2014 İlkbahar YDS Çalışma Günlüğüm

Kurgusal sözlük çok güzel cidden onun dışında ben renkli küçük kağıtlara kelimeleri ve örnek cümle yazıyorum arkasına da eş anlamlı zıt anlamlı ve türkçesini yazıyorum o şekile ezberliyorum kelimleri sık sık da tekrar ediyorum tabi. Yoksa uçup gidiyor kelimeler ama en iyi kelime ezberleme yöntemi paragraf okumak bence. Cümlede o kelime geçince kolay kolay unutmyorsun.

renkli kağıtları bende düşünüyorum evet heryere yapıştırcam :)
teşekkürler cnmm tavsiyeler için.umarım iyi geçen bir yds exam olur bizim için .. :44:

merabalar :) bende eylüldeki yds ye hazırlanıyorum.burdada yds görünce yazıyım dedim :)ismini vermiyim burdan ama hafıza teknikleriyle yds kelime seti aldım her cd de 250 kelime var 8 cd lik set.ama çok pahalı geldi ve ben cd leri çalışınca bende durması saçma geliyo.ilgilenen olursa yarı fiyatına ona gönderirim faturasıyle birlikte.iki kişi faydalanmış olur hemde

Yine gelmiş çatmış yds sınavı bende neden girdiğimi bilmediğim halde birkaç kere girdim sonuç hüsran :) elimin altında olsun bugün özel sektörde mutluyum ama yarın ne olacağı belli olmaz diye kaydoluyorum ama sonra sınav tarihini bile unutuyorum :KK43:
Benim konuşma dilinde sıkıntı yok gramer de çok iyi olmasa da iyi ama bu sınav nasıl birşeyse İngilizce biliyorum dediğin halde yapamıyosun gerçekten anlamış değilim..
Sınava hazırlanan tüm arkadaşlara başarılar dilerim inşallah gönlünüze göre puanlar sizlerle olur :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Yine gelmiş çatmış yds sınavı bende neden girdiğimi bilmediğim halde birkaç kere girdim sonuç hüsran :) elimin altında olsun bugün özel sektörde mutluyum ama yarın ne olacağı belli olmaz diye kaydoluyorum ama sonra sınav tarihini bile unutuyorum :KK43:
Benim konuşma dilinde sıkıntı yok gramer de çok iyi olmasa da iyi ama bu sınav nasıl birşeyse İngilizce biliyorum dediğin halde yapamıyosun gerçekten anlamış değilim..
Sınava hazırlanan tüm arkadaşlara başarılar dilerim inşallah gönlünüze göre puanlar sizlerle olur :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Bende hep ingilizcem iyi yeterli diyorum ama her yds ye girdiğimde ingilizceyi ben hiç bilmiyormuşum aslında yaa diye iç geçiriyorum :KK1: Yds de maalesef bende pek başarılı olamıyorum sözde bu sınava çalışacaktım ama yds yerine kpss ye yüklenmeyi tercih ettim. İki sınava birden hazırlanmak zor kafa bölünüyor zaten zamanım kısıtlı dedim. Kpss sonrası yani sonbahar yds ye hazırlanmaya karar verdim bende. Ama sınava başvurdum mecbur. Gireceğiz bakalım nolacak :)) 50 nin altına düşmezsem iyi.

Selamlar, nasıl geçti sınav? Ben ve arkadaşlarım paragraf sorularını zor bulduk. Paragraflar kolaydı ama soruları alakasızdı.

Selamlar, nasıl geçti sınav? Ben ve arkadaşlarım paragraf sorularını zor bulduk. Paragraflar kolaydı ama soruları alakasızdı.

Benim pek iyi geçmedi. Özellikle hangisi düşüncenin akışını bozuyor sorularını okudum bir şey anlamadım sona kalmanın süre darlığının etkisi de oldu galiba :)) En zorlandığım kısım bu oldu birde pargrafları yarım da olsa anladım ama sorularında hiç emin olamadım bende. Paragraflara kadarki bölümler kolaydı ama.

Benim pek iyi geçmedi. Özellikle hangisi düşüncenin akışını bozuyor sorularını okudum bir şey anlamadım sona kalmanın süre darlığının etkisi de oldu galiba :)) En zorlandığım kısım bu oldu birde pargrafları yarım da olsa anladım ama sorularında hiç emin olamadım bende. Paragraflara kadarki bölümler kolaydı ama.

Benim de o sorularda yanlislarim var. İstedgm puani cekemedim =(

X