya çalışan bir babaya çocuk olumsuz tepki gösterir. Anne babanın çok yorgun olduğu ve aklının “ne zaman gidip televizyon karşısında uzanabileceğini” düşündüğü bir zaman ne çocuğa ne de anneye keyif verebilir. Bir başka nokta, oyun zamanının çocuk için “ tahmin edilebilir” şekilde ayarlanmış olması, anne babanın bıkacağı uzunlukta olmaması gereklidir. (Örneğin her akşam yemekten sonra yarım saat gibi.) Her akşam anne baba oyun oynayamıyorsa bir gün anne, bir gün baba oyun oynayabilir. Çalışmayan annelerin sürekli evde oyun oynaması elbetteki sözkonusu olamaz. O nedenle de tahmin edilebilir bir vakit ayrılmalı ki çocuk da sürekli “benimle oyna” şeklinde sızlanmak yerine ne zaman “anneyle oyun vakti”, ne zaman “babayla oyun vakti” olduğunu ve bunun dışındaki zamanın annenin ve babanın kendine ayırcağı zaman olduğunu bilebilsin. Oyun oynayamayacağımız zaman ise çocuğa bunun açıklamasını mutlaka önceden bildirmek önemlidir.

Oyun sırasında seçimleri çocuğa bırakmak, onun mutlu ve zevkli zaman geçirmesini amaçlamak diğer önemli bir noktadır. Oyunu sadece zeka gelişimi için kullanmak, çocuğa sürekli birşeyler öğretmeye çalışmak ve onu test etmek amaçlı oyun oynamak ufak yaştan performans kaygılarına neden olabilir. Öte yandan, bazen anne babalar çocuğun iyi vakit geçirmesi adı altında adeta çocuğu unutup kendileri oyun oynarlar. Çocuk ve yapmak istedikleri doyurulmamış bir şekilde köşede kalır.

Çocuk oyunda kendini ifade eder:

Son olarak, çocuğun oyunda kendini ifade edip deşarj olduğunu hatırlamakta fayda vardır. Örneğin doktordan korkan bir çocukla doktor malzemeleriyle oyun oynamak bu korkusunu hafifletebilir. Hayaletlerden korkan bir çocukla hayalet kılığında oyunlar oynamak onu rahatlatabilir. Bu nedenle çocuğun oyunlarına müdahale etmeden izin vermek gerekir. Bazen anne babalar çocuklarının silahlarla oynamasının saldırganlıklarını arttıracağını düşünürler. Saldırganlık zaten çocuğun içinde varolan bir dürtüdür ve yön bulamamış şekilde çocuğun içinde kalacağına oyunda dışavurulması son derece sağlıklıdır. Kendine ve başkalarına zarar vermediği sürece çocuğun silahlarla oynaması tamamen normaldir, ve her türlü oyuncakla olduğu gibi bu tip oyuncaklarla da tanışıp özgürce oyun oynamasını desteklemek gerekir.

Bihter Mutlu Gencer

Psikolog ve Özel Eğitim Uzmanı

günaydınlar hepinize öncelikle günaydın der bebişleriniz sağlıkla büyütmenizi dilerim.

bende allah nasip ederse mart sonu doğum yapacağım ama nisan annelerindeyim ve bız kendımızce bır lıste hazırladık sizden bazı tavsıyeler almak istiyorum tulumlar ve giyecekler hakkında ben hep 3- 6 ay alıyorum sizin tavsiyelerınız neler bıberon emzik ne önerirsiniz gögüs kremı pişik kremı tavsıyelerınız nedir

http://www.kadinlarkulubu.com/nisan-anneleri/676140-2014-anneleri-alinacak-listesi.html benım hazırladığım liste bu ama arkadaşlarım sizlerdende bılgı almamı rica ettiler nede olsa siz bızden daha deneyımlısınız eğer bıze yardımcı olursanız çok seviniriz kucak dolusu sevgiler

nisan 2014 anneleri
:KK54:

günaydınlar hepinize öncelikle günaydın der bebişleriniz sağlıkla büyütmenizi dilerim.

bende allah nasip ederse mart sonu doğum yapacağım ama nisan annelerindeyim ve bız kendımızce bır lıste hazırladık sizden bazı tavsıyeler almak istiyorum tulumlar ve giyecekler hakkında ben hep 3- 6 ay alıyorum sizin tavsiyelerınız neler bıberon emzik ne önerirsiniz gögüs kremı pişik kremı tavsıyelerınız nedir

http://www.kadinlarkulubu.com/nisan-anneleri/676140-2014-anneleri-alinacak-listesi.html benım hazırladığım liste bu ama arkadaşlarım sizlerdende bılgı almamı rica ettiler nede olsa siz bızden daha deneyımlısınız eğer bıze yardımcı olursanız çok seviniriz kucak dolusu sevgiler

nisan 2014 anneleri

uzun zaman sonra tekrar döndüm aranıza..açıkçası çok yoğun geçiyor günlerimiz..ben çalışıyorum 2,30 a kadar ve bir tek işteyken dinlendiğimi hissediyorum...eve gidince herşey üstüste oluyor ve geriliyorum haliyle..

bıcırık 9 aylık olacak yakında..aslında mutlu bir çocuk,ilgilenildiği zaman hiç bir eziyeti yok,yalnız kalmayı sevmiyor.bana çok düşkün oldu,yanında olmamı istiyor sürekli..hani kzılar babalarına düşkün olurdu??..:KK1::KK1::KK1:
gezmeyi de seviyor,bu yönde şanslıyız ki her hafta sonu geziyoruz..dişlerimiz hala yok ortada,çok sıkıntısı var ama patlatmadı...
dün ateşliydi ,viralmiş..ilaç vermediler,emerek atlatıyoruz,ateşi geçti zaten...
ek gıda sorunlu,öyle aman aman yemiyor..hele kahvaltıdan nefret ediyor,çorbalarda daha şanslıyız.

Sizlerde durumlar nasıl???

nisan 2014 anneleri

ben her anneye verdiğim tavsiyeyi vereceğim..ilk 3 ay için çok fazla alma kıyafet,mevsimlere dikkat et birde alırken ahngi mevsime denk gelecek o ayı..işte bu zıbındı,tulumdu onlardan al rahat rahat..öyle hızlı büyüyorlar ki,ben 2 tane prima kutusunu küçüklerle doldurmuştum bile...

şimdi diğerlerinde durum değişir belki de ben kendimden örnek vericem sana..ben hiç göğüs kremi çatlak kremi almadım önceden
başkasının göğüsü acıdı diye seninki de öyle olacak diye bir şey yok,olsa bile sonradan alınabilecek şeyler bunlar..ben mesela hiç kullanmadım,ihtiyacım olmadı.hastaneye biberon götürmedim,kim ne derse desin bir bebek emmiyorsa bile hemen biberon verilmemeli,çok gerekliyse çay kaşığı ile besliyor ebeler(tabii bilinçli olanlar) sonrasında bebek yine göğüsten emmeye adapte olması kolay olur.
pişik kreminde sudocrem diyorum..kesinlikle 1 numara..bizde çok işe yaradı..ben sebamedinkini almıştım,ablam nivea alıvermiş...şu an ikiside duruyor çünkü yazın oluşan pişiklerimizi bir tek sudokrem iyileştirdi..hametan filan hikaye kaldı yanında..

hatane çantana mutlaka yedek atlet ve pijama koy,ben gereksiz görmeme rağmen arkadaşım ısrarla koydurmuştu,iyi ki dinlemişim,o kadar sıcak yapıyorlar ki odaları,bir de doğumun etkisinden mi bilmem çok terlemiştim ve değiştirmiştim hep üstümü..aklıma bunlar geliyor şimdilik,daha sonra yazarım gene..

bebiş için yetlerince hazırlığın var zaten..

iyi geceler güzel yurdumun güzel bebeklere sahip güzel anneleri.. Ben geldimm
bu saatte kimseyi bulamamam çok normal ama ben şimdi yazim yarın okumaya başlarım artık yazıları.. Napıosunuz ne war ne yokk bebişleriniz nasıll çok merak ediorm yaa koskoca 9 ay geçti..hamileliğimiz hazırlıklarımız temizliklerimiz doğumlarımız derken nerdeyse çocuklarımız yaşına geldi.. Nasıl geçti dimi o günler.. Ve şimdide bizim gibi gün sayan anne adayıyla dolmuş sitemiz ne güzel.. Allah onlarada bu mutluluğu yaşatsın inş..
Bu arada bni soruck olursanz 3 taneyle kafayı yiorumm.. Nasıl sabah nasıl akşam oluyo bilmiorm.. Bende 3 tane ufaklık var siz uğraşın bi taneyle ben 3 tanee :d neyse canlar hadi iyi geceler çocuklar uyuoken bende yatim dinlenim öptm hepinizi :KK16:

AAA noolmuş bu sayfaya yaa kimse msj atmıyooo.
Herkes nereye kaybolmuşşş nerde eski dostlarımızzz eski sohbetlerimizzzz :KK43:( dün gece attığım msj dan sonra kmse yazmamışşş.. İşe başlayanlar we çocuktan fırsat bulamayanlar war sanırım.. Ayol benim 3 taneee 3 dile kolay :KK70: hepside 4 yaşın altında yani ufaklar.. ben bile girdiysem size vahhh yani:KK70: neseee hadi öptmm.. Ben yazıp ben okuyorm walla :KK70: in cin top oynar olmuşşş

Kizlar oglumun butun uyku duzeni degisti gece 1 den once uykuya dalamiyo dalsada geceleri sayisiz kez uyaniyor ne yapacagimi sasirdim benim gibi olan var mi

Kizlar oglumun butun uyku duzeni degisti gece 1 den once uykuya dalamiyo dalsada geceleri sayisiz kez uyaniyor ne yapacagimi sasirdim benim gibi olan var mi
dişleri çıkmadıysa henüz onun sıkıntısıdır.
oğlum 2 hafta boyunca akşamları hep ağladı,
akşamları 9da yatan çocuğu 11-12 ye kadar uyutamıyordum.
geceleri saat başı uyanıyodu.
tam anlamıyla kafayı yemek üzereydim kısacası...
hepsinin sebebi dişmiş.
1.dişi patladı herşey eski normal zamanlarına döndü.
sizinki de öyledir belki ama dişi patladıysa bişey diyemeyeceğim.

Merhaba.bende nisan annesiyim bayanlar.vede 2 yasinda bir oglum daha var.allah bagislasin.spiral taktirdim ama kafayi yiyecegim hep aklimda sanki ipimi ceksem gelecek.esimle iliskidede sanki bisey degiyor bana dedi huylandim hic rahat degilim spiral taktirip rahatsiz olan var mi ne olur bilen varsa yazsin.

Merhaba.bende nisan annesiyim bayanlar.vede 2 yasinda bir oglum daha var.allah bagislasin.spiral taktirdim ama kafayi yiyecegim hep aklimda sanki ipimi ceksem gelecek.esimle iliskidede sanki bisey degiyor bana dedi huylandim hic rahat degilim spiral taktirip rahatsiz olan var mi ne olur bilen varsa yazsin.

Kontrol ettirin;kendiliginden cikani biliyorum:KK66:)

AAA noolmuş bu sayfaya yaa kimse msj atmıyooo.
Herkes nereye kaybolmuşşş nerde eski dostlarımızzz eski sohbetlerimizzzz :KK43:( dün gece attığım msj dan sonra kmse yazmamışşş.. İşe başlayanlar we çocuktan fırsat bulamayanlar war sanırım.. Ayol benim 3 taneee 3 dile kolay :KK70: hepside 4 yaşın altında yani ufaklar.. ben bile girdiysem size vahhh yani:KK70: neseee hadi öptmm.. Ben yazıp ben okuyorm walla :KK70: in cin top oynar olmuşşş

facebook üzerinde 2 tane ayrı grup kurmuşlar oradalar sanırım, bu başlığa da gerek kalmamış....

Sayfamız geri gelmiş. Sevindim valla.
İlk göz ağrım 2. sınıfa geçti bile.
Zaman ne çabuk geçiyor. :)

X