2014 İlkbahar YDS Çalışma Günlüğüm

merhaba arkadaslar,hayirli cumalar,bende yds ye hazirlaniyorum.coooook zor geliyor.irem yayinlarinin kitaplarini takip ediyorum.tavsiyeleriniz nelerdir?bazen canim hic yabanci dil calismak istemiyor ve 3 gundur bu moddayim.birbirimizi motive edlim

merhaba arkadaslar,hayirli cumalar,bende yds ye hazirlaniyorum.coooook zor geliyor.irem yayinlarinin kitaplarini takip ediyorum.tavsiyeleriniz nelerdir?bazen canim hic yabanci dil calismak istemiyor ve 3 gundur bu moddayim.birbirimizi motive edlim
Benim tacsiyem bol kelime ezberleyip paragraf soruları okuman olacak. Ben şu aralar öyle yapıyorum hem zevkli geçiyor hem de kelime öğrendikçe daha bir motive oluyorsun. Burdan motive olup birlikte çalışabiliriz bende de irem yayınları mevcut anlaşıp her hafta bir kitaptan belli sayıda bölüm bitirip kelime ezberleyebiliriz. İrem yayınlarının hangi kitapları var sende nathance?

yds calisan kimse yok mu suan sitede?paragraflari birturlu cozemiyorum ve canim coook sikkiliyor:KK50::KK50:

Paragraflar başta çok zor geliyor insana ama inan okudukça anlamaya başlıyorsun Sonra en sevdiğin bölüm paragraf oluyor çünkü sınavın en kolay kısımları paragraf ve çeviri soruları oluyor açıkças :)) Şimdi buna inanmayabilirsin ama çalıştıkça sana da öyle gelecek. Ben bir kere hazırlandım sınava en çok paragraglardan korkarken en sevdiğim kısım paragraf haline gelmişti o kadar çok çalışıp yapmaya başlayınca.

bende yds set 1 var.yds sinav stratejileri 1 ve 2.passagework yds ve 2 cep kitap ve exam words ve phrasal verbs isimli.son 1 haftadir herseyi unutuyorum,ezberliyemiyorum ve deneme sinavi yaptim berbat gecti sonucta moral 0 oldu ve calisamiyorum

bende yds set 1 var.yds sinav stratejileri 1 ve 2.passagework yds ve 2 cep kitap ve exam words ve phrasal verbs isimli.son 1 haftadir herseyi unutuyorum,ezberliyemiyorum ve deneme sinavi yaptim berbat gecti sonucta moral 0 oldu ve calisamiyorum

Normal eksiklerimiz var ondan kötü geçmiştir. Bende bu hafta deneme çözcem 80 sorudan 40 tanesini anca yapcam belki de daha azını yapcam bayağıdır ingilizceye bakmıyorum çünkü.

Eğer sana da uyarsa Bu hafta yani önümüzdeki cumartesiye kadar Sınav Stratejileri 1 kitabından Tense System in English konusunu bitirelim. Bir de readers of kpds den ilk 25 paragrafı okuyalım. Exam dictionaryden de A harfinin sonuna kadar çalışalım. Bilmiyorum sen kitaplara başladın mı ya da ne kadarını bitirdin. Eğer daha ilerde isen sen de kaldığın yerlerden bir bölüm ilerisini bitir, bende cep kitapları ve phrasal verbs yok sadece bunlara ek yediiklimin kaynakları var bende. Sen elindeki diğer kaynaklara da bakarsın bende benimkilere bakarım. Sınava kadar bu kitapları bitirmeye çalışalım, eminim netlerimiz artar. O yüzden hiç moralini bozma. Çalıştıkça her şey oluyor.

Bir de sana ingilizce kelime ezberlemek için bir kitap önerebilirim hafıza teknikleri ile sunmuş kelimeleri, belki biliyorsundur: Kurgusal Sözlük:
kurgusal.jpg

Bu kitabı internetten de indirebilirsin satın da alabilirsin. İnternettekinin yazıları biraz silik gibiydi ama.

kaynak icin tesekkur ediyorum.calisma programi bana uyar,umarim yapabilirim.kelime eksigim cok fazla ve calistigim konulari testlere aktaramiyorum.baglaclar ornegin ezberledigimi sanirken sorularini cozemedim

kaynak icin tesekkur ediyorum.calisma programi bana uyar,umarim yapabilirim.kelime eksigim cok fazla ve calistigim konulari testlere aktaramiyorum.baglaclar ornegin ezberledigimi sanirken sorularini cozemedim

Bende aynısı oluyor :)) Ama çalıştıkça olacak pes etmeyelim yeter ki herkes doğma büyüme bilmiyor ingilizceyi, ingilizcesi iyi olanlar nasıl öğrenmişse biz de yapabiliriz sonuçta.

merhaba ben de gecen sene girmiştim 58 almıştım ama pek çalışmamıştım.. iki ay kaldı sınava elimde de hiç kaynak yok sizler bana ne önerirsiniz ona göre gidip alayım

Akının ingilizce sınav taktikleri kitabını almıştım geçen sene baya beğendim tavsiye ederim. Sanki çalışırken karşımda bir hoca var ve bana anlatıyor gibi hissettiriyor kitap kendini :))

İlk hedefim bu kitabı bitirmek oldu artık.

merhaba ben de gecen sene girmiştim 58 almıştım ama pek çalışmamıştım.. iki ay kaldı sınava elimde de hiç kaynak yok sizler bana ne önerirsiniz ona göre gidip alayım

niveheyve senin mesajını görmeden tam da akının kitabını tavsiye etmiştim ki sonradan senin mesajı okudum :KK1:

Ben akının sınav taktiklerini kitabını beğendim onun dışında irem in readers of kpds, kurgusal sözlük kitaplarını tavsiye ederim. Yediiklimin dergi halinde seti de mevcut o da güzel. Bir de kelime ezberlemek için ya cesur öztürkün ya da iremin kitaplarını alabilirsin.

Ama ne alırsan al mutlaka bir tane teknik anlatan kitap, bir tane kelime kitabı, bir tane paragraf okuma kitabı ve bir adet de gramer kitabı almanı mutlaka tavsiye ederim. Hangi yayın olursa olsun bu 4ü mutlaka elinde olsun.

:) canım bu akında keramet mi var acaba şimdi gidip onu da alasım geldi..:)) ama ben sabırsızlıktan dayanamadım, dün gidip iremin sınav stratejisi1-2 ve yine iremin dictionary ve irem okuma kitabını aldım 4 ü birden 80 e patladı bana inşallah calışırım.. kitaplar biraz kalın gibi geldi başta ama yazılar büyük hızlı gidiyor şimdilik.. coooook teşekkürler bu arada

:) canım bu akında keramet mi var acaba şimdi gidip onu da alasım geldi..:)) ama ben sabırsızlıktan dayanamadım, dün gidip iremin sınav stratejisi1-2 ve yine iremin dictionary ve irem okuma kitabını aldım 4 ü birden 80 e patladı bana inşallah calışırım.. kitaplar biraz kalın gibi geldi başta ama yazılar büyük hızlı gidiyor şimdilik.. coooook teşekkürler bu arada

İyi yapmışsın o kitaplar bende de var :)) Bir tek okuma kitabı ile dictionary olana başladım gerisi duruyor. Kendimce bir plan yaptım şimdilik 4 kitaptan ilerleyeceğim onlar da şunlar: irem dictionary ve okuma, akın , sınav stratejileri 1 kitabı.

Dediğin gibi yazılar büyük çabuk bitirebiliriz bu kitapları :KK66:

Merhaba arkadaşalar benim de hiç ingilizcem yok ama kpdsye girmem gerekiyor.
Nerden başlasam acaba?
Evde 72 saat mi neydi eğitim cdsi var
başkada bişiy yok

Merhaba arkadaşalar benim de hiç ingilizcem yok ama kpdsye girmem gerekiyor.
Nerden başlasam acaba?
Evde 72 saat mi neydi eğitim cdsi var
başkada bişiy yok

eğer ingilizce temelin yoksa basit ilk düzey kitaplar alıp çalışmanı öneririm. Ve de bu ilkbahardaki sınava değil sonbahardakine hazırlan bence. ilk bahara kadar biraz temel oluşturursun sonra teknik gramer ve kelime kitabı alıp ileri düzeye çalışabilirsin. Ama kursa gitmen daha etkili olur. ilk başta kendi kendine öğrenirken zorlanabilirsin çünkü.

Selam krizantem yazılarını okudum, çok faydalı tavsiyeler vermişsin.Bende YDS sınavına hazırlanıyorum ingilizce temelim var gramerim fena değil ancak kelime haznem zayıf biraz.Bu yüzden takılmalar yaşıyorum soruları çözerken şevkim çok kırılıyor yeniden toparlanim falan derken zaman akıp gidiyor ve çok az kaldı.Söylediğin irem yayıncılık kitaplarını araştırıp edincem birde kelimeler bende kalıcı olmuyor bunun için ne yapılabilir başka nasıl ezberliyosun sen? Kurgusal sözlüğü indirip denicem başka tavsiyen varsa bekliyorum.Umarım emeğinin karşılığını alırsınn.. :KK34:

Selam krizantem yazılarını okudum, çok faydalı tavsiyeler vermişsin.Bende YDS sınavına hazırlanıyorum ingilizce temelim var gramerim fena değil ancak kelime haznem zayıf biraz.Bu yüzden takılmalar yaşıyorum soruları çözerken şevkim çok kırılıyor yeniden toparlanim falan derken zaman akıp gidiyor ve çok az kaldı.Söylediğin irem yayıncılık kitaplarını araştırıp edincem birde kelimeler bende kalıcı olmuyor bunun için ne yapılabilir başka nasıl ezberliyosun sen? Kurgusal sözlüğü indirip denicem başka tavsiyen varsa bekliyorum.Umarım emeğinin karşılığını alırsınn.. :KK34:

Kurgusal sözlük çok güzel cidden onun dışında ben renkli küçük kağıtlara kelimeleri ve örnek cümle yazıyorum arkasına da eş anlamlı zıt anlamlı ve türkçesini yazıyorum o şekile ezberliyorum kelimleri sık sık da tekrar ediyorum tabi. Yoksa uçup gidiyor kelimeler ama en iyi kelime ezberleme yöntemi paragraf okumak bence. Cümlede o kelime geçince kolay kolay unutmyorsun.

Kurgusal sözlük çok güzel cidden onun dışında ben renkli küçük kağıtlara kelimeleri ve örnek cümle yazıyorum arkasına da eş anlamlı zıt anlamlı ve türkçesini yazıyorum o şekile ezberliyorum kelimleri sık sık da tekrar ediyorum tabi. Yoksa uçup gidiyor kelimeler ama en iyi kelime ezberleme yöntemi paragraf okumak bence. Cümlede o kelime geçince kolay kolay unutmyorsun.

İyi çalışmalar denemem ben de yds'ye hazırlanıyorum ve sizin kaynaklarınızı görünce kendimin çok az çalıştığını hissettim umarım hepimiz en yüksek puanları alırız. Hepimize başarılar. :KK51:

X