2014 Aralık Anneleri

Bi bebeğin gelişip gelişmediği detaylı ultrasona gelene kadar normal ultrasonda da belli olmaz mıydı bnm de bi arkadaşıma bebeği 13 haftalık olması gerekirken 10 haftalıkta kalmıştı doktor gelişemediği söylemişti her doktora gittiğimizde haftasıyla uyumlu diye gelişimine bakılıyo çünkü yanlış anlama bi bilgim yok ama fikir yürüttüm sadece

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ya kızlar bir sorum daha olacak

şimdi ben 18+1 haftalık hamileyim. ay hesabı yaparsak kaç aylık hamileyim :)

Dort bucuk aylik oluyo 16 hafta 4ay ediyo 2 haftada fazlan var 20 haftalik oluncda 5 ay bitmis olacak. Bu arada cok acik tenli degilsen yuksek faktor gunes kremi alma cunku faktor arttikca kanserojen madde icerme miktari artiyor ve 30 fak ile 50 fak arasinda koruyuculuk acisindan cok fazla fark yokmus bir doktorun soyledigi bu bana

Doktor nasıl böyle birşey söylüyor ki.zaten herkes steril ortamda doğum yapıcak yanılıyomuyum kimse evde doğurmuyor sonuçta kaldık i herşey olabilir bence yaptır kaçıncı haftada sın canım

Rabbim mekanlarini cennet eylesin canim. Hicbisey olmaz hem o da ziyaret olmus olur kabir ziyareti peygamber sunnetidir. Buarada seninle ne kadar cok ortak noktamiz var arasam bulamam boylesini benimde esimin annesi benimde babam yok. Rabbim sabir versin canim.

Sanmam canim ya panik olma hemen.. Allah korusun zehirlenme olsa dahi önce annenin vücudu ishal bulanti ateş gibi belirtilerle alarma geçer atmaya calisir ictigini. Biraz bekle bakalim atesin falan cikarsa o zaman Dr a görünn

Doktor nasıl böyle birşey söylüyor ki.zaten herkes steril ortamda doğum yapıcak yanılıyomuyum kimse evde doğurmuyor sonuçta kaldık i herşey olabilir bence yaptır kaçıncı haftada sın canım

19.haftadayim...gittigim dr da bulundugum yerde oldukca ragbet goren bir dr :) ben saglik ocagiyla bi istisare edeyim haftaya bende postu deldirecegim gibi...

19.haftadayim...gittigim dr da bulundugum yerde oldukca ragbet goren bir dr :) ben saglik ocagiyla bi istisare edeyim haftaya bende postu deldirecegim gibi...

Ben doktoruma sordum ol senın içinde bebek içinde bi sıkıntısı yok. Olman senin yararına tavsıye edıyoruz dedı.

Merhaba kızlar... Umarım yoktur ama aranızda riskli gebelikte takibi yapılan var mı? Benim suyum ileri derecede azalmis doktorlar bir şey yapamıyolar. Etlik Zübeyde, Koru , zekai tahir, Ankara Üniv. Hepsine gittim. Şimdi saracoglunun bir kurunu uyguluyorum ama sonuç elde etmedim henuz

Ben doktoruma sordum ol senın içinde bebek içinde bi sıkıntısı yok. Olman senin yararına tavsıye edıyoruz dedı.

Anladim canim...aslinda benim dr da yillardir cozmus beni artik..cok korktugumu biliyo onun icinmi oyle dedi acep?? Neyse artik korkunun ecele faydasi yok deyip yapicaz sanirim..zarari da yoksa olalim gitsin

3 boyutlu farklı detaylı ultrason farklı ama canım detaylı 2.düzey ultrason diye geçiyo detaylı inceleme yapılmıyo 3 boyutluda
Zaten şu merak şu evham varya doğurana kadar daha neler bulcaz nelere takılcaz neleri dert etcez bakalım

Anladim canim...aslinda benim dr da yillardir cozmus beni artik..cok korktugumu biliyo onun icinmi oyle dedi acep?? Neyse artik korkunun ecele faydasi yok deyip yapicaz sanirim..zarari da yoksa olalim gitsin

Yok cnm zararı olsa saglık ocaklarıda dıktorlarda olun demezki. Ben bayramdan sonra hem detaylı hem ıgnemi olucam

Kızlar bişey sorcam. Benm aşıyla detaylı ultrason aynı gun bişey olmaz dimi. Bide aşıda aç tok farkedıyomu

Hmm anladim canim.. tabiki buyuyecek gun gelecek rahat yatamicaksin karnindan :) ben simdiden zorlaniyorum. Oturdugum yerden hemen kalkamiyrm faln.. bi tanidigim 1 ay erken dogum yapti onun bile bnmki kadar karni anca varmis. Ben heralde 9. Ayimda yerimden bile kalkamicam oyle gorunuyoo :)) dun detayli ultrasona girdim minigim baya buyumus masallah. Boyu 25 cm faln olmus kuzucumunnn

Kızlar bişey sorcam. Benm aşıyla detaylı ultrason aynı gun bişey olmaz dimi. Bide aşıda aç tok farkedıyomu

Tabiki birsey olmaz canim ama tetanosa ac gitmen lazim cnku kan tahlili de yapacaklar. Aclik sekeri ve kan sayimi testi.. her ay yapicaklar sanirim rutin olarak..

Bende aynı senin gibi düşünüyorum canım benim normal girdiğim ultrasonda da bebeğimin omiriliğine midesine kalbine kadar bakıyo doktor Allah korusun Rabbim esirgesin bi sorun olsa orda da anlaşılmaz mıydı bu acaba yani istenilse normal gittiğin doktor muayenesinde de bakılabilir
Yaptırmıcam demiyorum şu an hala kararsızımım 2li 3lü 4lü tarama testlerinin hiç birini yaptırmadım ama içim o kadar rahat ki sadece yüzdelik ihtimaller için o kadar sinir stres yaşayamazdım

Tabiki birsey olmaz canim ama tetanosa ac gitmen lazim cnku kan tahlili de yapacaklar. Aclik sekeri ve kan sayimi testi.. her ay yapicaklar sanirim rutin olarak..

Hmm bak bunu bilmiyodum mesela. Cok sagol canımya.

Eğer kızamık olmadıysan çocukluğunda hamileyken olursan çok riskli bi durum oluyomuş canım bebek için de senin içinde sana da onun için yaptılar heralde ama tetanoz da olsan daha iyi olur

Sebebi belli mi canim? Bol bol su icmiyo musun? Vucudun susuz kaliyosa anlarsin. Bnde de enfeksiyon var biraz. Kansizliktn dolayi her dk su icinde kaliyorm cok su icsem de vucudumda su kalmiyo sanirim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…